Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Artçı Paniklerse

Motovento
    REKLAM ALANI
    carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    bencede en çok dikkaet edilmesi gereken hususlardan bi tanesi

bu konuyu açtıın için gerçekten çok teşekkürler
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    bu konu üzerine çalışılacak aslında bizim kış boyunca planımızda bu vardı ve daha önceleri yapılmıştı tekrar etmenin bir sakıncası olmayacaktır bilgi tazelemek iyidir
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    şimdi zaten allah korusun öle bişey oldugunda, cep telefonumu elime alabilirsem ya da artcım alabilirse mt'den tanışıp arkadaş oldugum insanları kaydederken MT-... diye kaydettim. en çabuk tarafından o arkadaşlarımdan birisini arasam ambulanstan çabuk gelirlr. çünkü motosiklet daha seri geliyo biliyosunuz. benim önlemim de bu şekilde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydınlatma için teşekkürler.....
    şuursuzca yatan bir kişide şok ve travma durumlarını nasıl anlıyorsun peki?
    davranışın nasıl olacak bu durumda? Sok durumunda özel bir yatma şekli vardır bilirmisin?
    hiç suni teneffüz yaptınmı?
    Hiç turnike yaptınmı?
    Kırık/lar belirginse ne yapacağını biliyormusun? kol bacak başka ya göğüs kısmında (kaburga kırıklarında )?
    daha 150 satır sorabilirim sana ama çözüm getirmez.....

o kadar hafife almayın bu konuyu.

dostum ukalalık gibi olmasın ama boş yere yazmadık bunu istediğini sor şak diye cevaplarım. şu 4 yılda gördüğüm sağlık ve ilk yardım konularının haddi hesabı yok. okumadan antrenör olmadık. belli birikimlerimiz war.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı HeadbaNgeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ukalalık gibi olmasın ama boş yere yazmadık bunu istediğini sor şak diye cevaplarım. şu 4 yılda gördüğüm sağlık ve ilk yardım konularının haddi hesabı yok. okumadan antrenör olmadık. belli birikimlerimiz war.

rica ederim,ukalalıkta ne demenk....bilgi bankasında bulunan ve her an kullanılabilecek bir birikim varsa gerçekten. niçin ukalalık olsunki.....

detay küçük bir ayrıntıda saklı!
    okumakla,yazmakla,çizmekle gerçek olayları yaşamak çok farklı!

sakın yanlış anlamayın ama,sizlerin teori gördüğünüzden fazla yaşayarak ilk yardım sağlama imkanı yaşadım!
    kafatası çatlamış bir insanı 12 dakika kucağınızda tutmadan,
    halk otobüsü tarafından çarpılan,bilinci kapalı ve yanlış müdahale sonucu az daha protez dişleri nedeniyle boğulma riski yaşayan 85 yaşındaki bir amcanın yardımına koşmadan va benim bizzat şahit olduğum acı dolu olayları yaşamadan,
    alınmış ama tatbik edilememiş bilgiler sadece birer teoriden ibarettir.

yapılacak daha çok iş var ama ilk adım atılmış oldu artık....gerisi hepimizin iyi niyet ve isteğine bağlı....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    94 model 251 mz
    beyler ılk yardım egıtımı ve bunun yanında arama kurtarma egıtımı almak ısteyen arkadaslara tek tavsıye edıcegım yer akut arama kurtarmadır ucretsız uye olucagınız ve ders alıcagınız bı yerdır. egıtımler sırasında emın olun cok egleneceksınız ben de bu egıtımlere katıltım ve akutcu oldum
    emın olun aldıgınız egıtım sıze yarayacaktır.cunku klasık bı sekılde okuyup yada slayt shoow ustunde anlatılmıcak sızden uygulanması ıstenılecektır.tatbıkatlara katılacaksınız ogrendıklerınızı uygulucaksınız.ve bırgun cevrenızdekı bı olaya mudahale edıp ordakı ınsanın hayatta kalmasına yardım edıceksınız bu sıze ınanılmaz bı keyıf verıcek
    yolun dogru ıse herzaman savas

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben 2004 senesinde ayrıldığımda bazı kızılay tıp merkezleri bu eğitimi veriyor ve seminer sonunda sanırsam 2-3 yıllığına "ilkyardım yapabilir" sertifikası veriliyordu. bir araştırın derim...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    94 model 251 mz
    dogru ole cogu yer ılk yardım yapabılır dıye sertıfıka verıyo ama o egıtım nasıl oluyo nasıl verılıyo bılmıyoruz bıraz reklam gıbı olucak ama sole soleyım
    ben gecen sene akutcu olucam dıye derslerıne katıldım sonra 5 tane tatbıkatlarına katıldım bunlar da bır yangın sondurme, deprem tatbıkatı,enkaz tatbıkatı ılk yardım tatbıkatı,arama kurtarma tatbıkatı hepsınden gecene kadar ımanım gevredı ama buna degermı dıye sorarsanız degdı. cunku gecen yaz denızde bogulmakta olan bırının hayatını kurtardım.bır ınsanın yasamasına vesıle oldum.
    akut suan turkıyede tek olup dunyada da ornek olan bı kurumdur aldıgınız sertıfıka newyork ıtfaıye departmanına denklıgı olan bısey
    yolun dogru ıse herzaman savas

arkadasım guzel bır konuya degınmıssın gecen gun telefonum bozuldu ve servısıne goturdum telefonu teslım ederkem bayanın arkasında duvarda asılı olan resım dıkkatımı cektı o resım ılk okılda ve butun okulların kolıdor duvarlarında asılı olan afıstı yada tanıtım reklam posterı
    SAVAŞTA AFETLERDE KAZALARDA ILK YAYARDIM dıye bır baslıgı var
    mersın sıvıl savunma ucretsız egıtım verıyo şu şu tarıhlerı arası dıye
    dıyecegım okı arkadaslar herkes bu konuda gereken egıtımı almıyor ve bedavada egıtım verıyor bu acılı sanıyelerı yasayacagımıza bıraz vakıt ayırıp bu kurslardan faydalansak ve ertesı gun camı ımamı selamızı vermese ve o kazayı kotu bır anı yada dıkkatsızlık olarak orada kalsa
    ıyı olur degılmı
    :pr:içimdekı sokaklardayım yanlız gezer hayallerım gelde bıtsın bu özlemın soyle sevdıgını yar ben öleyım:cat:

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özer abi,hatırlatman için teşekkürler.Bunu MT İzmir olarak en yakın zamanda gerçekleştireceğiz.

Berkant
    (Rigel) hocam,sizden haber bekliyoruz

Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konu üzerine çalışılacak aslında bizim kış boyunca planımızda bu vardı ve daha önceleri yapılmıştı tekrar etmenin bir sakıncası olmayacaktır bilgi tazelemek iyidir
    Programımızda vardı ama tam anlamıyla istediğimiz şekilde gerçekleştiremedik maalesef.
    En kısa zamanda bu olayı organize etmek oldukça faydalı olacaktır.

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özer abi,hatırlatman için teşekkürler.Bunu MT İzmir olarak en yakın zamanda gerçekleştireceğiz.

Berkant
    (Rigel) hocam,sizden haber bekliyoruz

Programımızda vardı ama tam anlamıyla istediğimiz şekilde gerçekleştiremedik maalesef.
    En kısa zamanda bu olayı organize etmek oldukça faydalı olacaktır.

aslında hepimizin aklında olan bir konu bliyorum
    yaşanmış bir olay aslında tam zamnında bana göre ateşleyici oldu! iyi de oldu.

önemli olan birşeylerin aktif olarak hayata geçirilmesi.
    Benim hiçbir konya uzak kalmadığımı bilrisiniz nevarki çalışma koşullarım birşeylerin peşinde koşmamı engelliyoraksi halde valiliğe dahi gider ve imkanları araştırırım amaaa.....

saatler uydukça maddi manevi her tür eğitime varım bu böyle biline
    Tarzım çok basittir.....

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Olay yerinden onca gecen aracin durmadigini anlatiyorsun peki ve artic panikler ise .

