Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

ibretlik bir HİKAYE mutlaka okuyun

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    konu bir başka siteden alıntıdır bizim arkadaşın başından geçmiş mutlaka okuyun

Arkadaşlar olay 6-7 ay önce felan oluyor (iskenderune-5 karayolu)biraz uzun ama kesinlikle okuduğunuza değecek bir olay[8D]motorsikletle (mobyylette)çarşıya ineyim dedim bizim mahalle ile şehir arası 15 dk felan sürüyor.sabah çok erken saatlerde tabi,tam e-5 karayoluna çıkacağım sırada motowsiklet bozuldu ..noldu lan dedim kendi kendime biraz uğraştım felan baktım olmuyor lastikler tam kilitllendi anasını satayım yerinden kıpırtdamaz oldu..
    alet[&o]..
    Neyse uğraşıyorum elim felan berbat oldu işe de gidemedim geç kaldım diye düşünüyordum ki bir de baktım bizim ali abi geliyor mahalleden o da çarşıya iniyormuş yanımda durdu arabası modifiyeli murat 124 ve kendisi genelde iyi birisidir ...napıyon yav kolay gele dedi bende motor bozuldu abi geç kaldım kızacaklar şimdi felan filan dedim.. o da lan mustafa hallederiz olum merak etme dedi bende nasıl yapacaz dedim biraz düşündük felan o da ya bir halat bulalım bağlayalım senin motoru yavaş yavaş gideriz dedi ..bana da mantıklı geldi hem de maceralı olacağı için zevkli olacağını düşündüm[:D] biraz ilerdeki bir fabrikadan bir halat aldık yalvar yakar ...
    Onun arabasının arka tamponuna benim motorun çatısından bağladık ve arada 20 -25 metre felan vardı boşluk felan neyse hareket ettik e-5 karayoluna çıkaana kadar herşey çok güzeldi o ne lan uçuyorum herhalde dedim[&:]türkü söyleyerek gidiyorduk ne güzel ve içimden yaw ali abi seni Allah gönderdi ne iyi insanlar var iyi ki de motsiklet bozulmuş felan diye geçirirken...
    E-5 karayoluna çıktık biraz sonra bu basmaya başladı e -5 karayolunda bende bağlıyım arkasında tabi yaaww bu salak şaka herhalde felan dedim ...tık yok adam baktım m bastıkça basıyor halat iyice gerildi kafamda şapka vardı uçtu gitti, saçlarım iyice arkaya yattı, kafa derim yüzülüyor sanki hızdan ,motorun üzerine iyice yapıştım yattım adeta kolarımla vargücümle direksiyona sarıldım ama titriyordum her tarfım titiriyor o rüzgar sesi kaç gece rüyalarıma girdi[8D]..bildiğim bütün duaları okumaya başladım.annem kardeşlerim aklıma geliyor ..rüzgardan gözlerimden yaşlar fırlıyor [X(]İmdaaaaattt imdaaattttttt diye bağırıyorum ama baktım benden başka kimse duymuyor [8D]ağzımı açamıyordum rüzgar giriyor mideme kadar 120 yle gidiyor adam yaav birde meret arabası bir bağırıyor bir bağırıyor ki benim sesim mümkün değil duyulmaz ..kafamı yana çevirerek lan Aliiiiiiii, Aliiiiiiiiiiiii Aliiiiiiiiiiii.... Lan Aliiiiiiiiiii diye bas bas bağırıyorum arkadan tık yok bastıkça basıyor...[8D]
    Bir ara kenara yanaşsa kendimi bir yere atim diye düşündüm ama her yer beton,arkadan kolunu da dayamış cama görüyorum..Neyse bu bir kamyon solladı yolda...o geçti gitti tabi ...ulan bir baktım ben kamyonun altına doğru gidiyorum ,kamyonun arkası gitttikçe büyüdü,o lastik sesleri hiç aklımdan çıkmıyor[X(]. Şimdi işte tam bku yedik dedim ve direksiyonu çevirim dedim ama halatla bağlı direksiyon dönermi hiç.Neyse kamyonun kasasının yanından 120 yle kafam sıyırdı geçti baktım hala yaşıyorum[8D] Artık bir cesaret geldi korkmamaya başladım[sm=s17.gif] Arkadan Aliiiiiiiiiiiiiiiiii ,Aliiiiiiiiiiiiiiiiiiii aliiiiiii diye bildiğim bütün küfürleri ederk bağırıyarum sesim kısıldı artık bağıramaz oldum...Bu hızla giderken bir yerde yavaşladı.Halatın boşluğu kısaldı tam kendisini sollayacaktım tam bunun yanına geldim iyice cama doğru yanaşayım dedim güç bela sağ elimi bırakıp cama bir tane yapıştırayım dedim tekrar bastıı beni solladı[8D]
    Yanımızdan geçenler manyakmıdır delimidir bunlar der gibi şaşkın şaşkın bakıp geçiyorlar bir ara yanımda bir servis minibüsü yavaşladı ve baya yanaştı bana bi kaç işaret ettim yaa şu manyağa söyleyin dursuuuuuuuuuuuuun der gibilerinden onlar da anlamadı bastı gittiler[&o].Onlara da verdim veriştirdim[sm=s17.gif]... Öğrenciler felan vardı alkışlıyorlar beni yavv gözlerimden yaşlar fışkırıyor korkudan bunlarda gösteri felan yapıyor sanıyor...
    Neyse trafiğin yoğun olduğu şehir içine doğru girdik arabalar çoğaldı yola bakamaz oldum korkudan artık 100 km hızla arabaların tamponlarını felan hıssediyorum çarpacak gibi oluyorlar birkaç iğne deliği gibi yerlerden geçtim[8D] bu sefer olmadı işte bu sefer tam öldüm
    diyorum[sm=s17.gif] ama olmuyor lan ali lan ali ölmezsem ağzını burnuınu kıracağım kafana sıkacağım diye geçirdim içimden[8D]... Motosikletle neyse ilerde baktım kırmızı yandı sevindim bende şimdi kurtuldum diye amaaaa tabi o otomobil fren sağlam ben de asıldım iki elimle frenllere ama duracak gibi değil alet baktım olmuyor ayaklarımı da aynı anda yere koydum cayır cayır yandı ayaklarımın altı sürtünmeden dolayı ayakkabının lastiği eridi kırmızıda duran arabaların arasından can havliyle direksiyonu sımsıkı tutarak ayaklarım yerde yamuk yumuk hızla geçtim[;)].Bu arada biriki arabaya sürtündüm geçtim bunu da solladım biraz sonra bütün arabaların önünde halatın boşluğu bitti ve motor zınk diye asvalta yapıştı ben havalarda bir takla attım herhalde ...burasını hatırlamıyorum[:D]
    havaya uçtum yere hızla çarptım tabi kafa göz asvaltta sürünüyor kolum felan her yerim çizildi motorsiklet çatıdan yamuldu[:D]...herkes başıma toplandı hastaneye
    felan götürdüler beni biraz orda pansuman felan kafam sarılı o anda tabi 1 saat
    felan titredim kendime geldikten sonra Ali de geldi yanıma yatıyorum kafam sarılı yaav mustafa gardaş çok uykuluydum yemin ederim sabah sabah unuttum seni bağladığımızı [sm=s20.gif]ben konuşamıyom çenemde sarılı tabi elimle işaret ettim, burdan çıkarsam sana gösteririm diye adam unutmuş ya ama suç bende bende tabi evden çıktığında nereye gittiğini bile unutan adama canımı emanet ettim...[:'(]

Not:Arkadaşlar az bile yazdım[:'(]
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    walla hocam bak basını okurken bile anladım mustafa abinin unutacagını başında bellıymıs saten senı arkasında unutacagını abi başka anıların varsa anlatırmısın yada başka maceralara yol verecekmısın abi sen bir kitap yaz hemen alıcam güzel yazmışşsın yazarlara taş cıkarırsın gibi samımıyetle soluyorum geçmiş olsun dıyorum ALLAH kormus senı ............

KARAKIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    yok artık yaa daha neler. bunu yazan arkadaşın hayal gücü baya iyiymiş heralde..arı adamın adı ilk başta mustafaydı sonradan nasıl oldu da ali oldu anlamadım hakikaten baya iyi hikayeymiş
    PAMUKTAN PRENSES Mİ OLUR??? PRENSES DEDİĞİN TAŞ GİBİ OLUR

cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R
    ne akıllı insanlar var şu dünyada...

Alıntı KARAKIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok artık yaa daha neler. bunu yazan arkadaşın hayal gücü baya iyiymiş heralde..arı adamın adı ilk başta mustafaydı sonradan nasıl oldu da ali oldu anlamadım hakikaten baya iyi hikayeymiş
    Hikaye, gerçek mi değil mi bilmem de, mobilet kullanan şahsın adı en baştan beri Mustafa, 124'lü arkadaşın adı ise Ali, orada bir yanlışlık yok.

Fakat geri kalan kısımlarda biraz mübâla var gibi, enteresan bir hikayeymiş, bayağı da güldüm gece gece... fakaaat, hakikaten bir günde (hatta bir saatte) bu kadar badire atlatıp sağ kalmak tuhaf yani... Arkadaşa geçmiş olsun.

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende daha once yolda kaldım ve arabayla cekildim cok sakat bişey

motor nispeten daha ii yukten dolayı anlıosunuz cektiginizi yada cekildiginizi

en iisi bu durumlarda baska bir motor tarafından itilmek zor ama en guvenli yol

buarada yazıya gelince arkadaş anlattıgına gore 4. satırdan 5. satıra gecerken zaten ölmüş
    true love..

Drift Religion

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    hacı muro'nun arkasında, lastikleri kilitlenmiş bir mobilet... pöh...
    ama hikaye sağlam.
    eşeği, köpeği konuşturan yeşilçamcılarımız alır bunu, kitabına uydurur, "kömedik filim" adı altında yutturmaya çalışırlar.
    Bkz. Yunus bülbül filmleri, selena, sihirli anne falan...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    gerçek mi değil mi bilemem, ama gülmekten gözlerimden yaş geldi. tabi gerçekse korkunç birşey.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Gözümden yaşlar geldi okurken : D
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    zor ama olmayacak bi olay değil yinede abartı çok
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Eğer doğruysa onun yerinde olup da iyileşip o hastaneden çıktığımda Ali kardeşi 124'üne arada 20-25 m bırakarak bağlar çekilmek nasıl olurmuş gösterirdim.Ne gerizekalı bir adammış bu.Hadi bağladığını unuttun diyelim de araba kullanırken hiç mi arkaya bakmıyorsun sen?Hikaye de açıkcası çok saçma geldi ya neyse...

Bu masalın sonunda az daha ''bunu yazan tosun, okuyana.........' diye yazacak diye endişe ile okudum. Edebiyat dünyası yeni bir masalcı kazandı sanırım.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Abartma olabilirmi ?

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Adamın onca şeyi yaşayıp hayatta kaldıktan sonra bunları yazabilmesi bile çok saçma geliyor

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Abartıdan ziyade biraz çarpıtma var gibi olayda

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bu hikayenin 50 değişik versiyonu var ....
    ferrarinin arkasına anadol bağlayıp otoyolda carrera kovalayan mı ararsın neler neler :D
    olsun okuduk güldük sağolasın
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Herşey tamamda lastigi kilitli motosiklet çekilerekte olsa nasıl 120 km hıza ulaşıyor.

Hikaye güzelde bazı yerleri mantıksız

kıtlenmıs tekerler kafamı kurcaladı sadece

ama komık gercektende,ılk okudugumda yarılmıstım

Motosikleti
    tiger-mondial 125ZN
    Sorun şu bu ali manyak bir psikopat mı niye bu çocuğa bunları yaşatıyor.Eğer ki hikaye doğru ve gerçekten unuttuysa bu adam hiç mi aynasına bakmıyor , hele helede arabaları 120 km hızla sollarken..
    Hadi yanında tezehurat yapıp alkışlayan bön bön bakan arabalarıda mı fark etmiyor..
    Direksiyonu hiç hareket etmediği halde arabayı sollayıp yanına kadar gelen motoruda mı fark etmiyor.
    Gerçekten çok kötü bir olay allah kimseye can sıkıntısı vermesin.Bu durumda ali mi mustafa mı daha psikopat oluyor anlamadım.

Motosikleti
    Bısan Lıfan Shalter 125
    super ya koptum eee sabah sabahgecmıs olsun satoyama..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)