Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TMF Asbaşkanı'nın Açıklaması : Pistle İlgili Bir Sorun Yok..

Motovento
    REKLAM ALANI
    phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Trafik kazası olur kedi geçti derler örtbas ederler, arabalar belediye çukurlarına girer insanlar ölür ertesi gün gidip kapatırlar "yoo orda cukur yok" derler, viraja tabela koymazlar insanlar ölür ertesi gün koyarlar "bizde hata yok" derler.

Avrupa birliği uyumu... Neyine uyuyorsun sen avrupanın? Neyini korumuşsun milletinin neyini korumuşun geleneklerinin, insanlarının. Hukumetle falan da alakası yok bunun aklım başıma geldiğinden beri hep boyleydi bu.

Ben milletimi, ülkemi, bayrağımı, coğrafyamı herseyimi cok severim öyle yetiştirildim. Ama ben ülkemin ne ekonomisi ne başka bişeyi insanlarının her gecen sene kötüye gittiğini görüyorum. Ben büyüdükce gördügüm iğrençlikler de büyüyo coğalıyo bu ülkede. Ben ülkeme inancımı ya yitirdim ya yitirmek üzereyim. Nası hak verilmesin ki yurdunun dışına kaçanlara...
    4 tekerleğin konforu, 2 tekerleğin tadı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 250
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanın internetin altınıüstüne getiriyorum şuanda..
    Yabancı siteleri bile tarama yapıyorum..

Video henüzz bulanadım fakat birtane test öncesi çekilmiş fotosunu buldum..

.

Antrenman öncesi kıyafetlerini gösteren daha yakından çekilmiş bir fotoğraf yok mu? Yani normal yarış zamanı giyilen eldiven ve deri tulum değilmiş gibi geldi.Eldivenler bile bileği saran, sert deri değil gibi de geldi.

Uzaktan resme bakınca fazla bişey demek doğru olmaz ama anlamadım ne olduğu
    :pr::pr::pr:

abı pıstde sorun var bence dıger topıcde pıstın resımlerını eklemıs bı arkadas yol yamuk yumuk

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Geçen seneki yarışımdan bir resim. Motorun sağında kalan engebeli yamayı ve solunda kalan ve asfaltla arasında kot farkı bulunan parçalanmış kerbi görebiliyor musunuz?

Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

daha buyuk bı resım eklersen daha ıyı olur

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen seneki yarışımdan bir resim. Motorun sağında kalan engebeli yamayı ve solunda kalan ve asfaltla arasında kot farkı bulunan parçalanmış kerbi görebiliyor musunuz?

rezalet şuan kurtköyde formula da yarışan yarışçıların gelip bu pisti görmelerini isterdim.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı phar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik kazası olur kedi geçti derler örtbas ederler, arabalar belediye çukurlarına girer insanlar ölür ertesi gün gidip kapatırlar "yoo orda cukur yok" derler, viraja tabela koymazlar insanlar ölür ertesi gün koyarlar "bizde hata yok" derler.

Avrupa birliği uyumu... Neyine uyuyorsun sen avrupanın? Neyini korumuşsun milletinin neyini korumuşun geleneklerinin, insanlarının. Hukumetle falan da alakası yok bunun aklım başıma geldiğinden beri hep boyleydi bu.

Ben milletimi, ülkemi, bayrağımı, coğrafyamı herseyimi cok severim öyle yetiştirildim. Ama ben ülkemin ne ekonomisi ne başka bişeyi insanlarının her gecen sene kötüye gittiğini görüyorum. Ben büyüdükce gördügüm iğrençlikler de büyüyo coğalıyo bu ülkede. Ben ülkeme inancımı ya yitirdim ya yitirmek üzereyim. Nası hak verilmesin ki yurdunun dışına kaçanlara...
    Sana aynen katılıyorum dostum. Koca bir kandırmaca okyanusunun içinde yüzüyoruz. Her şey gö. ayağı Türkiye'de...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    üstat valla kutlarım böle konuyu gundeme getırdıgın için zaten ölüye saygı varmı ki yamasız yollarımız olsun

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu resime bakınca tüylerim diken diken oldu. başımdan aşağı kaynar sular döküldü. resimdeki arkadaş (boy sanırım) yerine kendinizi koyun, virajı alırken o bordürün parçalanmış kısmına dizinizin değdiğini hayal edin. alacağınız hasarı tahmin edebiliyor musunuz? parçalanan diz kapağınız ile o virajı tamamlayabilir misiniz? ben pistin bu halde olduğunu bu acıklı kaza sonucu öğrendim ve ürperdim. şimdi görüyorum ki sürücülerimizi soktukları risk; çift motorlu mobilete yatarak 160 yapan insanlar kadar (belki daha fazla) yüksek. dilerim en acilinden bir çözüm bulunur. Tüm Sofuoğlu ailesi ve motosiklet tutkunlarının başı sağolsun.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kanıtlar açıkça ortadayken, Süleyman Memnun'un yaptığı açıklamayı kınıyorum.

Arkadaşlar bu işin peşini bırakmayalım.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    var bi şeyler
    Beyin yıkama makinesinin çarkları dönmeye başlamış bile.Aferin sana Okay Karacan.Gözümde 5 kuruşluk değerini 3 kuruşa indirmeyi başardın

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyin yıkama makinesinin çarkları dönmeye başlamış bile.Aferin sana Okay Karacan.Gözümde 5 kuruşluk değerini 3 kuruşa indirmeyi başardın
    Çarklardan biri (MEDYA) daha dönmüş..Ve Hakan DİNÇER kardeşimin
    yaptığı ropörtajın içinden sözler cımbızla alınıp basına yansıtılmış....

.
    Not Mesajı: FREN SİSTEMİ

Motordelist Spor Kulübü Başkanı Hakan Dinçer ,

Sofuoğlu `nun hayatını kaybettiği kazanın pistten kaynaklanmadığını söyledi. Dinçer , "Sinan o pisti en iyi bilen insan, çok usta bir pilot. O düzlükte kaza yapacak en son pilot. Biz kazayı nasıl yaptı inanamadık. Kazanın fren sisteminden kaynaklandığını düşünüyoruz" dedi.

.
    Alıntıdır..

.
    http://www.tumgazeteler.com/?a=2835363

Yarın çıkıp bende basına açıklama yapacam...

Niye mi?....

Her önüne gelen kazayla ilgili basına konuşmuş..

Benim neyim eksik ki...Onlar niye konuşuyor?..

Pardon...Dediklerinizi duyar gibi oldum...

Evet haklısınız ben en iyisi konuşmayayım..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    yamaha jc100
    madem bi inceleme yapılmadan karar verebiliyorlar demekki bu adamlar kahin demekki sinan kardeşimizin kaza yapacağınıda biliyorlardı demekki bildikleri halde söylemediler demekki gene suçlular.
    2 seçenek var ya pisti düzeltmedikleri için ve delilleri ortadan kaldırır gibi kazalı aracı yerinden karga tulumba kıprdattıkları ve araştırmayı bozdukları için suçlular yada hani kahinler ya sinan kardeşime kaza yapacağını söylemedikleri için .
    O zaman kardeşim yaptırın pisti yaptırın güvenliği medem sinan güvenlik önlemi almadan çıktı güvenliksiz pilotu poiste salmayın yaptırın kum havuzunu kimse o neden koyulduğu belli olmayan betonlara kayalara çarpmasın

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Efendim;
    bizim sporla ne kadar lakalı bir millet olduğumuzun bir başka göstergesini paylaşalım.

GP2'de bugün yapılan ikinci yarışı Art Grand Prix takımından Fransız Romain Grosjean kazandı.

İstanbul Park Pistinde 23 tur üzerinden yapılan yarışta Grosjean, 41.53.377'lik derecesiyle birinci olurken, Barwa International Campos takımından Rus Vitaly Petrov 42.01.396 ile ikinci, Trust Team Arden takımından İsviçreli Sebastien Buemi ise 42.01.824 ile 3. oldu.

KÖPEKLER PİSTE GİRDİ

Yarışın 12. turu atılırken, piste giren 2 köpek nedeniyle güvenlik aracı piste girmek zorunda kaldı. İsport International takımının Brezilyalı pilotu Bruno Senna, yüksek hızda giderken pistteki köpeğe çarpınca sağ ön lastiği hasar aldı. Kırılan ön lastiği nedeniyle 3 lastik üzerinde servis alanına girmek zorunda kalan Senna, yarışı bıraktı. Diğer köpek pistten çıktıktan sonra, 2 tur atan güvenlik aracı da pistten ayrıldı ve yarış devam etti.

9 ARAÇ TAMAMLAYAMADI

GP2'nin ikinci yarışı büyük bir çekişmeye sahne olurken, piste giren köpeklerin yanı sıra birçok da kaza yaşandı. Toplam 25 aracın katıldığı yarışta, 9 araç kazalar nedeniyle yarışı tamamlayamadı.
    Sanırım başka söze gerek yok.
    Dünya çapında bir organizasyonu bile işte bu kadar becerebiliyoruz.
    Boy piste kaplumbağa yılan giriyor demişti.
    Onlar bişey değilmiş gördüğünüz gibi.
    Gelecek sezon daha iyi bir atraksiyon bekliyorum yetkililerden.
    Piste eşek girsin.
    Buyrun kimlik kartımız desinler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    var bi şeyler
    Gerçekten inanılmaz bir olay...Hadi İzmir Pınarbaşı ve İzmit Körfez pistlerinde beklenebilecek bir olay ama ya İstanbul Park'da...Akıl almaz gerçekten...Güler misin ağlar mısın.

Daha önce MotoGP'de zannedersem Malezya'daki bir yarışta yılan girmişti piste.Yılanı anlarım delikten melikten geçer de, köpek nasıl girer piste arkadaş yahu ???

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten inanılmaz bir olay...Hadi İzmir Pınarbaşı ve İzmit Körfez pistlerinde beklenebilecek bir olay ama ya İstanbul Park'da...Akıl almaz gerçekten...Güler misin ağlar mısın.

Daha önce MotoGP'de zannedersem Malezya'daki bir yarışta yılan girmişti piste.Yılanı anlarım delikten melikten geçer de, köpek nasıl girer piste arkadaş yahu ???
    Belki TMF' nin kadrolu elemanıdır..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer

Pınarbaşı pisti körfezden çok daha iyidir bence.En azından işletmecisi Erol Bey, güvenliğe çok önem veren bir insandır ve pistte uzun süre sürüş yapılmadığında pistin tozlu ve kaygan olacağını bildirip ona göre önceden önlem almayı sağlayan biridir.TMF dekilerden bir kaç gömlek üstün yani.
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar ne yazık ki ülkemizde insana verilen değer ayaklar altında. İzmit Körfez pisti hakkında konuşuyorken haftasonu yapılan F1 yarışında piste köpeğin girmesi de konunun tam üstüne geldi yani. Bu kadar olur. Üzülerek söylüyorum ki, bizim insanımızdan bir halt olmaz. Şimdi neden Türkiye'de motosiklet yarışçısı yetişmiyor, yetişse de yurtdışına gidemiyor anladınız mı? Biz daha üçüncü değil beşinci hatta onbeşinci sınıf bir ülkeyiz. Koskoca uluslararası bir organizasyonda F1 pistinde köpeğin ne işi var? Ondan sonra neden MotoGP, F1 gibi organizasyonlar ülkemize gelmiyor diye sorup duruyoruz. Çünkü bizim kendi pistlerimizde kendi yarışçılarımız ölüyor... Çok acı bu ülkenin durumu. Ben başımızda bu tür insanlar olduğu sürece bu işlerin de düzelebileceğine inanmıyorum.

