Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KGS kaçak geçiş ödeme yeri ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    bu parayı sadece 2. köprünün oradaki yerdenmi ödeyebilirim ?
    (ptt den de ödeniyormuş ama bugün tam 15. gün, indirimli ödemek istiyorum)

1. köprü gişelerinin orada ödeme noktası varmı ?

varsa eğer illa anadoludan avrupaya sonra tekrar karşıyamı geçmem lazım ?
    bu nakkaştepe yolunun oralardan yürüyerekte olsa gelinebilirmi ?
    (ben anadoludayım)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç uğraşma Ptt'den öde! Ben altı ay sonra indirimli ödedim, çünkü henüz tarafıma tebliğ edilmemişti. Karayollarının soruma verdiği cevabı aşağıya ekliyorum. ;)

Merhabalar;

Boğaziçi Köprüleri ve Otoyollardan ücret ödemeden geçiş yapan araç sahiplerinden 13 Temmuz 2010 tarih ve 27640 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış olan, Karayolları Genel Müdürlüğünün 6001 sayılı kanunun 30. Maddesinde yer alan, Genel Müdürlük işletimindeki otoyollar ile erişme kontrolünün uygulandığı karayolları için belirlenen geçiş ücretlerini ödemeden geçiş yaptığı tespit edilen araç sahiplerine Genel Müdürlük tarafından, o güzergâhın en uzun mesafesine ait geçiş ücretinin on katı tutarında idarî para cezası verilir hükmü yer almaktadır.

Bu nedenle tüm uygulamalar kanunlara ve yasalara göre yapılmakta olup; hatalı geçiş yapılması durumunda dahi cezasız tahsilat işlemi mümkün olamamaktadır.

71,50 TL OGS ihlal cezanız görülmektedir.01/06/2005 tarihli Kabahatler Kanununa göre peşin ödeme yapılması durumunda geçiş ücreti hariç,10 kat ceza üzerinden 1/4 indirim hakkınız bulunmaktadır.

PTT’den 351113 posta çeki hesabına ALICI: Fatih Sultan Mehmet Köprüsü denilerek ve plaka belirtilerek 55,25 TL şeklinde ödeme yapmanız mümkündür.

Bilgi edinilmesini rica ederiz

Karayolları 17.Bölge Müdürlüğü
    OGS-KGS Ana Kontrol Merkezi
    Başmühendisliği
    R.Hisarüstü-İSTANBUL
    TEL 444 11 17 7/24 (Çağrı Merkezi)
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    plaka kapatıp geçen arkadaşlara uyarayım...1200 gs ile peşinize düşüp yakalıyorlar artık...240 üstü gidebiliyorsanız sorun yok
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)