Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: sizce ne yapmalıyım

Katılımcı sayısı
31. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • toplatmalımıyım

19 61.29%
  • yoksa o şekilde satmalımıyım

12 38.71%
2. sayfa BirinciBirinci 12

sizce ne yapmalıyım

Motovento
    REKLAM ALANI
    jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çıkma parça bul motorunu yaptır. ( Bence )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkma parça bul motorunu yaptır. ( Bence )
    çıkmanın ne kadar sağlam olcağını nerden biliyorsun ki asıl düşündüren o olmalı

bence öylece sat gitsin yaptırdığında tekrar başını ağrıtır gibi geliyor

eskinin derdiyle uğraşacağıma yeninin borçuyla uğraşmayı yeğlerim
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Araç Veya Motor Satıcılarının Geçim Kaynagı Yedek Parçadır. Toplamaya Kalksan Parça Peşinde Koşmaktan Tamircide Yatıp Kalkmaktan Helak Olursun.motosiklet Aşkın Biter.

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Dostum bence pahalı olan parcaları yurtdısından getirt, özellikle ufak ama pahalı. zamanında boyle cok satılmıs bi motosikletin parcalrını rahatca bulursun.

http://www.oemmotorparts.com/

bu sitede bi cok parca var fiyatlar yuksek ama parcaların kodlarını ogrenmen icin yararlı buldugun kodlara gore nette arama yapabilirsin.

Gecmis olsun, kolay gelsin...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

maGma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı driver600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle herkese salam yaklaşık 2 ay önce 98 model cbr 600 f aldım fakat 1.piston kol çıkarttı bloğu patlatıp biyel kolu olduğu gibi çıktı motorumu toplatıp kullanmak istiyorum fakat çok masraf açarsada o şekilde verebilirim tanıdığınız sağlam ustalar ve yedek parça konusunda bana yardımcı olabilecek birileri varmı sizce ne yapmalıyım
    Biraz araştırdım senin motorunun piyasa fiyatı 6.500 ile max.10.000 ytl civarları ve daha dün Honda yetkili servisinde motorumun 6.000 km bakımını yaptırdım.

Tesadüfen oraya gelen bir tamirci 600 lük bir Honda için krank, biyel kolu ve piston sordu 1.200 YTL gibi bir rakam verdiler, eh buna birde işçilik eklersen ki daha motorun tamamen sökülmemiş, ne çıkacak belirsiz, belki daha fazla hasar var içerde belkide hiç bişey yok, krank bile değişmeyecek kısaca eğer motoru yetkili bir serviste açtıracak isen yaptır ve bin derim ki kesinlikle parçaları orjinal olmak kaydı şartıyla. Yok 2.000 - 3.000 YTL harcayamam ne vaktim var toplamaya nede sabrım da diyorsan da sat derim.

Motosikleti
    parasızlık + kararsızlık...
    Çok detaylı bir şekilde araştırman lazım,sağlam parçalarla toplarsan bildiğin makine olur yenilediğin için de uzun süre gönül rahatlığıyla binersin.Ama sordurdun soruşturdun,baktın maliyet seni aşacak hem de zamanın yok o zaman sat derim ama satarken de ölü fiyattan gideceğini unutma.
    Kişisel fikrime gelince...
    Düzgün bi yetkili servise (tercihen büyük bi firmanın olsun çünkü yapıldıktan sonra tekrar arıza yaparsa ustanın canını sıkarlar o yüzden adam düzgün çalışır kazıklanmazsın) götür,sağına soluna iyice baktır.Gerekli parçalarla olsun işçilikle olsun sana maliyeti çıkarsınlar. maGma arkadaşın da dediği gibi 2-3 milyara toplanırsa sıfır gibi olabilir.Bu arada kişisel tavsiyem (çok güvendiğin ve geçmişini bildiğin bi makina harici ) çıkma değil orjinal parça kullanman,senin de bildiğin gibi Honda bu noktaya kaliteli parçalarıyla gelmiş bir marka o yüzden çıkma orjinali kalitesinde olmayacaktır ve nasıl bir motordan çıktığı da bi soru işareti....
    Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım umarım işe yarar istediğin gibi denk gelir de yaz gelmeden motoruna binersin yine,saygılarımla

selam becede o şekılde sat

Motosikleti
    UMARIM BIR RAPTOR
    Alıntı driver600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki arkadaşlar siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız
    ne kadar yapılsada eskısı gıbı olacak mı suphelı..parcaları pahalı dıye bılıyorum.fıet arastırması yapıp satardım heralde.bıraz ucuza gıdecek netekım.umarım senın ıcın en ıyısı olur..

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    benim düşüncem önce makinayı dağıt senin dışardan görüp de içinden görmediğin parça olabilir arızalı parçaları meydana çıksın yurt içi ve yurt dışından araştır.Piyasası 6000-7000 arası eğer 3000 e kurtarıcaksan makinen sıfırlanmış oluyor ufak efek de elden geçirirsin 3500 e sıfır makine sahibi olursun 6000 verip aynı model ve marka motor alıcaksın ama içini bilmiyorsun belki onada 3000 ytl harcarsın oda sana semeriyle 10000 mal olur burdaki dengeyi kurabildinmi bilmiyorum,ben eskiden satın almaya bakıyordum bir makinenin tamiri, fiatının yarısını geçerse hurda fiatına satarım ama yarı yarıyaysa tamir ettiririm.

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    o şekilde satarsan hurda fiyatına alırlar, bence sağlam bir usta bul yaptır, honda servise hiç yanaşma bile motor kadar masraf çıkabilir
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Motosikleti
    honda cbr 600 f

gayet mantıklı

Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim düşüncem önce makinayı dağıt senin dışardan görüp de içinden görmediğin parça olabilir arızalı parçaları meydana çıksın yurt içi ve yurt dışından araştır.Piyasası 6000-7000 arası eğer 3000 e kurtarıcaksan makinen sıfırlanmış oluyor ufak efek de elden geçirirsin 3500 e sıfır makine sahibi olursun 6000 verip aynı model ve marka motor alıcaksın ama içini bilmiyorsun belki onada 3000 ytl harcarsın oda sana semeriyle 10000 mal olur burdaki dengeyi kurabildinmi bilmiyorum,ben eskiden satın almaya bakıyordum bir makinenin tamiri, fiatının yarısını geçerse hurda fiatına satarım ama yarı yarıyaysa tamir ettiririm.

valla arkadaşlar banada yaptırıp kullanmak daha mantılkı geliyo endurocunun dediği gibi tamam motoru bu şekilde sattım diyelim üstüne biraz daha koyup motor alırsam onunda neler çıkaracağı belli değil hem yaptırırsam motorum sıfırlanır arkadaşa çok taşekkürler bence çok mantıklı

Motosikleti
    Daelim s2 250,125 lik scooter
    karedeş sen bu motoru beyenerek almadınmı ,ozaman bikereye mahsus sana naz yapıyor işte anlasana ozaman masrafına katlan hemde elden geçirmiş olursun sonra paşa paşa nerde kalmıştk de,kalite motoruna bin git.gavura kızıp oruç bozma,çıktığın yoldanda ayrılma

Motosikleti
    honda cbr 600 f
    arkadaşlar ben motoru toplamaya karar verdim ne dersiniz

evet arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

Motosikleti
    honda cbr 600 f
    yorumlarıyla katkıda bulunan her kese teşekkürler ediyorum topiğe bakmayalı uzun zaman oldu bu arada motorumu adapazarında toplattım yaklaşık 20 gün öncede teslim aldım yani tekrar yollardayım bu arada geçen akşam talihsiz olay oldu motorum park halindeyken önündeki araç motoru farketmeyip motorum devrildi sağ sinyal ayna grenaj v.s yani anlıcanız daha sevinemeden böyle talihsiz bi olay yaşadım ama herşeye rağmen mücadeleye devam

cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R
    adapazarında kime toplattın?

Motosikleti
    honda cbr 600 f
    cenk motor özcan karakuş

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    gecmis oLsun ustaa..
    seninde dedigin gibi buna da cok sukur
    aLLah beterinden sakLasin..
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

Bende sat diyecem ama arkadaşlar yazmış o zaman hurda fiyatına gider diye yurtdışından getirtme olanağın varsa getirt ama zahmetli bir iş olacağa benziyor kolay gelsin geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler