Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Regal Raptor DD125E, Neden Çalışmaz??

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba

Geçtiğimiz hafta edremitten bir RR DD125E satın aldım.Motor montajlı biçimde kamyonet ile bursaya getirildi.İlk geldiğinde aküsü bitik olduğundan çalıştıramamıştık.Şimdi aküsünü doldurduk fakat, motor hala çalışmıyor. Marş basıyor, fakat motor tam çalışacak gibi homurdanmaya başladığında tekrar susuyor. Ne yaptıysam bir türlü çalıştırmayı başaramadım.

Emre LTD nin kitapçığında belirtilen bursadaki servislerden birkaç tanesini aradım,birisi taşınmış,iletişime geçemedim. Bir diğerini aradım,adamın yetkili servis olduğundan haberi yok, madem servisiz getirin bakalım dedi adam, tabii ki götürmedim ben de.Kalan son servis de uzak bir ilçede olduğundan oraya gidemedim ve şimdilik böyle ortada kaldım.

Sizce motorun çalışmama nedeni nedir, ve en kısa zamanda nasıl çalışır hale getirebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 KTM DUKE 200 ve 2000 APRİLİA SR 50
    selam motorun çalışmamasının sebepleri cesitlidir.

akü dolu olsada aküyü besleyen kabloda kaçak vardır.aküyü besleyen kablonun yenisi ile degişmesi gere
    kir(benim motorda daha 3.gününde öyle oldu değistirince düzeldi) (N) isıgı motoru calıstırmaya kalkınca kırpısıyormu?

karburatör pis benzinden tıkanmış olabilir(eger benzin aldıysan)sökülüp temizlenmesi gerekir.

jiklede calısır gibi olupta sende gaz verdiysen motor bogulmuştur.(bujilere benzin gelip ıslanmıstır)bujileri 16-17 nolu buji anahtarıyla söküm içini kurulamalısın.

benzin anahtarını kontrol et kapalı veya benzini bitmiştir.

aklıma gelen temel sorun ve cözümleri bunlar.
    motociklet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    benzinin olmama ihtimali de var tabi

Alıntı hakinen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam motorun çalışmamasının sebepleri cesitlidir.

akü dolu olsada aküyü besleyen kabloda kaçak vardır.aküyü besleyen kablonun yenisi ile degişmesi gere
    kir(benim motorda daha 3.gününde öyle oldu değistirince düzeldi) (N) isıgı motoru calıstırmaya kalkınca kırpısıyormu?

karburatör pis benzinden tıkanmış olabilir(eger benzin aldıysan)sökülüp temizlenmesi gerekir.

jiklede calısır gibi olupta sende gaz verdiysen motor bogulmuştur.(bujilere benzin gelip ıslanmıstır)bujileri 16-17 nolu buji anahtarıyla söküm içini kurulamalısın.

benzin anahtarını kontrol et kapalı veya benzini bitmiştir.

aklıma gelen temel sorun ve cözümleri bunlar.

akünün hemen bitme sorunu kaçak mıdır sence? Çünkü bahsettiğin gibi yeşil ışık marşa basınca yanıp sönüyor.Ayrıca bu kabloyu nerede bulabilirim?Bursada motorun servisini bile bulamadım,kabloyu nereden temin edebilirim?

Ayrıca benim eski hondaya alışkın olduğum için motoru çalıştırmaya çalışırken gaz veriyodum sürekli,onu da öğrenmiş oldum,yalnızca jikle ile çalıştırmaya çalışacağım.

Yarın ilk işim bujilere bakmak olacak.Başka önerisi olan??

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    motorsikletde kısa devre olup olmadığını kontrol et.bujilerin bitmiş olabilir.kafaları paslanmış VS. ise bujilerini değiştirmen gerekir.bahsettiğin kabloyuda herhangi bir motorsikletçi servisinde bulursun.basit bir elektrik kablosu.hadi hiç olmadı servise nasıl götürcem diyorsan motorsikleti vurdurarak çalışdırmayı başarabilirsin.gerekenleri arkadaşlar sölemiş zaten.bana pek bişey kalmamış.
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

Alıntı playboy_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorsikletde kısa devre olup olmadığını kontrol et.bujilerin bitmiş olabilir.kafaları paslanmış VS. ise bujilerini değiştirmen gerekir.bahsettiğin kabloyuda herhangi bir motorsikletçi servisinde bulursun.basit bir elektrik kablosu.hadi hiç olmadı servise nasıl götürcem diyorsan motorsikleti vurdurarak çalışdırmayı başarabilirsin.gerekenleri arkadaşlar sölemiş zaten.bana pek bişey kalmamış.
    sıfır bir motorun bujileri bitik olabilir mi ?

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim hayırlı olsun, illa servisine gerek yok herhangi bildiğin iyi bir ustaya götür
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

bugün aküyü tekrar şarj edip denedim,jikle açık,kapalı , benzin açık, kapalı her türlü denedim, bir türlü çalışmadı motor. Sigortayı kontrol ettim sorun yok,sanırım problem bujilerde.Yarın ona bakacağım. Yenisini almak gerekirse,fiyatı ve modeli hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler