Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motor hangi durumda şişer

Motovento
    REKLAM ALANI

gordum kabul ettım cok ılgınc bı msn varmıs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pampi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobylette Super51&Kanuni Tigrina 100 & Masai Grand Eagle
    Mobylette lerin yaz sıcaklarındaki şişme sorunu aşikardır.Nasıl anlarız şiştiğini
    motor devirden ve süratten düşmeye başlar ara hızlanmalarda boğuluyormuş hissi yaratır.Çaresi şimesini beklemeden yaklaşık 50 km bie 5-10 dk dinlendirmektir.Usulude motor güvenli bir yerde orta ayağa alınır yaklaşık 1 dk beklenip stop edilir.Motorun daha iyi yağlması için yaz sıcakların lt ye 50 gr yağ oranı 60-70 gr çıkartılır.Bu şişme sorunu için Süper 52 lere özel bir silindir takılmış ve sulu soğutmalı olan modelleri azda olsa satılmıştır 15 sene kadar önce.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    peugeot 103 spxl ler vardı su soğutma ama onlarda şişiyordu belli bi zorlamadan sonra o model bu olmasın???

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peugeot 103 spxl ler vardı su soğutma ama onlarda şişiyordu belli bi zorlamadan sonra o model bu olmasın???
    Bu su soğutmalı modeller hiç tutulmadı nedenine gelince devir daimi bile yoktu
    Soğutma sistemi basitti bir radyatör ve silindirin içindeki su kanalları bulunuyordu sadece
    Çalışması ise ısınan hava radyatöre çıkıyordu soğuyan hava silindire geliyordu devir daim olmadan...
    pek başarılı olmadığı hatta hava soğutmalılardan daha cabuk şiştikleri için hiç tutulmadı..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı cilgin52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mobylette motorlar şişermi hangi durumlarda şişer nasıl önleyebilirim??
    1991 yılında Mobylette 51 vk flash motor almıştım. 1 yıl boyunca Yozgat/Yerköy'de dağ bayır demeden tek kişi ve artçı ile kullanmıştım. Bir keresinde sadece 20 dk mola ile Kırşehir'e gidim gelmiştim(140 km). Yokuşta, düzde, bayırda en küçük bir şişme problemi yaşamamıştım. Ama sen yine de 1,5 HP gücünde bir motoru olduğunu aklında bulundur. Özellikle uzun yokuş tırmanma denemesi yapma. Çok bakımsız yada yıpranmış değilse kolaylıkla motoru şişmez.

Motosikleti
    mobylette bionik 52 &70cc airsaL siLindir
    yani o kadar korkmayayım değiLmi şişme meselesinden sizce bionik almalımıyım?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    yani o kadar korkmayayım değiLmi şişme meselesinden sizce bionik almalımıyım?
    Nasıl bir motor alman gerektiği senin durumuna bağlı. Eğer engebeli bir coğrafi bölgede yaşıyorsan yokuşlarda motora ilave olarak pedal basman gerekebilir. Kaç yaşında olduğunu, motosiklet tecrübeni bilmiyorum ama mobylette fiyatına yakın fiyatlarda daha yüksek hacimli skuter ve vitesli motosiklet de alabilirsin.

Motosikleti
    mobylette bionik 52 &70cc airsaL siLindir
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir motor alman gerektiği senin durumuna bağlı. Eğer engebeli bir coğrafi bölgede yaşıyorsan yokuşlarda motora ilave olarak pedal basman gerekebilir. Kaç yaşında olduğunu, motosiklet tecrübeni bilmiyorum ama mobylette fiyatına yakın fiyatlarda daha yüksek hacimli skuter ve vitesli motosiklet de alabilirsin.
    ben kütahya / tavşanlılıyım burda bu motorlardan bi hayli fazla engebe yok 2. el bitane denk getirdim 2007 plaka+ruhsat =700 ytL diyo fiyatıda uygun geldi sence ne yapayım ? çokmu bu fiyata ?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    ben kütahya / tavşanlılıyım burda bu motorlardan bi hayli fazla engebe yok 2. el bitane denk getirdim 2007 plaka+ruhsat =700 ytL diyo fiyatıda uygun geldi sence ne yapayım ? çokmu bu fiyata ?
    2. el Mobylette piyayasını bilmiyorum ama fiyatı fazla değil. Bir tamirciye götürerek kompresyonunu ölçtürmeni öneririm. Motorun durumu hakkında fikir verir.

BWSTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bws
    eğer mobiletine bakarsan ve adam gibi kullanırsan hemen şişme yapmaz ama yokuşları son gazla zorlayarak çıkarsan dikkat et elinde kalabilir :D:D bende 1973 model s maxi puch vardı zamanında çok zorladım motoru silindir çatlama yaptı :D:D
    Yamahaşk 😍

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1991 yılında Mobylette 51 vk flash motor almıştım. 1 yıl boyunca Yozgat/Yerköy'de dağ bayır demeden tek kişi ve artçı ile kullanmıştım. Bir keresinde sadece 20 dk mola ile Kırşehir'e gidim gelmiştim(140 km). Yokuşta, düzde, bayırda en küçük bir şişme problemi yaşamamıştım. Ama sen yine de 1,5 HP gücünde bir motoru olduğunu aklında bulundur. Özellikle uzun yokuş tırmanma denemesi yapma. Çok bakımsız yada yıpranmış değilse kolaylıkla motoru şişmez.
    Benim bildiğim 3 hp,3.5 hp filan oluyorlar.1,5 hp ççok az değilmi?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Scooter_Mania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim 3 hp,3.5 hp filan oluyorlar.1,5 hp ççok az değilmi?
    1,5 HP 1991 model Mobylette flash 51 VK için geçerli. www.kardeslermotosiklet.com sitesinden araştırdım. 3,5 HP yazıyor. Demek ki zaman içinde motor gücü arttırılmış.

fındık govde almayı hıc dudundun mu

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    cilgin52 illa moped alacağım diyorsan ikinci el Yamaha Zoom al.
    Arkadaşım da var öyle bi kullanıyor ki aklıllara zarar.Burdan Eğirdir'e artçıyla gitti hep tam gaz.Ne dağlara çıktı, ne kasislerden uçtu, ne kazalar yaptı manyakAma motor taş gibi
    Kross bile yaptı geçenlerde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    1000 ytl ye çinli scooter, cup yada commuter al bari yag derdinden şişme derdinden kurtul

700 ytl ye 2. el 4 vitesli yarı otomatik cup lar var...

akrepler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR-125
    bizim ailede 17 yıldır bulunan simson s51 var 1990 model
    8 litre benzin alınca 200ml 10 numara yağ koyuyoruz
    yağ kalın olsun veya birazcık fazla olsun motor gitmez oluyor.
    mobileytte ler benim bildiğim gittikçe açılıyor
    elbistan-göksun arası 80 km iki kişi hiç durmadan gittik ne şişme sıkışma canavar gibi gitti namıssız
    MOTOSİKLET BİR SEVDADIR KIZLARA HAVA ATMA MAKİNESİ DEĞİL

Motosikleti
    peugeot panter 86 / peugeot 105 / bıonık 52 2004
    toprak ben ce mıonık en ıdealı ben benzını 98 oktan atıyorum az yafını bol atıyorum ondan sonra tavsanlı harmancık calısıyorum ne sısme var ne baska bırsey gaz verdıkce gıdıyor ımanıma:D

bıonık cabuk sıser uzun mesafelı gaz kesmeden gıdılırse sışmez ama sehır ıcın de uzun surelı gıdılırse motor orda kalır ama peugeot motorları da yol gıttıkce acılır şişme olmaz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)