Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yaz Geldi Küçük çocuklara Dikkatt!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    istburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese selamlar bugün başımdan geçen üzücü olayı anlatim hep beraber ibret allalım hemde dikkatli olalım bugün öğlen 11.30 sıralarında haseki hastenesi ne sipariş götürürken biraz acele biraz dikkatsiz bir şekilde giderken önüme çıkan 6 yaşındaki bir kız çocuğuna çarptım allahıma şükürler bişey olmadı ama olabilirdide hata yüzde elli bende yüzde elli ondaydı benim kanımca benim sokak arasında hız yapmam onunda aniden yola fırlaması bir faciaya dönüşüyodu allahtan ucuz atlatıldı hemen hastaneye felan götürdük flim felan çekildi hiç bişey çıkmadı inanın ölüp bidaha dirilmek buna derim siz siz olun ben dersimi aldım sokak arasında ne hız nede dikkatsiz lik yapın bildiğiniz üzere yazda geldi şindi çoluk çocuk dışarda nerden çıkçağı belli olmuyo soradan keşke diyeceğimiz hatalar yapmayın eğer ben o çocuğu öldürseydim allah korusun söylemesi bile kötü en 10 sene yatarım vardı yani kesin bütün arkadaşlara dikkatli ve sokakarasında dahada dikkatli olmasını istiyorum sakın ben fren yaparım odu budur dememyin ben denedim olmadı herkese saygılar
    Drift Religion
    fatih şubesi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Geçmiş olsun.
    Hata %100 sende. Çocukların ne yapacağı belli olmuyor ve mantık aramak gereksiz. O yüzden sen onun yerine de düşünmelisin. Yatacağın yılı geçtim öyle bir vicdan azabı ile bir ömür yaşamak, her çocuk her motor gördüğünde o güne dönmek felaket bir işkence olur.
    Allah korumuş
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun arkadaşım çok doğru bir uyarı tebrik ederim, herkez dikkatli olsun gerçekten ne zaman ne olacağı belli olmuyor heleki yaz geldiğinde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Hata %100 sende. Çocukların ne yapacağı belli olmuyor ve mantık aramak gereksiz. O yüzden sen onun yerine de düşünmelisin. Yatacağın yılı geçtim öyle bir vicdan azabı ile bir ömür yaşamak, her çocuk her motor gördüğünde o güne dönmek felaket bir işkence olur.
    Allah korumuş
    tamamen katılıyorum.....

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    bence ara sokakta hız yapmakla tüm hatanın sahibi sen oluyorsun.

her ikinize de geçmiş olsun. umarım bize de ders olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tokat istanbul bingöl denizli mardin ordu van
    Motosikleti
    regalraptor 250e-9
    geçmiş olsun.ben motosiklet sürerken en çok çocuklardan korkuyorum diye bilirim.nedense çocuklar bana gıcıkmıdır nedir anlamadım benim arkamdan taş şişe vs cisimler atıyolar.artık bende ara sokaklarda çocuk görürsem iyice yavaşlayıp geçiyorum.o zaman korkup atmıyolar.birgün gümbürtüye götürecekler yoksa beni

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ucuz atlatmışsın geçmiş olsun dikkatli olalım

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Allah korumuş
    bu sölediğinde hakı olabilirsin
    ama 6 yaşında bi çocuk ebeveynlerinin kontrolü dışında yolun ortasında bırakılmamalı
    bi çok kişi bilir aynı hadise 2 ay kadar önce benimde başıma geldi
    yoılun karşısında duran anne baba çocuklarına 'Haydi kızım koş' die bağarıyorlar
    çocuk yola fırladığı gibi bende çocuğa çarpmamak için motoru ssavurdum
    allahtan çarpmadı motor çocuğa
    ama ailesi sahip çıksaydı böyle bi hadiseye mahal verilmeyecekti
    burak ın sürüş tarzı yalnış olabilir ama kesinlikle ve kesinlikle 6 yaşında bir çocuk yalnız sokak ortasında bırakılmamalı..

geçmiş olsun kardeşim
    GKN MOTORS

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama 6 yaşında bi çocuk ebeveynlerinin kontrolü dışında yolun ortasında bırakılmamalı
    yoılun karşısında duran anne baba çocuklarına 'Haydi kızım koş' die bağarıyorlar
    burak ın sürüş tarzı yalnış olabilir ama kesinlikle ve kesinlikle 6 yaşında bir çocuk yalnız sokak ortasında bırakılmamalı..

geçmiş olsun kardeşim
    sğol canım kankam anlayan daha iyi bilir aman bizden bidaha uzak olsun bu işler
    Drift Religion
    fatih şubesi

çocuk yerine bi yetişkin insan olsaydı söz konusu kazazede eminimki onada hatadan bi pay biçilirdi
    burda durum farklı olduğundan dolayı GKN arkadaşımıza hak veriyorum
    çocuk bakmak onu çıkarmakla olmuyor maalesef

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Ebeveyinlerin çocuklarından sorumlu olduğu bir doğru.
    Fakat aracın türü önemli olmaksızın, ara sokaka, çocuk parkı ve okul yakınlarında mutlaka yavaş ve temkinli hareket etmek lazım.

Hatanın %'desi bence kaza yaptıktan ve insanlar yaralandıktan hatta
    hayatını kaybettikten sonra bir önem taşımaz sanırım.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burak arkadaşım geçmiş olsun ....
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Motosikleti
    sym mio
    Geçmiş olsun burakcım hem sana hem küçüe
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Allah korumuş.. Sokak araları. Herşey çıkabilir. Çocuk, kedi, köpek vs.. Dikkat..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    evet kardeşim cok dogru bi hatırlatma yapmışsın bende pazartesi günü samatya-kocamustafapaşa da yokuş yukarı cıkarken bi kız çocugu birden bi çıktı önüme ama öyle bi koşma yok süreyyya ayhan gibi...yokuş çıkmama rağmen cocuk önümden geçtikten sonra durabildim yarım salise geç kalsam yada kız yarım salise dursa kesin ayağı falan kırılırdı buda bana kaza geliyorum demez lafımı bi daha tekrarlattırdı..

burak birde başka bişey sorucam geçenlerde bi arkadaş arıyodun iş yerinde servis atmak için hala eleman lazımmı bende fatihte oturuyorum arkadasım için sordum a2 haftaya çıkıyo emniyettten.

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    gözümün önünde bir araba küçük bir kız çocuguna çarpmıştı çok uzun süre önce. Çarptığı sahne çocugun yere düşmesi kanlar falan aylarca gözümün önünden gitmemişti.
    Allah korumuş..

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

geçmiş olsun kardeşim
    Ben çocuk ile Burak arasındaki suç oranını kıyasladım. Burak ile çocuğun velileri değil.

Bu konuyu açarsam siteden uzaklaştırılırım. Her aile 3 çocuk yapsın denilirse. İnsanlara bakamayacağı kadar çocuk yapılması tavsiye edilirse (ki edilmese de yapıyorlar yeteri kadar ) daha çok karşılaşırız biz böyle şeyler ile.

Evet veliler sahip çıkmalı çocuklarına ben kendi yeğenlerimi gezdirirken nefes alış verişlerinin düzenini bile takip edicem utanmasam ama herkes böyle değil.

Ve inan o sorumsuz veliler çocuklara birşey olunca en iyi ebeveynlere dönüşürler birden ve senin adını da saniyesinde katil koyarlar.

Akan trafiğin ortasında top oynayan çocuklar var ( biz oynamadık mı ? oynadık ) Bu çocuklar heryer saha olduğu halde mi sokakta oynuyor ? Tüm çocuk parklarında in cin top oynuyorken bu çocuklar sokakta değil herhalde. Konuyu irdeleyip gerçek suçluları aramaya kalkınca konu o kadar derinleşir ki altından çıkamayız.

Sonuç olarak bu kadar ara açıklamadan sonra yine diyorum ki;
    Çocuklara dikkat etmesi gereken biziz!
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Alıntı gokhan150zat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kardeşim cok dogru bi hatırlatma yapmışsın bende pazartesi günü samatya-kocamustafapaşa da yokuş yukarı cıkarken bi kız çocugu birden bi çıktı önüme ama öyle bi koşma yok süreyyya ayhan gibi...yokuş çıkmama rağmen cocuk önümden geçtikten sonra durabildim yarım salise geç kalsam yada kız yarım salise dursa kesin ayağı falan kırılırdı buda bana kaza geliyorum demez lafımı bi daha tekrarlattırdı..

burak birde başka bişey sorucam geçenlerde bi arkadaş arıyodun iş yerinde servis atmak için hala eleman lazımmı bende fatihte oturuyorum arkadasım için sordum a2 haftaya çıkıyo emniyettten.
    evet kardeşim halen arıyoruzzz eleman mutlaka ehliyeti alır almaz gelsin hatta bir değil iki kişi varsa gelsin beni bulsun ben konuştur cam ona kafasına yatarsa başlar yani kendi bilir
    Drift Religion
    fatih şubesi

gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    eyvallah hocam ben sana özelden pm atıcam...

ayrıca sizin yer fatihte yavuzselim duragının ordamı bereket döner orda görmüştüm evkur un karsısında daha önceden varmıydı bilmiyorum ama dikkatimi çekti orasımı çalıştıgın yer???

Alıntı tugcetugce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun burakcım hem sana hem küçüe
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah korumuş.. Sokak araları. Herşey çıkabilir. Çocuk, kedi, köpek vs.. Dikkat..
    çok teşekkürler tuğçecim tuğbacım allah korudu sizlerden uzak olması dileğiyle
    Drift Religion
    fatih şubesi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler