Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyetin önemi ile ilgili bi hadise

Motovento
    REKLAM ALANI
    RECOKARAP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Merhaba arkadaşlar.
    Benim abim geçtiğimiz kış mevsimi başlarnda bir asya 125T modeli bir scooter motosiklet aldı. Motor üzerinde acemiliğini attı şimdi gayet iyi kullanıyor. Fakat ehliyet olayında biraz ihmalkar davrandı. Aslında sınava girip ehliyeti kazandı fakat kartını çıkarmamıştı henüz. Şimdi olayımız sölye
    Üsküdar dolaylarında motorla kırmızı ışıkta bekliyor. Yeşil yandığında tam hareketlenrken ekibimiz şöle sesleniyor araçtan. "ulan motor gel el buraya" abim gidiyo polisin yanına. buyur dio hayırdır noldu. olis kırmızı ışıkta geçtin dio abime. hayır dio geçmedim ben kırmızıda diyo. polis ısrarla kırmızıda geçtiğini abimde ısrarla geçmediğini söylüyo. neticede polis evrakları istiyo abimden ehlliyetini henüz karta çevirmedini sölüyolar ve motoru bağlıyolar abim çok sinirlenio polislere ama asıl kızgınlığı 1ulan motor gel buraya gel" lafı ve kırmızıda geçtiğini iddia etmeleri. velhasıl kelam 600 küsür ytl bi ceza kesmişler otopark parası v.s. 700 ytl para tutuyomuş. motoru zaten 700 ytl ye aldı adam. yani astarı yyüzünü çok fena geçti . EHLİYETİN SERTİFİKA HALİ HİÇ İŞE YARAMIYO BU ALINACAK DERS BİR İKİNCİSİDE POLİSLERLE DİKLEŞMESEK İYİ OLUR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    günaydın Türkiye sabah oldu

ehliyet en can alıcı nokta polisler için imkan vermemek lazım malesefff...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen üzerine alınma "RECOKARAP" arkadaşım ama bu başlık baya bi kapak olacak.
    Abinede geçmiş olsun,çok zaman tutuyo falan demeden bir an önce ehliyeti çıkarmasında fayda var.Bu aralar kontrollerin artacağını yönünde söylentiler var.Bencede Polis kontrol işini hiç aksatmadan yapmalı ve kanunlara uymayanlara öngörülen cezaları yazmalıdır.Kurallara uymamanın hiçbir mazareti olamaz.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Mobylette Super51&Kanuni Tigrina 100 & Masai Grand Eagle
    İçlerinde iyi eğitim ve özellikle aile terbiyesi almış pek çok polis var.Ama sizce genellersek % kaçtır??? Mesleğini ve kendi kişiliğini sindirememiş az gelişmiş insanlar her meslek dalında var ve hepsi nedense tüm kamu kurum ve kuruluşlarında öbeklenmiş durumdalar.O yüzden polis küfürde eder kayfi de davranır rüşvette yer herşey normaldir bu ülkede.

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı RECOKARAP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulan motor gel buraya gel" POLİSLERLE DİKLEŞMESEK İYİ OLUR
    bana ulan diyecek polise dikleşirim. onlar kanun uygulayıcı, kanunlara ve adabı muaşeret kurallarına uygun hareket edilsin diye iç yazışmaları var. Verirsin savcılığa dilekçe hakaret davası açarsın.Emniyet Genel Müdürlüğüne dilekçe yazarsın şırnağın tepesinde ineklere bağırır ulan gelin diye

Kanunları çiğnemeye kimsenin hakkı yoktur.Hakkınızı aramassanız daha bağıran çok olur.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    3 hafta oldu evraklarım hala karakolda. Ehliyetsiz kullanana cani , katil muamelesi yapanlar 3 haftanın hergünü bana bugun git yarın gel yaptılar !

Burada konuşsam .............. o yüzden en iyisi susmak !!!
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok ilginç bi polisin bi vatandaşa ulan filan demesi
    ewet böyle bi hakları kesinlikle yok lakin biir motosiklet sürücüsü kaskını vb takıyorsa ehliyeti varsa buna rağmen bi polis ulan diye hitab ettiğinde kaale almaması sinirlenip diklenmesinden daha mantıklı bi cevap olur bu o polisin karakterini yansıtır her sektörde olduğu gibi polislerde de mevcut ..
    bence bi polisle namusunuza haysiyetinize laf söylemediği takdirde münakaşaya girmeyin sizi hırpalamaları için ellerine fırsat vermeyin onları tartışarak değil kaale almayarak, sinir edin (şayet ensesi kalın bi yakını olanlar bu durumdan muaflar)...geçmiş olsun arkadaşım elbette bi yerde adalet yerini bulacaktır..

RECOKARAP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    aslında adalet yerini bulmuş arkadaşlar. Ben abimi savunmuyorum neticede ehliyetsiz kullanıyo motosikletini. Fakat olayın özü şu kırmızı ışıkta geçmediği halde geçtiğini sölemiş polis. abim geçmedim hayır diyo polis geçtin dio. Sonra polis abime kıl oluyo itiraz ettiği için, bi eksiklik aramak için evrakları istiyo. bingooooooooo doğru tespit adamın ehliyeti yok. zaten kıl omuş polis. aynen bağlıyo motoru. adalet yerini bulmuş ama kırmızı ışıkta geçmediği halde geçmiş gibi muamele yapması ve çirkin bi şekilde hitap etmesi çok ayıp ve utanç verici. kınıyorum memur arkadaşları

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Ehliyet olsaydı mahkeme açıp , cezayı iptal ettirebilirdi , Şahit gerekir bilginize
    Tekseniz Polis ne derse doğrudur kurali işliyor .

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın Türkiye sabah oldu
    +1 .

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Motosikleti
    moto-zeta rally 50 :)
    aynısı bana oldu + ozaman plakamda yoktu banada öyle bilaf dedi motorlu sağa çek dedi çektikten sonra plakan nerde lan senin dedi
    gerisinde ise bin br türlü yalanlarla atlattık allah günah yazmasın
    [COLOR="Red"]RÜZGARI RUHUNDA HİSSET....![/COLOR]

sırf türkiyede sabah olması

Forumdan Uzaklaştırıldı
    '' ulan '' diye hitap etmeleri çok sinir bozucu gerçekten

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polis egosunu tatmin ediyor işte... her adem evladından polis olmaz...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    geçmiş olsun üzüldüm. motosiklet parasını geçmiş ceza yazık.. hapis cezası bile alabilirdi diye biliyorum en azından öyle birşey olmamış. ona sevinsin sen söyle de yine..

bende zamanında nereden duyduysam hatırlamıyorum bu sertifika olayını, bi vatandaşa inandım. sertifika var nasıl olsa diye.. birde nasıl olsa daha motosiklet almadım diye umursamadım.2005 de almaya hak kazandığım ehliyeti 2007 de çıkardım. çıkardım ama birde bana sorun.. adamlar ta 2005 te aldığım evrakları, yeni tarihli evrakları istediler. hadi yeniler hemen çıktı da eskileri bulana kadar öldüm öldüm dirildim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 hafta oldu evraklarım hala karakolda. Ehliyetsiz kullanana cani , katil muamelesi yapanlar 3 haftanın hergünü bana bugun git yarın gel yaptılar !

Burada konuşsam .............. o yüzden en iyisi susmak !!!
    valla sana katılıyorum aynısı banada oldu bucak gibi sakin bir yerde..

bekle ALLAH bekle gelmek bilmedi..
    ama ehliyetimi bu gün aldım..

polislerin yanından kasıla kasıla geçiyom..

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    polisler birazda altımızdaki araca bakarak muamele yapıyorlar galiba, mesela dökük bi çin malı skuter kullanıcısına ulan demeye hak görüyorlar ama dev gibi bi BMW R1200GS sürücüsüne ulan diyeceklerini pek sanmıyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)