Yok Sinan'ın psikolojisi son günlerde iyi değilmiş, yok eşinden ayrılmış, yok piste yetersiz ekipmanla çıkmış, yok motorunda sorun varmış... Yaaa geçin bunları. Kardeşim sen Sinan'ın psikoloğu musun, ya da hergün yanında mısın, ne kadar takip ediyorsun adamın hayatını da böyle yorumlar yapıyorsun? Bunlar şehir efsanesinden başka birşey değil... Her ne olursa olsun, bir yarışçı geçirdiği kazadan dolayı pistte ölmemeli. Haa eğer Sinan'ın ekipmanı yetersizdi iddiasında bulunuyorsan o zaman neden adamı piste salıyorsun? O zaman yine sen suçlusun! Ben ekipmanı ile ilgili pek bir eksiklik görmedim, tulumu, kaskı, eldiveni, botu üzerindeydi. Bu konu diğer konular gibi zaman içerisinde önemini yitirecek ve Sinan haybeye ölmüş olacak diye düşünüyorum ve üzülüyorum.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

mortingen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konumuz bu değil ama bir pist hatasından örnek vermek istemiştim..

bilgi veren arkadaşlara ilave derim.

Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazete haberi baya sallamış, senna direksyon milinin kırılması ve direksyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu hızlı virajda duvara açıyla çarpmıştı, ölüm sebebi ise kopan tekerleğin boyunun kırmasıydı, bundan dolayıdırki artık tekerlekler koptuğunda sağa sola gidip insanlara zarar vermesin diye gövdeye çelik tellerle bağlanıyor ve yarışçılar HANS sistemi kullanıyorlar..
    her gazete yada yazar kendine göre (bende dahik ) yazıyor..
    Senna nın en yakın arkadaşı ve Teknik ekip sorumlusunun bir incelemesini okumuştum.pistte viraj için frenleme ve yavaşlama yapılması gereken yerde yanlış hesap hatası 2-3 milimlik bir yükseltinin araçların yavaşlamasını engellediğini ve birçok yarışçınında bundan şikayetçi olduğunu içeren bir yazıydı.bulursam pm den atarım sana..

virajı dönebilecek yeterli hıza düşemeyen Senna da duvara çarpmış ve mil boynuna saplanmış,hastaneye kaldırılmış ve sözde de orda ölmüş..arkadaşına göre ise aracın yanına gittiğimizde ölüydü zaten diyor.

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senna'nın ölümü ile ilgili en kapsamlı ayzıalrdan biri:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Ayrton_Senna
    tam okumadım ama bu linkte bizim Memnun' un ki gibi bir açıklama mevcut.pist hariç herşeyi suçlamış
    viva de la penguena !

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bu işte Sinan suçlu çıkacak göreceksiniz.

Düz yolda düştü,motosiklette sorun vardı,psikolojik sorunları vardı, aslında intihar ettiye kadar varan iddialarla kendi yakalarını bu işten sıyıracaklar.

Bu arada,
    sizler için araştırıp piste giren köpeği buldum.
    İstanbul Park pistine giren köpek, MotoGp yarışlarının iptal edilmesini protesto etmek için girmiş.
    Bir motosiklet tutkunu olan köpek bana göre sahibinden daha akıllı.
    Bu kesin.
    Bakınız:
    Bu arada aşağıdaki motor 34 plakalı.
    Hani denk gelirseniz diye belirteyim istedim.

Şaka tabii ama bu resimde gördüğünün şahıs şaka değil.
    Ortalama Türk motorcusunun kartviziti bu resim...

EEEE!
    Ne demişler?
    Böyle başa, böyle tarak....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)