Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bir insan suretli mal daha

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Yakında bir müddet İstanbul da kalacağım için bu hafta sonumu motosikletime ayırayım dedim.

Motosikletimle vedalaşayım biraz keyif alayım derken, bugün de mal bir yaya yüzünden tüm sinirim boşaldı..

Gürsel arkadaşımla buluşalım, ona kaska bana da bi kaç ıvır zıvıra bakalım dedik. neyse buluşma yerine keyifli keyifli orta şeritte giderken, üç şeritli yola yayanın biri fırladı. vatandaş sağ şeritle orta şeritin arassındaki beyaz çizgilere ulaşınca bu şimdi önüme atlar diye sağ şerde geçtim devam ettim. Ama nedense adam beni görmesine rağmen yolda geri dönüp sağ şeridin ortasında önümde durdu. hemen asıldım frene ama sanırım o sırada kalbim bile durdu.. öyleki, durabildiğimde motosikletim kaymaya başlamış bende neredeyse düşmek üzereydim. buna rağmen mal değneği olarak ancak işe yarayacak vatandaşın göğsüne sol aynam yapıştı yine de, adamın vücudunun üst kısmı neredeyse benim deponun üstünde.. napıyorsun sen yolun ortasında ne işin var dedim, bana beni görmüyor musun diye cevap verdi.

böyle cevap verince çıldırdım. kafamı sağa çevirdim kaldırımdaki bi kaç vatandaş film izler gibi bizi izliyor.. baktım vatandaşı gözüm kesiyor, dur sen dedim geç şu kaldırıma ben geliyorum. herhalde başına gelecekleri anladı ki, ben motosikleti daha düzeltemeden kaldırıma çıkıp hemen uzaklaştı.. o uzaklaştı ama benden herhalde bir saatlik sauna teri boşaldı. gürselin yanına gittiğimde hala ellerim hafiften titriyordu. allaha şükür bir şey olmadı. çarpsam birşey olsa al başına belayı..

nasıl bir mantıkla böyle hareket ediyorlar anlayamıyorum. ben de insanım o da.. aynı oksijeni tüketiyoruz.. kızmayaym diyorum ama aklıma geldikçe kızıyorum. küfretmemek için zor tutuyorum kendimi.. allah bilir bu insan suretindeki malın bir kaç tane de kendi gibi sıpası vardır. mal kendini yetiştirmemiş ki sıpasını yetiştirsin.. üreyip duruyorlar, hayatımızı daha kirli hale getiriyorlar.. insanın bunları gördükçe kafatasçı olası geliyor..

nasıl olacak, nasıl düzeleceğiz bilemiyorum. idrak sınırlarımı aşıyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Heryerdeler... Bugün 2 motosiklet sola doğru virajı en soldan alıyoruz.Keskin bir viraj sayılabilir.Virajda motosikletler yatmış şekildeyken önümüzde beliren bisikletli eleman çok kısa zaman içersinde çok şeyler yaşattı.. Durma yada manevra şansım yoktu.Allah'tan mallığı kadar beynide varmışki 2 adım daha yolun ortasına iti bisikleti..Teğet geçtim,geçerkende küfür etmeye başladım..
    Trafiktekiler yetmiyor,bir onlar kadar da yayalardan çekiyoruz..Nasıl diim..Çoğu koyun gibi malesef..
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    HYOSUNG 650 GT
    gecmıs olsun,ıste boyle adamlara bır sey olunca badem gozlu olurlar
    [COLOR="Black"]hayatta [/COLOR][COLOR="White"]tek [COLOR="Black"][COLOR="Red"]aşk [/COLOR][/COLOR][COLOR="Black"]beşikt[/COLOR][/COLOR][COLOR="red"]aşk[/COLOR]:bounce:.................:flower:06 B 1903 :flower: [COLOR="Red"][COLOR="Black"]ç[COLOR="Red"]A[/COLOR]rşı [/COLOR][/COLOR]heryerde

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Geçmiş olsun asfalt ağbi. Bir çok insan motosikleti adamdan asymıyor şurdan geçer diyor vs. çok hafife alıyorlar. Umarım bir daha başına gelmez.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    ben 3 kere yolun ortasında yaya ile karşılaştım ilkinde nerdeyse çarpıyodum, şimdi yayalar şöyle bir tepki veriyo; senin geldiğini görüyor, ileri doğru kararsız bir hamle yapıyor, seni araba gibi düşündüğü için önünden geçmek istiyor, halbuki tam o esnada sende yayayı geçmek için o yöne bir hamle yapmış oluyosun buda çarpmaya neden oluyor kanımca, şimdi ben yolda yaya görürsem üstüne sürüyorum, bu şekilde yapınca ya geri çekiliyor ya sabit kalıyor bende iyice yakınlaşınca hamlemi yapıp yayayı atlatıyorum.
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Ah ah neler var trafikte neler... Yoğun akıcı trafikte şehir içinde arabaların arasından fırlayan o yayalar yok mu. Ömrümden ömür çalıyorlar.
    Şöförler de ayrı bir dert zaten...
    Tek yön yolda yolun aktığı yönün tersine bakarak karşıdan karşıya geçen insanlarımız var ben ne diyeyim onlara ?
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    benimde öle önüme çok atlayan olmuştur maalesef... büyük geçmiş olsun dostum sana iyi yırtmıssın genede...

Motosikleti
    as gy200
    aaaahhhh ne mallar var trafıktee...neyse ucuz kurtamışsın yıne gecmış olsun.

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    Geçmiş olsun ucuz atlatmışsın. Nasıl bir mantıkla böyle yapıyorlar diyorsun ama, çoğu insanlar beyinlerini kullanarak yaşamlarını sürdürken bazıları sadece beyinciklerini kullanabiliyorlar. Bu kadar basit.

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Amcam eceline susamış orası aşikar. Aklınca kafasındaki dusunce, "motorcu bu nasıl olsa daha kolay durur, daha kıvraktır" vs olmus. Bazen yolda karsımıza cıkan kedi veya kopekler bile boyle cins adamlardan daha mantıklı ve tutarlı hareket ediyorlar ve ne yapacakalrı onceden kestirilebiliyor!

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Çok geçmiş olsun. Neyseki düşmemişsin. İki tekerdeyken dikkat etmek zorunda olduğumuz o kadar çok şey var ki, bu da onlardan bir tanesi işte. Tekrar geçmiş olsun.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

DeNNiS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 F \ Peugeot 207
    dün bağdat caddesinde arabların arasından fırlayan ik tane embesil kadını biçiyordum, ulan sağına bakmadan geçiyosun, kornama sesime uyanıyosun, e gördün gerizekalı gece ışık görmüş hayvan gibi ne durup bakıyosun geç git aç ytolu, kadın tma karşıma geldi ve durdu çarpmamı bekliyo sanki, kızakladım mızakladım yanına tam geldim geçti gitti, küfür etsem, laf söyleyesem neye yarıycak o embesil aynı şeyi yapıcak gene, özellikle kadınalr çok dikkatsiz her haliyle ve akıllanmazlar, bu arada siyasettede dahil ülkemizde bir hem suçlu hem güçlü havası var ki bu çok kötü.
    [SIZE="4"]die young and make a beautiful corpse[/SIZE]

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    geçmiş olsun arkadaşlar....

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Eğitimle düzelecegiz Düzelme dediğimde oyle hemen olmayacak,şimdiki nesil önce eğitilecek,bir kaç nesil geçecek ancak onların cocuklarıyla kurtulucak memleket.
    Ama gidişaata bakıyorum da o da olmayacak gibi

Geçmiş olsun bu arada sende birşey yoksa fazla kafana takma böyle insanların bol oldugunu bilerek hareket etmeye devam edelim

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heryerdeler... Bugün 2 motosiklet sola doğru virajı en soldan alıyoruz.Keskin bir viraj sayılabilir.Virajda motosikletler yatmış şekildeyken önümüzde beliren bisikletli eleman çok kısa zaman içersinde çok şeyler yaşattı.. Durma yada manevra şansım yoktu.Allah'tan mallığı kadar beynide varmışki 2 adım daha yolun ortasına iti bisikleti..Teğet geçtim,geçerkende küfür etmeye başladım..
    Trafiktekiler yetmiyor,bir onlar kadar da yayalardan çekiyoruz..Nasıl diim..Çoğu koyun gibi malesef..
    aynısı benimde başıma geldi.hemde otoban çıkışında hemde yayaaz kalsın yatıracaktım motoru
    Orgazma Dudak Büktürür

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Asfalt Meleği arkadaş ucuz atlatmışsın geçmiş olsun

Yayalar konusunda bir ekleme yapamadan geçemeyeceğim, arabalar gibi bizlerde bazen bir noktayı atlayabiliyoruz. Otoban ve şehirlerarası yollar haricindeki tüm şehiriçi yollarında (Maksimum 50 Km/h) Geçiş Önceliği Yayalara Aittir! Yolları ve trafik geleneği köklü olan ülkelerde, kaldırımdan inmeye niyetli bir yaya görüldüğünde tüm araçlar dururlar. Bazı ülkelerde ise 200 er metre aralarla yaya geçitleri yapılır ve ancak o zaman yayalara kısmen sınırlandırma getirilir. Bu konuyu hatırlattıktan sonra, özellikle bazı motosiklet sürücülerinin, trafik sıkışıkken yayaların bulunduğu duraklara, kaldırımlara daldığını da gördüğümüzü eklemeliyim.

Yayalar, hasta, yaşlı, çocuk, veya özürlü olabiliyorlar. Bir kazaya neden olmamak için çok dikkat edelim arkadaşlar. Kadıköy merkezinde bir şeyden kaçan bir genç Motoruma Çarptı Hızım 5-10 Km/h civarındaydı, yere yapıştık elbette

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

lord61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Transalp
    sen motoru iyi düzeltmeye çalışmışsın ben direk dalardım motor aklıma bile gelmezdi devrilmiş diye öyle mallar çok var piyasada hem suçlu hem güçlü
    büyük geçmiş olsun
    Ölümüm vatanım için olacaksa,Topragimda BORDO-MAVI güller acacaksa,
    Fatiha'dan sonra Trabzonspor Marşı okunacaksa,Mezar taşımda TRABZONLU dogdu TRABZONLU öldü yazacaksa,Varsin böyle ölüm hoşgelsin....

Motosikleti
    henüz yok
    Geçmiş olsun ..............

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    geçmiş olsun arkdaşım
    haklı olabilirsin ama trafikte herşeyde olduğu gibi bu gibi şeylere de dikkat etmek lazım tabi sonrasında kafaya fazla takmamak lazım tekrar geçmiş olsun
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfalt Meleği arkadaş ucuz atlatmışsın geçmiş olsun

Yayalar konusunda bir ekleme yapamadan geçemeyeceğim, arabalar gibi bizlerde bazen bir noktayı atlayabiliyoruz. Otoban ve şehirlerarası yollar haricindeki tüm şehiriçi yollarında (Maksimum 50 Km/h) Geçiş Önceliği Yayalara Aittir! Yolları ve trafik geleneği köklü olan ülkelerde, kaldırımdan inmeye niyetli bir yaya görüldüğünde tüm araçlar dururlar. Bazı ülkelerde ise 200 er metre aralarla yaya geçitleri yapılır ve ancak o zaman yayalara kısmen sınırlandırma getirilir. Bu konuyu hatırlattıktan sonra, özellikle bazı motosiklet sürücülerinin, trafik sıkışıkken yayaların bulunduğu duraklara, kaldırımlara daldığını da gördüğümüzü eklemeliyim.

Yayalar, hasta, yaşlı, çocuk, veya özürlü olabiliyorlar. Bir kazaya neden olmamak için çok dikkat edelim arkadaşlar. Kadıköy merkezinde bir şeyden kaçan bir genç Motoruma Çarptı Hızım 5-10 Km/h civarındaydı, yere yapıştık elbette

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    hastayım sana sevgi kelebeği muzaffer abi
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Abı bu ne sınır sakın ol bıraz RelaX Relax

Bu arada gecmıs olsun buyuk kazadan donmusun keske sorsaydın yolun ortasınde ne yapıosun dıe

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler