Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Çift Motor Mobilet - Moped

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Beldeyama Bionik 52 / 49.5 CC
    Arkadaslar merhaba

elimde beldeyama bionik 52 | 50 cc mobilet var
    resimdekinin mavisi
    ( bendeki mobilet tek kişi ile düz yolda 80 km hız yapabiliyo tek kişi ile cok süper gidiyo ama 2 kişi ile zevkli olmuyo yokuslarda zorlanıyor bazen pedal atmamız gerekyor )

nette arastırırken bu mobiletlere çift motor takıldıgını ve saatte 150 km gibi bi hıza ulasabildiklerini ögrendim.bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?
    nedir ?
    nasıl yapılır?
    zararı varmıdır motora ?
    güç artımı olur mu ?
    toplamda kaca mal olur gibi anlatıcak bilgili bi arkadas yardım edebilirse cok teşekkür ederim.

söylemesi ayıptır üniye bu mobiletle gidiyorum :D yokusda bazen cekmiyor pedal atmak zorunda kalınca kızlar falan rezil olabiliyoruz :D:D
    herkese iyi forumlar , iyi günler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    52 modelmi Cift silindir olayını Adapazarı'nda yapan motorcular var ama kafa şişirip saçma sapan bi görüntüden başka bisey değil.

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim burada 1 tane gördüm ama gidip inceleyemedim.görünüşte güzel gözüküyor

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

abı ne yapıcan ıkı motoru al adam gıbı bı motor yenı motor takcagına

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    öhö öhö nası 52 model ya

Burak927 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr , yamaha nouvo
    ona çift motor takıp masraf yapacağına satıp 100lük bi cup al daha iyi heryere rahatça gidersin.çift motor takınca benzini içiyor söyleyeyim

52 model mı valla ben bıonık 52 zannettım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    yada 125 cc tek silindir tak çift motordan iyidir..

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bitane jawa bul temiz paşalar gibi gez

ddh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    kardeş öncelikle ne motoru takacağına bağlı öncelikle GLARDON 100 cc motorlar 70 YTL bu motordan iki tane takdın mı 150 km yi görür motorun ama sık sık kayış koparır ve silindirleri orjinaline göre daha fazla tornaya gönderirsin birde büyük karbüratör takdırdın mı hem yakar hem kaçar misali ama tavsiye etmem güvenlik önlemleri minumum motorlarda hız yapmamalısın sana toplam 300 ytl patlar ama dediğim gibi bence yapma
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin Uçmayı seviyorsan düsmeyi de bileceksin Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayati seyredersin

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    bizim ustanın birinde olcaktı cift slindir mobilet , en son flipper kasasında gidiyodu , sagolun aklıma getirdinizi , sorayım bari yarın
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    4 silindir bile yapabilirsiniz yalnız eski bir motorla olmaz o iş. biraz masraf yapıp adam gibi birşeyler ortaya çıkarmak gerek.

diğer önemli bir nokta da o motor trafiğe çıktığında kafa kağıdı problemiyle karşı karşıya da kalacaksınız. Polis durdurdumu motoru elinizden alırlar.

"Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    valla bana çok sıcak bir fikir gibi gelmedi. işin doğrusu gözümün önünde canlanan görüntü hiç te güvenilir bişi değil. bence yeni bir motosiklet alsan daha iyi.

Motosikleti
    DORADO SANDOR 250
    eskiden bu iş bayağı moda olmuştu,insanlar iyi güçlü sağlam motorsiklet alamadıkları için böyle işlere kalkışırlardı bundan 10 sene önce falan mobylettlereçift motor takarlardı acaip giderlerdi,motor çok sesli çalşırdı,vede anormal benzin yakardı.ama hiç ayar tutmazlardı,ben aydın da afyonda, çok görmüştüm hatta benim de o zaman mobyletim vardı ben bile düşünmüştüm,gidişleri süperdi,

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet 16 yaşlarında benimde çift motorlu mopedim vardı taki polis el koyana kadar :D

Motosikleti
    O ŞİMDİ ANILARDA YAŞIYOR...
    arkadaşım boşuna masraf edrsin o motor a yatıracagın parayı biliktir al bi tane adam gibi motor ben 14 yaşımdan 18 yaşıma kadar mobilet modifiyesi ile ugraştım. biz mobilete 4 silindirde taktık ama sadece yarışlarda kullandık şehir içinde sana perfonmans vermez.kullanırsanda devamlı krank kırarsın vazgec güzel kardaşim tek silindir iyidir.

ya da cok istiyosan karbüratörü 19x19 yamaha ile degiş cok fayda görürsün
    derdimi dinledim, derdimden iğrendim onun derdini gördüm, derdime imrendim Ömür Dediğin Üç Gündür,
    Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tr.davutak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım boşuna masraf edrsin o motor a yatıracagın parayı biliktir al bi tane adam gibi motor ben 14 yaşımdan 18 yaşıma kadar mobilet modifiyesi ile ugraştım. biz mobilete 4 silindirde taktık ama sadece yarışlarda kullandık şehir içinde sana perfonmans vermez.kullanırsanda devamlı krank kırarsın vazgec güzel kardaşim tek silindir iyidir.

ya da cok istiyosan karbüratörü 19x19 yamaha ile degiş cok fayda görürsün
    O dediğin şey alkollü araç kullanmak gibi bişey yürümesi sorun olmaz belki ama durdurması , durdururken ayakta durabilmesi sorun olur , kanımca.

Motosikleti
    Beldeyama Bionik 52 / 49.5 CC
    peki çift motor takmadan çekişi yada hızı artırmanın baska bi yolu yokmudur ? Çark dişlisi degişerek falan ?

chopper-delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti
    motora zararı olacağını sanmıyorum ama sürene kesin olur

ufuch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    .................................

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler