Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

49cc için A2 şartı varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    50cc altı için A2 gerekiyormu? bi yerde yeni kanunla sadece B sınıfı ehliyet aranacak diye okumuştum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok ama trafiğe çıkamazsın diye biliyorum....
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

adameus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    50 cc alti icin A1, 50cc ustu icin A2 gerekir...

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adameus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cc alti icin A1, 50cc ustu icin A2 gerekir...
    +1 öyle bir tasarı vardı..ama kabul edilmedi (galiba)

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Motorlu Bisikletler için A1, Motosikletler için A2 ehliyet gerekli... Her hali kar da ehliyet gerekli. 50cc veya altı, üstü yok.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı caner22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bir huyum var arkadasim , emin olmadigim seyi soylerken belki derim.ama forum gibi yerlerde eminsem cevap yazarim.Belki asagidaki alinti konuyu netlestirecektir.

İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanıp Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderilen trafik yasa değişikliğiyle trafikte motosiklet sürücülerini artık daha fazla görebileceğiz. Halen yürürlükte olan uygulamaya göre motor hacmi 50 cc.’ye kadar olan motosikletleri kullanabilmek için A1 ehliyeti sahibi olmak gerekiyor. 50 cc’nin üstündeki motosikletleri kullanmak için ise A2 sürücü belgesi aranıyor.

''Avrupa Birliği uyum yasaları kapsamında, TBMM’ye sevk edilen ve halen Meclis Genel Kurulu’nda bekleyen tasarı ile B sınıfı ehliyet sahiplerinin kullanabilecekleri araç kapsamı da genişletiliyor. Tasarının yasalaşmasıyla birlikte 50 cc.’nin üzerindeki motor hacmine sahip motosikletler için A2 sınıfı ehliyet şartı aranacak. 50 cc. ve altı motor hacmine sahip motosikletler için ise B sınıfı ehliyet yeterli olacak. B sınıfı ehliyet sahipleri, traktör, vitessiz mobilet ve vitesli motosikletleri de kullanabilecek.''

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlu Bisikletler için A1, Motosikletler için A2 ehliyet gerekli... Her hali kar da ehliyet gerekli. 50cc veya altı, üstü yok.
    Kesinlikle katılıyorum..
    Eğer istenmeseydi benim aprilia 50 cc ama neredeyse 600 cc kasa var
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    araştırmadan başlık açtığım için kusura bakılmasın, biraz araştırdım, 2006 yılında şöyle bir haber çıkmış:
    İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanıp Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderilen trafik yasa değişikliğiyle trafikte motosiklet sürücülerini artık daha fazla görebileceğiz. Halen yürürlükte olan uygulamaya göre motor hacmi 50 cc.’ye kadar olan motosikletleri kullanabilmek için A1 ehliyeti sahibi olmak gerekiyor. 50 cc’nin üstündeki motosikletleri kullanmak için ise A2 sürücü belgesi aranıyor.

Avrupa Birliği uyum yasaları kapsamında, TBMM’ye sevk edilen ve halen Meclis Genel Kurulu’nda bekleyen tasarı ile B sınıfı ehliyet sahiplerinin kullanabilecekleri araç kapsamı da genişletiliyor. Tasarının yasalaşmasıyla birlikte 50 cc.’nin üzerindeki motor hacmine sahip motosikletler için A2 sınıfı ehliyet şartı aranacak. 50 cc. ve altı motor hacmine sahip motosikletler için ise B sınıfı ehliyet yeterli olacak. B sınıfı ehliyet sahipleri, traktör, vitessiz mobilet ve vitesli motosikletleri de kullanabilecek.

sanırım yasa kabul edilmedi...

Benim duyduğum da 50cc nin altı vergi yok bu da tuhaf bişey.

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim duyduğum da 50cc nin altı vergi yok bu da tuhaf bişey.
    http://www.gib.gov.tr/fileadmin/images/mtv.html

bu adresten bakabilirsiniz.100 cc alti vergisi yokmus

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adameus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bir huyum var arkadasim , emin olmadigim seyi soylerken belki derim.ama forum gibi yerlerde eminsem cevap yazarim.Belki asagidaki alinti konuyu netlestirecektir.

''Avrupa Birliği uyum yasaları kapsamında, TBMM’ye sevk edilen ve halen Meclis Genel Kurulu’nda bekleyen tasarı ile B sınıfı ehliyet sahiplerinin kullanabilecekleri araç kapsamı da genişletiliyor. Tasarının yasalaşmasıyla birlikte 50 cc.’nin üzerindeki motor hacmine sahip motosikletler için A2 sınıfı ehliyet şartı aranacak. 50 cc. ve altı motor hacmine sahip motosikletler için ise B sınıfı ehliyet yeterli olacak. B sınıfı ehliyet sahipleri, traktör, vitessiz mobilet ve vitesli motosikletleri de kullanabilecek.''
    O Senin Huyun .

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı caner22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oyle bır tasarı degıl kanun var kursa boyle demıslerdı
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    kanun kabul edildide bizimmi haberimiz yok acaba?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ben 2007 kasımda derse gıttıgımde 50 cc a1 ---- +50 cc a2 denılmıstı
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Ya bu tür mevzular hep oluyor ama anlam veremiyorum.Gidin alın yani çok mu zor.Ben sırasıyla a2,b ve en son da e sınıfı ehliyet aldım.bir iş yapıyosanız layıkıyla yapın.yok yasa değişti mi yok öyle oldu mu yok böyle olsaydı demeye gerek yok.fedakarlık yapmak lazım birazcık.Haa devlete de bi sözüm var maliyenin aldığı harçları helal etmiyorum.3 defa ehliyet aldım hepsinde ayrı ayrı para ödedim.Bu konuda bende isyankarım ama yapcak bişey yok

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    A1 veya A2 Şart.

25 şart.

25 şart daha.

RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    bilirkişi muratgergerli şimdi olaya el atar. legal veya illegal kafanıza takılan bişi warsa tek yol muratgergerli
    Bi ülkede "KÖPEKLER" istedi diye atlar ölmez...!!!

Drift Religion

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    Alıntı CAGLARK532 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu tür mevzular hep oluyor ama anlam veremiyorum.Gidin alın yani çok mu zor.Ben sırasıyla a2,b ve en son da e sınıfı ehliyet aldım.bir iş yapıyosanız layıkıyla yapın.yok yasa değişti mi yok öyle oldu mu yok böyle olsaydı demeye gerek yok.fedakarlık yapmak lazım birazcık.Haa devlete de bi sözüm var maliyenin aldığı harçları helal etmiyorum.3 defa ehliyet aldım hepsinde ayrı ayrı para ödedim.Bu konuda bende isyankarım ama yapcak bişey yok
    b+a2 ehliyetim var zaten, kız arkadaşıma hediye almak istiyorum onun için soruyorum...

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Mevcut yasalarla her türlü motorlu araç için ehliyet şart. 50cc altındaki vitessiz motorlubisikletlere A1 ehliyeti yeterli oluyor. 50cc üzerinde A2 ehliyet gerekli.
    Arkadaşların bahsettiği B ehliyetle 50cc altı araçları kullanabilme tasarısı meclis iç işleri komisyonundan geçmiştir ancak genel kurul gündemine gelmemektedir. 2008 yılı genel kurul planında bu yasa yoktur. Bu yasa ya 2009 da görüşülecek yada gündem dışı olarak genel kurula getirilmesi gerekecek.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok ama trafiğe çıkamazsın diye biliyorum....
    evde mi sürecek peki motosikleti
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler