Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Trafikteki Tehlikeler Listem

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bölüm bölüm detaylarıyla daha önce açılmış bu tehlikeler, ama ben şehiriçi motosiklet kullanırken en sık karşılaştığım tehlikeleri burada listelemek istedim, hepimizin dikkatli olmasına yardımcı olması açısından..

> mimlediğim taşıt tipleri. bunlardan ne kadar uzak, o kadar güvenli bence:
    • taksiler

• minibüsler

• özel halk otobüsleri

• TIR ve kamyonlar, kamyonetler [100 m yakınına bile yaklaşmayın]

• kuşlar [doğan, şahin, kartal vs ]

> emniyet şeridinden gitmek.

öncelikle bazen en güvenli ve trafik sıkışıklığında en temiz yol diye düşünebiliriz ama bizim gibi düşünüp şeridinden çıkarak emniyet şeridine girmeye çalışan başka bir motosikleti 30 km ve üstü hızlarda farkedemeyerek, ya da oraya geçmeye çalışan bir aracı geç farkederek kazaya neden olabiliriz. ayrıca trafik kurallarına göre de kesinlikle ihtiyaç haricindeki bir durum olmadıkça yasaktır.

> şeritler ve mazgallar.

şeritlerdeki boyalar asfalt tutuşunu %40 azaltıyor. özellikle hava bir de yağışlıysa bu şeritlerin veya mazgalların üstünden geçerken kayma tehlikesi yaşayabilirsiniz. dikkat etmek ve hız yapmamak faydalı olacaktır

> yayalar.

özellikle şehiriçi boş cadde bulduk ve gönlümüzce basıyoruz diyelim. her an o caddeden karşıya geçmek isteyen çılgın bir yaya ihtimali olabiliyor. ben defalarca karşılaştım. bu yayalara biz "tavşan" diyoruz ve eğer hızımız normal şehiriçi değerlerin üzerindeyse ve zamanında farkedemediysek o yayanın da kendi hayatımızın da hayatı tehlikeye girebilir.

> çukurlar, tümsekler, çakıl taşları, kamyon ve tırlardan düşen parçalar.

bilmediğimiz yolda hız yapmamak en güzeli. bildiğimiz yollarda yolun hangi kısımlarında tehlikeler var bilerek ona göre hareket edebiliriz, ancak bilmediğimiz yolun tehlikelerinden haberdar olmadan rahat olmamalıyız.

> yaz aylarında virajların kenarında belediyelerin çim sulama fıskiyeleri.

bunlar devir daim esnasında enteresan bir şekilde dönüp asfalta da su veriyorlar siz de dönüş esnasında bunlardan birine denk gelip ne olduğunu anlamadan kayıp kendinizi yerde bulabilirsiniz. benim başıma geldi, sizin gelmesin.

> yarış meraklıları.

otomobil veya motosiklet; sizin yanınıza yanaşıp heyecan arayan bir delinin sizin hayatınızla oynamasına izin vermeyin. bırakın o delirerek uzasın kaçsın. sizin hayatınızdaki o anlık risk eksik oluversin.

> bir takım bayan sürücüler.

aracın içinden farketmeyebilirsiniz ama, özellikle dur kalklarda ani ivmelenen, dönüşlerde sinyali dönüşün son anında vererek dönen bir araç görürseniz bu %90 ihtimalle bir bayan sürücüdür. onlardan uzak durun. özellikle paniklemiş bir bayan sürücü trafikte motosiklet parçalayıcı olarak görev üstleniyor bence. hayatımda 5 kaza atlattıysam 4ü bayan sürücülerin üstüme kırması veya önümde ani duruşlarından ötürüdür.

aralarından bazıları gelip size "hey motosikletli, sizin otoyolda ne işiniz var, size yasak bu yollar?" diyebilir. benim başıma geldi, böyle şeyler olursa şaşırmayın

> ara sokak ve caddelerde sağa parketmiş ve içinde yolcu/sürücü bulunan araçlar. sıkışık trafikte sağdan aralardan geçerek gidiyorsunuz. aniden en sağda parketmiş olan bir araçtan önüne arkasına bakmadan lööönk diye kapıyı açan bir yolcu veya sürücüyle karşılaşabilir, tepki vermek için geç kalmış olabilirsiniz. yavaş yavaş sakin sakin geçin aralardan =)

bunlar gibi sizin de ekleyebileceğiniz tehlikeli durumlar var mı?

edit: sizlerin de belirttiği bir kaç noktayı daha ekledim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gercekten son derece dogru tespitlerr...hele o kuşlar

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    çok güzel bi yazı tebrik ederim güzel gölem inceleme bence bi çok kişinin kulağına küpe olmalı
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

selcuk543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA KS150-23 GREEN DRAGON
    valla kuslardan çoğu benle yarışa kalktı yenilince aldı havasını gitti
    No Manita No DIRDIR ONLY MAKARA ONLY GIRGIR

Alıntı selcuk543 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kuslardan çoğu benle yarışa kalktı yenilince aldı havasını gitti

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Çok doğru tespitler. Özellikle mimlediğin taşıt tipleri çok doğru. Belediye otobüslerini de eklesek fena olmaz ama...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    ZAT 150
    Özellikle sıkışık trafikte araçların aralarındandan geçerken çoook DİKKAT araçların sag kapılar birden açılıyor ve biri önünüze atlıyor.bir arkadaşım elini kırdı bu yüzden.

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    valla bravo tek kelimeyle haklısın ahh ah......
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bir de rögar kapakları,yol seviyesinden yukarıda ve aşağıda olabiliyor.

Motosikleti
    tiger-mondial 125ZN
    Belediye otobüslerine kesinlikle katılıyorum.Kendilerini çok çok severim dualarımı hiç esirgemem. geçen yaz bir tanesi beni yolda çok güzel sıkıştırmıştı.Saolsun bacağımda hala izi durur. Tabi bu yakalayanı bir de yakalayamayıp kurtulduklarım var.Bayanlar için bu liste daha da uzuyor arkadaşlar.Bunlara ek olarak tacizci , zihinden yoksun şahsiyetler.
    Bayan ve mototrlulara sinir olupt aarabayla sıkıştırmaktan yada kaza yapmasını sağlamaktan hiç çekinmicek insanlarda ekleniyor. Hem bayan hem motor kullanıyorsanız trafik gerçekten çok tehlikeli olabiliyor.

Motosikleti
    aprila rs 125
    kardeş tespitlerin süper %100 katılıyorum sana bende bu listeye bayan arac sürücülerini eklemek istiyorum..
    belki onlar dierleri gibi kötü niyetle yapmıyolar ama yınede bızler ıcın tehlıkelılıler (hepsi değil)ayrıca ben sıkışık trafikte aracların arasından giderken geçebileyim diye arayı açan çok taksi ve münübüs sürücüsüyle karşılaştım.. her sepette bi çürük elma oluyo mutlaka!!!
    bu çürük olanları anlayamayacağımız için sen de söylediğin gibi hepsinden uzak durmakta fayda var..
    kim demiş sarhoşluk kötü diye!!!!
    ben herşeyimi ayıkken kaybettim....[I][B][/B][/I]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    artcı olarak işe bıraktığım yengemide listeye ekleyelim gıcık oluyorum tam evden çıkacam zırt diye bizim kapının önünde bitiveriyo hadi beni işe götür diyo neyse ya sabır diyerek yola cıkıyom arkamda bi sağa bi sola yatıyo dengemi bozuyo bi gün trafiğin yoğun olduğu bi vakit ön tekeri kaldırıp onu arkamdan atacam güle güle yenge..

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bir eklenti de benden olsun:
    ben en çok riskli durumları 50 cc de olsa 100 cc de olsa kullandığı aracın bi motosiklet, başka bi anlatımla motorlu bir taşıt olduğunun bilincinde olmayan, bisiklet kullanır kadar özen göstermeyen, kendisini hiçbir trafik kuralıyla bağlı hissetmeyen ve tüm bu bilinç(!) ile sağınıza solunuza yaklaşmayı, yakın gitmeyi, yarışmayı düşünüp kendisini ve sizin trafik güvenliğinizi hep zora sokan mobilet ve scooter sürücüleri sayesinde yaşıyorum...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Sj's tespitlerin doğru bunlar dahada çoğaltılabilir mesela geçen E5'de en sol şeritle bariyer arasından yani soldaki emniyet şeridinden yoğun trafikte nerdeyse 90 km/hızla giden bir kurye vardıki hem kendininkini hemde bir sürü insanın hayatını tehlikeye atıyordu... listeye bu tarz magandalarıda ekleyebiliriz sanırım...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    tiger-mondial 125ZN
    Arkadaşlar ben bayan sürücü derken kendimi kastetmiştim.Bayan sürücü derken lütfen buna bayan motor sürücülerini katmayalım.
    Ama bayan şöförlerde bir bozukluk genelde oluyor.Gördüğüm anda dikkat kesiliyorum.Trafikte kırmızı dururken birden kendini kaptırıp arkadan dokunduranlardan tutunda , aradan birden fırlayıp çarpana korkudan sonrada oturup ağlayana kadar her cinsi mevcut oluyor.
    Hayır bir şey değil.Biz de bayan sürücüyü ayıp yani..

alpibox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER
    valla çok doğru demişin yanlız bende kaskın önünü her açtığımda ya gözüme sinek girio yaa polen ayar oluorum

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğru tespitler teşekkürler..

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

rochas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Valla çok doğru tesbitler. Müsadenizle "Mimlediğim taşıt tipleri bölümü" nüze eklemek istiyorum:

- Resmi taşıtlar (Ankara'da daha çoklar)
    - Pikap diye tabir ettiğimiz eski Anadol'lar ve kamyonetler

Duran hatta yeni hareket etmiş otobüslerin önünden önünüze fırlayıp siz ona çarpmak üzereyken ceeee yapan, yok öyle basıp gitmek diyen yayalar

Duran trafikte taşıtların muhtemel açılabilecek kapıları (özellikle hastane önlerinda, otobüs duraklarında, kalabalık yerler, alışveriş merkezi önleri vb.)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki
    (Kuşların) ve minibüslerin devrinin bitmesini 4 gözle bekliyorum.

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler