Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

EE nihayet kaza yaptım (bir hanım efendi (..?..)'nin duyarlı davranışı nedeni ile

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Komutanım gözlerinden öptüm ...öncede dediğim gibi tekrar geçmiş olsun .. inan bana şu anda çektiğin acı haklı dahi olsan o çocuğa çarpsaydın çekeceğin vicdani acının yanında sıfırdır ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen dikkat edecen ,ben dikkat edecem,sonra senden öyle gören çocuğunda sana özenip dikkat edecek ve bir toplum böyle gelişecek,bir nesil iyiyse devamına gelen nesil iyi olur ,kötü ise köyü olur,biz yorulacağız çocuklarımız torunlarımız yorulmadan ,önlemini almayı öğrenecek
    abi tamam haklısın doğrudur kahretsinki dediklerin doğru ama işi biraz da rakamlara dökelim o zaman

biz 70 milyonluk bi ülkeyiz bu sitede ise

Üyeler: 52.722

tane üye var bu sitedekilerin hepsinin olayın farkında olduğunu varsayarsak bile %1 bile etmiyoruz (çok kaba bi istatistik oldu ama olsun)

yani anlamadım ki nasıl olacak bu iş

imkansızı mı başarmaya çalışıyoruz

ha denemek iyidir ama olmucak gibi geliyo kendi kendimizi harcıyomuşuz gibi gelmeye başladı bana

imacosfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk
    büyük geçmiş olsun abim..

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne yani abi biz yapalımki başkalarıda görüp bizden örnek alsınlar sen böle diyerek senden küçüklere kötü örnek oliyorsun bence tabi bu benim düşüncem senin düşüncede saygı duyarım hiç bişey imkansız değildir...
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    yellowrock crown
    buna benzer bi olay benimde başıma geldi ama ben çocuğa hafif dokundum sol sinyal falan kırılmıştı allahtan çoçuğa bi şey olmamıştı ama hepsi değil ama bizim insanımızda öküzlük var kimse iyimserlik veya insan sarlaflığı yapmasın ben yayalardan korktuğum kadar arabalardan korkmuyom geçmiş olsun.........

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Geçmiş olsun,acil şifalar.................
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

aynı olay araba ile başıma geldi çocuk annesinin elinden yola fırladı tek şeritli yolda çocuğa çarpmıyım diye sola kırdım ve orta kaldırıma rabayı gömdüm. tiplerde çok varlıklı gözükmedikleri için para falan da istemeye gönlüm varmadı ama 1000 ytl tuttu çünkü teker yamulmuştu herneyse parayı aldık kaskodan ama kadını bi güzel tersledim. insanımız biliçsiz. çok geçmiş olsun en yakın zman da iyileşmen dileğiyle.
    motor aşkı bana büyükdedemden kalma...
    1949 650cc 6T Triumph Thunderbird

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10.10.2006''da yağmurlu bir havada şehir içi normal hız seyirinde (50 yazacağım diceksiniz ki yağmur yağarken hem trafiği hemde kadranı nasıl takip ediyordun o yüzden varın 10 km + veya - siz ekleyin) işimden evime dönerken yaşını sonradan öğrendiğim 69 yaşındaki bir teyze karşıdan karşıya geçerken refüj kenarında biriken su birikintisinden atlayamayacağına kanaat getirerek bütün yolu geri dönmeye kalktı. Arkamda seyreden araçlar bir yana, yağmurlu havada yapabileceğim tek şeyi yaparak yavaşça freni sıkıp korna ve sellektör ile teyzeyi duramayacağımı ikaz etmeye çalışsamda 69 yaşındaki tüm işitme ve görme eylemleri neredeyse %75 kaybolan bu teyzeye kayarak tahminen 20-30 km'lik bir hız ile çarptım. Teyze bir tarafta ben bir tarafta. Hemen kalkıp kendime birşey olup olmadığına bakmaksızın teyzeki kontrol ettim yaşıyor ve nefes alıyordu. Ambülans çağırdık geldi teyzeyi götürdü. 25 dk yağmurun altında trafik ekiplerini bekledim. Geldiler sanki bir terörist yakalarmışcasına beni koluma girip kroki ve tutanakları imzalatıp karakola götürdüler. 1 gece nezarethanede misafir edilipte dışarı çıktıktan sonra yaptığım ilk şey teyzeyi görmeye gitmek oldu. Bir taksi tutup teyzeyi görmek için hastaneye gittim fakat hastane polisi bayanın ailesinin çok tepkili oldugunu 1 veya 2 gün sonra ziyaret etmenin daha iyi olacağını söyleyerek beni gönderdi.

