Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Artçı kask takmamışsa

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Kasksız artçı olmaz, o otobüsle veya taksiyle giderken, arkalarından takip ederek ben bir nevi artçı olurum Ama, her ortamın şartları kendine özgüdür, ille de motora binecek iki kişi ama tek kask varsa, centilmenlik olmamalı bence, kaskı sürücü takmalı, centilmenlik ve sorumluluk var diye kaskı artçıya verdiğinizde, sizin gözünüze toz veya sinek kaçar da gözünüzü açık tutamazsanız ne olur, onun sorumluluğunu da düşünmek lazım.
    Okan Kılıç (Vreon)
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ceza, kişiye değil plakaya kesildiği için, kime kesildiği önemini yitirir diye biliyorum. İsterse arkadaşınız öder cezayı olur biter... Bu kaza olmadığı durumda tabi. He kazada ceza kime kesilir o belli, hem kask takmayana hem de vicdan azabı çekcek olan kaskını takana... Bence iki kişi de mutlaka kaskını takıp binmelidir. Bende tek kişilik koruma ekipmanı ve kask olduğu için kesinlikle artçı almıyorum, ilk başlarda bir kaç kere aldım fakat artık asla... Düşünsenize kaza yaptığınızı, kasksız, arkadaşınız çok ısrar etse bile almayın.

Yok ben kendi kaskımı arkadaşıma veririm diye de düşünmeyin bence bu sefer size bir şey olsa kaskı verdiğiniz kişi, benim yüzümden diye düşünecektir....

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X

Kim takmıyorsa ona kesiliyor demek ki.

Kanun öyle söylüyor.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    bende kasksız 1 metre bile gidemeyenlerdenim..

yengemi her sabah işe bırakıyorum dolayısıyla 2nci bi kaskımız yok kaskıda bana taktırıyo kendi takmak istemiyoo..
    yengeme gıcık oluyorum acaba giderken ön tekeri kaldırıp ondan kurtulsammı..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kasksız 1 metre bile gidemeyenlerdenim..

yengemi her sabah işe bırakıyorum dolayısıyla 2nci bi kaskımız yok kaskıda bana taktırıyo kendi takmak istemiyoo..
    yengeme gıcık oluyorum acaba giderken ön tekeri kaldırıp ondan kurtulsammı..
    güzel fikir

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de bir soru sorayım o zaman:

Ruhsatlarınıza dikkat ederseniz, motosikletlerde istihkak hakkı, koltuk sayısı (sürücü dahil) 1 kişi olarak görünüyor. (2 kişi yazan var mı bilmiyorum bu arada)

Bu durumda, yasal olarak isteyen polis 2 kişi yolculuk eden motosikletliye ceza yazmak isterse ne hak iddia edilebilirki?

Bu konuda da yasal bir düzenleme yapılması gerekiyor sanırım, ne dersiniz?

Motosikleti
    trex150
    Alıntı ByPaTr10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben centilmenlik yapmamkendım takarım dusersek ne olcak
    peki Allah göstermesin bi kaza yaptın arkandaki vatandaş hakkın rahmetine kavştu o zman ne yapacan?nasıl hesap vericen vicdanına,rahmetlinin yakınlarına,mahkemeye?yok abi ya kask ya da hiç bindirmiceyecekssin
    @dreamdark o istiap haddi sürücü hariç diye biliyorum ben.bi yerde öyle okumuştum
    10PY253

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    motorlarda herkesin ruhsatında ıstıap hakkı 1 yazar.hiçbir polısın kesiceğini sanmam fakat herıfı kıllandırırsanız kızdırırsanız yapıcagını yapar.gecen haftasonu izmite gıtıgımde korfez cıkısında anında benı cevırdıler ( gercı butun motorları cevırıyorlarmıs) evraklarımı verdım 10-15 dk takıldık sohbet muhabbet kız arkımda var tabı sonra yolumuza koyulduk.

artcıda kask takmazsa tabıkı yasal bır cezası var 55 ytl gibi

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @armaganaltinoz
    Dostum ruhsata baktım şimdi tekrar, parantez içinde "sürücü dahil" yazmışlar maalesef.

@GeCe__
    Aynen, benim demek istediğim de bu işte, adamı kıllandırdın mı, iddia edebileceğin hiçbir hakkın yok yasal olarak. Demekki aslında bu konuda da yasal bir düzenleme yapılması hiç de fena olmaz gibi geliyor bana.

Motosikleti
    trex150

ruhsatta yolcu nakli işaretli ise sorun olmaz bence.
    bu arada resim(ç)alıntıdır
    10PY253

Alıntı armaganaltinoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki Allah göstermesin bi kaza yaptın arkandaki vatandaş hakkın rahmetine kavştu o zman ne yapacan?nasıl hesap vericen vicdanına,rahmetlinin yakınlarına,mahkemeye?yok abi ya kask ya da hiç bindirmiceyecekssin
    @dreamdark o istiap haddi sürücü hariç diye biliyorum ben.bi yerde öyle okumuştum
    haklısında abı ben vermem kaskımı kendıne kask alsın

okanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir soru sorayım o zaman:

Ruhsatlarınıza dikkat ederseniz, motosikletlerde istihkak hakkı, koltuk sayısı (sürücü dahil) 1 kişi olarak görünüyor. (2 kişi yazan var mı bilmiyorum bu arada)

Bu durumda, yasal olarak isteyen polis 2 kişi yolculuk eden motosikletliye ceza yazmak isterse ne hak iddia edilebilirki?

Bu konuda da yasal bir düzenleme yapılması gerekiyor sanırım, ne dersiniz?
    Mantık yürütüyorum; araç kamyon olsa, ruhsatta yolcu değil yük nakli yazacak, dolayısıyla istiap haddi de, mesela 1500 kg. şeklinde yazacak, eh, 1500kg., sürücü dahil olmayacağına göre, 1 kişi de sürücü dahil değildir.
    Okan Kılıç (Vreon)
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler