Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ilk olarak nasıl başlarım

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle selamlar arkadaşlar motosiklet almayı düşünüyorum fakat daha önce hiç deneyimim olmadı acaba ilk olarak nasıl bir motor almalıyım bana fikir verirseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    once ehliyet al bosver motoru ehliyetini alınca bi scooter kullan bide vitesli tercihini ozmn yap
    true love..

Drift Religion

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    bu konuda 10yüz1000miLyon tane topic var herkese yeni baştan hepsini yazdırmaktansa okumanı tavsiye ederim
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle işini iyi yapan bir ehliyet kursuna yazıl , eğitimini ve ehliyetini al.
    Eğer iyi bir ehliyet kursuna gidersen onlar sana hem scooter hem de vitesli motosiklet kullandıracaklardır. Hangisi hoşuna gidiyorsa ona karar kıl.
    Sonrasında günlük işlerin veya hobin için ne tür bir motosiklet aradığını bul.
    Scooter mı,enduro mu,sport mu vb. karar ver.
    Bütçeni ayarla , koruma alacak kadar kenara ayır.
    Motosikletleri araştır ve kendine seçenekler sun.
    En akıllıcasını bul , ve al. Korumanı da edin,
    kavuş özgürlüğe...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle işini iyi yapan bir ehliyet kursuna yazıl , eğitimini ve ehliyetini al.
    Eğer iyi bir ehliyet kursuna gidersen onlar sana hem scooter hem de vitesli motosiklet kullandıracaklardır. Hangisi hoşuna gidiyorsa ona karar kıl.
    Sonrasında günlük işlerin veya hobin için ne tür bir motosiklet aradığını bul.
    Scooter mı,enduro mu,sport mu vb. karar ver.
    Bütçeni ayarla , koruma alacak kadar kenara ayır.
    Motosikletleri araştır ve kendine seçenekler sun.
    En akıllıcasını bul , ve al. Korumanı da edin,
    kavuş özgürlüğe...
    +1
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

teşekkür edrim ehliyeti aldım sayılır ama ehliyeti tek başına bi işe yaramıyo ramzey rmz 2150-23 veya yuan 150-23 ilk başlayan biri içn hangisi tercih edilmeli sizce

çin malımı alıcan ?? yanlıs anlama ama bence bı honda beat daha ıyı olur

waggas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    önce merak sonra kabiliyet lazım ve en sonunda ehliyet işini görür..
    MT07<3

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı thelostsoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür edrim ehliyeti aldım sayılır ama ehliyeti tek başına bi işe yaramıyo ramzey rmz 2150-23 veya yuan 150-23 ilk başlayan biri içn hangisi tercih edilmeli sizce
    ikiaide çinli oldugu işçin hangisi hoşuna giderse hangisinin görüntüaünü daha cok begenirsen onu al kalitesi ikisininde aynidir diye düşünüyorum sonuçta ikiside çin çan çon

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ........her iki ayaginizin tabani yere tam basiyormu? Basmiyorsa aynen inin…Basiyorsa iyi…(simdi motorun vitesi bosta olsun-tabii ki motor calismiyor) ayaklarinizin topugunu yerden kaldirmadan dizlerinizi acarak (yerden guc alip dizlerle iterek) motoru yavasca geriye itin. Bacaklariniz dumduz ileri uzanmis, ayak topuklariniz yerde olsun. Simdi yine dizlerinizi kirarak motoru one cekip baslangic pozisyonuna gelin. Bu hareketi dort bes defa tekrarlayin…kollarinizdan guc almadan, ikinip sIkilmadan rahatca yapabiliyorsaniz mesele yok. Boyu size uygun ve yeterince hafif demektir. Birden fazla motor varsa hepsinde deneyin, hengisinde en kolay yapabiliyorsaniz o sizin motorunuz olmaya aday adayidir..

Gelelim motorun hacmine, gucune…50cc den baslamak uzere butun motosikletler (scooter ler de dahil olmak uzere) size trafikte yetecek guc ve hizi saglayacak yetenektedir. O yuzden aman 50HP den asagi olmasin, bu 25 oburu 35 o zaman 35 HP alalim filan gibi bir kaygiya kapilmayin. Bu kaygi yarinin problemidir ve yarin sizden 10,000 km uzaktadir. Kaba bir olcutle, alacaginiz motosiklet 250 cc den buyuk olmamalidir. Bununla beraber 125 yada 250cc “baslangic motosikleti” degildir, tum omur boyu zevkle kullanabileceginiz, her isinizi gorebilecek bir makinedir.
    (alıntıdır)

bu yazının devamı faydalı bilgiler bölümünde motosiklete nasıl başlanır başlığında.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ........her iki ayaginizin tabani yere tam basiyormu? Basmiyorsa aynen inin…Basiyorsa iyi…(simdi motorun vitesi bosta olsun-tabii ki motor calismiyor) ayaklarinizin topugunu yerden kaldirmadan dizlerinizi acarak (yerden guc alip dizlerle iterek) motoru yavasca geriye itin. Bacaklariniz dumduz ileri uzanmis, ayak topuklariniz yerde olsun. Simdi yine dizlerinizi kirarak motoru one cekip baslangic pozisyonuna gelin. Bu hareketi dort bes defa tekrarlayin…kollarinizdan guc almadan, ikinip sIkilmadan rahatca yapabiliyorsaniz mesele yok. Boyu size uygun ve yeterince hafif demektir. Birden fazla motor varsa hepsinde deneyin, hengisinde en kolay yapabiliyorsaniz o sizin motorunuz olmaya aday adayidir..

Gelelim motorun hacmine, gucune…50cc den baslamak uzere butun motosikletler (scooter ler de dahil olmak uzere) size trafikte yetecek guc ve hizi saglayacak yetenektedir. O yuzden aman 50HP den asagi olmasin, bu 25 oburu 35 o zaman 35 HP alalim filan gibi bir kaygiya kapilmayin. Bu kaygi yarinin problemidir ve yarin sizden 10,000 km uzaktadir. Kaba bir olcutle, alacaginiz motosiklet 250 cc den buyuk olmamalidir. Bununla beraber 125 yada 250cc “baslangic motosikleti” degildir, tum omur boyu zevkle kullanabileceginiz, her isinizi gorebilecek bir makinedir.
    (alıntıdır)

bu yazının devamı faydalı bilgiler bölümünde motosiklete nasıl başlanır başlığında.

Yorum gerektirmiyor
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    asya 19 a vardi:(
    bence iyi bir scooter isini gorur

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Hiç kullanmadıysan düşük hacimli bi vitesli işini görür...

Çin malı konusuna gelince ; Yuan denen aletten ben kullanıyorum Daha yolda bırakmadı beni 200 - 220 - 450 km yol gittim bişi olmadı ama yetmiyo artık
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı Sertouch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun scooter
    bencede önce iyi bir kursa git yada isim vermeyim reklam olmasın özel eğitim al 300 ytl ye veriyorlar çokta iyi parana kıy ama anlarsın ne alacağına kendini görürsün bak mesela ben gittim ehliyet sınavına giricem cumartesi kapımda bir scooter yatıyor ucuza aldım 2 sene beni idare etsin ona göre düşüncem belki daha büyük bir scooter yada aklımda hep honda cbr125 var

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    bu kadar gereksiz bir konu neden tekrar hortyladı.forumda yüzlerce faydalı başlık var ya.

Diyarbakırlıyım ama şimdi İzmirde okuyorum
    Motosikleti
    TVS Apache
    sakin olun arkadaşlar bence arkadaş çok çok yeni...
    [B]O[/B]LMAZSA [B]O[/B]LMAZIN [B]O[/B]LMASIN:wiinkk:

Motosikleti
    GT650R
    arkadaşlar yardımcı oluyorlar, hoşgeldin senin için hayırlısı olur inşalah
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Titan 125(mavilim), XT600(Haydut)
    ilginç hala YBR 125 - CBF 150 muhabbeti başlamamış az sonra topik bu konu üzerinde yoğunlaşacaktır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    CBF 150 diyorum

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bin9yüz85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 diyorum
    Bence ybr125
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)