Birinci durum icin sana bir sey anlatacam. Bu yasanmis bir olay , bir sofor eli ayagi kan icinde bir sahsi arac yaninda goruyor , adama carpan arac kacmis ,adam hemen yaraliyi aliyor ve hastaneye goturuyor. Polis onu getiren adami supheli kabul edip tutukluyor , sen carpmissindir simdi di de biri carpti diyorsundur diye.o yarali ancak 4 gun sonra uyandi gercegi anlatti , 4 gun o adam hayat kurtardigi icin icerde yatti. "Kanun dosyayi kapatma derdinde o yuzden insan cani bile bazen ikinci planda kaliyor"

Artic panikleyebilir , sana yardima gelen polis memurada panikleyebilir , hatta herkez panikleyebilir. Kimsenin fobisini yendikten sonra senin articin olmasini talep edemezsin. Yada kimseye acil durum tatbikati yapip sonra motora binelim diyemezsin. Bu kadar paronaya yerine sehirler arasi yollara ise ve motorlu isen her molada ayni kisiye haber ver. Bir aksama olursa zaten o senin tahmini yerini bulur ve gerekli mercilere haber verir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı _Yıldırım_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım guzel bır konuya degınmıssın gecen gun telefonum bozuldu ve servısıne goturdum telefonu teslım ederkem bayanın arkasında duvarda asılı olan resım dıkkatımı cektı o resım ılk okılda ve butun okulların kolıdor duvarlarında asılı olan afıstı yada tanıtım reklam posterı
    SAVAŞTA AFETLERDE KAZALARDA ILK YAYARDIM dıye bır baslıgı var
    mersın sıvıl savunma ucretsız egıtım verıyo şu şu tarıhlerı arası dıye
    dıyecegım okı arkadaslar herkes bu konuda gereken egıtımı almıyor ve bedavada egıtım verıyor bu acılı sanıyelerı yasayacagımıza bıraz vakıt ayırıp bu kurslardan faydalansak ve ertesı gun camı ımamı selamızı vermese ve o kazayı kotu bır anı yada dıkkatsızlık olarak orada kalsa
    ıyı olur degılmı
    evet sivil savunma da bu konularda bayağı aktiftir ve her ilde temsilcilikleri var..
    sivil savunmanın da bu konuya uzak kalacağını sanmıyorum zira belli dönemlerde mutlaka eğitimleri,tatbikatları ya da seminerleri de vardır
    benim Hobby'lerim arasında Amatör Radyo Operatörlüğüde var ve her yıl Sivil Savunma ile birlikte Tatbikatlara katılırız (imkan oldukça tabii)
    çünkü afet hallerinde trilyonluk haberleşme sistemler (cep'ler) ve diğer sistemler susar ama Amatör Radyo İstasyonları asla! dolayısı ile bu sistemlerde çok büyük önem taşımakta.....yardımlaşmanın,haberleşmenin can damarlarından biri yani....

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay yerinden onca gecen aracin durmadigini anlatiyorsun peki ve artic panikler ise .

Birinci durum icin sana bir sey anlatacam. Bu yasanmis bir olay , bir sofor eli ayagi kan icinde bir sahsi arac yaninda goruyor , adama carpan arac kacmis ,adam hemen yaraliyi aliyor ve hastaneye goturuyor. Polis onu getiren adami supheli kabul edip tutukluyor , sen carpmissindir simdi di de biri carpti diyorsundur diye.o yarali ancak 4 gun sonra uyandi gercegi anlatti , 4 gun o adam hayat kurtardigi icin icerde yatti. "Kanun dosyayi kapatma derdinde o yuzden insan cani bile bazen ikinci planda kaliyor"

Artic panikleyebilir , sana yardima gelen polis memurada panikleyebilir , hatta herkez panikleyebilir. Kimsenin fobisini yendikten sonra senin articin olmasini talep edemezsin. Yada kimseye acil durum tatbikati yapip sonra motora binelim diyemezsin. Bu kadar paronaya yerine sehirler arasi yollara ise ve motorlu isen her molada ayni kisiye haber ver. Bir aksama olursa zaten o senin tahmini yerini bulur ve gerekli mercilere haber verir.
    fikirlerini saygıyla okudum fakat yazdıklarından senin bu konunun yanından geçtiğini anlıyorum üzgünüm.
    bir anımı daha anlatayım burada:
    İstanbul Şişli, tam olarak Osman Bey Toprak Seramik İşhanının önünde yol alırken,genç bir bayan yığıldı kaldı.Sanırım yürüken bayıldı be başını kaldırıma
    fena çarpmıştı ki kanaması vardı. saniyeler içinde etrafında onlarca insan birikti.Arkadaşım ve ben,nasıl olsa o kalabalıktan birileri yardımcı olacaktır düşüncesiyle yola davem ettik.
    20-30 adım sonra geriye baktığımızda,seyircilerin %95 malesef erkekti ve ne yazıkki genç bayana yardım etmekten ziyade mini eteğinin gözönüne serdiği bacaklarını seyre kalmışlardı hiç düşünmeden geriye dödük.Asker arkadaşım bir Taksi çevirdi bende görgü tanığı bir Bayandan bizimle birlikte Etfal Hastanesine gelmesini ricaettim.Bayan'da düşünmeden evet dedi gördüklerinden sonra!Hastane Polisi bizi elbette bekletti (şahit bayana rağmen)ama buna değer bence!genç bayanın annesi geldiğinde kız hala kendinde değildi!!Kız Sara hastasıydı ve nöbetlerinin çok ağır geçtiğini anlattı annesi.

amacımız kesinlikle birer Doktor olmak değil zaten
    ama her an tehlikeyle iç içe olduğumuz motosiklet üzerindeyken,artçımızında bazı konulara aşina olması EN DOĞAL beklentimiz olmalı (ben eşimden bekliyorum bunu)
    ilk yardım hakkında bilgi sahibi olmak ve gerektiğinde her hangi bir canlı varlık için kedi köpek'te olabilir bu!bir katkıda bulunmakmı daha iyi yoksa çoğu kaza mahallerinde gördüğümüz kuru topluluk içindeki her hangi bir vatandaş gibi işe yaramaz olmakmı daha iyi soraraım
    Canımızın ince bir ipek ipliğine bağlı olduğunu untmayalım lütfen!
    Kaza geliyorm demez gelir aniden! ondan sonra neyapabilirim demek,geç kalınmış bir sorudur ve belkide en sevdiğimiz avucumuzun içinden kayar gider...

Alıntı ocean84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dogru ole cogu yer ılk yardım yapabılır dıye sertıfıka verıyo ama o egıtım nasıl oluyo nasıl verılıyo bılmıyoruz bıraz reklam gıbı olucak ama sole soleyım
    ben gecen sene akutcu olucam dıye derslerıne katıldım sonra 5 tane tatbıkatlarına katıldım bunlar da bır yangın sondurme, deprem tatbıkatı,enkaz tatbıkatı ılk yardım tatbıkatı,arama kurtarma tatbıkatı hepsınden gecene kadar ımanım gevredı ama buna degermı dıye sorarsanız degdı. cunku gecen yaz denızde bogulmakta olan bırının hayatını kurtardım.bır ınsanın yasamasına vesıle oldum.
    akut suan turkıyede tek olup dunyada da ornek olan bı kurumdur aldıgınız sertıfıka newyork ıtfaıye departmanına denklıgı olan bısey
    Kardeşim,
    nemutlu sana bir adım atmışsın yardımın doğrusunu yapmak adına ve ne mutlu bir insanın hayatını kurtarmışsın
    bunun reklamla hiçbir ilgisi yoktur tam aksine alkışlanılır ve örnek teşkil eder.
    O eğitimlere katılmamış olsaydın belki yine yardım etmek için denize atlayacaktın ama belkide boğulmakta olan kişiyi kurtarıp kendin hayatını kaybedecektin değilmi?
    Bravo sana
    Tarzım çok basittir.....

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Ben öncelikle acı halimizi göz önüne getirmek istedim 721 görüntülenme 52 cevap. Buraya cevap yazmayanların bu konu hakkında hiç bir sey bilmediklerini düşünmek yerine başlarına hiç kaza gelmemiş diye düşünmek istiyorum. Ben de motorla iki kaza atlattım neyseki ikisindede yalnızdım ve gayet yavaştım. Sonucda maddi hasardan başka bişi olmadı. Bu konuda bir cogumuzun bildigi ehliyet kursunda ögretilenlerin içinde unutmadıklamız kadar dır. Peki bunların nekadarını unutmadık acabaaa Birde hepimiz evinde trafik kitabı vardır en azından arada bir bu kitaba göz atmamız bile bir hayat kurtarmamızı saglayabilirrr.....

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)