Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150 cc lik çin malıyla ege turu :)

Motovento
    REKLAM ALANI

MOTORUm mirage yy150t
    asya alacaktım ama iç aksamının tamamiyle aynı olduğunu söyledi servisim dolayısıyla bunu aldım. çünkü arada 1000 liralık bi fiyat farkı vardı.
    [B][I][COLOR="Red"] fuck the system[/COLOR][/I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    bakımlıysa gidilir kardeşim.50 km bi dinlendir 5-10 dk ama. maksat şişmesin.
    Orgazma Dudak Büktürür

destek için teşekkürler.

zaten ben de otobanda 90 ve normal iç yollarda 80 km saatle gitmeyi planlıyorum. hem benzin hem de sıcak için en uygunu sanırım bu hız olur. bir beldeden diğerine geçerken de sabah güneşini yakalayıp öğle güneşine kadar olan zamanda yani saat 11 gibi yolculuğu bitirmek amacım. dolayısıyla sabah 6 da yola çıkış ve 11 de bitiş olarak hesaplarsak. her saat için de 80 km hesaplarsak. minimum 4 saatte 250 km yaparım. dinlendirmeler de dahil olmak üzere....

servis konusunda da pek korkum yok, motorun yaygınlaşmasıyla artık her yerde münferit açılmış motor tamirhaneleri mevcut. zaten o yolda da servis aramak biras saçma olur.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi su motorun bi markasını sölesen sır gibi saklıyorsun ya sölesene
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Alıntı kornelyus13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTORUm mirage yy150t
    asya alacaktım ama iç aksamının tamamiyle aynı olduğunu söyledi servisim dolayısıyla bunu aldım. çünkü arada 1000 liralık bi fiyat farkı vardı.

MIRAGE YUYİNG MİYDİ NEYDİ DAĞITICI FİRMA SANIRIM. ÜRETİCİ

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    aga ben geçen sene sigara ve çorba molası hariç hiç durmadan 300 kusur km gittim karaman-alanya arası şehir içinde motoru devirli kullanıyorsan emin ol ondan fazlası yakmaz bu arada ben sabah serinliğinde çıktım yola motorda mondi kt125'di
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    sen altındaki motorla rahatça egeyi dolaşabillirsin sıkıntı yapma kendine yeterki iste,geziye çıktığında olurha bi aksilik olursa olduğun yeri bana özelden yazarsan beilki sana faydam olabilir servisi hızlı bulman açısından.
    çok acil olursa tel edersin .numaramı profilden bulabilirsin
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

çok teşekkür ederim yardımın için. emin ol herhangibir şeyde ararım sağol.

ben de yaparım diye düşünüyorum.
    allah kaza bela vermedikçe kolay kolay durmam heralde..

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla güzel motormuş. KAzasız belasız sürüşler

YY150T-4

Motor Tipi Tek Silindirli, Hava Soğutmalı, 4 Zamanlı

Ateşleme Elektronik CDI
    Motor Hacmi 150 cc
    Maks. Güç 10 PS
    Maks. Hız 90 km/s
    Vites Otomatik
    Çalıştırma Elektrik ve Ayak Marşlı
    Ağırlık 135 kg
    Uzunluk 2130 mm
    Genişlik 755 mm
    Yükseklik 1400 mm
    Aks Mesafesi 1480 mm
    Ön Fren Disk
    Arka Fren Kampana
    Yakıt Deposu 10 lt.
    Ön Lastik 110/90-12
    Arka Lastik 110/90-12
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

2 kişi çıkıcaz işte yola insallah

adamın sırtı agrıyor uzun yolda zamanım olsa kymco movieyle denizli den size katılırdım ama zaman yok zaten zamanda olmadıgından motorum satılık denizliden keşke motorcu bır arkadaş alsa makınayı

motora yayıldın mı pek bi ağrı hissetmiyosun. bi yerden sonra kendime baktığımda choopper kulanıyomuşum gibi hissediyorum

hava soğutmalı motorlarda soğutmayı hızlandırmak için ya da ısınmayı yavaşlatmak için hız kontrolü hariç ne yapabiliriz? bunun bi püf noktası var mı?

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence gidersiniz sonuçta benimde bu yaz için ege akdeniz planım var ben yapacağıma inanıyorum sizde inanıyorsanız yaparsınız.

motoru sık sık dinlerdiriseniz sorun olmaz birde uzun yoldan sonra durduğunuzda kontağı kapatmayın hemen rölentide bi 2 dk çalışsın iyi gelir motora

yolunuz açık olsun bol şanslar
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Motosikleti
    as t1
    motora yayıldın mı pek bi ağrı hissetmiyosun. bi yerden sonra kendime baktığımda choopper kulanıyomuşum gibi hissediyorum

hava soğutmalı motorlarda soğutmayı hızlandırmak için ya da ısınmayı yavaşlatmak için hız kontrolü hariç ne yapabiliriz? bunun bi püf noktası var mı?
    ben 200 km yol yapmıştım bikerem motorun üstünden inememiştim heryerin tutuluyor bendede aynısı var çünki valla motora istediğin gibi yayıl yayılmak iyidir zevkli olur
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 Comet '08
    arkadaşim bendede keeway var 150 cc var bende gitmeyi planlıyorum çok araştırdım hava soğutmalı makıneler şişer o yuzden havann en soğuk oldugu zzamnlarda yol yapıcaksın ve gunde 200 km yı geçmiceksın fe yola çikmadan yetkılı servise gotur makınayı iyice baksınlar.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Yaw yok o kadar büyütmeyin yaw. Günde 250-300 km çin malı diye hor görülen motorlar için bile çerez. İbre sürekli kırmızıda uzun süre gitmedikçe bir şey olmaz . Ha şişmeye başlarsa 10-15 km hızını düşür yeter . Mola verceksende 100 kmde dur bi bacaklarını aç elini kolunu dinlendir bi sigara iç. Keyfine bak. Çok uzun mesafeler olmayacağı için hiç bir problem çıkmaz. Motoruda cok zorlamıyosan 6000-7000 kmye kadar kayışıda değiştirmen gerekmez.Ama garanti olsun diye al yinede sen yanına . Hele 2 motorsanız hiç korkma. ben Mondial 125 ZN ile 400 kilomentre yaptım hemde artçıyla beraber hatta çoğunlukla 90-100 gitiim yazın. Ne şişti ne kaldı ne bişey oldu .
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Motosikleti
    150 T
    Deposunun 10 litre olması iyiymiş.
    Yanına yağ ve buji almayı unutma. Sanırım kayış alacağım yanıma dedin. Bence önce nasıl değiştiğini bi öğren. Ben kayışı serviste değiştirirken servis somunu anahtar takımıyla sokemedi kompresoru çalıştırdı, servisteki kompresor bile yetmedi benziklikteki kompresorde soktuk somunu. Sanzıman kapagındaki kucuk somunlardan birisini de kesmek zorunda kaldık. Molada hava filtresini kontrol et. Senin dayanabildiğin yola motor da dayanır korkma.

alpibox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER
    eğer 150 km fazla gtmiceksen gider motor ama arkadaşların dediği gibi servisin numarasını felan al yanına ne olur ne olmaz...

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    hocam sen merak etme cik yoluna Cinlinin heryerde ustasi var artik tüm ülkeyi sardiklarindan ve bol bol satildigindan. afrikada veya suriye cöllerinde seyhat etmiyecegine göre yanina fazla esya da almamani tavsiye ederim. insanin kafasi sürekli ya su olursa yada bu olursa hazirlikli olayim diyor, ben gecen seneki 8000 km gezimin yarisinda uyandim bu ise ve bir bavul dolusu esya yi eve yoladim. anadoluunun her yerinde sana yardim etmekten memnun olan insanlarla karsilanacaksin. otoban ve ana ulasim yollarini tavsiye etmem, kamyon ve otobüslerle ugrasirsin yüzün kapkara olur, tafik keyifini alir götürür. 1/600.000 harita cok yardimci olur, cogu zaman arka yolari git. mesela: ayvaliktan bergamaya Kozak yolundan vs vs...

hayirli yolculuklar dilerim!!!
    all you need is love

Forumdan Uzaklaştırıldı
    destek için teşekkürler.

zaten ben de otobanda 90 ve normal iç yollarda 80 km saatle gitmeyi planlıyorum. hem benzin hem de sıcak için en uygunu sanırım bu hız olur. bir beldeden diğerine geçerken de sabah güneşini yakalayıp öğle güneşine kadar olan zamanda yani saat 11 gibi yolculuğu bitirmek amacım. dolayısıyla sabah 6 da yola çıkış ve 11 de bitiş olarak hesaplarsak. her saat için de 80 km hesaplarsak. minimum 4 saatte 250 km yaparım. dinlendirmeler de dahil olmak üzere....
    servis konusunda da pek korkum yok, motorun yaygınlaşmasıyla artık her yerde münferit açılmış motor tamirhaneleri mevcut. zaten o yolda da servis aramak biras saçma olur.
    otobanda sorun yok ama normal yollarda 80 le gidersen eve dönene kadar Ege Bölgesinin bütün radarlarına girme ihtimalin var.Sen 70 i geçme.Hatta şehir içlerinde özellikle dikkat et 5 sene önce gece 03 de Gömeç'te radara girmiştim.:(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)