Bir sonraki gün bir ekip araci ile içerisinde hırsız ve katiller ile birlikte adliyenin yolunu tuttum. Nöbetci savcının karşısına cıkıp bir kezde ona ifade verdim ve sonra evime döndüm. Kısa keseyim direkt size sonucu söyleyeyim hepimiz bir şekilde pay biçelim. (Bir sürü saçma akla hayale sığmayacak ayrıntı var çünkü)

Bu olaydan tamamiyle haklı olduğum halde (ki trafik raporunda asli kusurlu bayan tali kusurlu ben 8/6'lık hata onda rapor edildiği halde..) bayanın oglunun avukat arkadaşını araya sokarak açtığı davadan toplamda 11 milyardan fazla zarar ile çıktım. Kazanın hayati tehlikesini giydiğim koruyucu elbiselere borcu olduğum, bilincli bir sürücü olmasaydım kazanın benim içinde ölümsüz sonuçlar doğurabileceği ihtimalini bir an için bir kenara bırakalım. Bir sürü üzüntü ve zorluk yaşadım. Daha da kötüsü ailemden uzata yabancı bir şehirde yapayalnız olduğum için 1-2 dostum dışında destek veren kimsede yoktu. Bazen düşünüyorum demek ki bu paranın benden çıkacağı varmış zamanında bir hata yapmışım veya birilerinin bilerek - bilmeyerek ahını almışım. Ama bazen düşününce blackhawk arkadaşım gibi küplere binim iyi bir insanın aklından geçirmeyeği yüzlerce şey geçiriyorum. Kadın hayatta (kaza anında 2 kaburgası kırılmış) ölüp başıma daha da büyük bir bela olmadan - sabıka almadan - hapse girmeden bu olaydan kurtulduğum için şu an mutluyum. Ben teyzeyi bir mahalle arasında elimde odunla döverek gasp etmeye çalışarak bu duruma sokmadığım halde kötü niyetli ve empatiden uzak oğlunun yaptıklarıa buyrun siz bakın. Ben cebimde olmayna 11 milyarı ödemeyi katil olmaya veya sinirle kalkıp zararla oturmaya tercih ettim. Kötünün kötüsünü düşünmeyi öğrendik biz bu vatanda.. (veya öğretildi.) Paylaştıklarımdan ders alabilene..

Öncelikle blackhawka geçmiş olsun diyorum.

Ateş arkadaşımızın başına gelenleri okuyunca o teyzenin oğluna ağzıma gelen bütün küfürleri etmek isterdim.Böyle fazla hasar almadan atlatılmış kazalarda bunu kar marjı olarak görüp sebeplenmeye kalkan insanlara yazıklar olsun.Emin ol o paranın hayrını göremez.Eğer cidden annesini düşünseydi mahkemelerde para peşine düşmezdi sanırım.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Geçmiş olsun hocam.

Allah bir daha göstermesin ve beterinden saklasın.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    yeni fotoları gördüm sana zaten hak veriyordum şimdi o kadına bende kaynamaya başladım

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun arkadaşım, ama başlık uygun olmamış bence
    Başlığı ve konuyu en baştan beridir üzüntü içinde takip ediyorum.

Gürselim başlık değişince bende yazmak istedim...

Üslüp konusunda zaten Muzaffer kardeşimin mesajı benim düşüncemin aynası gibi olmuş..

Asker kardeşim belli canın yanmış..İnan ilk okuduğumda üzüldüm.
    Gerçi ilk konuyu açtığında, o elinle ilgili fotoları koymamıştın..
    Fakat fotoları sonradan ekledin..Üzüntüm 2 kat artı..

Allah bir daha göstermesin..
    En büyük ve enson kazanız bu olsun dileklerimle geçmiş olsun..

Kendinize biraz daha dikkat edin..Çünki sizler bize lazımsınız..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı blackhawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesaj içeriği düzeltilmiştir.
    Sakinleşmiş olmana sevindim.

Öfkeyle kalkan zararla oturur misaali.

Hassasiyetin için teşekkürederim.

İnsanlara göstereceğimiz hoşgörü ve anlayış bizim değil onların acizliğini gösterir.

Saygılarımla...
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Geçmiş olsun savaş abi, en son kazan bu olur inşallah
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Abi çok geçmiş olsun.
    Çok benzer bir durum cumartesi günü Ümraniyede bizim başımıza geldi. Zeka küpü bir çocuk bakkaldan birşeyler almış ve yola hiç bakmadan arabanın arkasından fırladı sokağa, bizi gördüğünde ise reflex olarak kendisini geri atması gerekirken arabadan daha hızlı olduğunu falan sandı sanırım ki yola devam edip bizden önce karşıya geçmeye çalıştı.

Yeğenim o an kızakladı arabayı, açık olan camdan yanan tekerlerin kokusu ciğerlerime kadar doldu, asfalta uzun süre silinmeyecek bir iz bıraktık. O an inip o çocuğu önce bir güzel dövüp sonra elinden tutup götür beni evine diyip ailesine de gereken izahı (gerek sözlü, mecbur kalınırsa fiili) yapmak istedim.

Ama olayı kazasız atlatmanın rahatlaması ile sadece çocuğa biraz söylenip geçtik. Gören olmasa direk manşetsin " Maganda şöför küçücük bir çocuğu ezdi "
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    canım kardeşim allah korumuş bunada sukur daha kotulerıde gelıyor herkesın basına sımdıden gecmıs olsun

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    cok gecmis olsun, allah daha beterinden saklasın.
    toplum olarak gercekten trafik konusunda iyi bir duzeyde değiliz
    hem yayalar olarak hemde araç kullanıcıları olarak.
    arac kullanırken cok dikkat etmeliyiz yola her an birşey cıkabilir
    cocuklar okadarda kontrol edilebilir değiller bir baba olarak soyluyorum hareketli bir cocuk babası olarak soyluyorum disardan gozukugu kadar kolay değil
    yola cocuk cıkar hayvan cıkar kedi kopek cıkar beklemediğin anda her sey cıkar.
    ayrica bizim trafikte hic adet değil ama yol kenarında yaya beklemez arac surucusu yol vermelidir yayalara ama hic biseyimiz dogru olmadıgı gibi buda değil.
    herkes kendi acısından haklıdır sonucta cana bişey gelmesinde mal hallolur

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Geçmiş olsun kardeş ama çok ilginç ya, benimde korumalar konusunda çok disiplinli bir arkadaşım vardı, birgün hava sıcak diye montunu ve eldivenini takmadan yola çıkıyor ve sonuç da kaza yapıyor, onunda elleri ve kolu fena halde yaralanmıştı, neyseki o da kaskını takmıştıda büyük hasar oluşmadan atlattı
    hiçbir şekilde eldiven, mont ve tabii ki kaskdan vazgeçmemek gerekiyor ,,
    tekrar geçmiş olsun allah beterinden saklasın
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    hep öyle olur korumayı 40 yılda bir takmazsın ogün olacaklar olur,kendimden biliyorum, eldiven olsaydı kalitesine göre hasarı % 70-80 azaltırdı diye düşünüyorum, geçmiş olsun
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    Alıntı Ates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10.10.2006''da yağmurlu bir havada şehir içi normal hız seyirinde (50 yazacağım diceksiniz ki yağmur yağarken hem trafiği hemde kadranı nasıl takip ediyordun o yüzden varın 10 km + veya - siz ekleyin) işimden evime dönerken yaşını sonradan öğrendiğim 69 yaşındaki bir teyze karşıdan karşıya geçerken refüj kenarında biriken su birikintisinden atlayamayacağına kanaat getirerek bütün yolu geri dönmeye kalktı. Arkamda seyreden araçlar bir yana, yağmurlu havada yapabileceğim tek şeyi yaparak yavaşça freni sıkıp korna ve sellektör ile teyzeyi duramayacağımı ikaz etmeye çalışsamda 69 yaşındaki tüm işitme ve görme eylemleri neredeyse %75 kaybolan bu teyzeye kayarak tahminen 20-30 km'lik bir hız ile çarptım. Teyze bir tarafta ben bir tarafta. Hemen kalkıp kendime birşey olup olmadığına bakmaksızın teyzeki kontrol ettim yaşıyor ve nefes alıyordu. Ambülans çağırdık geldi teyzeyi götürdü. 25 dk yağmurun altında trafik ekiplerini bekledim. Geldiler sanki bir terörist yakalarmışcasına beni koluma girip kroki ve tutanakları imzalatıp karakola götürdüler. 1 gece nezarethanede misafir edilipte dışarı çıktıktan sonra yaptığım ilk şey teyzeyi görmeye gitmek oldu. Bir taksi tutup teyzeyi görmek için hastaneye gittim fakat hastane polisi bayanın ailesinin çok tepkili oldugunu 1 veya 2 gün sonra ziyaret etmenin daha iyi olacağını söyleyerek beni gönderdi.

