Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Kazaları..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    UMARIM BIR RAPTOR
    Herkese Merhaba..gorevım Geregı Sabahtan Aksama Kadar Hastanedeyım..yazın Da Gelmesıyle Gece Acıl Vakalarımızda Da Artıs Var..vakaların %80 ı Trafık Kazası..bu Kazaların Da %70 ı Motorsıklet Kazası..tutanaklarda Tutuldugu ıcın Kazanın Sebebını Anlıyorsunuz..bodrumda 20 Bın Motorsıklet Varmıs.her Restaurantın 2-3 Tane Var Zaten..yarıdan Fazlası Ehlıyetsız..cogunun Trafık Sıgortası Yok..bır Bolumu Rent A Car..ehlıyet Olmasa Da Kıralıyorlar..zaten 500 Ytl Varsa Motor Cok..cogu Scooter Yarıs Halınde..nasıl Bır Hazdır Bılmem..jandarma Polıs Ugrasmaktan Bıkmıs Yaka Sılkmıs Adeta..motor Satıcılarına Ehlıyetsız Sahıslara Motor Satmayı Yasaklayan Bır Kanun Cıkarılmalı Bence..adınıza Ehlıyet Var Mı Yok Alın Gelın O Zaman Dedırtecek Bır Kanun..kask Desenız Kımsede Yok..hız Desenız Herkesde Mevcut..yaralıların Halını Gorsenız Olmekten Beter Olmus Derdınız..lutfen Tum Kurallara Uyalım..yarışı ,gosterıyı Bırakın Motorun Keyfını Cıkartın..bılınclı Tum Motorcu Arkadaslarımı Da Buradan Tenzıh Edıyorum..saygılarımla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GV250...06 BY 7262
    evet cok haklısınız..bende motorumu almadan once alanyada motor kıralardım ..aynı sekıl ordada oyle kımsede kask yok..ozellıkle ısıklarda herkes yarıs halınde..ve ehlıyet ve motor kıralamakda cok zor bısey degıl zaten yabancılara ehlıyet bıle sormuyorlar..adamların tek korkusu motorun gerı gelmemesı yanı calınması okadar...

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı DR.ALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehlıyetsız Sahıslara Motor Satmayı Yasaklayan Bır Kanun Cıkarılmalı Bence..
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...iklet-yok.html

Ben buna benzer bir konu açmıştım ve buna tepki veren arkadaşlarımız olmuştu. Gerçi ehliyetli olmakta bir yerde yetmiyor. En önemlisi tecrübe. Bilinçli insan zaten ne zaman nasıl davranacağını bilir motosiklet konusunda. Bunun dışında ehliyetin olmasıda bir yerde yetmiyor.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    Alıntı DR.ALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba..gorevım Geregı Sabahtan Aksama Kadar Hastanedeyım..yazın Da Gelmesıyle Gece Acıl Vakalarımızda Da Artıs Var..vakaların %80 ı Trafık Kazası..bu Kazaların Da %70 ı Motorsıklet Kazası..tutanaklarda Tutuldugu ıcın Kazanın Sebebını Anlıyorsunuz..bodrumda 20 Bın Motorsıklet Varmıs.her Restaurantın 2-3 Tane Var Zaten..yarıdan Fazlası Ehlıyetsız..cogunun Trafık Sıgortası Yok..bır Bolumu Rent A Car..ehlıyet Olmasa Da Kıralıyorlar..zaten 500 Ytl Varsa Motor Cok..cogu Scooter Yarıs Halınde..nasıl Bır Hazdır Bılmem..jandarma Polıs Ugrasmaktan Bıkmıs Yaka Sılkmıs Adeta..motor Satıcılarına Ehlıyetsız Sahıslara Motor Satmayı Yasaklayan Bır Kanun Cıkarılmalı Bence..adınıza Ehlıyet Var Mı Yok Alın Gelın O Zaman Dedırtecek Bır Kanun..kask Desenız Kımsede Yok..hız Desenız Herkesde Mevcut..yaralıların Halını Gorsenız Olmekten Beter Olmus Derdınız..lutfen Tum Kurallara Uyalım..yarışı ,gosterıyı Bırakın Motorun Keyfını Cıkartın..bılınclı Tum Motorcu Arkadaslarımı Da Buradan Tenzıh Edıyorum..saygılarımla..

tşkler açıklaman için ama bizim insanlarımızda var.. Eğer kask takarsa millet bakmaz ona.. Hız yapmazsa kimse görmez onu.. vs vs..

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Çanakkale yi örnek alsınlar , Kasksız kullanıcı yok , polis motoru seviyor ama güvenlik için herşey çok sıkı .

Yerel yönetimlerin basiretsizliği diye düşünüyorum . Ya istanbul ne yapsın
    Bodrum buyuk olsada İstanbul en büyük .Daha dün yolda polisin birinin bir motorlu pizzacının motorunu bağladığını gördüm ne ruhsat ne ehliyet bide ekmek parası edebiyatı yapıyor + kask yok . Polis çatır çatır bağladı cezayıda kesti. Böyle olmalı .

Motosikleti
    UMARIM BIR RAPTOR

sevgılı ozer..hayal urunu olan mesajın gercege donusmelı bence..

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Şu anki mevcut yasalar zaten bahsettiğiniz gibi motosiklete binilmesini yasaklıyor. Ehliyeti olmayana motosiklete satılmaması fikrini doğru bulmuyorum. Sonuçta pilot olmayan bir kişi de uçak sahibi olabiliyor.
    Burada yapılması gereken emniyet görevlilerinin daha duyarlı ve dikkatli davranmasını sağlamak. Eğer bir araç kiralama şirketi ehliyeti olmayana motosiklet kiralıyor ve motosikletle beraber kask temin etmiyorsa bu işyerini kapatırsın 3 ay bir daha yapmaz. Bu durumun düzelmesi için mevcut kanun ve yönetmeliklerin uygulanması yeterli olur.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    DR.ALP söylediklerinde sonuna kadar haklısın, malesef diyecek fazla söz bulamıyorum.
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Ben bütün gün görüyorum şirketin önünde. Ufak scooter kullanan motorcuların hiç biri kask takmıyor. Şaşıp kalıyorum. Motorcu adam korumalarından belli olur. Bu kişinin profesyonelliği ile alakalı bir durumdur. O kask takmayan küçük beyinli insanlar başlarına bişey geldiği zaman ne olacağının farkında değiller. Çünkü yaşamamışlar, bilmiyorlar, tecrübe edinmemişler. Ama bir gün tecrübe edindikleri an belki yaşamaya bile fırsatları kalmayacak. Dost acı söyler. Doğruya doğru. İki kere iki dört kardeşim. Motora biniyorsan kaskını ve diğer ıvırını zıvırını takmaya üşenmeyeceksin. Üşenirsen olacaklardan hiç kimse mesul değil. Şu alışkanlığı edinememiş insanlara halen şaşıp kalıyorum. Ne akla hizmettir, nasıl bir cahilliktir bu yaa??? Acayip doluyum bu konuda.

Geçen E5 te gidiyorum Mecidiyeköy tarafına doğru. Karşı şeritten modelini markasını anlayamadığım bir chopper tarzı motosikletli arkadaş tam gaz sol şeritten geliyor, KASKSIZ! Gözlerime inanamadım. Hadi sokak arasında neyse dedim de 120-130 km. hızla giderken de bu yapılmaz ki... Bile bile göre göre intihardan başka bişey değil bu!!!
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

uwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf-150
    Bence hızlı gidenlere,kask takmayanlara durdurup

- Hiç hayatında motorla kaza yaptınmı diye soracaksın. Zaten bunun bilincinde olsa emniyet tetbirlerini kendisi alır.
    Asla Birilerinin Umudunu Kırma,
    Belki Sahip Olduğu Tek Şey O'dur

Motosikleti
    UMARIM BIR RAPTOR
    ehlıyetınız yoksa arac kullanma tetkınız yok demektır..ıstedıgınız kadar arac sahıbı olabılırsınız..lısansınız yoksa aracı kullanamazsınız..kullanmamalısınız..dıplama olamdan doktorluk yapmaya benzer bu..daha duyarlı olmak lazım..hem kanunen hem sahsımız adına..

Motosikleti
    Bısan Lıfan Shalter 125
    EHLIYET sart EGITIM sart...saygılar...

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    devamlı 4 tekerlekli araçları ve sürücülerine giydiririz ama, bizdeki bu serseri ve bilinçsiz, kuralsız imajına da sebep olan binlerce bilinçsiz şuursuz motosiklet kullanıcısı var.

işin özü yapıcak hiç bişey yok, bunu çözümü de yok. bizim memleket insanının özünde sığırlık var bunu atamazsın. biz kendimize bakalım en nihayetinde her koyun kendi bacağından asılır. işini bilen, motorcuyum diyen korumalarını kaskını takar efendi gibi uyar kurallara biner motoruna gider.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler