Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yine Ben Ve Yine Benzin :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    benzin istasyonu olanlar ne rahat abi yaa=))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    valla artık protesto mu ne olcaksa olcak yaa..benım kızdığım konu neden kımse sesini çıkarmıyo...buna dur diyecek biri elbet cıkmalı...zam zam nereye kadar...
    bu konuya bi şekilde birlik olur "DUR" diyelim...
    başka fikri olan yok mu ???
    [B][COLOR="Red"]ENEZ'de 2 Katlı Yazlık Satılıktır..İlgilenenlere Acil Duyrulur..Çok Ucuza Gidicek (Alıcaklı Olan Hemen Msj Atsın Çunkü Yazlık Satılınca MOTOSİKLET Alcam :))[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tokat istanbul bingöl denizli mardin ordu van
    Motosikleti
    regalraptor 250e-9
    bizim halkımız haketti bunu.önceden adamları öve öve bititemeyen şimdi kendini paralayan çok adam var.millet cebini dolduruyo halkı düşünen kim.

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    arkadaşlar haberiniz olsun özelbir radyo kanalında (alem fm) akaryakıtlara yapılan faiş zamlardan ötürü her sabah saat 07:45'de korna çalarak ve dörtlüleri yakarak akaryakıta yapılan bu zamları protesto etmektedir.
    sabah bu saatte trafikte olan arkadaşlarda bu protestoya katılarak sesimizi yetkililere duyuralım.

not:radio programcısı nihat sırdar
    program adı nihatla curcuna.(not kısmı bilgi amaçlıdır)
    DRİFT RELİGİON

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önemli diil benim için, ben her zaman 5 milyonluk alıyom .
    May The Force Be With You

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı karmacoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önemli diil benim için, ben her zaman 5 milyonluk alıyom .
    altındaki motora o kadarlık benzin ne kadar götürüyorki =))

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı thaii_vtec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altındaki motora o kadarlık benzin ne kadar götürüyorki =))
    en yakın diğer benzinliğe kadar, şükür.
    May The Force Be With You

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bizim millet koyun oldukça güden çok olur.bakmayın çoğu hak ediyor bunu.bence tek çare benzin istasyonlarını yağmalamak.bak o zaman zam yapabiliyolarmı.şu koyunların uyanması lazım artık
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    oh oh ne güzel gelsin zamlar.bide benzin ve motorin dolara baglı diyorlar dolar türban meselesinden önce neredeyse 1 ytl ye kadar düşmüştü dolar. .pekala niye benzine indirim yapmadılar geçsinler bu ayakları.güzelim ülkemde petrol cıkıyo aramayı ingiliz firması yapıyor gülelimmi aglayalımmı.bu böyle gider bakalım nereye kadar .ha bu arada motorine bugun zam geldi 3 ytl yi geçti.benzinede gelir bugun yarin

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    valla hi yazık ya:( göz göre göre koyun gibi güdülüyoruz..:( motora ilk bindiğim zaman 250000 liraya1.5 litre lik fruko şişesini dolduruyorrdum ama şimdi... Bide Demezlermi Hersey Cok Güzel Diye Offfff
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    gilleranın chopper modelinde dizeli cıkmaya hazırlanıyor belkı bu sıtede veya baska bıryerde gordum enterasan bır dış gorunusu var

Soyle bir durum var. TC ekonomisinin %66si kayitdisi, bu kayitdisi ekonomiyi kim neye gore olcuyor bu konuyu da anlamis degilim, ve calisanlarin yarisi sigortasiz calisiyor. Durum boyle olunca hazinenin topladigi vergilerin sadece %10u dogrudan alinan gelir vergisine denk geliyor. Geri kalan %90da dolayli yollardan toplanan vergiler tamamen.

Anlayacaginiz, devletimiz KDV, OTV, ozellestirme, kurumlar vergisi, vs gibi vergilerle ayakta duruyor. Boylece dunyanin en pahali enerjisi bizde oluyor. Herkes mecburen enerji kullaniyor, daha dogrusu vergi veriyor.

1980 oncesi nasildi bilmiyorum ama benim cocuklugumdan beri bu sistem boyle geldi, boyle gidiyor, boyle de gidecek. Degismesi icin kayitdisi ekonominin durdurulmasi ve herkesin kendi payina dusen vergiyi tam olarak vermesi gerekiyor. Ama genel olarak fakir bir toplum oldugumuz icin ucuz iscilik ekonomimizin temellerinden biri, ucuz iscilik devam ettigi surece de kayitdisi ekonomi devam edecek.

Kaybeden de vergisini tam veren bordrolu calisan oluyor, cunku 2 kere vergi vermis oluyor.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Dünya petrol fiyatları nerelere gidiyor farkında değilsiniz sanırım. Devletin aldığı vergiler sabit, dışarıdan aldığımız petrol zamlanınca yurt içidne de zamdan başka yapacak şey yok.

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünya petrol fiyatları nerelere gidiyor farkında değilsiniz sanırım. Devletin aldığı vergiler sabit, dışarıdan aldığımız petrol zamlanınca yurt içidne de zamdan başka yapacak şey yok.

dünyada petrole enyakın ülkeyiz.
    en pahalı kullanan ülkede biziz.
    DRİFT RELİGİON

titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    Alıntı ali777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soyle bir durum var. TC ekonomisinin %66si kayitdisi, bu kayitdisi ekonomiyi kim neye gore olcuyor bu konuyu da anlamis degilim, ve calisanlarin yarisi sigortasiz calisiyor. Durum boyle olunca hazinenin topladigi vergilerin sadece %10u dogrudan alinan gelir vergisine denk geliyor. Geri kalan %90da dolayli yollardan toplanan vergiler tamamen.

Anlayacaginiz, devletimiz KDV, OTV, ozellestirme, kurumlar vergisi, vs gibi vergilerle ayakta duruyor. Boylece dunyanin en pahali enerjisi bizde oluyor. Herkes mecburen enerji kullaniyor, daha dogrusu vergi veriyor.

1980 oncesi nasildi bilmiyorum ama benim cocuklugumdan beri bu sistem boyle geldi, boyle gidiyor, boyle de gidecek. Degismesi icin kayitdisi ekonominin durdurulmasi ve herkesin kendi payina dusen vergiyi tam olarak vermesi gerekiyor. Ama genel olarak fakir bir toplum oldugumuz icin ucuz iscilik ekonomimizin temellerinden biri, ucuz iscilik devam ettigi surece de kayitdisi ekonomi devam edecek.

Kaybeden de vergisini tam veren bordrolu calisan oluyor, cunku 2 kere vergi vermis oluyor.
    vergi verilsede verilmesede bu olayın degişecegini sanmıyorum.yıllardır mtv vb gibi vergi veriyoruz adam gibi bi yolumuz varmı?

eskişehir(okul dolayısıyla) aslen iskenderunluyumdur
    Motosikleti
    benzin 2 tl olana kadar ss yok
    benzine zamam pirince zam,zama zam....bu olay böyle mi gidecek,,peki giderse nereye gidecek,,devlet baba bugünü yarınımızı satarak kurtarmaya çalışırken yarınımızın hesabını kim verecek,,
    biz millet olarak ezik yaşamaya boyun eğmeye alıştırılıyoruz vee çoğumuz bunun farkına varmamıza rağmen bişey yapamıyoruz,,nedenmi korkuyoruz,,
    ve asıl konu benzine zam geldi nedense bu kelime hiç şaşırtmıyor artık bizleri,ötv arttı hiç bişey değişmedi bugüne kadar,bugünün yakıt zamları yarın değiştirilemeyecek vee biz;orta direk halk,hayatımızın mecburi lüksünü yaşamaya devam edeceğiz,en büyük tutkumuz olan motosikletlerimizi yakında bir süs eşyası olarak evimizi bi köşesine koyacağız,,bu yakıt zamları sayesinde yüksek cc motosiklet satışları düşecek ama bitmiyecek çünküm bu sevda bize herşeyi göze almayı öğretti...
    bence bu topik kapatılır

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    bu benzın benımde cok canımı sıkıor ama offf foofofofof

Alıntı thaii_vtec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin istasyonu olanlar ne rahat abi yaa=))

iste muhalefet olacak bir mesaj

merak etme istasyonlarda su yerine benzin akmiyo beles gelmiyo yaneee..olsa olsa senden 0.15 ytl ucuza geliodur ona

Motosikleti
    Daelim s2 250,125 lik scooter
    ana haberlerde söyledi ,yerini unuttum biyerde petrol bulunmuş,belki benzin ucuzlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı LTF06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

iste muhalefet olacak bir mesaj

merak etme istasyonlarda su yerine benzin akmiyo beles gelmiyo yaneee..olsa olsa senden 0.15 ytl ucuza geliodur ona
    o 0.15 ytl lık benzınle ne yol gıderım ben sen bılıomusun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)