Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Motosikletim ile İlgili Dava Günüm Belli Oldu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Gv 250'yi ciddi ciddi düşünüyordum lakin.... Dava sonucunu beklemek en iyisi olacak. Bekleyelim ve görelim. İşin içinde bi tarafımızın açıkta kalması da var.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı ALİ DEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YAAA arkadasım cok uzuldum sıkıntılarının en kısa zaman da gecmesını dılerım bende hyo hastasıyım o markayı kullanan arkadaslarım var bana hem servıs hem yedek parca hemde saglamlık olarak ıı bı fırma oldunu soylerlerdı artık bende sogur gıbı yım o motordan valla kafam cok karısık
    bende genelde bu söylenenleri okuyarak tercihimi hyosung dan yana kullanmıştım. ve hüsrana uğradım. genelde motosiklet sahipleri motosikletlerinin ikinci el değerini düşürmemek için bu tip yazıları yazmaktan uzak duruyor. bu nedenle detaylı araştırma yapmak lazım. sorun motosikletin sağlamlığı veya arızalanması değil. üretim hatası bir motosiklet arızalı diye o motosiklet kötülenmez. ancak sorun daha büyük. böyle bi durumla karşılaşan kullanıcının değil motosikletinin değişmesi 5,5 ay serviste yatırılıp uyduruk olarak halledilip trafiğe çıkarılıyor olması.
    sayın Boğaçhan yazınız için teşekkürler. Bir Alman'nın ticarete bakış açısıyla malesef bir Türk'ün ticarete bakış açısını göstermişsiniz.
    birisi güven diyor, birisi satayım da gerisi önemli değil ölmüş mü kalmış mı hak getire diyor.
    tabi TÜRK DERKEN GENELLEME YAPMIYORUM BÜTÜN TİCARET AHLAKI GERLEŞMİŞ FİRMALARI KONU DIŞI BIRAKIYORUM...
    Sons Of Troya (Gelibolu)

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    inşallah mahkeme istediğin şekilde sonuçlanır.
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    aslında şöyle bir hakkın var!!aynı yerden üç kez arıza açarsa motosikletini değiştirmeleri lazım o'km ile

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Sitemizdeki hukukçu kardeşlerimizin yorumu nedir bu konuda acaba?
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

leopard74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 City

Tebrikler grave...

... ve bütün motosiklet.net üyelerine merhaba. Sitenin yeni üyelerindenim, bir süredir yazıları takip ediyorum ve ilk mesajımı bu başlığa yazmak kısmetmiş.

Motosiklet tutkusu insanın içinde varsa bir gün mutaka açığa çıkıyor galiba. Benim durumumda kulukçalanma dönemi 34 yıl sürdü bu virüsün. Sürüş derslerini, Temmuz'daki ehliyet sınavını geçip ilk motorumu kullanmaya başlayacağm hayırlısıyla.

grave'in gösterdiği tüketici bilinci ve cesareti gerçekten takdire şayan, içtenlikle yanındayım arkadaşım. Yazın beni söz konusu motorun ülkemizdeki durumu hakkında düşündürdü, izin olursa paylaşmak isterim.

Bilirsiniz, hangi marka, hangi model nedir, ne değildir derken yerli yabancı bir sürü site gezilir, az çok fikir sahibi olunur.

Kendi araştırmamda Hyosung (cruiser sevgimden dolayı GV 250 modeli) fiyat - performans ölçeğinde en iyi (en iyi ne demek, tek) alternatif olarak karşıma çıkmıştı. Tabii, tahmin edersiniz Hyosung üzerine yoğunlaştıkça, forumdaki herkesi bildiği, bize özgü(?) garabetler ortaya çıktıkça hevesim daha başlayamadan kursağımda kaldı.

Düşünebiliyor musunuz, adıyla sanıyla 100% kendi ürününüz olan imambayıldı'yi birileri "imambayildi" olarak kendi adına tescil ettiriyor ve size diyor ki: Imambayildi bizim yemeğimiz. Bu ismin anlamını soruyorsunuz... Yemek isminin anlamı mı olur yanıtı geliyor.

Buraya kadar diyelim Koreli firmanın yaşadığı aşağı yukarı budur. Ne yapılması beklenir? Gerektiğinde en yüksek hukuk merciine kadar gidilip yemeğin imambayildi değil, imambayıldı olduğunu tesbit ve tescil ederek hakların geri alınması, öyle değil mi?

Peki gerçekte olan ne? Madem imambayıldımızı başkası kendi adına tescillemiş, o halde biz de aynı yemeği "The Imam Who Fainted" adıyla tescilleyelim. Aynı malzeme değil mi, ne çıkar! Diğer ülkelere yine imambayıldı diye satarız hem!

Hyosung iyi bir marka, elbette onu elinde tutan bırakmak istemeyecek. Burada eleştirimin yönü kendi markasını savunmada bu kadar acze düşen, eski muhatabını dolaylı yoldan onaylayan davranış. Neymiş, AB ülkeleri için yaptıkları üretim "Türk toprağına değmeden" (aman, kirlenmesin!) yine Hyosung markasıyla ihraç edileceğinden dava konusu olmayacakmış.

Peki AB vatandaşı olmayan, güzel motorlarınızın üretiminde kullandığınız biz vatandaşlar ne olacağız? - Size the imam who fainted verelim. - Öyle mi? İmam bu şekil bayılırsa cemaat ne yapar sizce? (anladınız siz onu)

Bir yandan gülüyoruz ağlanacak halimize ama, bu iş dönüyor dolaşıyor şark kurnazlığında düğümleniyor. Eski ortağın davranışı zaten öyle, yeni ortaklığın "farklı bir stratejisi" de öyle. Şark kurnazlarının pasta savaşında...

Kazanan kim? He, she, it.

Ya kaybeden? Sen, ben, o.

Teşbihte hata olmazmış, umarım sözlerim farklı türlü algılanmaz.

Motora yeni başlayacak biri olarak bu nedenle düşüncemi revize etim. 125 cc'lik bir makineyle yola çıkmayı düşünüyorum artık. İmambayıldıya gelince, adı imambayıldı olana kadar ne imambayildi yiyeceğim, ne de onu the imam who fainted ismiyle satmaya çalışan zevatın lokantasına gireceğim.

Rüzgârla savrulsun ruhumuz.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    arkadaşlar bu motoru alırken hiç düşünmediniz mi ? gt 650 comet modeli bile kendi sınıfındaki motorlar arasında geride kalıyor.. hele ki 250 gt r modeli aynı şase üzerinde 250 cc motor bu kadarını nasıl kaldırır ? gt 250 r modelini 50 km kullanma fırsatım oldu motor gitmiyor gibi geliyordu ... birde ufak bişi daha zamanında burda global motoru övüp övüp bitiremiyen bazı yetkili kişiler vardı umarım onların vicdanları rahat değildir.. çünkü burdaki çoğu kullanıcı onların etkisinde kalarak bu motoru satın aldı...

unutmadan arkadaşım inş dava istediğin gibi sonuçlanır.. paranı kurtarırsın
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    çok büyük geçmiş olsun arkadaşım inşallah amacına ulaşırsın başarılar diliyorum tüm kalbimle
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle cok gecmiş olsun ve davanı ınsallah kazanırsın.

Alıntı grave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikleti ilk krank kırdığında yaptırıp 10 defa satardım binmeseydim. ama sonuçta ikinci el alan arkadaşın elinde patlayacaktı veya yeni motosikletle tanışan biriyse tekrar krank kırdığında toparlayamayıp kaza yapacaktı. ve arkanızdan bela okuyacaktı. sonuçta hyosung ne ilk motorum nede son motorum olacak. iki teker üstünde iki can taşıyorum. ben bu vicdan azabını kaldıramayacağım için geri iade yolunu seçtim.
    Motorcu budur ıste Dıger ınsanların arkadaslarının canını dusunen malını dusunen ınsandır tekrar tekrar tebrıkler

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı leopard74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... ve bütün motosiklet.net üyelerine merhaba. Sitenin yeni üyelerindenim, bir süredir yazıları takip ediyorum ve ilk mesajımı bu başlığa yazmak kısmetmiş.

Motosiklet tutkusu insanın içinde varsa bir gün mutaka açığa çıkıyor galiba. Benim durumumda kulukçalanma dönemi 34 yıl sürdü bu virüsün. Sürüş derslerini, Temmuz'daki ehliyet sınavını geçip ilk motorumu kullanmaya başlayacağm hayırlısıyla.

grave'in gösterdiği tüketici bilinci ve cesareti gerçekten takdire şayan, içtenlikle yanındayım arkadaşım. Yazın beni söz konusu motorun ülkemizdeki durumu hakkında düşündürdü, izin olursa paylaşmak isterim.

Bilirsiniz, hangi marka, hangi model nedir, ne değildir derken yerli yabancı bir sürü site gezilir, az çok fikir sahibi olunur.

Kendi araştırmamda Hyosung (cruiser sevgimden dolayı GV 250 modeli) fiyat - performans ölçeğinde en iyi (en iyi ne demek, tek) alternatif olarak karşıma çıkmıştı. Tabii, tahmin edersiniz Hyosung üzerine yoğunlaştıkça, forumdaki herkesi bildiği, bize özgü(?) garabetler ortaya çıktıkça hevesim daha başlayamadan kursağımda kaldı.

Düşünebiliyor musunuz, adıyla sanıyla 100% kendi ürününüz olan imambayıldı'yi birileri "imambayildi" olarak kendi adına tescil ettiriyor ve size diyor ki: Imambayildi bizim yemeğimiz. Bu ismin anlamını soruyorsunuz... Yemek isminin anlamı mı olur yanıtı geliyor.

Buraya kadar diyelim Koreli firmanın yaşadığı aşağı yukarı budur. Ne yapılması beklenir? Gerektiğinde en yüksek hukuk merciine kadar gidilip yemeğin imambayildi değil, imambayıldı olduğunu tesbit ve tescil ederek hakların geri alınması, öyle değil mi?

Peki gerçekte olan ne? Madem imambayıldımızı başkası kendi adına tescillemiş, o halde biz de aynı yemeği "The Imam Who Fainted" adıyla tescilleyelim. Aynı malzeme değil mi, ne çıkar! Diğer ülkelere yine imambayıldı diye satarız hem!

Hyosung iyi bir marka, elbette onu elinde tutan bırakmak istemeyecek. Burada eleştirimin yönü kendi markasını savunmada bu kadar acze düşen, eski muhatabını dolaylı yoldan onaylayan davranış. Neymiş, AB ülkeleri için yaptıkları üretim "Türk toprağına değmeden" (aman, kirlenmesin!) yine Hyosung markasıyla ihraç edileceğinden dava konusu olmayacakmış.

Peki AB vatandaşı olmayan, güzel motorlarınızın üretiminde kullandığınız biz vatandaşlar ne olacağız? - Size the imam who fainted verelim. - Öyle mi? İmam bu şekil bayılırsa cemaat ne yapar sizce? (anladınız siz onu)

Bir yandan gülüyoruz ağlanacak halimize ama, bu iş dönüyor dolaşıyor şark kurnazlığında düğümleniyor. Eski ortağın davranışı zaten öyle, yeni ortaklığın "farklı bir stratejisi" de öyle. Şark kurnazlarının pasta savaşında...

Kazanan kim? He, she, it.

Ya kaybeden? Sen, ben, o.

Teşbihte hata olmazmış, umarım sözlerim farklı türlü algılanmaz.

Motora yeni başlayacak biri olarak bu nedenle düşüncemi revize etim. 125 cc'lik bir makineyle yola çıkmayı düşünüyorum artık. İmambayıldıya gelince, adı imambayıldı olana kadar ne imambayildi yiyeceğim, ne de onu the imam who fainted ismiyle satmaya çalışan zevatın lokantasına gireceğim.

Rüzgârla savrulsun ruhumuz.

crayzboyone teşekkürler. Allah korkusu olan bir insanım, iki gün sonra başına ne geleceği belli olmaz. sen ben o uğraşmazsak kim bu düzeni değiştirecek. en azından bir kaç kişi bu tür firmalara haddini bildirirse geleceğe dönük cesur adım atamayacaklar ve daha fazla motosikletçi kardeşimizin madur olmasının önüne geçilecek. tek sorun yaşanan sorunların paylaşılması ve bilinçli tüketimin artması. ben hata yaptım ve global motor ithalatçısı hyosung marka motor aldım. belki ben almadan bu tarz bi paylaşım olsaydı ben tercihimi hyosung'tan yana kullanmayacaktım.
    ŞUNU DA BELİRTEYİM. 5,5 AY MOTORUM SERVİSTE KALDI VERDİĞİM PARANIN HADDİ HESABI KALMADI, BUNA KARŞILIK FİRMADAN TEK BİR ALLAH'IN KULU BENİ ARAMADI. NOTER İHBARNAMEME CEVAP VERİLMEDİ. FİRMA SÜREKLİ ADRES DEĞİŞTİRDİ, TELEFONA ÇIKMADILAR, FİRMA GENEL MÜDÜR YARDIMCISI SAYIN MAHMUT ÇAPA (SOYADI YANLIŞ OLABİLİR TAM HATIRLAMIYORUM) CEP TELEFONUNA BAKMIYOR. NUMARAM ONDA KAYITLI DİYE CVP VERMİYOR. İNTERNETTEKİ YAZILARIMI BİLDİĞİNİ HALDE TEK Bİ YAZIMA CVP VEREMİYOR.
    işte bütün bunlarla karşılaşacağınızı bilerek bu macaraya adım atın arkadaşlar.

leopard74 yazını ilgiyle okudum. ilk mesajının bu konuya olması motosiklete başlayacak biri için ne derece konuya duyarlı baktığının göstergesi. gönül isteseydi de sen ilk mesajında bunlardan değilde yeni alacağın motosikletinden zevkle bahsetseydin.
    yorum yapan ve okuyan herkese saygılar...
    Sons Of Troya (Gelibolu)

Motosikleti
    R' lı bişiler düşünüyom
    Alıntı grave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende genelde bu söylenenleri okuyarak tercihimi hyosung dan yana kullanmıştım. ve hüsrana uğradım. genelde motosiklet sahipleri motosikletlerinin ikinci el değerini düşürmemek için bu tip yazıları yazmaktan uzak duruyor. bu nedenle detaylı araştırma yapmak lazım. sorun motosikletin sağlamlığı veya arızalanması değil. üretim hatası bir motosiklet arızalı diye o motosiklet kötülenmez. ancak sorun daha büyük. böyle bi durumla karşılaşan kullanıcının değil motosikletinin değişmesi 5,5 ay serviste yatırılıp uyduruk olarak halledilip trafiğe çıkarılıyor olması.
    sayın Boğaçhan yazınız için teşekkürler. Bir Alman'nın ticarete bakış açısıyla malesef bir Türk'ün ticarete bakış açısını göstermişsiniz.
    birisi güven diyor, birisi satayım da gerisi önemli değil ölmüş mü kalmış mı hak getire diyor.
    tabi TÜRK DERKEN GENELLEME YAPMIYORUM BÜTÜN TİCARET AHLAKI GERLEŞMİŞ FİRMALARI KONU DIŞI BIRAKIYORUM...
    valla arkadasım aslında bırazda hyo ya mecbure gıbıyız o fıyata o gosterıse sahıp o performansı veren baska makına yok ben gt 250 r aldıkten sonra aklımdakı ılk tercıh 6oo F gt250 r ı sadece gecıs motoru olarak secıyorum yanı alıpta 3-4 yıl kullanmıcam. bı de koydugun lınk lerı daha once okumustum adamların nerdeyse alayı hyo yu kotuluyo bu konuda karar vermek gercek ten cok zor Allah yardımcımız olsun
    ::winkwink[B]zeki çevik ve ahlaksızım beni böle seven manitanın hastasıyım::winkwink[/B]

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı ALİ DEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadasım aslında bırazda hyo ya mecbure gıbıyız o fıyata o gosterıse sahıp o performansı veren baska makına yok ben gt 250 r aldıkten sonra aklımdakı ılk tercıh 6oo F gt250 r ı sadece gecıs motoru olarak secıyorum yanı alıpta 3-4 yıl kullanmıcam. bı de koydugun lınk lerı daha once okumustum adamların nerdeyse alayı hyo yu kotuluyo bu konuda karar vermek gercek ten cok zor Allah yardımcımız olsun

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motoru alırken hiç düşünmediniz mi ? gt 650 comet modeli bile kendi sınıfındaki motorlar arasında geride kalıyor.. hele ki 250 gt r modeli aynı şase üzerinde 250 cc motor bu kadarını nasıl kaldırır ? gt 250 r modelini 50 km kullanma fırsatım oldu motor gitmiyor gibi geliyordu ... birde ufak bişi daha zamanında burda global motoru övüp övüp bitiremiyen bazı yetkili kişiler vardı umarım onların vicdanları rahat değildir.. çünkü burdaki çoğu kullanıcı onların etkisinde kalarak bu motoru satın aldı...

unutmadan arkadaşım inş dava istediğin gibi sonuçlanır.. paranı kurtarırsın
    yukarda açıklamasını yaptım bence iyi oku ;) madem racing e başlıcan 600 lüklerin kilo başına düşen hp ile gt 250 r ın kilo başına düşen hp oranına bak .. o motor o şaseye göre değil krank da kırar kol da çıkarır birde işçilik kötü .. 2. el gt 250 r parasına babalar gibi gs 500 alırsın hyo ları da tokatlarsın olmadı mı o zaman cbr 125 al onun ivmelenmesi de hyodan kalır değil hem satarken zarar etmezsin hem de başın ağrımaz
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    R' lı bişiler düşünüyom
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yukarda açıklamasını yaptım bence iyi oku ;) madem racing e başlıcan 600 lüklerin kilo başına düşen hp ile gt 250 r ın kilo başına düşen hp oranına bak .. o motor o şaseye göre değil krank da kırar kol da çıkarır birde işçilik kötü .. 2. el gt 250 r parasına babalar gibi gs 500 alırsın hyo ları da tokatlarsın olmadı mı o zaman cbr 125 al onun ivmelenmesi de hyodan kalır değil hem satarken zarar etmezsin hem de başın ağrımaz
    evet dogru dıosun ama dedıgım gıbı o gosterıste baska bı makınayı o fıyata bulamayız bıde ben 95 kılo 190 cm boyundayım 125r bende bısıklet gıbı duruyo ebat olarak baslangıcta en uygunu gt 250 r ama oda malum krank problemı kronık bı hastalık gıbı... bıde kullnanların cogu memnun oludugunu ama hyo fun club tada tam aksıne cogu hyo yu kotuluyo
    ::winkwink[B]zeki çevik ve ahlaksızım beni böle seven manitanın hastasıyım::winkwink[/B]

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlısı olsun bakalım .

esp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er-5
    Çok büyük geçmş olsn abı bence yenı bı motor verıp kurtulmasınlar sen en ıyısı eğer mümkün olursa sıfır motorunun parasını al ve başka bı motorla yola devam et. Bu arada bızlerı de böle konularda bılgılendırdığın ıçın mınnettarım ve davanda başarılar dılıyorum eğer sınav sonuçlarım bekledığım gıbı geçerse ben levente yakın oturuyorum davanda yanında olabılırım
    ''Sen bana bakma, ben senin baktığın yönde olurum...''

Motosikleti
    YUAN XGJ150-T RACE
    teşekkürler arkadaşım bundan sonraki kişilere yani bizlere de bir nevi nasihat olmuş oldu servislere cok dikkat ederiz.yaşadıgın olayda ki durumunu anlıyabiliyorum cok kötü bir durumdasın Allah yardımcın olsun kardeşim umarım herşey istedigin gibi olur ;)

Motosikleti
    CBF 600 SA
    teşekkürler arkadaşlar inşallah aramızdan hiç kimse bu tip kunularla karşı karşıya kalmaz...
    Sons Of Troya (Gelibolu)

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Çok büyük geçmiş olsun..Maalesef bu anlattıklarınızı günlük yaşantımızda tükettiğimiz bir çok şey için yaşıyoruz. Kimse kanun hak hukuk dinlemiyor. Bizler hakkımızı aradıkça bazı şeyler yerine oturacak. hukuksal olarak elinizden geleni yapmışsınız artık bekleyip sonuçları göreceğiz. Bu haklı davanızda kolay gelsin dileklerimle..

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    tebrik ediyorum sonuna kadar destekliyorum.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bur-k@

aslında herkes motorunu alırken eğer yeterince bilgi sahibi değilse mutlaka bilen birilerine danışır. ben de kullandığım motoru bu şekilde birilerinin öve öve bitiremediğinden dolayı almıştım. hoş benim makina övgülerin yersiz olmadığını kanıtladı ama sonradan anladım ki bu övgülerin birçoğunun sebebi tamamen duygusalmış. kuralkanın olayı başladığında neden yapıcı değil de yıkıcı olduğunu anlamakta zorlanmıştım. şimdi ise işlerin rengi aşağı yukarı belli oluyor. neyse konuyu dağıtmayayım sadece konu sahibi arkadaşın motor alırken etkisinde kaldığı manipülasyon tarafına dikkat çekmek istedim.

umarım davanda istediğin sonuca ulaşırsın ve zevkle bineceğin bir motora sahip olursun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)