Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gezilerinizde Ya Da Yolculuklarınızda Yaşadığınız En Farklı Olay Neydi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    arkadaşlar, sürekli gezilerde ya da yollardayız fakat bu yolları aşarken yaşadığınız en garip/komik/farklı vs. olaylar nelerdir? mesela ben birini anlatayım:

bu son gezimizde yani 11-05-08 de pazar günü dönüş yolundayız ve yolun sağında güvenli şekilde durduk. ya da öyle sanyomuşuz neyse karşıdan bir pikap gelyo yokuş aşşağı geliyor ki bize selam vermek ve biraz da hava atmak için ters şeride geçti ve bize yarım metreden korna çalarken el sallıyordu. ve o anda yerdeki çukurdaki çamurlu su birikintisi bizim ve motorlarımızın üzerine foşşşşşşş diye öyle bir sıçradı ki biz tam selam alırken ve el sallarken biren bire dumura uğradık..... sonra birbirimizin suratına,motorlara, üstümüze başımıza bir de yağmurlu gökyüzüne bakakaldık ki mustafa
    " _yıldırım_ " bana dönüp şöyle dedi : motorlarımızı kirletti eşş....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Abi dost acı söyler misali böyle bir topic mevut
    Kızma bana
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 hafta oldu sanırım ayvalık gezisinde bizim grup ayvalıkta,

bende iş sebebiyle c.tesiden değilde pazardan yola çıkmak zorunda kaldım, bikerboy35 (bekir) ve ben..

izmirden aliağa bergama derken dikili yol ayrımında kahvaltı için durduk, sonradan arkadan APV41 ve alp_tunay arabayla geldiler kahvlatı ettik neyse bene motosikleti bi rolantide bırakayım dedim ama yok çalıştırıyom istop ediyor, çalıştırıyorum istop ediyor.

kıl oldum söktüm buji' yi, söktüğüme bin pişman oldum sıcak diye elim yandı takacam diye uğraştım neyse taktım yola çıktık

100 km hız gibi bi hızla giderken bi anda paaaaaat bla bla pato kato ses motor durdu,

birde ne bakayım bu kablosu fırlamış yerinden , meğersem o sıcak bujiyi ilk başta takayım diye ugrasırken diş attırmışım takamamışım yarım takılı buji tabi pat diye patladı

hemen APV41 (cengiz( abiye tel ettim arabayla döndüler cengiz abi bujinin o kadar sıcak olmasına rağmen elini yakma pahasına bujiyi taktı ve yolumuza devam ettik

Not : harbi yusuf yusuf etmiştim ama korkudan o patlama sesine bide bujinin kapak kısmından benzin sıçramasıyla eksoza yapışması duman amma korkuttu beni

o kadarda yazım lan Tequ kursağımda bıraktın link ver oraya yazacam
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    4x4
    Bulamıyorum
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zaman topic sabittir herşeye atlama
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    4x4
    Elbet bir bulan çıkacak
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    yine son geziden bir anektod geçeyim

tam bir köy kahvehanesi görünümlü biryere girdik ve dedik ki şöyle okkalı bir türk kahvesi içelim.... her şey tamamdı köy kahvesinin, masalarda yağlı ambalaj kağıt örtü, açık bir radyo, masalara saçılmış gazeteler, köy meydanına yakın bir WC filan, etraf yemyeşil, tam köy havası işte.... hevesle durduk, ben kahvehaneye önden girdim ve diyolog aynen şöyle

selam aleyküm
    aleyküm selam
    baba kahve var mı?
    ne kahvesi?
    türk kahvesi, okkalısından
    yok!
    nasıl yani yaaa? kalmamış mı?
    ondan yok! bundan var... ( çay ocağına yöneldi ve 3 ü birarada olan bişey gösterdi tek dozluk)
    o ne yaaaa? dedim
    hazır kahve bu... dedi
    nescafe mi var sadece????
    adını bilmem aha bundan var, içersen dedi
    yok baba sağol, bu arada sen tabelayı değiştir, ... kahvehanesi değilde ..... cafe yaz dedim. bari açık bi türk çayın vardır
    var var....
    iyi, iki bardak alalım...

bir yandan dumur olurken içimden aynen şöyle diyodum " ulan şu amerika ve israilin ettiğine bak, dağım başında bile buldu beni...bileydim köy cafe'ye giderdim" aslında başka şeyler de düşündüm ama burda söylenecek şeyler değil...

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbet bir bulan çıkacak
    ya bırak allah aşkına .sattın bizi yolda godun bizihani yolda gomazdın adamı(küçük emrah smileysi)
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Abi dost acı söyler misali böyle bir topic mevut
    Kızma bana
    iyi o zaman adanaya gelince bir acılı adana söylersin

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    Elbet bir bulan çıkacak
    ben açmıştım o başlığı

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sencer güvenme ısmarlamaz.
    cimri cimri.adam bize dükkanında bi pizza bile yedirmedi daha
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    " _yıldırım_ " bana dönüp şöyle dedi : motorlarımızı kirletti eşş....
    Mustafanın ansızın verdiği tepkiler meşhur sanırım

Alıntı Bin9yüz85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustafanın ansızın verdiği tepkiler meşhur sanırım
    benı anlayan bırılerı daha cok sevındımmmm buna

benım anlatacak bır anımda var sanırımm:

gecen yaz denıze gıtmıstık ben bır ara motorumun anahtarını arkadasımın cantasına vede telofonumu bırakmıstımm bundan arkadsımın da haberı yok aksama kadar ıyı guzel eylendık yuzduk ve gıtme saatı yaklastı
    hazırlandık gıdecegız arkadslar benzını azdı yolda durmayın sız ben onden gıdeyımm sız yetısırsınız tamam dedık ve gıttıler bız 2 motorlu kaldık
    1 . garıp olan sey ben motoru agacın golgesıne bıraktım kı guneste kalmasın dıye sıtenın onunde kapıcı tutmus agacı uzerı tozlu dıye tıkamıs butun camurlar benım motorun uzerıne akmız buna baya bır sınılendım va kapıcı ıle tartıstık bırazzbormedım dıyor kocaman motoru ş.....sız
    2.sı ben anahtarımı bulamıyordum ve motorun alarmı acıktı dokanamıyorduk bıle motora cıyak cıyak öturo alarmı anahtar aramaya basladık arkadas kayıp esyayerıne sormaya gıttı getırdıklerı bır adet mondıal anahtar bır tısort bır havlu bırde gozluk neden getırdın bunlar adam verdı hepsını nasıl olsa soran olmaz dıye
    bu arada hala bızım anahtar yok hala 1 saat sora aklıma geldı anahtar arkadasın canrtasında ve haberıde yok allahtan nıkı motorluyduk dıger arkadas
    gırrı ve getırdı anahtarı bızde yolumuza devam ettıkk
    içimdekı sokaklardayım yanlız gezer hayallerım gelde bıtsın bu özlemın soyle sevdıgını yar ben öleyım

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    En hassas yeriniz neresi?

İşte tam oradan arı soktu...
    Üç boyoz bir kola

imacosfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk
    Babamın akciğer kanseri bir arkadaşına ilaç götürmek için Giresun'dan yukarı Alacura'ya çıkıyorduk.. Arkamda babam ve en arkada ilaç şişesiyle birlikte.. En son asfalt bitti, stabilize başladı.. Taş toprak.. Yolu tam olarak bilmiyorduk sorduğumuzda 30 km sonra soldaki dere sağına gelecek ordan devam edin diye yer talimatı aldık.. Yaklaşık 15-20 km gittik.. Tekrar bir soralım dedik yine 30 km gidince dere sağınıza gelecek dediler.. Biz dumur.. Tamam abi sağol tarzında bir ifade ile, kaybolmuşçasına...

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    benim biraz komik ama gülmece yok birgün bilmediğim bir yola girdim, neyse karşıdan arabalar geliyor sellektör filan yapıyo, el kol sallıyo millet, bende diyorum ne duyarlı muhit motorcuları seviyolar galiba filan diyorum içimden hee hikayenin sonumu, meğersem ters şeritmiş millet sövüyomuş irezil bi durum yani
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Motosikleti
    4x4
    abi şerefin var buyur gel
    Alıntı Loft adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben açmıştım o başlığı
    Link yokmu link
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sencer güvenme ısmarlamaz.
    cimri cimri.adam bize dükkanında bi pizza bile yedirmedi daha
    1 kere olsun ziyaretime geldin de ısmarlamadım mı?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    İyi topik olmuş heee

Şimdi buradan ismini vermek istemediğim METALGOD arkadaşın, çeşitli gerekçelerle 2 gün süren şarköy gezimizde sadece 3 KERE benzini bitti
    Son benzin bitişinde, aynamda kaybolduğunu görüp sağda az beklemeye karar verdik. Bahse Konu Şahıs ittire kaktıra motoru geliyor, yüzünde suçlu çocukların ifadesi Tam o anda bir şey oldu! dedim otobanda kontrolden çıkan bir kamyonun altında kaldık heral. Ne olduğunu anlayamadan yerede yapışmışız. Meğer sağ şeritten yavaş yavaş 100Km/h hızla gelen bir kamyondan düşen Karpuz, sol ayağıma (ki yere basan ayağım) çarpmış. Bir de yere yabışıp kafamı kaldırınca her yer kıpkırmızı ''Aha deedim bağırsaklarımız da saçılmış Lan'' Sonara ayağıma baktım, dedim yok yav kurtulmuşuz ama bacağı kaybettik galiba

Metalgod kardeşime ilişmeyin sakın, onun bir kusuru yok, depo küçük depo
    Poturdak

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    1992 yılında biraz yaşlıca bir öğretmen arkadaş ve ben Yozgat-Yerköy'den Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesindeki Çamlık denilen mesire yerine mobilet mopedlerimiz ile yola çıkmıştık. Çİçekdağına yaklaştığımızda yol kenarından bir kaç tane çoban köpeği çıkarak peşimize düştü. Hızımızı arttırarak kurtulduk. Yerköy'e geri dönerken aynı yerde köpekler bizi yine yakaladı. Arkadaş benim 10m. önümde gidiyordu. Ne kadar gazı açsada köpeklerden kurtulamadı. Köpeğin yandan saldırmasıyla mobiletten kötü bir biçimde düştü. Arkadaş biraz da yaşlı olduğu için üzüntüm bir anda infiale dönüştü. Ve başka hiç bir zaman yapamayacağım bir şeyi yaptım. Mobiletimden inmemle kocaman çoban köpeklerinin peşine düşmem bir oldu. O sinirle bir yandan taş atarak bir yandan bağırarak köpekleri epey bir mesafe kovaladım. Arkadaş ise ufak tefek yara bere ile olayı atlattı. Bu olayı hiç unutmuyorum. Hep köpekler kaçmasaydı ne olurdu diye düşünürüm.

stunt_rider_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K 1200 R
    bigün oturuyoruz karsıdan mobiletli biri geliyo yerden )biytme makine) cocuk önümüzden gecerken bi ze baka baka artis bi tavırla aragaz veriyo 10 dakka sonra cocuk baktım geri geliyo motor elinde topallıyo. birader hayırdır noldu. abi su ilerde çöp konteynırı var göremedim de ona çarptım dedi

bide evin önünde gecen sene bizim Kawasakiyi(satıldı) temizliyorum cocugun biri Mobiletle geliyo(yine yerden bitme )karsıdan kızlar geliyo, cocuk bu arda yavas gidiyo tabi. kızlara bakarken . önde duran koskoca belediye otobüsünü görmedi motorun direksiyonu otobüsün tampona sıkıştı. kızlar bi yandan gülüyo cocukta sıkısan motoru cıkarmaya ugrasıyo otobüsün şöförü farketmedi cocugu. otobüs hareket etmeden cıkardı motoru hiç bişey olmamıs gibi basladı cocuk aragaz ata ata gitmeye

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)