Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

benzin fiyatları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250cc Chopper
    [B]BENZİN FİYATLARI
    İyi Günler,
    Benzin fiyatlarının, birkaç ay içinde bugünkü seviyelerden (3,39 YTL/Litre) % 20 oranında artış göstererek
    4,20 YTL/Litre
    seviyesini ulaşacağı söylenmektedir.

Fiyatların inmesini mi istiyorsunuz?
    BU MÜMKÜN !
    Bu nedenle harekete geçmeliyiz.
    HEMEN ve aklımızı kullanarak!

Geçen yıl, 'Bir gün benzin almayın!' diye boykot önerileri yapılmıştı.
    Petrol şirketleri buna gülmekteydi, çünkü pazartesi günü almadığımız benzini salı günü alacağımızı biliyorlardı.
    Bu onlar için küçük bir aksaklıktı ama problem olmamıştı.

Bir kişi olabilirliği yüksek bir plan oluşturdu ve
    EĞER İSTERSEK GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ !
    diye yola çıktı.
    Okumaya devam edin ve ikna olursanız bize katılın.

Kurşunsuz benzin'in litresi şu anda Fransa'da
    2,45 YTL/Litre
    BU BÜTÜN PETROL DEVLERİ TARAFINDAN SOYULDUĞUMUZUN FARKINDAYIZ DEMEKTİR.

Hatırlar mısınız, fiyatları 2 YTL'ye çıkartırken dünyada petrol rezervlerin tükenmeye başladığını söylüyorlardı.
    Şu anda petrol kıtlığı falan yok ve 35 yıl öncesinden daha fazlasına sahipler.
    O zaman petrol fiyatları 0,20 Euro/Litre idi.

Bu nedenle agresif bir yol izleyerek tüketicilerin her zaman borsaları ve fiyatları kontrol ettiklerini göstermemiz gerekiyor. Fiyatların düşüşe geçmesini sağlamak için, petrol şirketlerinin en hassas oldukları bölgelerinden vurmak gerekiyor:
    BU DA ONLARIN CÜZDANINDAN DEMEKTİR!
    BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ!

NASIL MI?
    Hepimizin, araçlarımıza bağımlı olduğumuzu biliyoruz ve benzinsiz bir yere gidilemeyeceğini biliyoruz.
    Buna rağmen, fiyatlar üzerinde büyük bir etki yaratabiliriz:
    ORTAK HAREKET EDEREK bir FİYAT SAVAŞI başlatabiliriz!!!

Önerimiz:
    Sene sonuna kadar aşağıdaki iki petrol şirketlerinden BENZİN ALMAYALIM:

TOTAL VE SHELL

Bi Düşünün!
    En büyük iki petrol şirketi benzin satamadığı takdirde fiyatları zorunlu olarak düşürmek zorunda kalacak ve bu da hemen fiyat indirme savaşını tetikleyecektir.
    Hedefimize ulaşabilmek için ise milyonlarca TOTAL ve SHELL müşterilerine ulaşmamız gerekiyor.

YAPILMASI
    GEREKEN ŞU!

Ben bu maili yaklaşık 30 kişiye gönderiyorum.
    Bu gönderdiklerimden hepsi 10'ar kişiye daha gönderse 300 kişiye ulaşmış oluruz.
    Bu 300 kişi ise 3.000 kişiye gönderecek....
    Bi sonraki derken gönderim 3 milyon kişiye ulaşır, vs..

Hepimiz aynı gün 10'ar kişiye iletirsek, bir hafta içinde! bu petrol devlerine savaş ilan etmiş
    300 MİLYON kişi olabiliriz
    EVET, KAZANABİLİRİZ,
    ANCAK.......
    Hedefimize ulaşana kadar;

TOTAL ve SHELL

haricindeki benzin istasyonlarından
    ALMALIYIZ
    Bu nedenle bu e-postayı iletmenizi rica ediyoruz!
    VAR MISINIZ bu savaşı kazanmaya?[/B]
    0538 208 39 04 A (rh)+
    motorcu olmak bi ayrıcalıktır her insan motora binebilir ama her insan motorcu olamaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    İnsani ve siyasi sebeblerden dolayı ben ikisinden de yıllardır benzin almıyorum zaten.

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    türkiyede en pahalı benzin kullanmamızın en büyük nedeni petrol şirketleri değil devletin aldığı vergilerdir. bence önce sorunu kendi içimizde çözmemiz gerekli, bu mail uzun zamandır piyasa oldugunu bılıyorum. bu fikrin rakip firmaların işine geldiğinide unutmayın sakın. bu fikrin kaynağı rakiplerde olabilir.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

just_oh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    bu mail bp'den gelmiş olmasın

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Bence savaşı en büyük yolsuzluğu yapan PO'ya açmalıyız.İşe yararsa diğerlerine de açarız.Önce onların canı yansın bi
    Not:Ben çoktan PO'ya savaş açtım bile.

Motosikleti
    250cc Chopper
    ben bp veya po yamı benziyorum.şaka bi yana arkadaşlar bizim yapmaya çalıştığımız sadece rekabet uyandırmak sen karpuzcusun yanında kimse yokken kilosunu 3 e veriyon yanında birisi geliyor 1.5 a vermeye başlıyor gelde 3 den ver bakalım olay bundan ibaret.o iki marka seçildi çünkü en büyükleri ondan.isteyen istediğini düşünsün ama ya amacımıza ulaşırsak fena mı olur herkez işbirliği yapsa olmicak iş değil bu.saygılar sevgiler.
    0538 208 39 04 A (rh)+
    motorcu olmak bi ayrıcalıktır her insan motora binebilir ama her insan motorcu olamaz

benzinden alınan kar çok düşük zaten, onuda düşüreceklerini sanmıyorum. yarısından fazlası vergi zaten. bugun devlet vergı almayı bıraksa 2 ytl'den az olacak benzinin litresi. türkiyede yapabılecegım tek bişey var vergileri protesto etmek . onunda ne kadar işe yarayacağı tartışılır.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Motosikleti
    250cc Chopper
    vallaha arkadaşlar dedimya isteyen istediğini yapmakta özgürdür bunu hiç kimse değiştiremez.ama ben kendi adıma söylüyorum boş boş oturup kadarime boyun eğeceğime şansımı denemek istiyorum sonuçta başka bi yerden alacağım benzinde aynı işi görüyor fiyatıda aynı yani ne kaybederimki her taraf benzinlik dolu yahu.
    0538 208 39 04 A (rh)+

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bence pedal çevirmek daha mantıklı.Herkes işine gücüne 1 ay bisikletle gitse (hazır yaz da geldi) devlet vergiyi indirir, benzin firmaları da elleri mahkum kar paylarını kısarlar.Alın size idealist çözüm.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence pedal çevirmek daha mantıklı.Herkes işine gücüne 1 ay bisikletle gitse (hazır yaz da geldi) devlet vergiyi indirir, benzin firmaları da elleri mahkum kar paylarını kısarlar.Alın size idealist çözüm.
    sonuna kadar katılıyorum sana , ben yakında bisiklet almayı düşünüyorum zaten hem sağlıklı hemde karlı.

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    Bence forum olarak şuna karar vermeliyiz.Hangi benzinciden alınacak bu benzin.Yada bir tarih ve buluşma noktası belirleyip ingilterede yapıldığı gibi bizde mi bir yol kapatsak ve uzun kuyruklar oluştursak.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    Pazarlama staratejisinden başka birşey değil Total yada Shell dısında bir firma tarafından uydurulan bu mailin kesinlikle geçerliliği yok,savsatadan başka bir şey değil...
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    maliye bakanı zaten benzinden alınan verginin yıllardır artmadığını , artışın kendilerinden değil dış kaynaklı olduğunu söyleyip duruyodu , sanırım ek vergi getirilecek... bende bisikleti destekliyorum ama bizim millet arabaya binmeye alışmış bi kere zor iş...

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    devletımız her toplayamadıgı vergıyı benzınden motorınden veya turevlerınden cıkarmaya calısmasa bu ıs bole olmaz arkadaslar....aldıgımız motorların %65 i otv+kdv bu nasıl bısı bole aklım ermıyo zaten...akaryakıt aynı nasıl yasıcaz bız onu hıc bılemıorum...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Bisikletin ilerleyen zamanlar da kısır yaptığını duymuştum bu arada herkes bisiklet alsa bisiklet fiyatlarına zam gelir
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150-C
    Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devletımız her toplayamadıgı vergıyı benzınden motorınden veya turevlerınden cıkarmaya calısmasa bu ıs bole olmaz arkadaslar....aldıgımız motorların %65 i otv+kdv bu nasıl bısı bole aklım ermıyo zaten...akaryakıt aynı nasıl yasıcaz bız onu hıc bılemıorum...
    çok doğru aslında hem petrol şirketlerine hemde devletin koyduğu vergilere karşı çıkmalıyız

AKREPAHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı edy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiyede en pahalı benzin kullanmamızın en büyük nedeni petrol şirketleri değil devletin aldığı vergilerdir. bence önce sorunu kendi içimizde çözmemiz gerekli, bu mail uzun zamandır piyasa oldugunu bılıyorum. bu fikrin rakip firmaların işine geldiğinide unutmayın sakın. bu fikrin kaynağı rakiplerde olabilir.
    kesinlikle katılıyorum size. önce vergiyi düşürmemiz gerekiyor o düştüğünde zaten litre fiyatlarida düşer.
    [I][B][COLOR="Blue"]Ahmet KÖSE[/COLOR][/B][/I]
    [I][B][COLOR="Blue"]05544016341[/COLOR][/B][/I]
    ::tutkuy::

Motosikleti
    Satılık 2009 .. Mondial UKH 100..
    Gençler size şu kadar söyleyim.. bu mail rakip firmadan bile olsa düşünün.
    PO 1 ay kar yaptı.bize bişey kazandırmaz ama eğer diğer firmalar fiyatları düşürürse çok ama çok sey kazanırız. Benim 1 kaçtane tanıdığım var adamlar bu motor çok yakıo die almadılar.aslında onlar çok yakmıo sadece litresi 3 küsür olduğu için çokmuş gibi gelıo.
    bazı insanlar bunu anlamak istemıo ve bu yüzden türkiye giderek çöküyo(bence ekonomik yönden) bakmayın şu kadar kar ımız var falan dıolar hepsi fasa fiso..
    varda biz neden göremıoz. bu işi kamyoncuların yapması lazım 1 ay kontak kapatacak türkiye gör bak mazot benzin 2 lira olur ben buna inanıorum... bence bu işi ciddiye almamız lazım..
    benim babam kamyoncu bunu çok söylüyo bana bir ay kontak kapatabilsek toplu halde o zaman neler olur neler dıo.. Ama yapamıolar işte toplanamıolar..

20 kişiylede kontak kapatmanın bi anlamı yok zaten..

.............NALET OLSUN İÇİMDEKİ İNSAN SEVGİSİNE.........

..............NE OLUR BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYALIM.......

Motosikleti
    600cc
    bu forward benim mail'ıma da geldi. tek amacı email adreslerini toplayıp spamcilere satmak.

öncelikle, tüm türkiye bir hafta benzin kullanmasa, fiyatlar gene değişmez. dünyada günde milyarlarca dolarlık petrol kontratı el değiştiriyor (nymex crude oil futures). bizim kıçıkırık 100 bin varillik günlük tüketimimiz mi bu piyasayı sarsıp da fiyatları etkileyecek. benzin fiyatlarını istasyonlar değil, dünya petrol piyasası ve devletin vergileri belirliyor. artı, ulaşım dediginiz şeyin ikamesi yoktur. bugün de işleri evden halledeyim deme lüksü olan insan sayısı çok az. ee bu durumda bisikletlere razı olacak mısınız? hiç sanmıyorum.

arkadaşların dedigi gibi 2 tane istasyon ismi veriliyorsa bu komplo teorisinden başka bir şey değildir. sanki bp, po veya elf'te fiyatlar çok düşük de bu ikisi kazıkçı.

tekrar ediyorum: itiraz edeceginiz şey vergilerdir, istasyonlar değil. vergi olmasa benzinin litresi 1.50 lira civarında olacaktır zaten.
    [COLOR="Sienna"]Acta est fabula.[/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Beceriksiz vergi politikalarının kestirme çözüm yollarından biri de tüketimden vergi almaktır.Tüketim vergileri görünüşte adil gözüksede (çok harcayandan çok vergi)gerçekte üretim maliyetlerini arttırdığından sonuçta nihai tüketicinin temel ihtiyaç kalemlerinin pahalı olmasına yol açar.
    Tüketimden vergi alınması yolsuzlukların bolca bulunduğu 3.dünya ülkelerinin önemli sorunlarından biridir.
    Sonuçlarından biri de yolsuzlukların örtülmesidir.
    Ekmeğe gelen zamla yatıp,benzine gelen zamla uyanan halklar ülkelerinin gerçek gündemlerinden ister istemez uzaklaşırlar.
    Günlük hayatını 200 kelimeden ibaret bir kelime dağarcığına sıgdırabilen bu insanlara birer doz futbol, yarışma programı, magazin haberi veya dedikodu,din sömürüsü,kiralık medya mamulatı verilirse yolsuzluklar filan görülmez.Çünkü halk tecavüzün yarattığı fiziksel ızdırabın şokuyla bilincini yitirmiş,henüz tecavüze uğradığının farkına bile varamamış,sürü haline gelmiştir.
    Sağda solda bir kaç rüşvetçi memur,kıçıkırık hırsız yakalanır,fukaraya bir çuval kömür verilir ve icraatın alkışlanması sağlanırsa asıl hırsızlıklar da gizlenir.(Araştırınız"Hamamın namusunu kurtarmak"deyimi).
    İnsaf yahu,birisi gözümüzü mü çıkarmalı görebilmemiz için?.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)