Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

benzin fiyatları protestosu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    olacak inşallah
    arkadaşlar geçenlerde açılan bi konuda ingilteredeydi yanılmıyorsam motorsiklet tutkunlarının protestosuna şahit olmuş, üzerine iyiden iyiye konuşmuş ama yinede bizde nasıl olur, nasıl yaparız sorusuna cewap bulamamıştık.

bu gün bana bir mail geldi ve maildeki metni size aynen aktarıyorum;

geçtiğimiz yıllar içinde benzinin 2ytl olması ile birlikte gazetelerde dahi şu manetler vardı, "sesimizi duyuralım"
    bu başlık altında 1 günlüğüne hiçkimsenin benzin almamasını, benzincileri bir gün de olsa uyarmak istediğimiz zaman uyarabiledeğimizi göztermekten bahseden yazılardı ama benzinciler buna gülüp geçtiler
    çünkü sadece 1 gündü
    önemsenecek bi kayıp olmayacaktı
    nitekim olmadıda

ama bukez olayı çok abarttılar ve insanların gırtlağına dayandı artık bu benzin fiyatı,

çözüm bulunabilir, belki bulundu da
    şöyleki:
    total ve shell firmaları bildiğiniz üzere büyük firmalar, bunlardan benzin almayı bırakalım,
    ewet tamamen bırakalım
    farklı bi yer kullanalım
    1gün 2 gün değil
    taaki serbest piyasanın nimetlerinden faydalanıp fiyatları aşşağıya çektikleri, rekabeti başlattıkları güne kadar
    bi düşünün

ewet arkadaşlar mail buydu, bana mantıklı geldi
    sizce?
    [B][I]Dediklerim bazen ters gelir, olabilir hayat herkeze ders verir[/I][/B] ::exclaim:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    akaryakıt fiyatlarını sheel, total falanmı belirliyomuş.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    boşa uğraşırsınız bişey olmaz bu ülkeden
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    keşke keşke desteeyebilsek..
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Pek hattim degil ama

Size bir akıl vereyım eger ucuz benzın almak ıstıyorsanız gıdın bır dolum tesısıne orada hep yakıt alan kamyonlar var rıca edın deyın bana 10 20 lıtre artık ne kadarsa alabılırmısınız dıye parası neyse verırız deyın onlar toptan aldıkları ıcın ucuz oluyor sizi kırcaklarınıda sanmam
    Shell,Petrol Ofisi,Opet,Akpet vb gıbı buyuk sırketler yakıtlarını oradan alıyor

72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    Tuhaf Tuhaf Akıl Vermeyin ---destek Verin...

Bu ülkeden Bi şey Olmaz Da Demeyin...destek Olmuyosanız Köstek De Olmayın...
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Alıntı 72kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuhaf Tuhaf Akıl Vermeyin ---destek Verin...

Bu ülkeden Bi şey Olmaz Da Demeyin...destek Olmuyosanız Köstek De Olmayın...
    Haklısın Bizden destek tamda İş bizde bitmiyor sorun orda

Motosikleti
    as t1
    Alıntı busihido_kadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek hattim degil ama

Size bir akıl vereyım eger ucuz benzın almak ıstıyorsanız gıdın bır dolum tesısıne orada hep yakıt alan kamyonlar var rıca edın deyın bana 10 20 lıtre artık ne kadarsa alabılırmısınız dıye parası neyse verırız deyın onlar toptan aldıkları ıcın ucuz oluyor sizi kırcaklarınıda sanmam
    Shell,Petrol Ofisi,Opet,Akpet vb gıbı buyuk sırketler yakıtlarını oradan alıyor
    o dediğiniz nasıl olucak ki adamın aldığı yakıt miktarı belli benzin istasyonuna getirdiğinde anlaşılmıyacakmı peki öyle bişey yapacaklarını sanmam daha pahalıya satmak varken
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    O istasyonlardan benzin alınmayınca müşteri çekmek için fiyatlarını mı indirecekler? Tamam ben destek vericem. Total'i hiç kullanmam zaten, Shell'den alıyodum benzinimi ama bundan sonra başka bir benzin istasyonunu tercih edicem. Fakat bu yöntemle başarılı olmak imkansız gibime geliyor. Benzin fiyatının büyük bir oranı vergi zaten. Akaryakıt istasyonları 100 liralık benzinden yaklaşık 5 lira falan kazanıyor diye biliyorum. O rakamı da ne kadar aşşağıya çekebilirler ki?
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dediğiniz nasıl olucak ki adamın aldığı yakıt miktarı belli benzin istasyonuna getirdiğinde anlaşılmıyacakmı peki öyle bişey yapacaklarını sanmam daha pahalıya satmak varken
    Yok abı sen anlamadın demek ıstedıgımı ben demek ıstıyorum kı sen bır dolum tesısıne gıttıgınde orda soferler olur ıstasyonların sahıplerı degıl sen sofere para verırsın soferde senın ıcın alır bu kadar olay yanı tanıdık bır kamyoncu arkadasınız varsa bayagı karlı cıkarsınız bu ısten

Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O istasyonlardan benzin alınmayınca müşteri çekmek için fiyatlarını mı indirecekler? Tamam ben destek vericem. Total'i hiç kullanmam zaten, Shell'den alıyodum benzinimi ama bundan sonra başka bir benzin istasyonunu tercih edicem. Fakat bu yöntemle başarılı olmak imkansız gibime geliyor. Benzin fiyatının büyük bir oranı vergi zaten. Akaryakıt istasyonları 100 liralık benzinden yaklaşık 5 lira falan kazanıyor diye biliyorum. O rakamı da ne kadar aşşağıya çekebilirler ki?
    Dogru bılıyorsun Abi 100 liralık benzınde en fazla 6,1 ytl kazanılıyorç.
    Şehır ıcındekı ıstasyonlar 5,4
    Şehırdısı 6,1
    bu gıbı degerlerde para kazanıyor adamlar
    Yıne aynı adamlar gunde 30.000 ytl akaryakıt ve otogaz satıyolar [Buyuk ıstasyonlar(Shell,BP,PO,Opet)]

Bunlarında gunluk kazançları 1,500 ytl ve ustunde

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    ama onlarınkiler zaten siparişli gelir. (atıyorum) 10.6.2008'de tepebaşı istasyonuna 10,000 litre kurşunsuz, yenikent istasyonuna 25,000 lt motorin gibi... ellerinde değil bence tankerden almak. ?

düzeltme: hee sen tankere girmeden önceki kısmı kastediyorsan sanıyorumki oraya uzaktan dahi bakamayız... en son tüpraş faciasında içeri izinsiz giren birisi yüzünden onlarca itfaiye erimiz ve işçilerimiz yaralanmışlardı...

Motosikleti
    Borelli Ledow CXM250
    Arkadaşlar benim motosiklet almamdaki en önemli etken yakıt tasarrufu yapmaktı,
    Benim hiç anlamadığım şey, bunca zamlara rağmen trafikteki araç sayısının anormal artış göstermesi, azalması gereken yerde..
    Daha dikkatli olursak en azından benzin masrafımızı %20-30 azaltabiliriz, hem araçları kullanma biçimimizi hem de plan programımızı artık daha dikkatli gözden geçirmeliyiz..
    Toplu taşıma araçlarımız maalesef huzurlu ve saygın ortamlar değil,
    Arabam ve motorum olduğu sürece (Allah gördüğümüzden geri koymasın) ben toplu taşıma araçlarına binmeyi tercih etmiyorum..

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama onlarınkiler zaten siparişli gelir. (atıyorum) 10.6.2008'de tepebaşı istasyonuna 10,000 litre kurşunsuz, yenikent istasyonuna 25,000 lt motorin gibi... ellerinde değil bence tankerden almak. ?

düzeltme: hee sen tankere girmeden önceki kısmı kastediyorsan sanıyorumki oraya uzaktan dahi bakamayız... en son tüpraş faciasında içeri izinsiz giren birisi yüzünden onlarca itfaiye erimiz ve işçilerimiz yaralanmışlardı...
    Hayır Abi o olayıda Anlatayım ellerıne bır sıparıs mektubu ve bos cek alıyorlar dolum tesısıne gıdıyorlar Ordakı resepsıyondan sıra alıyorlar sonra o sırayı gıdıp onaylatıyorlar daha sonra cafe gıbı bır yer orda gıdıp beklıyorlar o cafeye ısteyen herkes gırebılır sırası gelınce anons edıyorlar ve ıstedıklerı kadar yakıt alıp o ceke ılave ettırıyorlar

Motosikleti
    Hayır Abi o olayıda Anlatayım ellerıne bır sıparıs mektubu ve bos cek alıyorlar dolum tesısıne gıdıyorlar Ordakı resepsıyondan sıra alıyorlar sonra o sırayı gıdıp onaylatıyorlar daha sonra cafe gıbı bır yer orda gıdıp beklıyorlar o cafeye ısteyen herkes gırebılır sırası gelınce anons edıyorlar ve ıstedıklerı kadar yakıt alıp o ceke ılave ettırıyorlar
    hmm kaçak satma ihtimali de var öleyse alaşcan biriyle yolda sevkiyat yapcan

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm kaçak satma ihtimali de var öleyse alaşcan biriyle yolda sevkiyat yapcan
    Yolda sevkıyat aktarma yaparsn baska bır kamyona cevre saglık ekıbı gelır ılk oncelıkle malın faturasını ıster sende verırsın tabı yoksa mal gıttı sorar sız burda ne yapıonuz abı yasu bu derız ve kamyonları baglarlar ve kamyonların ıcındekı malı numune alarak labarotuara gonderırler ve sen kamyonu cıkarmak ıstedıgın kı bu cok kolay deıl rahat 50.000 ytl ceza odersın kamyonun ıcerde yattıgı hergun 50 ytl park parası alınır hem kamyon oldugu ıcın hemde ıcı dolu oldugu ıcın ve mal calınırsa sorumluluk kabul edılmez
    Bunlar yasanılarak ogrenıldı

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayagı guldum Lınkıne TEk Cevap

Amin hepımıze

Motosikleti
    as t1
    pardon abi senin meslek neydi ben hafta sonu aliağaya gitsem iyi olur birkaç kamyoncu arkadaş buldunmuydu tamam depoyu fullerim artık motorun ceplerinide doldurursam çanakkaleye gelinceye kadar hepsini yakarım anca bir iki litre kara geçerim herhalde
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bizim değil
    taksicilerin, münübüsçülerin, kamyoncuların bu eylemi yaması lazım. bizim aldığımız benzin devenin kulağındaki küpe bile olmaz. boşuna debeleniyorsunuz, kaderinize razı olun, bu kadar kaderci bir milletin yapması gerektiği gibi.
    bu arada söyleyeyim zaten otomobilin kendisi, vergisi, benzini ve geri kalan teferruatı (trafik dahil) pahalı olduğu için motosiklet kullanıyorum ....

Motosikleti
    Yolda sevkıyat aktarma yaparsn baska bır kamyona cevre saglık ekıbı gelır ılk oncelıkle malın faturasını ıster sende verırsın tabı yoksa mal gıttı sorar sız burda ne yapıonuz abı yasu bu derız ve kamyonları baglarlar ve kamyonların ıcındekı malı numune alarak labarotuara gonderırler ve sen kamyonu cıkarmak ıstedıgın kı bu cok kolay deıl rahat 50.000 ytl ceza odersın kamyonun ıcerde yattıgı hergun 50 ytl park parası alınır hem kamyon oldugu ıcın hemde ıcı dolu oldugu ıcın ve mal calınırsa sorumluluk kabul edılmez
    Bunlar yasanılarak ogrenıldı
    hmm tamam kadir. öğrendiğimiz iyi oldu dibini alsak yeter tankerin

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka yerde aramayın google'da arayın diyo arkadaş

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)