Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorcu Yardımlaşmasına Ne Oldu ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbf 150
    Arkadaşlar Selam,
    Dün öğleden sonra Yeşilköyde benzinim bitti.Biliyorsunuz terör olayları nedeniyle istasyonlar şişeyle benzin vermiyor.Birde sizin suratınıza yavşak yavşak bakıp tersler mahiyette konuşuyorlar.(Yok canım demeyin ,başımıza geldi ) Kasaba minnet etmektense deyip Floryadaki benzinciye kadar yaklaşık 3 km motor ( cbf 150 ) ittim.Birazda havanın iyi,motorun hafif ve yolun iniş olmasına guvenmiştim ama daha sonra her inişin çıkışı vardır sözünü anımsamak zorunda kaldım.
    Uzatmayayım,bunları size neden yazıyorum.Daha önce başlık açan bir arkadaş motor kullanımının artmasına ragmen motorcu selamının kalmadığını,yollarda çok az motorcunun selamlaştığını haklı olarak yazmıştı.
    Arkadaşlar selamdan vazgeçtim de ,ben motor iterken çeşitli cc den 10' dan fazla sayida motorcu arkadaş (yalnız gezen,artçılı gezen,çift motor gezenler dahil ) yanımdan siyah beyaz türk filmlerindeki esas çocuklar gibi vınn vınn gazlayıp geçtiler ,bir tek kişi bile durup '' ya,sorun nedir '' dahi demedi.Sadece bir kurye 25 m. arkamda kendi arızası nedeniyle durmustu,yanımdan geçerken öylesine baktı o kadar.
    Durum bu,şaşırmadım desem yalan olur,ne dersiniz ?
    Kah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi
    Kah inerim yeryüzüne seyreder alem beni

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Hımm kimsenin durmaması gerçekten ilginç. Ben yolda kalmış motorcu arkadaşa hiç rastlamadım ama yolda beni sollayan yada solladığım motorculara bip bip şeklinde 2 kere kısa korna çalıyorum.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Bir sürü insan var. Kimin ne durumda ve ne düşüncede olduğunu bilemeyiz. Belki şanssız bir gün'e denk gelmişsindir.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    sym mio
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sürü insan var. Kimin ne durumda ve ne düşüncede olduğunu bilemeyiz. Belki şanssız bir gün'e denk gelmişsindir.
    Belkide
    Ben artçı olduğum zaman önümdeki kişiye her an vurup korna çaldırttırabilirim mesela
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Size denk gelmemiştir iyi insanlar ya da iyilik yapacakları tutmamıştır geçenlerin,şans işte

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay canına.. abi suç sende neden benzinsiz çıkıon! ( 2 kere benzın bıtmesınden yolda kalan biri olarak konusuyorum)

geçmiş olsun.. şans diyelim... biz yardımcı olalımda ibret olalım.
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

bu devir öyle bir devir işte !!! önlemini tedbiri almak lazım .. çok nadir insan gibi insan durup yardım ediyor hepimizin başınada gelmiştir bu yolda kalma olayları...ama bir bayan yolda kalsa dururlardı buna eminim.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    şanssız bir gününe gelmişsin.birde şöyle bir durum var ki
    son zamanlarda aramıza katılan çoğu yeni motorcu daha
    işin felsefesinden çoooook uzak.yani bizi diğer araç kullananlardan
    ayıran faktörlerden bihaberler.ne diyelim zamanla anlamaları dileğiyle
    umarım.

Motosikleti
    Kymco Agility
    bugün benimde benzinim bitti. Bir motorcu arkadaş hemen durdu, sorun nedir? dedi..

benzin bitti deyince şurada benzinci var, istersen itelim beraber dedi..
    yok, teşekkürler ben hallederim sizi de yormayalım boşuna dedim.

peki, kolay gelsin dedi ve gitti.

Demekki sizin şanssızlığınıza yada benim şansıma gelmiş..!
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    bende başıma gelen bir olayı anlatayım. Benzinim bitti bitecek ve en yakın benzinciyi arıyordum tam yokuş çıkarken ( ara bi yolda ) Benzin bitti hınk diye kaldım.

İndim itmeye başlıyorum aradan 15sn ye geçmedi bir ARABA durdu. Benzin mi bitti ? diye sordu. EVET dedim. Dur dedi sana kısmetmiş dedi arabanın ön kaputu açtı bi şişe benzini uzattı al dedi doldur yoluna devam et.

Çok şaşırmıştım saniyelik farkla adam beni fark etti ve benzin verdi. Allah'ın sevgili kuluymuşum ve bunun yanında bir arabanın durması yardım etmesi güzeldi.
    hayatta tesadüflerin olduğuna nedense pek inanmam. Sizin benzininiz bittiğinde kimsenin durmamasıda tesadüf değilmiş yoksa bu başlığı açmaz bizde yazmaktık dimi ;)

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Vay alçaklar. Yollarda resim çekmek için mola verdiğimde veya dinlenmek için ağaç gölgelerinde durduğumda, çoğu motorcu ya selektör ,yapıyor ya korna çalıyor yada yavaşlayıp bir sorunum mu var diye bakıyor. istanbul'da insanlık ölmüş abi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125 & Honda Activa
    Alıntı cey_cey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu devir öyle bir devir işte !!! önlemini tedbiri almak lazım .. çok nadir insan gibi insan durup yardım ediyor hepimizin başınada gelmiştir bu yolda kalma olayları...ama bir bayan yolda kalsa dururlardı buna eminim.
    Bayanlar kızmasın ama buna bende destek veririm...Dediğin doğru cey_cey...Bu zamana kadar bir kere bir motorcunun yolda kalma olayı başıma geldi ondada elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım(bayan değildi

Boşver abi bu onların ayıbı Ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum ve biliyorum ki bu forumda bulunan çoğu arkadaşımızda benim gibi yapıyordur Trafikte saygı görmek istiyorsan önce sen saygı göstereceksin...Bu felsefeyle yola çıkıyorum...Ha gösterdiğim kadar saygı görüyormuyum yada görüyor muyuz o tartışılır ama birgün görürüz umarım
    :bounce:[B]тєк вαѕıηαℓıgıη уσℓ¢υѕυ тєк σℓυя...[/B]:bounce:

Motosikleti
    мση∂ιαℓ 151яѕ
    senin şanssız gününe denk gelmiş demekki hocam.
    ben 2 hafta önce Gaziantep den gelirken selemin altına koyduğum benzini depoya ilave etmek için durduğumda yanımdan geçen ilk motorcu durdu ve sorun nedir kardeş dedi. bende depoya benzin ilave ediyorum sorun yok dedim ve durduğu için çok teşekkür ettim yoluna devam etti
    [B][COLOR="Red"]GAZLA UÇABİLİRSİN AMA FRENLE KONAMAZSIN[/COLOR][/B]::144::

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Senin kısmetsizliğin diyelim bu olaya 10 motorcudan 1 tanesi dahi yardımcı olmaması tuhaf
    tabii görüpde yardımcı olmayanlara ne desek boşşş geçmiş olsun.

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Bogaz köprüsün deki giseleri gecer gecmez benzinim bitti, yaninda ufak bir sisede sürekli benzin tasiyan ve benden cook elestiri yiyen arkadasim geldi aklima neyse, ilk gecen kuriye benim el kol hareketlerimi görünce durdu. -20 ytl en varsa sorun yok 10 dk sonra yanindayim dedi, aldi parayi ve uctuuuuu.....
    biraz sonra elinde bir 3L benzin bidonu ile geldi, helallasti ve gedligi gibi yine uctuuu....

yok abi yardimseverlik ölmüs deyil, iyilik melegini biraz cagirmak, hemen gelmeyincede kizmamak lazim. cünkü onlar var, sende bir tane oluver
    all you need is love

sanssız gundeymıssın arkadasım

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bogaz köprüsün deki giseleri gecer gecmez benzinim bitti, yaninda ufak bir sisede sürekli benzin tasiyan ve benden cook elestiri yiyen arkadasim geldi aklima neyse, ilk gecen kuriye benim el kol hareketlerimi görünce durdu. -20 ytl en varsa sorun yok 10 dk sonra yanindayim dedi, aldi parayi ve uctuuuuu.....
    biraz sonra elinde bir 3L benzin bidonu ile geldi, helallasti ve gedligi gibi yine uctuuu....

yok abi yardimseverlik ölmüs deyil, iyilik melegini biraz cagirmak, hemen gelmeyincede kizmamak lazim. cünkü onlar var, sende bir tane oluver
    3 litre benzin 10 lira değil mi 10 lirada komisyon mı aldı ?

İ s m a i L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yenisini alana kadar yok.

İnsanlık hali

Bir keresinde İstanbul'a gelmiştik arkadaşımla, yıllar önceydi. Şişli taraflarında bir Anadol kamyoneti sahibi itmeye çalışıyordu, kimse yardım etmeyince koştuk karşıya geçtik, ittik arabasını kenara çekti. Dayı dedi ki: "İstanbullu değilsiniz galiba, başınıza bir şey gelse buralarda tek kalırsınız işte böyle." dedi. Biz de dayının dediklerini hakkal yakin öğrenmiş olduk.
    Bu arada, herhalde motosikletin benzin göstergesi çalışmıyor, hep dolu gösteriyor diye düşünmek istiyorum.

Zor anımızda yardım edenden ermiş kişi gibi bahseder olduk..

Kimsenin gözü kimseyi görecek halde değil.. Herkes kendinden korkar oldu büyük şehirlerde..

İnsanlık ölmüş, biz hala motorculuktan medet umuyoruz..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    valla orası istanbul bişi diyemem..
    insanı bencilleşiyor ister istemez..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)