Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cbf 250 gösterge !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA cbf250 + kanuni WINDY
    merhaba arkadaşlar benim cbf 250 de göstege sorunu var ben aldığımda
    (2. el aldım ) çalışmıyodu zaten baktığımda teli kopuktu dedim galiba teli değişince çalışır ancak yeni tel taktım çalışmadı kontağı açtığımda göstergeler git gel yapıyo çalışıyo devir saati de çalışıyo ama hız göstergesi giderken hızı göstermiyo tık yok servisemi gitmeliyim yoksa kolay bi yolu varmı (sigorta atması vs. vs.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Yanlış hatırlamıyorsam hız göstergesine 750 ytl sıkışmış.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oooo maşh. okadar sıkıştı demek haaa..allah yardımcın olsun.bu kötü haber işte
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu ikinci eli sıfırı 980 ytl imiş

http://www.sahibinden.com/honda_twis...XQQdisplayitem

Kontağı açınca git-gel yapıyosa ; sensörde bir sorun olabilir...

Sensör : KM telinin yukarıdaki ucu elektronik bir parçaya gidiyor. O parçadan sonra veri elektriğe dönüşüyor. O parçaya bi bakmak lazım.

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Bu ikinci eli sıfırı 980 ytl imiş

http://www.sahibinden.com/honda_twis...XQQdisplayitem
    yuh be harbitürk okadar parayı ne zman sıkıştırdın iki ara bi derede
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Hocam sen bütün göstergeyi söyledin..Adamın herşeyi çalışıyor yanlız hızını göstermiyor..Yani ekran filan çalışıyor

Motosikleti
    evet arkadaşlar dediğim gibi benim sadece hız kadranım oynamıyo ama dediğim gibi kontak açılınca herşey normal git gel yapıyolar devir satide normal çalışıyo sadece hız göstergesi oynamıyo sanki kabloların birinde temzssızlık varmış gibi
    VİPER_1 in dediği gibi komple telle mekanik bi olay ile hızı iletmiyo teli zaten kısa göster geye 10 cm kala tel bitiyo elektronik bi parçaya giriyo bu parçadanda kablolar sayesinde göstergeye hızı iletiyo yani bi sorun varsada göstergede değil o alttaki parçada olabilir gibi geliyo bana ha belki daha önce bi başkasınında başına gelmiştir bi tekniği vardır diye bu konuyu açtım ama bazı arkadaşların dediği gibi benim göstergeye yüksek meblalar sıkıştığını sanmıyom

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen bütün göstergeyi söyledin..Adamın herşeyi çalışıyor yanlız hızını göstermiyor..Yani ekran filan çalışıyor
    Hiz göstergesi tek satılıyormu bilmiyorum. O yuzden tamamını söyledim.

Alıntı VIDOOC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar dediğim gibi benim sadece hız kadranım oynamıyo ama dediğim gibi kontak açılınca herşey normal git gel yapıyolar devir satide normal çalışıyo sadece hız göstergesi oynamıyo sanki kabloların birinde temzssızlık varmış gibi
    VİPER_1 in dediği gibi komple telle mekanik bi olay ile hızı iletmiyo teli zaten kısa göster geye 10 cm kala tel bitiyo elektronik bi parçaya giriyo bu parçadanda kablolar sayesinde göstergeye hızı iletiyo yani bi sorun varsada göstergede değil o alttaki parçada olabilir gibi geliyo bana ha belki daha önce bi başkasınında başına gelmiştir bi tekniği vardır diye bu konuyu açtım ama bazı arkadaşların dediği gibi benim göstergeye yüksek meblalar sıkıştığını sanmıyom
    cbfturkiye.org sitesinde senin sorununa benzer bir sorun okumuşdum o arkadaş sorununu nasıl çözmüştü hatırlamıyorum. Ama senin bahsettiğin telden sonraki mekanik düzenin arızası ile çok benzerlik gösteriyor. Belkide o motoru satınalan sen olabilirsin. Bi bakmanı tavsiye ederim. Linki kopyalayamadım site açılmıyor bi ara sen kontrol edersin.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    harbiturk
    Göstergede bir bozukluk yok zaten..Ya km telinde problem vardır..Ya da sensörde..Ahım şahım bir masraf çıkarmaz

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Benim motorun on tekerde sensor var. Kablo ile gostergeye bagli. Eski motorumda o sekildeydi ve o sensor cikmisti. Hiz gostergesi hep sifiri gosteriyordu... Yerine takinca duzeldi... One tekerin gobeginin yaninda siyah bir kutu varsa ona bak. Yerinden cikmis olabilir.
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    bir gösterge 980 ytl olurmu arkadaşlar bi yanlışlık olmasın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    normaldir normaldir,Bu ülkede herşey normaldir.Siz bi plastik parçasına 320 YTL verdiniz mi.Ben verdim.Megane I sağ kapısındaki siyah plastik çerçeve tam 320 YTL.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bakın bu topice

Honda hayat onda ya ondan biraz bedeli yüksek tabe

http://www.cbfturkiye.org/forum/view...st=0&sk=t&sd=a

Motosikleti
    arkadaşlar sevise gittim sorunun büyük ihtimalle sensör de olduğunu söylediler bide sensörün fiyatını sorayım dedim işte o andan sonra 1 saat kendime gelemedim çünki sorduğum parça tam 367 ytl ya parçayı bilen bilir parça bi çakmağın anca yarısı kadar altın olsa satsam yarı parasını eder yuhh dedim yanii

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Geçmiş olsun arkadaşım
    Bunun yan sanayisi yada uydurması falan yokmu iş görebilecek.Gerçekten yazık o paraya ya

sumensko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobilet 80cc arora ks 200-8
    napıcan göstergeyi giti kadar bas gitsin olmaz mı
    özgür adam:

adameus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    mahkemeye vermek lazım böyle yedek parça fiyatı mı olur?

Motosikleti
    yok arkadaşlar kesinlikle gidip o para ya o parçayı almam motoru almışım zaten 3500 ytl ye bakıcam araştıracam sensör tamiri yapan bi yer bulacam eminimki aynı parçanın daha ucuzunuda bulabilirim (fiyat 367 olunca bulmamak imkansız) en kötü ihtimal gösterge hızımı görmeden kullanacam zaten kaçla gittiğimi biliyom (6.vites 7500 devir 110 gibi devir satine göre anlıyorum )bakalım eğer tamir olursa sizleride bilgilendirecem gidip hiç bi motor kullanıcısının o parayı vermesini istemem ahh ahh dedilerdi bana amaa bu kadarınıda kim tahmin ederdi.

Alıntı VIDOOC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok arkadaşlar kesinlikle gidip o para ya o parçayı almam motoru almışım zaten 3500 ytl ye bakıcam araştıracam sensör tamiri yapan bi yer bulacam eminimki aynı parçanın daha ucuzunuda bulabilirim (fiyat 367 olunca bulmamak imkansız) en kötü ihtimal gösterge hızımı görmeden kullanacam zaten kaçla gittiğimi biliyom (6.vites 7500 devir 110 gibi devir satine göre anlıyorum )bakalım eğer tamir olursa sizleride bilgilendirecem gidip hiç bi motor kullanıcısının o parayı vermesini istemem ahh ahh dedilerdi bana amaa bu kadarınıda kim tahmin ederdi.
    abi ya motoru alıyorsun bir parçası bozoldu gidiyorsun motorun yarı fiyatı bu nedir ya bukadar pahalı olurmu insanın hersey kursağında kalıyor cin malı motorun deposunu birde koltuğu sordum 550 ytl fiyat cektiler bu motorun sıfırı 2000 ytl demek ki para depo ile sele yapıyor?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)