Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Neden Motorlar Hep Sola Düşer ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Bu soru Epeydir aklımda,Motor tamircilerine falan bilerek sormadım, bide ondan da para alırlar diye Burda ki arkadaşların cevaplayabileceğini Düşündüm ve sizlere soruyorum...
    Motorlar Neden hep sola düşer ve Aceba kaza falan yaptığında Sağa doğru düşen oldu mu ??Ben Küçük büyük Bikaç kez kaza yaptım ve hep sola düştüm Bunun zıddını görmedim Kısaca sorum Bu ...
    Şimdiden Teşekkürler ...
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi,
    Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosikletinin markası ne ?? hani senın motosikletinin sol tarafı daha ağırsa.. aklıma o geldi bir tek..

valla Ybr de gördüm,kanuni hussarda gördüm activada gördüm.benim motor caracal ama hepsi sola düşüyo...Buda dahil
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi,
    Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi.

ben bir kere düştüm.o da sağ tarafa.

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence biraz düşüşüne bağlı düşerken direksiyonu ne yöne cevirdiğine bağlı...

K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Ben bunu çok önceden araştırdım kendimce bişeyler yazmak istiyorum.Bende hiç sağa düşen görmedim.

Heyecan ve adrenalin anlarında insanların vücutlarının sağ ve sol taraflarını farkında olmadan kullanabildiklerini tespit etmişler.İnsanların %95'inde beynin sağ tarafı vücudun sol tarafını ve duygularını kontrol etmede görevlidir.Fiziki kanunlar açısından ayakta ve bir yüzeyde dengeli durabilmemiz için ağırlık merkezimizden geçen dikey çizginin iki ayağımızın ortasına denk gelmesi gerekir.Bu sayede bir yüzey ve bir cisim üzerinde dengede dururuz.İnsanların %95'inde denge çizgisi sola baskınmış.Yani sol taraf bize daha güvenli hissiyatı verir.Şöyle örnekleyim enazından ben hiç bebeğini sağ kolunda tutan yatıran anne görmedim.
    Veya yüksek bir hızda sağa doğru viraj alırken sola doğru irkilme hissiyatı oluşuyor.Ama aynı şey virajı sola doğru yatarken olmuyor.Enazından benim tespit ettiğim bu.Aklımda kalanlar bu kadar.
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

D3VIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    ben 2 kere düştüm 2 sindede sağa :d yolun durumuyla iligli bence diğer hususlarda genellikle sol ayağın sağa göre daha zayıf olmasından olabilir mi acaba

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cunku ayaklıgı actıgını sanarsın ve bırakırsın düşer =)
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    2 sağ da benden...........
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cunku ayaklıgı actıgını sanarsın ve bırakırsın düşer =)
    süperdi

Motosikleti
    Prince giantco Cruiser
    Senin sigara yakma hevesiyle düşürdüğün gibi sanırım

Alıntı D3VIL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2 kere düştüm 2 sindede sağa :d yolun durumuyla iligli bence diğer hususlarda genellikle sol ayağın sağa göre daha zayıf olmasından olabilir mi acaba
    Valla okumasam aynısını yazacaktım, az kaldı da okumayacaktım. Ben de iki kere düştüm ikisi de sağa... İlk düşüşüm düşük hızda derin sağ dönüşte arka tekerin mazota basıp kaydırmasıyla oldu ve sağa devrildim.

İkinci de kavşakta önüme atlayan bir otomobile vurmamak için sert fren yapınca ön teker kilitlendi ve yine sağ tarafıma doğru düştüm. Başka da düşmem umarım ...

Hadi ilki sağ dönüş olduğu için sağa düşmem normal ama ikincisi sağ veya sol ayrımını olmadığını teker kilitlenince yol durumuna göre motorun meyil aldığını düşündürtüyor. Yani yol sağa meyilliydi veya bir şekilde sağ bileğime daha çok yük bindi ve gidon sola çevrildi ve motosiklet sağa yattı.

Kısacası böyle bir genelleme yapılabilineceğini zannetmiyorum ya da yapılan genelleme yanlıştır diyorum ...

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    vasco kardesım benım dıyecegımı demıs artık ben sustummm.....
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı K_R_A_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunu çok önceden araştırdım kendimce bişeyler yazmak istiyorum.Bende hiç sağa düşen görmedim.

Heyecan ve adrenalin anlarında insanların vücutlarının sağ ve sol taraflarını farkında olmadan kullanabildiklerini tespit etmişler.İnsanların %95'inde beynin sağ tarafı vücudun sol tarafını ve duygularını kontrol etmede görevlidir.Fiziki kanunlar açısından ayakta ve bir yüzeyde dengeli durabilmemiz için ağırlık merkezimizden geçen dikey çizginin iki ayağımızın ortasına denk gelmesi gerekir.Bu sayede bir yüzey ve bir cisim üzerinde dengede dururuz.İnsanların %95'inde denge çizgisi sola baskınmış.Yani sol taraf bize daha güvenli hissiyatı verir.Şöyle örnekleyim enazından ben hiç bebeğini sağ kolunda tutan yatıran anne görmedim.
    Veya yüksek bir hızda sağa doğru viraj alırken sola doğru irkilme hissiyatı oluşuyor.Ama aynı şey virajı sola doğru yatarken olmuyor.Enazından benim tespit ettiğim bu.Aklımda kalanlar bu kadar.
    dediklerine katılıyorum kral. insanların sağlak-solak olmalarıyla alakalı. topa sağ ayağıyla daha güzel vuran birisi, motosikletiyle sol viraja daha kolay hissederek girer.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Benden de bir sol bir orta (Hadi bakalım düşünün o nasıl oluyor )

valla bende bi kere dustum ondada sag donerkendi o nedenle sag dustum ama saga dusen cok tanidigim duydugum oldu bence bu biraz tesadufi bisey

K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Bence düşme anındada bu alakalı digi_boy.Zaten mesela motor kaydıgı anda veya kaza yapacağını anladığın andan itibaren vücut adrenalini öyle bir salgılanıyormuş ki beyin kendi kendini yönetmeye başlıyormuş.Kaza yapanlar çok iyi bilir o anda herşeyi slow-motion görürüz zaten.Bilinçsiz olarak sola yatmak söz konusu olabilir bana göre.
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    bende 2 kez dustum ve sola tum motorlarda yan ayak soldamıdır acaba

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı K_R_A_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence düşme anındada bu alakalı digi_boy.Zaten mesela motor kaydıgı anda veya kaza yapacağını anladığın andan itibaren vücut adrenalini öyle bir salgılanıyormuş ki beyin kendi kendini yönetmeye başlıyormuş.Kaza yapanlar çok iyi bilir o anda herşeyi slow-motion görürüz zaten.Bilinçsiz olarak sola yatmak söz konusu olabilir bana göre.
    böyle bir genelleme doğru benim 2 kez sağa yatmamdada 1isinde sol ağır basmıştı fakat yolun durumundan ve yaya yüzünden sağa kapaklandım

bulenttrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9
    sanırım takla atmışsındır.))

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)