Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

koruyucu kıyafetleri alırken neden kazıklanıyoruz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -
    bu ülkede ney kazık değilki motosiklet giysileri olsun .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ali777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ekonomi yada isletme okuyorsun, yada okudun herhalde...

Ne guzel serbest ekonomiyi tanimlamissin. Yurt disinda islerin daha farkli calistigini saniyorsan yaniliyorsun. Dunya oyle bir yer oldu ki, senin dedigin gibi karli bir alan acildigi zaman 2 gun icinde 10 tane sirket o alana yatirim yapar ve %50 kar marjinleri %1lere kadar geriler. Bu butun dunyada boyle.

%50 kar marjinleri ile sadece kucuk sirketler calisiyor, cunku adamlarin cevirdikleri stoklar cok kucuk. Cok uluslu sirketler ise her sene milyarlarca dolar cevirdigi icin kar marjinleri daha kucuk olur.

Turkiyedeki sirketlerin cevirdikleri stoklar da kucuk oldugu icin surumunden kazanma diye birsey yapamiyorlar, ve fiyatlar o yuzden daha yuksek oluyor. Bu namussuzluk, yada hirsizlik degil, adamin yemek parasi kazanmasi lazim, bu da tek yolu. Nitekim mahalleye buyuk bir dukkan acildigi zaman da, kucuk dukkanlarin kapanmasinin sebebi de budur.
    ali bey aslında aynı şeyleri konuşmuşuz hep

bu arada evet işletme okuyorum çok mu belli ettim ayrıca motosiklet sektöründe çalışıyorum 2 senedir oradan da ufakta bi birikim var piyasaya karşı..

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    valla ben motosiklet firmasında mı çalışıyorsun diye soracaktım ama yanlış anlarsın diye vazgeçmiştim sormaktan

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    türkiyede ithal olan ne fahiş değilki
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Asfalt Meleği;
    bu gün yolumun üstündeki bir mağazaya uğradım.

Kenan'ın kaskı;

Etikette de görüldüğü üzere 499 euro

Hemen al götür beni buradan diye bağırıyor ama maalesef alsam da kullanamayacağım için bakıp içimi çektim.
    Shoei benim kafama göre kask üretmiyor ne yazık ki.

Raid 2
    419 euro

Deri ceketler daha önce de yazdığım gibi 350 eurodan başlıyor.

Türkiye'de ki fiyatlarla kıyaslamasını siz yaparsınız artık.
    Yalnız Kenan'ın kaskı merak ettim.
    Türkiye'de kaç YTL??

Bu arada arka planda asılı gördüğünüz tulumlar 650 euro civarında.
    Berik marka olanlar biraz daha ucuz...
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    964 ytl..

bu da yaklaşık 770 dolar yada 490 euro civarı.. neredeyse kafa kafaya

bu arada yine bi şantiyteye gideceğim. bir hafta kadar sürebilir. kendinize iyi bakın arkadaşlar.

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Alıntı ali777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurt disindan gelen mallar hediye ise gumrukten vergisiz geciyor. Fakat yurt disindan para karsiligi satin alinan mallarda gumruk vergisi var.

Ebay'deki incelik de mal aldiginiz zaman gonderen adama gumruk foruma hediye esya yazmasini rica etmeniz. Tabi bu hediye olayinin da limiti var, limitleri fazla zorlamayin derim. Hediyelik deyip pahali elektronik esya aldiniz diyelim, gumruk yakalar bu uyanikliliginizi.

Motosiklet aksesuarlari bence biraz riskli olur. Ceket, t-shirt, vs, hediyelik olabilir, ama ornegin kim kime motosiklet kaski hediye gonderir ki? Yani bazi esyalari vergisiz ve sorunsuz ebay'den satin alabilirsiniz, bazilarinda da yakalanirsiniz.

Ebay'den bir suru kucuk paketler satin aldim, hicbirinde sorunla karsilasmadim, ama buyuk ve pahali birsey henuz denemedim, denemek de istemem.... Ama genel olarak gumruk vergisinin bir tek KDV olmasi gerekiyor, mesela 50 euroya satin aldiginiz malda, %18den 9 euro kadar gumruk vergisi olmasi lazim.

Ana konuya donersek, Turkiye'de bazi mallarin pahali olmasinin sebebi kesinlikle kucuk stoklardan kaynaklaniyor. Batidaki gibi toptan alip toptan satamiyorlar, o yuzden daha pahali oluyor.
    devir deişti artık 3 yıldır ithalat işi ile ugrasıyorum şahsen hediye bil yollasalar genede takıln takılmakta bunu şöyle yorumlayın tr de saaattıkları ürünün vergisi devlete gıdıyor yrutdışından getrtsek tabiki karlı ama dier yazıda belirtgigim gibi dikkatlı olunması lazm fiyat ve boyut konusunda
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bunlar özel tüketime giriyormu
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna Ticaret deniyor Türkiyede...
    evet buna tamamen bu kelıme soylenıyor
    :pr:içimdekı sokaklardayım yanlız gezer hayallerım gelde bıtsın bu özlemın soyle sevdıgını yar ben öleyım:cat:

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfalt Meleği;
    bu gün yolumun üstündeki bir mağazaya uğradım.

Kenan'ın kaskı;

Etikette de görüldüğü üzere 499 euro

Hemen al götür beni buradan diye bağırıyor ama maalesef alsam da kullanamayacağım için bakıp içimi çektim.
    Shoei benim kafama göre kask üretmiyor ne yazık ki.

Raid 2
    419 euro

Deri ceketler daha önce de yazdığım gibi 350 eurodan başlıyor.

Türkiye'de ki fiyatlarla kıyaslamasını siz yaparsınız artık.
    Yalnız Kenan'ın kaskı merak ettim.
    Türkiye'de kaç YTL??

Bu arada arka planda asılı gördüğünüz tulumlar 650 euro civarında.
    Berik marka olanlar biraz daha ucuz...
    Nerde gördüm hatırlamıyorum ama Kenan ın kaskında indirim var.300küsür euro lu fiyatlara satılıyordu.Ne kadarlık bir indirim hatırlamıyorum gerçekten.Aklımda sanki 363 gibi kalmış.Şu an baktığım internet sitesinde fiyatı 964.06 YTL.

MCA motorun sitesindede 398euro.Aha işte Türkiye daha ucuz!!

Bende bir combi almayı çok istiyorum.Hatta tek parça tulumda olur.Ama fiyatlara baktığımda çok pahalı ve almam imkansız.Bulsam kullanılmış alacam ama yok bulamıyorum.

Hein gericke den bahsedilmiş yukarıda.Bende celtic montu var.Montu ilk nette 99 euro ya gördüm.nette görünce Adanada bu montu gördüğüm dükkana gittim dedimki bunu alıcam.Ok dedi 200 euro ya yakın bir fiyattı( daha fazla da olablir 200küsür tam emin değilim.)Ama dedim ben nette bunu bu fiyata gördüm nası oluyor falan.Sonra tabi benim alışverişim yaptığım abi sağolsun babacan bir kişilik olduğundan adamlara telefon açıp bu ne biçim iş kardeşim bana bu etiketi fiyatını veriyorsunuz adam gelip bana şu fiyat diyor netten baktık söylediği fiyat doğru falan dedi.Sonra karşıdaki elemanda ya abi işte üstüne kargosu var de bilmemne var de 40euro ekle gibisinden bişey demiş olmalıki alışveriş yaptığım kişi öyle şey olmaz ben şimdi bu montu 99euroya verecem 40euro falan bişeyde eklemiyorum.Ödediğim farkı bana geri ödeyeceksiniz dedi ve telefonu kapattı.Monttan bir tane kalmıştı.Neyse ben montu aldım.Bir ay kadar sonra benim montun dergilerde 110euroya satıldığını gördüm.Sonra 90 oldu.Şimdide 75 e satıyorlar.Anlamak güç.

Bu arada merak eden varsa montumdan memnunum çok kaliteli bence sadece bana bol geliyor ve özellikle içliğini çıkardığımda balon gibi şişiyor.Ben birazda metal dizlikli , hörgüçlü bişey istediğim için tulum istiyorum

Tam topiğin üstüne şaka gibi birşey farkettim:Kasklara zam gelmiş.Lazerin 240 lira civarına sattığı kasklar 290 olmuş.Son birkaç günde develüasyonmudur ne zıkkımdır ondan mı oldu nedir?

Bu arada 799dan 490 a düşen şöyle bir roleff combi var.Yorum yaparsanız sevinirim.Ah bide euro değilde TL olacaktı ki

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    tekrar merhaba;

babacan satıcı demek...

valla buna biraz düzgün satıcı demek daha doğru olur yada işin doğrusu şanslıymışsın.

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    ben bu işten hiç bişe anlamadım ama elım mecbur tüm ekıpmanlarımı almak zorundayım

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    yaws nie olucak satanLar kazıkçı oldukları için :D:D

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu işten hiç bişe anlamadım ama elım mecbur tüm ekıpmanlarımı almak zorundayım
    hepimiz almak zorundayız. anlamayacak bir şey yok arkadaşım. herkes gelip bildiğini gördüğünü paylaşıyor, doğrusunu bulmaya çalışıyoruz.

çay başında toplantı gibi,
    herkes hangi tarladan geçmişse ordan bişiler topluyor getiriyor, ortaklaşa yeniliyor, herkes ne gördüyse anlatıyor

Beyler kusura bakmayın ama çok uzamış bu konu. Vergiymiş, satıcılar kazıkçıymış vs. Kazıkçı lafı da nedir?

Madem bu kadar tepkilisin alternatiflerini devreye sok, aç internetten getirt ya da binme motoruna bekle, yurtdışına çıkan biri olduğunda ondan iste.

Forumdan birisi bir laf etmişti; "Kaskının bedeli kafana biçtiğin kadardır" gibi bir şey...
    Hakikaten de öyle. Bu ekipmanları canınızı koruduğunun gerçekten bilincinde olarak almak belki 150-200 euro fazla verirken içinizi acıtmaz.

Ayrıca, motosiklet pazarı halen niş bir pazar. Ben satıcı olsam ben de fahiş fiyatlara satış yapardım. Pazarın kaymağı bir kez yenir çünkü...

Selamlar.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler