Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

TMF Asbaşkanı'nın Açıklaması : Pistle İlgili Bir Sorun Yok..

Motovento
    REKLAM ALANI
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hürriyet gibi bir gazete yanlıs haber yapıyor, Bahattin sofuoğlunun motosiklet kazasında öldüğünü yazıyor, yanlış, yaya olarak karşıdan karşıya geçerken araba çarpması sonucu vefat etti, ve bu aile 99 yılında enkaz altından sağ olarak kurtuldu... bi hikmet var ama hayırlısı... Allah rahmet eğlesin
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    Alıntı mortingen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmur adam Ayrton Senna da pist hatası yüzünden ölmüştü ve ölümü pist kapanmasın diye hastanede gerçekleşti denmişti.

" Senna, Tamburello Virajı'nı hızla alırkan fren yapmak istedi. Pist, olması gerekenden daha engebeliydi. Senna frene bastı ancak engebe yüzünden yerle temas etmeyen lastikler aracın süratını kesemedi ve Brezilyalı'nın Williams'ı saatte 275 km hızla pistin kenarına çarptı. Çarpma esnasında direksiyon mili başarılı pilotun beynine girdi ve Senna'nın başarılarla dolu hayatı sona erdi. "
    http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=114337

hatalar insanlara mahsustur.hatayı kabul edip düzeltmek,düzeltmeye çalışmak yüceliktir..

bence federasyon inceleme yapmadan teknik verileri gözden geçirmeden açıklama yapmamalıydı..sanki birşeyler biliyorlar da bu acelecilik o bilgiyi saklama yada kapatma düşüncesiyle yapılmış gibi geldi..(bana göre tabii ki. işin uzmanı yada bir psikolog değilim.)

başta Sinan Sofuoğlu olmak üzere.sportif aktivitelerde hayatını yitiren tüm sporcuları saygıyla anıyorum.Allah rahmet eylesin.
    gazete haberi baya sallamış, senna direksyon milinin kırılması ve direksyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu hızlı virajda duvara açıyla çarpmıştı, ölüm sebebi ise kopan tekerleğin boyunun kırmasıydı, bundan dolayıdırki artık tekerlekler koptuğunda sağa sola gidip insanlara zarar vermesin diye gövdeye çelik tellerle bağlanıyor ve yarışçılar HANS sistemi kullanıyorlar..

fari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tv de kazanın pistteki tümseklerden dolayı olabilceğini söylüyorlardı.Bizzat gösterdiler pistin tümsek yerini 6-7 sıra arka arkaya bakıldıgında ufak gibi geliyor ama 200 km hızla o tümsekler motorun savrulmasına yetiyor zaten.Ama oradakiler pistte sorun olmadıgını savunuyorlar. Diğer taraftanda başka röpörtajda sorunu tümsekler olarak söylüyorlar. Abi benm tv den duyduklarım bunlar

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    federasyon başkanı bunlari sölerdikten sonra birde cenazeye gitmiş
    diçek çokşey varda acımız taze
    birgün biri soracak hesabını az sabret
    aslında ondada hata yok onun gibileri böle kurumun başında koyanda hata
    ayrıca son bişe dicem allahınızdan bulun
    kımse bunun sorumlusu

stunt_rider_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K 1200 R
    Alıntı fari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tv de kazanın pistteki tümseklerden dolayı olabilceğini söylüyorlardı.Bizzat gösterdiler pistin tümsek yerini 6-7 sıra arka arkaya bakıldıgında ufak gibi geliyor ama 200 km hızla o tümsekler motorun savrulmasına yetiyor zaten.Ama oradakiler pistte sorun olmadıgını savunuyorlar. Diğer taraftanda başka röpörtajda sorunu tümsekler olarak söylüyorlar. Abi benm tv den duyduklarım bunlar
    Arkadaslar pardon babamın nick acıkmış farketmedim onun nicle yazmısım

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaza sonrası kullandığı makina karga tulumba çimenlikten çekiliyor..

Bu nasılbir zihniyettir ben hâlâ anlamış değilim...

Basit bir olay değilki bu be..

Motosikleti;
    Kim "kaldırın" dedi?...
    Kaldırırken olayyeri incelemesini kim yaptı?..
    Delileri kim topladı?..
    Yetkililer nerede?
    Güvenlik kamera kayıtları nerde.?
    Pist güvenliği alınmış mı?
    Antremana çıkan sürücüler ve ekipmanları kontrol edildi mi?

Ordaki (makinayı taşıyan) kişilerin hepsinin ifadesi tektek alınacaktır..Tabi şikayet olunursa..

Nasıl bir federasyon zihniyetidir..Nasıl bir kuruluştur..Nasıl bir Asbaşkanlıktır..
    Bu federasyonun basın açıklaması yapacak yetkilisi nerde...

Burdan sesleniyorum...
    Adamı yer bu motosikletçiler be...

.

.
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza sonrası kullandığı makina karga tulumba çimenlikten çekiliyor..

Bu nasılbir zihniyettir ben hâlâ anlamış değilim...

Basit bir olay değilki bu be..

Motosikleti;
    Kim "kaldırın" dedi?...
    Kaldırırken olayyeri incelemesini kim yaptı?..
    Delileri kim topladı?..
    Yetkililer nerede?
    Güvenlik kamera kayıtları nerde.?
    Pist güvenliği alınmış mı?
    Antremana çıkan sürücüler ve ekipmanları kontrol edildi mi?

Ordaki (makinayı taşıyan) kişilerin hepsinin ifadesi tektek alınacaktır..Tabi şikayet olunursa..
    Nasıl bir federasyon zihniyetidir..Nasıl bir kuruluştur..Nasıl bir Asbaşkanlıktır..
    Bu federasyonun basın açıklaması yapacak yetkilisi nerde...

Burdan sesleniyorum...
    Adamı yer bu motosikletçiler be...

Murat abi soylediklerine aynen katiliyourum...

Allah ailesine sabir versin...
    [COLOR="DarkOrange"][B]L a T i F[/B][/COLOR] :bounce:

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Senna'nın ölümü ile ilgili en kapsamlı ayzıalrdan biri:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Ayrton_Senna

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @mortingen
    bence federasyon inceleme yapmadan teknik verileri gözden geçirmeden açıklama yapmamalıydı..sanki birşeyler biliyorlar da bu acelecilik o bilgiyi saklama yada kapatma düşüncesiyle yapılmış gibi geldi..
    Arkadaşım, çok doğru bir tespit yapmışsın. TMF bu işin nereye gidebileceğini biliyor. O yüzden daha inceleme yapılmadan savunmaya geçtiler. Bakın ben defalarca söyledim, bu işin içinde olan ve yarışan biri olarak pistin ne durumda olduğunu çok iyi biliyorum. Daha önceki antremanlarda birkaç kişiyi sadece test sürüşü için piste çıkartıp 7-8 tur attırdım. Yarış deneyimi olmayan, hayatında piste çıkmamış olan bu arkadaşlar bile pistin ne durumda olduğu konusunda yorumlarını yaptılar. Pist yarışa elverişli değildir, birçok risk teşkil ediyor ve tekrar söylüyorum Sinan'ı kendisi değil pist şartları öldürmüştür. Bunun ispatı çok kolaydır. Getirirsin denetçiyi denetler ve kararını açıklar. Sonuca göre de birileri ya bunun bedelini öder (ki hiçbir bedel Sinan arkadaşımızı geri getiremez), ya da yarışlara devam edilir.

@muratgergerli
    Video henüzz bulanadım fakat birtane test öncesi çekilmiş fotosunu buldum..
    Arkadaşım bu fotoğraf geçen seneye ait. Sinan'ın motorunun üstündeki USPET yazısına bakarsan anlarsın. Kazalı motordaki yazı beyaz, geçen seneki motorundaki yazı siyah turuncuydu. Motosiklet yarışlarına kimsenin ilgisi olmadığından Türkiye'deki hiçbir medyada doğru düzgün fotoğraf bulamazsın. Genelde benim çektiğim resimleri kullanıyor hepsi. Bende binlerce resim var. Bu tamamen ilgi meselesi, medya bu kadar ilgileniyor işte. Örneğin Sinan'ın kaza yaptığı motor Yamaha R1 diye yazıyor, halbuki Honda 600RR, abisi Bahattin'in yarışta öldüğünü yazıyor halbuki karşıdan karşıya geçerken trafikte öldü. Bizdeki medyacılık da ne yazık ki bu kadar işte...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sitemize üye olan bazı arkadaşlarımızın basın dünyasından birçok tanıdıkları
    vardı yanlış hatırlamıyorsam..

Bu arkadaşlardan ricam bu konuyu medyanın gündemine taşımaları..

Bu arada da biz motosikletçiler olarak birkaç imzalı dava açarsak iyi bir ses
    getireceğini düşünüyorum...

Çünki bu basit bir kaza değil..Mahalle arasında olan bir kaza değil..
    Rahmetli olanda normal bir insan değil..

@Boy.....Paşam..

Bişey soracam..
    Sen o pist alanını iyi bilen birisin...
    Buranın güvenlik kameraları var mı?..Varsa çalışıyormu?..

Bunlar hakkında bilgin var mı acaba..

Hani sizler buralarda antreman yaparken ücret ödüyorsunuz kanımca..
    Yani pisti kullanırken o pistin olanaklarından faydalanmak için para alıyorlarsa,
    bununda hakkını vermeleri gerekir kanunen..
    Bilgilendirirsen valla iyi olur..Çünki kafamda bazı düşünceler var bu insafsızlar için..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    PIAGGIO X8 200

Pistin 08.05.2008 deki hali

Körfez pisti ve durumu içler acısı. Ben onurumuzu yanlız bırakmamak için oradaydım. ne hikmettir bilinmez pistteki bütün virajlarda yama ve yamalarda da bazı yerlerde kalkarak çukurlar oluşmuş vaziyette. Bunlar kasıtlı olarak pilotların becerisi denemek amaçlımı yapılmış bilemiyorum. Bu yama konusunu Onurlada konuştuk oda aynı düşüncede. Her virajda yama oluşu pilotları zorluyor yamayımı çukurumu kontrol edicen yoksa çıkışımı kontrol edicen. Pistin çevresi nin kötülüğünüde yazsam çok daha uzayacak adam boyu otlar otların arasındada kayalar var. O nedenle onurun yaptığı antraman turundan yamalı virajlardan birindeki Fotosunu veriyorum. Yamayı görmeniz için. Acımız biraz küllensin. Yapılamıyan yarışın antraman Fotolarını sizlerle paylaşıcam. Bu vesile ile Tekrar tüm motor camiasının başı sağolsun. Seni unutmıcaz Sinan.

Bu arada aklıma bir şey geldi körfez pisti yenilenir ve yarış yapılacak duruma getirilirse. O pistin adının SİNAN SOFUOĞLU pisti olsa ve adı ölümsüzleşse diye bir düşünce geldi aklıma.
    PIAGGIO X8 200 eksi 120 km/h
    Polemik Yok. Sende Kendi Açından Haklısın.

biker_boyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XR 600 R
    Muratgergerlı, öncekı sayfada kullandıgın fotograf benım geçen sene pistte cektıgım fotograftır.Bu seneye ait degıl yani.Kaza anında o elbise vardı üstünde kırmızı sıyah tulum.
    üssü var,üstü yok

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Derkunt Hocam;
    Yamayı boşver.
    Yolun etrafına bak.
    Virajın etrafında tel örgüler var yahu.
    Bu kazaların büyük çoğunluğu virajda gerçekleşir.
    pistte motosiklet kullanan birinin başına en çok gelen şeylerden biri viraj alamamaktır.
    Şimdi bu virajı alamayan sürücü ne olur?
    Allah aşkına söyleyin.
    Boy geçen sene bu pistin fotoğraflarını yayınlamıştı.
    Ben de basit bir antreman pisti fotoğrafları koymuştum o topiğe.
    Gevur diye beğenmediğimiz adamların insan hayatına olan saygısına bak.
    Bi de bizimkilere....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @muratgergerli
    @Boy.....Paşam.. Bişey soracam.. Sen o pist alanını iyi bilen birisin... Buranın güvenlik kameraları var mı?..Varsa çalışıyormu?.. Bunlar hakkında bilgin var mı acaba..
    Abi ne kamerası yaa? Bu pistte o tür şeyler olmaz. Daha asfaltı bile doğru düzgün olmayan, üç kuruşa adam edilebilecek ama senelerdir her nedense edilmeyen piste kamera gibi şeyler koyarlar mı? Eğer bir aksiyon alacaksan, kafanda birşeyler varsa Körfez Pisti Analizi adlı başlıkta her detay vardır. Bu yazdıklarımı zaten incelemede görseler yeterli.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Eyonga katılıyorum ayrıca o başkan denilen adamın yastığa başını koyduğunda nasıl rahat uyuyabileceğini merak ediyorum birde yok sinanla beraber yarıştık falan diye acitasyon yapıyor. Şu an öle bir okkalı küfür sallamak istiyorumki ama yasak neyse.....
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

Motosikleti
    PIAGGIO X8 200
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derkunt Hocam;
    Yamayı boşver.
    Yolun etrafına bak.
    Virajın etrafında tel örgüler var yahu.
    Bu kazaların büyük çoğunluğu virajda gerçekleşir.
    pistte motosiklet kullanan birinin başına en çok gelen şeylerden biri viraj alamamaktır.
    Şimdi bu virajı alamayan sürücü ne olur?
    Allah aşkına söyleyin.
    Boy geçen sene bu pistin fotoğraflarını yayınlamıştı.
    Ben de basit bir antreman pisti fotoğrafları koymuştum o topiğe.
    Gevur diye beğenmediğimiz adamların insan hayatına olan saygısına bak.
    Bi de bizimkilere....
    Bu resmi onun için koydum zaten. Bu resim 09.05.2008 günü yani kazanın olduğu gün çektim.

Bu resimde her şey ortada burası es virajın çıkışı virajdaki yama ve yamadaki çukurlar açıkça görülüyor.
    Bunun haricinde motorun arkasına bakınca virajı alamayan sporcuyu bekliyen tehlikeler görümekte tel örgü beton ve demir tel örgü derekleri ve ne işe yarıcanı anlayamadığım kanalizasyon künkleri ve kayalar ?

RESMİ DİKKATLE İZLEYİN DAHA NELER GÖRECEKSİNİZ NELER?

Bu arada aklıma bir şey geldi körfez pisti yenilenir ve yarış yapılacak duruma getirilirse. O pistin adının SİNAN SOFUOĞLU pisti olsa ve adı ölümsüzleşse diye bir düşünce geldi aklıma.
    PIAGGIO X8 200 eksi 120 km/h
    Polemik Yok. Sende Kendi Açından Haklısın.

izmir pisti' de pek iç açıcı değil........ İzmirde de var bunlardan, izmir pisti araba yarıslarına daha açık olsada motosiklet yarışlarınada ev sahipliği yapıyor, ama yarışılırmı tartışılır..
    viraj çıkışları çit lere ve duvarlara dikkat edin ne kadar yakın..

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yapalım artık ne yapılması gerekiyorsa
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Selam arkadaşlar,
    LUCAS Racing-Team olarak haber ajansından tanıdık arkadaşlarımızı çağırıp körfez pistini adım adım inceleyerek gezdirdik.
    Pistteki tüm çatlakları,yarıkları,engebeleri,eksiklikleri,kusur ları,federasyondaki yetkililerin yetersizliklerini,çıkar amaçlı organizasyonlarını gereken yerlere ulaştırılması için teker teker sesli,görüntülü ve yazılı olarak kayıda aldırdık.
    Aynı anda LUCAS-Racing-Team olarak Körfezde yapılacak hiçbir yarışa katılmama kararı aldık.
    Benim ricam,sadece kuru kalabalık olmayalım,herkes elinden geldiği kadar şikayetlerini,ilgili kişilere ve gereken yerlere ulaştırsın.

Alıntı elturko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,
    LUCAS Racing-Team olarak haber ajansından tanıdık arkadaşlarımızı çağırıp körfez pistini adım adım inceleyerek gezdirdik.
    Pistteki tüm çatlakları,yarıkları,engebeleri,eksiklikleri,kusur ları,federasyondaki yetkililerin yetersizliklerini,çıkar amaçlı organizasyonlarını gereken yerlere ulaştırılması için teker teker sesli,görüntülü ve yazılı olarak kayıda aldırdık.
    Aynı anda LUCAS-Racing-Team olarak Körfezde yapılacak hiçbir yarışa katılmama kararı aldık.
    Benim ricam,sadece kuru kalabalık olmayalım,herkes elinden geldiği kadar şikayetlerini,ilgili kişilere ve gereken yerlere ulaştırsın.
    tebrikler arkanızdayız

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)