Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorcu Yardımlaşmasına Ne Oldu ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    yolda hiç yardıma muhtaç birine denk gelmedim.gelirsem kesinlikle dururum.selamlaşma konusuna gelince yalova ufak bir yer hemen hemen herkes birbirlerini tanıyo ve slm veriyorlar zaten.şehirler arası yollarda ise selektör ile selam veriyorum.her tür insan var bu ülkede bazısı selamıma selam bile vermiyor.bazısı selektörüme selektörle karşılık veriyor,bazısıda selektörü bırakın eliyle selam verirken kolu kopacakmış kadar el sallıyor..ehh gidi dünya işte
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 litre benzin 10 lira değil mi 10 lirada komisyon mı aldı ?
    bide bidonu var aldiysada helal olsun, be dostum!
    all you need is love

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    zor bir durum ortalık karışık insanlar artık ürker oldu herşeyden

geçen sene köyden geliyorum manyak yağmur yağıyor petrole çektim biraz dedim hafiflesin,yandan sepetli HIH marka motorla 3 kişi geldi balıktan geldikleri belliydi olta ağ falan vardı motoru itekleyerek pompadaki adama bişeyler söylediler ama benzin alamadilar motorda birde 6-7 yaşlarında küçük çocuk var ve ayak yalın üstü sırılsıklam olmuş tirtir tirriyor adamlar motoru itekleyerek yola çıktılar bende çıktım peşlerinden hayırdır abi dedim ya benzin bitti köy yakın yanımızda parada yok cep telefonunu rehin bırakalım 10 ytl lik benzin istedik yok olmaz dediler motorda pet şişe gözüme ilişti ver dedim şişeyi doldurdum verdim bunu sırf çocuk hasta olmasın diye veriyorum sana acımıyorum dedim adam allah razı olsun bekle parasını verim dedi hadi dedim hayırlı yolculuk çocuğu daha fazla üşütmeyin dedim çıktım geldim her zaman yolda kalana yardım etmeye çalışırım motorcu olsun yaya olsun allahta gönlümüze göre veriyor.Kalın sağlıcakla
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    GT650R
    Abicim senin yanından vın vın geçen motorlara tikkatli bi şekilde baksaydın, onların üzerinde insan olduğunu sanmıyorum, gerçi iki öküz bir motora nası biner onu bilmiyorum ama, kedidir kedi.
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    üzüldüm bak şimdi adam yolda kalmış kimse oralı olmamış....
    abi emin ol o yanından geçenler en azından bu siteden değiller.

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Seni gördüklerinde durmamalarına sebep düşünceler;
    Hiçbir iyilik cezasız kalmaz...
    Başıma birşey gelirmi acaba...
    Bu adam hırsızmı acaba...
    Bu adam katilmi acaba...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı MoToR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zor bir durum ortalık karışık insanlar artık ürker oldu herşeyden

geçen sene köyden geliyorum manyak yağmur yağıyor petrole çektim biraz dedim hafiflesin,yandan sepetli HIH marka motorla 3 kişi geldi balıktan geldikleri belliydi olta ağ falan vardı motoru itekleyerek pompadaki adama bişeyler söylediler ama benzin alamadilar motorda birde 6-7 yaşlarında küçük çocuk var ve ayak yalın üstü sırılsıklam olmuş tirtir tirriyor adamlar motoru itekleyerek yola çıktılar bende çıktım peşlerinden hayırdır abi dedim ya benzin bitti köy yakın yanımızda parada yok cep telefonunu rehin bırakalım 10 ytl lik benzin istedik yok olmaz dediler motorda pet şişe gözüme ilişti ver dedim şişeyi doldurdum verdim bunu sırf çocuk hasta olmasın diye veriyorum sana acımıyorum dedim adam allah razı olsun bekle parasını verim dedi hadi dedim hayırlı yolculuk çocuğu daha fazla üşütmeyin dedim çıktım geldim her zaman yolda kalana yardım etmeye çalışırım motorcu olsun yaya olsun allahta gönlümüze göre veriyor.Kalın sağlıcakla
    Bravo sana kardeşim
    Bende aynı senin gibi davranırdım....Allah kiseyi çaresiz bırakmasın.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Adamlar kazayı görüyorda durup yardım etmiyor..... Sen gene şanslısın....

Sende durma bundan sonra....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Titan 125(mavilim), XT600(Haydut)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bunun üzerine söylene bilecek söz yok

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    öncelikle geçmişolsun.
    Zor anlar yardım eli uzatılmadımı daha da katlanılmaz olur.....
    Göstergelerimin %100 çalışır durumda olmasına çok itina gösteririm
    depomu mümkünse yedeğe düşmeden doldururum.

Sen adamı gülmekten gebertirsin Alp
    sen olsan mutlaka dururdun ama!
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Jotif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ?
    bana göre çok yanlış nolursa olsun durmaları gerekirdi
    Yolların Hastasıyım 2 Tekerin Ustasıyım...

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Bugüne kadar İzmir'de veya Türkiye'nin değişik yerlerinde sadece sigara molası vermek için durduğumda yanaşıp bir problem olup olmadığını soran tüm motosiklet sevdalılarına teşekkür ederim. Ben de otomobille veya motorla anlamsız yerlerde duran motorcu arkadaşların problemini soruyorum. Şimdiye kadar herkes mola veriyordu, ama olsun...

Bana güvenebilirsiniz..
    Üç boyoz bir kola

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Bende bazen benzin bittiği için uzun süre motor itmek zorunda kaldım. (akılsız başın cezasını ayaklar çeker hesabı)

Bir Allah'ın kulu da ne oldu demedi ama devir öyle bir devirki herkes birbirinden korkar oldu.

Yardım edenden Allah razı olsun.Etmeyende "kendi bilir" diyorum.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Öncelikle İstanbul'daki terör olayları ve bu aralar zıbanadan çıkan katil insanlar yüzünden, artık insanlar ne motorla ne arabayla durmaya çekiniyorlar... Yani durmayan motorculara yada arabalara kızamıyorum bu yüzden... Gönül tabi ki isterdi birinin durup yardım etmesini ama durmadılar diye de laf söylemek özellikle bu devirde yersiz..

Ben motorumu satmadan önce mutlaka her motorcu gördüğümde kornaya basar selamlardım, aynı şekilde selam verenlerin yanı sıra almayan yada dikkat etmeyenler de olurdu...

Fakat bir gün güzel bi anı geçti başımdan hemde canımın sıkkın olduğu bi gün, "iyi ki durmuşum" dedirtti bana

İzmir/Çeşme otoyolunda Seferihisar taraflarında sanırım yanılmıyorsam (geçmiş zaman yalan söylemiş olmıyayım) bir motorcu gördüm, motoru iktirirken baya uzaktan gördüm ama yavaşlayana kadar anca yanında durabildim yaklaştığımda 30'lu yaşlarda bi abi mobilet motoru iktiriyordu hafif rampa yukarı
    Selam verip "hayırdır benzin mi bitti" dediğimde Adamın suratındaki ifadeyi kesinlikle anlatamam, bir gözlerime bir motoruma (zx r6) bir de kendi motoruna baktı, "Sağolasın kardeşim bu aletle yanımda durdun ya sen.. artık benim döküntüyü sırtıma alır giderim" dedi ve ben nerdeyse motordan düşüyordum gülmekten =)) evi yakın olduğu için espirili bir muhabbetten sonra yardım teklifimi teşekkür ederek geri çevirdi

Ne motor ne insan ayrımı yapmadan selamımı verip elimden geldiğince ihtiyacı olana yardım etmeye çalışırım.. Çünkü motor tutkumun sebebleri;
    Rüzgarı tenimde hissetmek, özgür olduğumu hissetmek, ve motorcuların dayanışmasıdır
    Don't touch me too much...!

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Bende, arkadaşla piknikten gelirken dağ başında mobiletini iten bir arkadaş görmüştüm.

"Hayırdır,benzin mi bitti? Bittiyse takviye edelim" dediğimde "yooo, motor şişti ondan itiyorum" demişti garip bir ifade ile

İnsan bir "sağolasın" der diye düşünmüştüm ne yalan söyleyeyim. (gerçi iyilik yap denize at...)

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    MeteHandros kardeşimizin birkaç ay önce başına geleni de unutmayalım. Kazadan sonra bilincini kaybetmiş bir motorcuyla ve kazalı motoruyla ilgilenmiş ve kim olduğunu merak bile etmemişti. Daha sonra vatandaş onu bizim forumda buldu, olayı anlattı ama hala bir teşekkürü bile edemedi. YUH OLSUN !!! diyorum bu vesileyle tekrar...
    Üç boyoz bir kola

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende, arkadaşla piknikten gelirken dağ başında mobiletini iten bir arkadaş görmüştüm.

"Hayırdır,benzin mi bitti? Bittiyse takviye edelim" dediğimde "yooo, motor şişti ondan itiyorum" demişti garip bir ifade ile

İnsan bir "sağolasın" der diye düşünmüştüm ne yalan söyleyeyim. (gerçi iyilik yap denize at...)
    Baba adamın motoru şişmiş.... Şimdi içinden motora ne sövüyordur.... Ben olsam teşekkür beklemeden kaçardım....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MeteHandros kardeşimizin birkaç ay önce başına geleni de unutmayalım. Kazadan sonra bilincini kaybetmiş bir motorcuyla ve kazalı motoruyla ilgilenmiş ve kim olduğunu merak bile etmemişti. Daha sonra vatandaş onu bizim forumda buldu, olayı anlattı ama hala bir teşekkürü bile edemedi. YUH OLSUN !!! diyorum bu vesileyle tekrar...
    Teşekkür etmediği o zamandan bir süre sonra girdi ve teşekkürlerini iletti.

Baba adamın motoru şişmiş.... Şimdi içinden motora ne sövüyordur.... Ben olsam teşekkür beklemeden kaçardım....
    İşin o yönü de olabilir hiç aklıma gelmedi he he

Motosikleti
    KROSS 250
    geçmiş olsun biz olsak sonuna kadar yardım ederiz niye böyle yapıyolar anlamıyom
    sadece sür ...... www.eskisehirenduro.com

cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R
    geçenlerde küçükyalı sahilde bi v strom kaza yapmış motor yerde depo delinmiş adam kenarda kolunu tutuyor.hemen çektim saga gittim yanına,en az 30 motor geçti ve kimse durmadı ozaman bende düşündüm ne oldu bu motorcu kardeşliğine diye...

selam olayına gelince nedense ss cilerde bu kültür yok,yada bana rastlamaadı artık bilmiyorum.
    1000rr la ışıklarda yan yanayım insan bi kafa sallar yahu...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)