Bir sonraki gün bir ekip araci ile içerisinde hırsız ve katiller ile birlikte adliyenin yolunu tuttum. Nöbetci savcının karşısına cıkıp bir kezde ona ifade verdim ve sonra evime döndüm. Kısa keseyim direkt size sonucu söyleyeyim hepimiz bir şekilde pay biçelim. (Bir sürü saçma akla hayale sığmayacak ayrıntı var çünkü)

Bu olaydan tamamiyle haklı olduğum halde (ki trafik raporunda asli kusurlu bayan tali kusurlu ben 8/6'lık hata onda rapor edildiği halde..) bayanın oglunun avukat arkadaşını araya sokarak açtığı davadan toplamda 11 milyardan fazla zarar ile çıktım. Kazanın hayati tehlikesini giydiğim koruyucu elbiselere borcu olduğum, bilincli bir sürücü olmasaydım kazanın benim içinde ölümsüz sonuçlar doğurabileceği ihtimalini bir an için bir kenara bırakalım. Bir sürü üzüntü ve zorluk yaşadım. Daha da kötüsü ailemden uzata yabancı bir şehirde yapayalnız olduğum için 1-2 dostum dışında destek veren kimsede yoktu. Bazen düşünüyorum demek ki bu paranın benden çıkacağı varmış zamanında bir hata yapmışım veya birilerinin bilerek - bilmeyerek ahını almışım. Ama bazen düşününce blackhawk arkadaşım gibi küplere binim iyi bir insanın aklından geçirmeyeği yüzlerce şey geçiriyorum. Kadın hayatta (kaza anında 2 kaburgası kırılmış) ölüp başıma daha da büyük bir bela olmadan - sabıka almadan - hapse girmeden bu olaydan kurtulduğum için şu an mutluyum. Ben teyzeyi bir mahalle arasında elimde odunla döverek gasp etmeye çalışarak bu duruma sokmadığım halde kötü niyetli ve empatiden uzak oğlunun yaptıklarıa buyrun siz bakın. Ben cebimde olmayna 11 milyarı ödemeyi katil olmaya veya sinirle kalkıp zararla oturmaya tercih ettim. Kötünün kötüsünü düşünmeyi öğrendik biz bu vatanda.. (veya öğretildi.) Paylaştıklarımdan ders alabilene..
    abi sen diyosun yaa çıkacağı varmış o paranın belki doğrudur ama mutlaka döner geri merak etme...konu paraya geldi amacım bu değil seni tebrik etmekti gerçekten seni tebrik ediyorum ben olsam senin gibi sakin düşünüp doğru yolu çok zor bulurdum belkide olayı daha da büyüteebilirdim...ama işte siyasetçiler bile diyor memleketin %70 i aptal...böyle adamlar oldukça cefasını iyi niyetliler çeker

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    çok geçmiş olsun umarım bi daha böyle talihsiz olaylar yaşamazsın
    bazen biz büyüklerin ufacık dikkatsizliği sonucu kendi çocugumuzun yada başkalarının hayatı tehlikeye girebiliyo malesef çok şükür ki senin yaşadığın bu olay senin yada çogun hayatına maal olmamış. çok daha kötü sonuçlar olabilirdi. parmagın çok acıyodur umarım iyi olur en kısa zamanda, emin ol ki hata annede çocukta yada sende hiç fark etmez duramayıp çocuga çarpsaydın çok daha fazla yanardı canın
    tekrar çok geçmiş olsun

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler