Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hepsi beni mi buluyor bunların?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bulenttrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9
    benimde sürekli başıma gelen şeyler genelde ne yaparlarsa yapsınlar aldırmıyorum artık çünkü yanlış yapan çok ama biraz sinirli olduğum zaman iyice keçileri kaçırıyorum Bide şöyle bişey var trafikte giderken otomobillere çok yakın kullanmam yani arada mesafe bırakırım hızıma göre ama mesafe bıraktıkça arkamdan sürekli sellektör yapıyorlar buda beni çok kızdırır beni geçse yine beklicek yol boş değil ama bende sinirlenip yol veririm onun arkasına geçer aynısını yaparım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yazını ve diğer yorumları okudum, Barısozcetin'de hemen hemen benimle aynı şeyi söylemiş. Fikrim değişmedi, çünkü yeni bir kaza atlatmışsın ve sende biraz tedirginmişsin.

Şimdi haklı olarak dersenki, Hoca'nın hikayesindeki* gibi "e arkadaşlar, hırsızın hiç mi suçu yok" tabiki var, bütün suç senin değil yanlış anlama. Fakat sen de öncelikle psikolojini düzeltmelisin, bir önceki kazanın sana verdiği tedirginlikten biran önce kurtulmalısın.

Kendini bir daha böyle bir kaza yaşamayacağım, ben bilinçli ve iyi bir sürücüyüm diye telkin etmekle başlayabilirsin. Ayrıca sürüşünde bu olaylara sebebiyet veren hataları yine en iyi görecek olan sensin onlarıda düzelttikten sonra eminim hem işine motorunla keyifli bir şekilde gider gelirsin hem de hafta sonları kız arkadaşınla rahatça gezersin. Yine başına bir iş gelirse aynı döngüyü tekrar ettirirsin.

Geçmiş olsun. Umarım bir daha asla can sıkıcı bir olay yaşamazsın...

*Hocanın evine hırsız girer. Ertesi gün uyanıp hırsız girdiğini farkedince canı sıkılan Hoca, teselli etsinler diye komşulara haber verir. Gelen komşular başlarlar teselli edeceklerine hocaya öğüt vermeye; "E tabi camı pencereyi kapatmazsan hırsız girer", "öyle horul horul uyursan duymazsın tabi","sana kaç kere söyledik şu kilidi değiştir diye" Hoca bu lafları duyduktan sonra canı hepten sıkılır ve komşulara bağırır "Yapmayın etmeyin komşular, bu hırsızın hiç mi suçu yok..?"

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi bayan olarak görüşlerinize katılıyorum
    bayanlar (bazıları) genelde trafiği gördükleri olarak kabul ediyolar önlerine bakıyoşlar sağ sol arka gibi trafiğin hala var oldugu kısımları ise sanki o trafiğin parçası değilmiş gibi kabul ediyolar. gönül isterki trafikte gerçekten dikkatli hızlı düşünebilen bayanlar çogalsa ve bizlerde artık böyle olayları yaşamasak
    geçmiş olsun arkadaşım
    İnan ben de bunu istiyorum sadece. Yoksa bayanlara karşı kesinlikle art niyetli değilim. Sadece kötü araba kullanıyorlar, ama kötü kullandıklarının hem farkında değiller, hem de bunu söylesen kabul etmiyorlar. Çok teşekkür ederim.

Alıntı bulenttrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde sürekli başıma gelen şeyler genelde ne yaparlarsa yapsınlar aldırmıyorum artık çünkü yanlış yapan çok ama biraz sinirli olduğum zaman iyice keçileri kaçırıyorum Bide şöyle bişey var trafikte giderken otomobillere çok yakın kullanmam yani arada mesafe bırakırım hızıma göre ama mesafe bıraktıkça arkamdan sürekli sellektör yapıyorlar buda beni çok kızdırır beni geçse yine beklicek yol boş değil ama bende sinirlenip yol veririm onun arkasına geçer aynısını yaparım.
    Bu durum benim de başıma çok geliyor. Ama kafaya takacak bir durum değil. Sinirlenme bence sen de. Bizi araç yerine koymadıkları için önünde gitmemizi içlerine yediremiyorlar, tek sebep bu. Sakince yolu ona verip defolup gitmesini sağlamak en güzeli.

Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazını ve diğer yorumları okudum, Barısozcetin'de hemen hemen benimle aynı şeyi söylemiş. Fikrim değişmedi, çünkü yeni bir kaza atlatmışsın ve sende biraz tedirginmişsin.

Şimdi haklı olarak dersenki, Hoca'nın hikayesindeki* gibi "e arkadaşlar, hırsızın hiç mi suçu yok" tabiki var, bütün suç senin değil yanlış anlama. Fakat sen de öncelikle psikolojini düzeltmelisin, bir önceki kazanın sana verdiği tedirginlikten biran önce kurtulmalısın.

Kendini bir daha böyle bir kaza yaşamayacağım, ben bilinçli ve iyi bir sürücüyüm diye telkin etmekle başlayabilirsin. Ayrıca sürüşünde bu olaylara sebebiyet veren hataları yine en iyi görecek olan sensin onlarıda düzelttikten sonra eminim hem işine motorunla keyifli bir şekilde gider gelirsin hem de hafta sonları kız arkadaşınla rahatça gezersin. Yine başına bir iş gelirse aynı döngüyü tekrar ettirirsin.

Geçmiş olsun. Umarım bir daha asla can sıkıcı bir olay yaşamazsın...

*Hocanın evine hırsız girer. Ertesi gün uyanıp hırsız girdiğini farkedince canı sıkılan Hoca komşulara haber verir. Gelen komşular başlarlar hocaya öğüt vermeye; "E tabi camı pencereyi kapatmazsan hırsız girer", "öyle horul horul uyursan duymazsın tabi","sana kaç kere söyledik şu kilidi değiştir diye" Hoca bu lafları duyduktan sonra canı hepten sıkılır ve komşulara bağırır "Yapmayın etmeyin komşular, bu hırsızın hiç mi suçu yok..?"
    İnan 2 aydır kendimi bu psikolojiye hazırladım zaten. Yani dün biraz biraz başladım kullanmaya. Topu topu 15-20 km. kullanmışımdır ve gayet rahattım. Tamamen iyi hissediyodum yani kendimi. Tedirginlik falan yoktu hiç. Sanki başımdan hiç böyle bi olay geçmemiş gibi çıktım bugün yola. Ama yine hatırlattılar sağolsunlar. Umarım hiç birimiz can sıkıcı bişey yaşamayız. Sağol iyi dileklerin ve güzel yorumların için.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi gün beraber iki tur atalım mı sizinle? Tamamen suçsuzum her iki olayda da. Başlık yanlış anlaşılmalara açık bir başlık olmuş aslında. Değiştirebilsem değiştiricem. Kesinlikle hep beni mi buluyor, biraz da başkasını bulsun gibi bir düşüncem yok. Böyle bişey asla olamazda zaten. Ama o an aklıma ilk böyle bişey geldi. Yanlış anlaşılmış olabilirim, kusura bakmayın arkadaşlar.
    Öyle birşey düşündüğünü, aklımdan bile geçirmedim. Benim tek demek istediğim ortada bir sorun, bir problem varsa ve insan "hep beni mi buluyor demeye" başladıysa kesinlikle kendinde de o an için farkedemediği bir sorun vardır.

Ben bunu sana farkettirmek için yazdım. Birden "Evet buldum, şu var, bu var" demeni beklemiyorum. Kendini %100 haklı görmenide garip karşılamıyorum. Olay çok sıcak ve sıkıntılısın şu anda anlayabiliyorum. O yüzden Hoca'nın hikayesini yazdım. Tamam hoca, komşulara kızmakta haklı iyice bunaltıyorlar adamı ama kapıyı pencereyi örtmezsen hırsızda girer arsızda, komşularda bunu söylemekte haksız mı?

Olay biraz soğuyunca, olanları bir daha gözden geçir eminim o zaman şimdi ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın.

Motosikleti
    Prince giantco Cruiser
    Alıntı CrazyDream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen Haklısınız...

Yorumsuz bırakıyorum...
    http://www.zaplat.com/video/kaza_vid...%B1l_Park_Eder
    Arada kaynadı galiba msjım bidaha yazalm

Motosikleti
    Benelli BN251
    Yok yok gördüm, kaynamadı. O video şaka olmalı!!! Çıkmaya çalışıyor ama sol kulağını sağ elinle kaşıyor. Ne diyim, ben de buna yorum yapamıyorum.

bulenttrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9
    sonunda bi gelişme gösterip çıkmış ama, yavaş yavaş öğrenicek işte

Tamamen Haklısınız...

Yorumsuz bırakıyorum...

bu kadının şöförlüğünden değil, aklından şüphe ederim ben. yaptığının araba kullanmayı bilmemekle alakası yok, beynini kapatmış, omurilikten sürdürüyo heralde hayatını.

Motosikleti
    Honda_Cbr600RR
    Tamamen Haklısınız...

Yorumsuz bırakıyorum...
    videoyu izledim yorum yazmadan geçemiycem aracı kullanan bayan tam bir özürlü işte bunun türevleri koca parasıyla altına jeepi alıyor ama ne kullanmaya çalıştığı aracın teknik bir bilgisi ve hakimiyeti beceresi sıfır lüks olsun pahalı olsun biniyor trafikte kendilerini güvende hissediyolar güya asıl tehlike kendilerinin olduğunun farkında değiller asıl suç onları onun altına verende diye düşünüyorum bilmiyorum belkide yanlış düşünüyor olabilir geçmiş olsun ucuz atlamışsın
    msn:meslay1981@hotmail.com

trafıkte bayan görmekten nefret edıyorum -nadir olarak ıyı söför olanları olsada- buyuk çoğunluğu asırı dıkkatsız veya devamlı panık halde araba kullanıyorlar. trafıkte dolmuscular servisciler kadar tehlıkelıler bence uzak durmak mumkun mertebe kaçmak lazım
    BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM KAFAM GÜZEL OLMADIKÇA

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    yok hepsi seni bulmuyor, biraz da burda var. çocuğuna şarkı söyletip direksiyonu bırakıp alkış tutanı da gördüm, makyaj yapanı da gördüm, sağdaki köşeden taaa sol şeride kadar anca dönüş yapabilip sonra da en sağa direksiyon kıranı da gördüm... bir tek bebsini emzireni görmedim ama göreniniz vardır....

kadın sürücülerden nefret etmiyorum ama olmasalardı daha iyi oludu diye düşünüyorum. sanayii çarşısından bir ustanın dediği gibi: kadın sürücüler olmasaydı biz ekmek yiyemezdik... varın gerisini siz düşünün... bunlar milli sermaye düşmenı gibi bişii yaaa...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    Arkadaşlar çok sağolun iyi dilekleriniz için.

Dostum, şöyle anlatayım. İlk vukuat koca caddenin en sağ şeridinde, önüm bomboşken gerçekleşti. Yani ben de şeridime dikkat ediyorum, araçlarla aramdaki mesafeyi sürekli kontrol altında tutuyorum ama ben bu bayanın yanındayım yaa? Nasıl görmüyor, hadi görmedi neden kafasını bi çeviripte bakmıyor ki? Yahu kafasını çevirmese bile onun görebileceği noktadan ilerliyorum zaten. Yani tam yanında kıp kırmızı bir motosiklet var. Benim aklım almıyor ki.. İkinci de aynı. Ne biliyim arkadaşım, ben anlayamıyorum artık insanları. Saygı yok saygı... İnsanlık ölmüş. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın hesabı yani. Bunun başka bi açıklaması yok bence.
    tabiki nasıl olduğunu görmeden atıp tutuyorum, benimde önüme kıranlar tabiki oluyor ama ben görünmez olduğumu bilerek kullanıyorum, daha önceki kazanında aynı sebepten olduğunu ve aslında %100 önlenilebilir olduğunu düşünüyorum. hatta dahada ileri gidip motosiklet kazalarının ve tabiki bütün araç kazalarının %98'inin insan hatasından kaynaklandığını ve önlenebilir kazalar olduğunu idda ediyorum geriye kalan %2 yol ve mekanik kusurlardır, bunlarda insan kaynaklıdır diyorum.

rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yer musait degil yoksa kufur edıcem
    gecmiş olsun
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    bayan sürücülerin bir çoğu dikkatsiz oluyor, ben önümde giden bayan varsa ya çok geriden takip ediyorum yada basıp geçiyorum, genelinde yapacakları hareketleri bildiğim için ör: Önünde yol boşken biraz gaza basar bir süre sonra nedensiz frene basar, aniden sola yada sağa sinyalsiz direksiyon kırar, yanında gittiğinizi bilsin bilmesin o şeride doğru geçişini yapmaya devam eder, park halindeyken yola çıkacaksa dünyanın en büyük tereddütlerini yaşar yada hiç umursamadan yola atlayıverir vb.vb.vb
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Motosikleti
    as gy200
    buyuk gecmış olsun.bu olaylar motor zevkını oldurmesın dilegımle.

kuyucadısı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    sizde hepten yerin dibine soktunuz ama bu kadar acımasız olmayın bayanlara karşı

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Trafik teröristi bunlar ne geçiyorum, ne arkamdan gelmesine izin veriyorum başka çare yok

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Şu kadar az motosiklet tecrübeme rağmen, İstanbul'daki en büyük tehlikeleri kendimce sıralıyorum:
    2-)Minibüs, taksi, otobüs değil tabiki de bayan sürücüler...Gördüğün yer de en mantıklısı kaçmak ya da gidene kadar beklemek
    3-)İstanbul dışı plakalılarBu vatandaşların hele ne yapacakları genelde hiç belli olmuyor.İstanbul trafiği diye gözlerinde büyüttükleri bir korku var zaten.Düz yolda aniden frene asılan mı dersin, en soldan en sağa geçen mi...
    1-)En korktuğum grupEğer ki bir aracın plakası İstanbul dışı, sürücüsü de bayansa size tavsiyem kesinlikle yanına yanaşmayın.Bırakın gitsin.Şimdiye kadar hangi biriyle karşılaştıysam en az 1 kere dengesiz harekette bulunmuşlardır
    4-)Köpekler...Valla bu hayvanları gördüğümde acayip panikliyorum.Yanlarından geçerken dalmaya çalışıyorlar.Aslında pek bir zararları olmaz fakat o anlık yaşattığı heyecan, korku yanlış bir hareket yapmaya yetiyor..
    5-)Yağmurlu havalar, yerlerin ıslak olması...Motosikletimin lastiklerinin değişmesi lazım.Yoksa yağmurda kaykay gibi
    6-)Taksi, minibüs, kamyon ve diğer tüm 4 teker sürücüleri..
    7-)Bilinçsiz, kasksız motosiklet sürücüleri...

Motosikleti
    Benelli BN251
    Peki arkadaşlar, çözüm olarak bazılarınız bayan sürücülerden ya uzaklaş ya da kenara çekip bekle demişsiniz, hatta bunu uygulayanlarınız bile varmış. Bu yöntemle uğraşırsak gideceğimiz yere varamayız ki. O kadar çoklar ki!!

Neyse arkadaşlar, bundan sonra çok daha fazla dikkat etmek gerektiğini anladım. Dünkü yaşadıklarımdan önce bu kadar kötü düşünmüyodum bayanlar hakkında ama şimdi fikrim çok değişti. Sitemizdeki bayan üyelerimiz beni yanlış anlamıyorlardır umarım, aralarında çok iyileri de var. Onlara zaten lafım yok. Şoför koltuğuna oturuşundan bile belli ediyorlar çünkü kendilerini. Karşımıza çıkarmasın bir daha inşallah. Hepinize kazasız sürüşler, sevgiler.

Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizde hepten yerin dibine soktunuz ama bu kadar acımasız olmayın bayanlara karşı
    valla bayanlar bize karsi acimasiz

Peki arkadaşlar, çözüm olarak bazılarınız bayan sürücülerden ya uzaklaş ya da kenara çekip bekle demişsiniz, hatta bunu uygulayanlarınız bile varmış. Bu yöntemle uğraşırsak gideceğimiz yere varamayız ki. O kadar çoklar ki!!

Neyse arkadaşlar, bundan sonra çok daha fazla dikkat etmek gerektiğini anladım. Dünkü yaşadıklarımdan önce bu kadar kötü düşünmüyodum bayanlar hakkında ama şimdi fikrim çok değişti. Sitemizdeki bayan üyelerimiz beni yanlış anlamıyorlardır umarım, aralarında çok iyileri de var. Onlara zaten lafım yok. Şoför koltuğuna oturuşundan bile belli ediyorlar çünkü kendilerini. Karşımıza çıkarmasın bir daha inşallah. Hepinize kazasız sürüşler, sevgiler.
    kardesim cok gecmis olsun tekrardan... aslinda ben cozumu buldum bunlar bizi SIKISTIRIYORLAR ya eger yaptigi haraketten dolayi basimiza birsey gelmezse bir dahaki isiklarda kendilerinin yaninda durup guzel bir dille neden dikkat etmiyorsunuz bakin bizde can tasiyoruz bu kadar dusuncesiz olmayin lutfen gibi bi uyari yapip bu uyarinin ustune tabi kendisi hemen savunmaya gececektir ve bize bayanlara kesinlikle el kalkmamasi durumunda bir el kaldirma pozisyon hakkimiz dogacak genede bayana el kaldirmadan onu bir sekilde korkutacagiz ve ondan sonra trafikte cok daha dikkatli olmaya gayret gosterecek... arkadaslar bunlarin hic biseyden cekindigi yok korkutmak lazim yani...

ya adam gibi araba kullanacak yada cikmayacak trafige bizim bir kac tane araba ozurlu bayanin sacma sapan haraketlerinden dolayi hayatimiz riske giriyor onlarda cezasini cekecek o zaman...

bunun icine bir kere korku dustugu zaman cok daha dikkat etmeye gayret gosterecektir baska turlu bunlarin onune gecemeyiz bunlar gercekten trafik canavari ozellikle bizler icin....

yani aklima baska birsey gelmedi bunlari napariz da trafikten soyuklariz bilmiyorum arkadaslar...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)