Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

TMF Asbaşkanı'nın Açıklaması : Pistle İlgili Bir Sorun Yok..

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Talihsiz ve acelece yapılmış bir açıklama...

Daha teknik heyet inceleme yapmadan nasıl böyle kesin konuşulur be..Hayret..Hayret birşey...Nasıl bir zihniyet..

.
    Alıntıdır..
    -''DÜZLÜKTEKİ ORTA YERDE BİR YERDE KAZA YAPMIŞ''-

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Süleyman Memnun, gazetecilere yaptığı açıklamada, kazanın bir talihsizlik olduğunu belirtti.

Kaza için söyleyecek söz bulamadığını belirten Memnun, şunları söyledi:

''Motosiklet sporu, 1968 yılından itibaren federasyon çatısı altında. 1967'den 1995 yılına kadar Bisiklet Federasyonu, 1995'ten 2003 yılına kadar Otomobil Federasyonu çatısı altında, 2003 yılından bu yana da Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak faaliyet gösteriyor. 5 branşımız var, bu dallardan birinde ilk defa bir sporcumuz antrenman yaparken ölümlü bir kaza geçirdi. Şu ana kadar ne uzun vadeli bir sakatlık, ne de ölüm var. Ne yazık ki böyle bir olay gerçekleşti. Pistin iki düzlüğü var. Bir tanesi start düzlüğü, diğeri de bitiş düzlüğü. Düzlükteki orta kısımda bir yerde kaza yapmış. Bir viraja girerken olmamış. Akıl alır bir kaza değil. Çok üzgünüz.''

-''PİSTLE İLGİLİ BİR SORUN YOK''-

Pistin herhangi bir kusuru olmadığını kaydeden Memnun, sözlerine şöyle devam etti:

''Üzerimize düşeni yapacağız. İki asbaşkanız. Diğer asbaşkanımız kaza olduğu sırada pistteydi, hatta Sinan'ı ambulansla hastaneye o götürmüş. Kesinlikle pistle ilgili bir sorun yok. Belki de motosiklette teknik bir arıza vardı. Çünkü virajda düşmek normaldir ama dümdüz bir yerde düşmek, ya teknik bir hatadan ya da sürücü hatasından kaynaklanır. Ben de aynı pistte 1994 yılından 2002 yılına kadar yarıştım. Hatta Sinan ile 1997 yılından 2002'ye kadar beraber yarıştık. Kenan ve rahmetli ağabeyi Bahattin ile de yarıştık. Motosikletle ilgili tehlikeli hiçbir şey yok ama düz bir yerde 150-200 kilometre hızla giderken düşerseniz böyle kötü bir sonuç ortaya çıkar.''

Memnun, Körfez Pisti'nde cumartesi ve pazar günleri yapılacak yarışları da iptal ettiklerini sözlerine ekledi.

Motosiklet Delisi Kulübü Başkanı Hakan Dinçer ise acı bir gün yaşadıklarını belirterek, defalarca Türkiye şampiyonu olmuş bir değeri kaybettiklerini belirtti.

Öte yandan, Kenan Sofuoğlu'nun, yarın İtalya'da yapılacak yarışlara katılmayacağı öğrenildi.
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosiklette teknik arıza olabilir.
    Detaylı bir inceleme sonucunda uzmanlar bunun cevabını vereceklerdir.
    Pist harika ve sorunsuz bir pistte olabilir.
    Bunun da cevabı küçük bir inceleme sonucunda uzmanlar tarafından verilir.

Şimdi benim soracağım soru şu.

Sinan antreman için piste çıktığında, üzerindeki kıyafetlerde dahil olmak üzere, piste çıkmaya uygun olup olmadığını kontrol eden şahsiyet kimdir?
    Sinan'ın piste uygun bir şekilde çıktığına dair okeyi kim vermiştir.
    Eğer öyle biri yoksa, bu işin sorumlusu;
    a- federasyon başkanımıdır?
    b- Asfaltı süpüren kamyonun şoförümüdür?
    c- Pist yetkililerimidir?
    d- her olayda olduğu gibi hiçbirisimidir?

Yok hayır kontrol edildi deniliyorsa, Sinan'ın kafasından kask,elinden eldiven,ayağından bot, nasıl fırlamıştır?

Görgü tanıkları, kaskın D ringi bağlıydı diyorlar.
    Kazadan sonra dahi bağlıymış.
    Pistin uygun olduğunu açıklayan federasyon Sinan'ın pist kenarında bulunan bir kayaya çarparak yaşamını yitirdiği iddiasını yalanlayacakmıdır?
    Aslında orada kaya falan yokmudur?
    Varsa pistin kenarında kayanın ne işi vardır?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Coq hocam ince detaylar daima insanları doğruyu bulmaya gönlendiren,
    üzerinde konuşulması gereken hadiselerdir..

Evet pist içi ve pist çevresi incelenecktir...Bu dediğin ince detaylarda en hassas
    bir şekilde incelenecektir tabi..
    Ve ortaya bazı varsayımlar da attılacaktır..Kimi doğru, kimi mantıklı, kimide yanıltıcı..

Size yürekten katılıyorum..

Şimdi....

Münferit bir vâkâa gerçekleşmiş ve henüz üzerinden 24 saat geçmemiş..
    Bilirkişi ve teknik heyet inceleme yapmadan, teknik rapor hazırlanmadan,

Kaza hakkında net bir bilgin yokken (ki kendisi orda değilmiş zaten),

Adama sormazlarmı arkadaşım..(TMF Asbaşkanı'na)
    Sen kimsin..Bu olayda konumun ne..Kim oluyorsunda kesin bir açıklama yaparsın..
    Bu kesin konuşmana sebep olan kanıtların ne..Nasıl bir anlayış ve kıvırmaca fikri var sizde..

Yazık be...
    Vallahide billahide yazık...
    Güvenlik kameraların kayıtları varmı...

Bilirkişi ve teknik rapor hazırlanmadan kendini koruma duvarı arkasına alacak olan
    olsa olsa işte bu memleketteki (bazı) yetkililer yapar..
    Yazık..

D C R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvenlik kameraların kayıtları varmı...
    Murat abi, Star TV kazadan sonra Sinan abimizin ölüm haberini verirken, kaza anını televizyonda yayınlıyordu, bu kaza anına ulaşabileceğimiz bi yer yokmudur ?
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Pist dünya standartlarına getirilene kadar hiç bir yarışcı yarışmasın, boykot edilsin federasyon.

Yarış düzenleyemeyen, yada düzenlediği yarışa yarışcı sağlayamayan federasyon herhalde birileri yada en azından kendileri tarafından sorgulanır.

Çok ciddiyim, pist adam olana kadar yarışcılar yarışmasın. Boykot etsin.

"Bana Birşey Olmaz" yada "Ölen Öldü Kalan Sağlar Bizimdir" mantığıyla hiçbirşey olmamış gibi devam etmek aymazlıktır.

Tipik Türk Toplumu mantığıyla hareket edip bu olayı da her başımıza gelen kötü şey gibi unutup uyumaya devam etmiyelim.

Pist düzeltilene kadar yarışlara katılan ve yarışları izlemeye giden benim gözümde bu spora ve tutkuya ihanet etmiş sayılır.

Sinan boşu boşuna ölmemiş olsun, pist kusurlu veya değil (ki göz var nizam var) ne derlerse desinler bu pistin dünya standartlarına getirilmesine vesile olsun en azından.

Düzenlenip adam olan pistin adınında Sinan Sofuoğlu Pisti olarak değiştirilmesini temenni ediyorum...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Herşey bi yana bu kadar profesyonel bi yarışçı,düz yolda hiçbir problem yok iken nasıl düşer,viraj değil bişey değil,şu andaki süper sport motorları ,belli bi hızdan sonra acemi bi adam bile düşürmezz,bi yerllerde bi terslik var ama nerdee
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    yamaha jc100
    Demek pistle ilgili bi sorun yok
    Nasılda edinmişler bu bilgiyi hemen ulan forumda bile var pistten bazı fotoğraflar. Rezil bi pist orası arkadaşlar yav pistin ortasına bira şişesi nerden gelir allah aşkına ben öyle bi fotoğraf gördüm virajdaki asfaltlarda kırıklar oyuklar falan var. Bu pist sorunsuzsa acaba sorunlu pist nasıl oluyor ?
    2 seçenek var:
    1-) Ya şantiyelerde yarışıcaz artık
    2-)Yada şehirlerarası otobana çıkıp bilinçsiz gibi allah ne verdiyse bastırıcaz. En azından o zaman pistte yarışıyordu öldü demezlerde aşırı hızdan öldü derler. Tabi buda Süleyman Memnun un işine gelir yaptırın artık şu pisti göbek büyütmeyin

derra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r repsol
    arkadaşlar ben geçen sene körfez pistinde yine yarışları seyrtemek için gitmiştim ve hatta sitede birçok topik açılmıştı,körfez pisti yarışmaya çok elverişli bir yer değil çünkü hiçbir güvenliği yok,yarış esnasında kazalr oldu ve tribünden insanlar saha içerisine girip kaza geçiren sporcuyu kaldırmaya çalışıolar ve aynı zmanda yarış devam ediyordu,kenarlarda ise hiçbir güvenlik bariyeri olsun hiçbir şey yoktu,ben gördüklerimi anlatıyorum,antrenman sırasındada orada çok güvenilir olduğunu sanmıyorum:(
    :mrgreen:

Alıntı D C R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat abi, Star TV kazadan sonra Sinan abimizin ölüm haberini verirken, kaza anını televizyonda yayınlıyordu, bu kaza anına ulaşabileceğimiz bi yer yokmudur ?
    Ben bir araştırayım cevap yazarım Haluk...

ne kadar pilotaj hatası olursa olsun ne kadar da kendilerini haklı çıkarmaya çalışsalarda araba için kullanılan pistlerde motor sürülürse böyle olur tabi,istedikleri kadar desinler sorun yok diye,her yeri yamalı pistin,ne kum havuzu var ne mucur var kenarlarda,direk beton...yazık,ille birilerinin ölümü akla getirir böyle yanlışları,yazık...

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Süleyman Memnun, aynı zamanda yamaha eğitim merkezi sahibi, sen bile pistde sorun yok diyorsan yuh artık diyorum yuhh!!!

İnanın internetin altınıüstüne getiriyorum şuanda..
    Yabancı siteleri bile tarama yapıyorum..

Video henüzz bulanadım fakat birtane test öncesi çekilmiş fotosunu buldum..

.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanın internetin altınıüstüne getiriyorum şuanda..
    Yabancı siteleri bile tarama yapıyorum..

Video henüzz bulanadım fakat birtane test öncesi çekilmiş fotosunu buldum..

.
    murat abi hastane görüntülerindeki mont buna benzemiyor,siyah mavi bantlı galiba,bugün bir kaç kişi daha kaza anını izlediğini ve kafasının üzerine düştüğünü söyledi.

bulabilirsem bende eklerim video yu
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

mortingen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yağmur adam Ayrton Senna da pist hatası yüzünden ölmüştü ve ölümü pist kapanmasın diye hastanede gerçekleşti denmişti.

" Senna, Tamburello Virajı'nı hızla alırkan fren yapmak istedi. Pist, olması gerekenden daha engebeliydi. Senna frene bastı ancak engebe yüzünden yerle temas etmeyen lastikler aracın süratını kesemedi ve Brezilyalı'nın Williams'ı saatte 275 km hızla pistin kenarına çarptı. Çarpma esnasında direksiyon mili başarılı pilotun beynine girdi ve Senna'nın başarılarla dolu hayatı sona erdi. "
    http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=114337

hatalar insanlara mahsustur.hatayı kabul edip düzeltmek,düzeltmeye çalışmak yüceliktir..

bence federasyon inceleme yapmadan teknik verileri gözden geçirmeden açıklama yapmamalıydı..sanki birşeyler biliyorlar da bu acelecilik o bilgiyi saklama yada kapatma düşüncesiyle yapılmış gibi geldi..(bana göre tabii ki. işin uzmanı yada bir psikolog değilim.)

başta Sinan Sofuoğlu olmak üzere.sportif aktivitelerde hayatını yitiren tüm sporcuları saygıyla anıyorum.Allah rahmet eylesin.
    viva de la penguena !

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pist dünya standartlarına getirilene kadar hiç bir yarışcı yarışmasın, boykot edilsin federasyon.

Yarış düzenleyemeyen, yada düzenlediği yarışa yarışcı sağlayamayan federasyon herhalde birileri yada en azından kendileri tarafından sorgulanır.

Çok ciddiyim, pist adam olana kadar yarışcılar yarışmasın. Boykot etsin.

"Bana Birşey Olmaz" yada "Ölen Öldü Kalan Sağlar Bizimdir" mantığıyla hiçbirşey olmamış gibi devam etmek aymazlıktır.

Tipik Türk Toplumu mantığıyla hareket edip bu olayı da her başımıza gelen kötü şey gibi unutup uyumaya devam etmiyelim.

Pist düzeltilene kadar yarışlara katılan ve yarışları izlemeye giden benim gözümde bu spora ve tutkuya ihanet etmiş sayılır.

Sinan boşu boşuna ölmemiş olsun, pist kusurlu veya değil (ki göz var nizam var) ne derlerse desinler bu pistin dünya standartlarına getirilmesine vesile olsun en azından.

Düzenlenip adam olan pistin adınında Sinan Sofuoğlu Pisti olarak değiştirilmesini temenni ediyorum...
    Söylediklerine aynen katılıyorum kardeşim...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    bırılerı kendılerını kurtarmak ıcın sacma sapan acıklama yapıo kımse buna kanmaz yaa karsınızdakı ınsanlar bılınclı ınsanşar...pıstın halı baska bı topıcte resımlerle gosterılmıs zaten bu pıstte kaza olmaması bı mucıze olur...burası nasıl bı yer yaaa...

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %100 destekliyorum Olcay abi ...
    Alıntı mortingen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmur adam Ayrton Senna da pist hatası yüzünden ölmüştü ve ölümü pist kapanmasın diye hastanede gerçekleşti denmişti.

" Senna, Tamburello Virajı'nı hızla alırkan fren yapmak istedi. Pist, olması gerekenden daha engebeliydi. Senna frene bastı ancak engebe yüzünden yerle temas etmeyen lastikler aracın süratını kesemedi ve Brezilyalı'nın Williams'ı saatte 275 km hızla pistin kenarına çarptı. Çarpma esnasında direksiyon mili başarılı pilotun beynine girdi ve Senna'nın başarılarla dolu hayatı sona erdi. "
    http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=114337

hatalar insanlara mahsustur.hatayı kabul edip düzeltmek,düzeltmeye çalışmak yüceliktir..

bence federasyon inceleme yapmadan teknik verileri gözden geçirmeden açıklama yapmamalıydı..sanki birşeyler biliyorlar da bu acelecilik o bilgiyi saklama yada kapatma düşüncesiyle yapılmış gibi geldi..(bana göre tabii ki. işin uzmanı yada bir psikolog değilim.)

başta Sinan Sofuoğlu olmak üzere.sportif aktivitelerde hayatını yitiren tüm sporcuları saygıyla anıyorum.Allah rahmet eylesin.
    ben senna'nın ölümünü araç hatası diye biliyorum,direksiyon demiri kopunca virajda hamle yapamadan duvara carpmıştı sanırım ...
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    adamlar yine kendi adlarının cıkmaması için pistte bişiy yok diyolar motosiklette sabotaj olabilir düşüncesindeyim..

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Bu pisttemi sorun yokmuş?
    Aynı pistten söz ediyoruz değil mi?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...fez-pisti.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)