Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

BakmakLa oLmaz Sende Anlat BakaLım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    Arkadaşlar belki açıldı ama bilmiyorum ben tekrar açmak istedim..

Yolculuk veya gezi yaptığınız zamnlarda başınıza gelen komik bir anı veya başınıza gelen bir olayı anLatında bizde dinLeyeLim..

---------------------------------------------------

İlk ben başlıyım

Her geziye gittiğimde baŞıma bir olay geliyor..

Her seferde bir aksilik.. :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    ilk uzun yol meceramda motoru jiklede gitmişim tam 250 km yol yapmışım ve dağ başında kaldım ne oldu derken yedek depoya aldım ve ilk marşda motor aldı

komedi değil ama idare edin işte
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    bursa MT'den bir kaç arkadaşın ziyaretine gitmiştim.arkadaşlarla gezerken terminalin orda ışıklara yakalandık.o gecede asker yolluyorlarmış.trafik oldukça yoğundu.ışıklarda beklerken yanımda ki araçtan bir fırlama çıktı.diyo ki abi ön dikiyor mu.bende heee hee dikiyo dedim.anında neresinden çıkardıysa bir video camera çıkardı.abiiiiii önü kaldırda git bak valla video'ya çekiom seni dedi..bende gıcıklığına okadar ağır kalktım ki kesin uyuz olmuştur bana..bende kahkalara boğulmuştum
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı playboy_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .diyo ki abi ön dikiyor mu.
    lafa bak yaaa yok ön diikmiyor zikzak dikiyor
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    bws50
    zaten weletlerin o huyuna hastayım her gördükleri yerde abi ön kaldırsana die yırtınıyorlar

ee merak edıolar ne yapsınlar

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Bir "gezi" veya "yol" anısı değil ama, beni mazur görürseniz anlatmak isterim... İki yıl kadar önce, motosiklet alacam, kafaya koymuşum, ama sevgili eşimin malum korku, kaygı ve itirazları var. Bir akşam evin civarında dolaşmaya çıkmışız, bir pastane gördük, oturup bir çay içelim dedik. Baktım ki, bir motor park etmiş önünde, hız motoru, canavar bi şey. Sahibi olan genç arkadaş da, yanındaki gençlerle pastanede oturmakta. Şu çocuklara sorayım, biraz sohbet edeyim, eşim de dinler ve belki kaygıları sona erer dedim. Çocukların yanına gidip, "Bu motor senin galiba. Ben de motor alacam, ama eşim kaygılı. Sen ne kadardır kullanıyorsun ? Tehlikeli diyorlar ama ..." gibisinden muhabbet açtım. Umuyorum ki çocuklar da, "Abi mutlak al, motor özgürlük demek, şöyle güzel, böyle güzel, tehlikesi falan da o kadar yok" gibisinden yanıtlar verecek, eşimi biraz olsun rahatlatacağım. Ama çocuk demez mi; "Abi sen canına mı susadın ? Çoluğun çocuğun yok mu senin ? Onları düşün ! Motor alma sakın !" :( ... Tabi ben tam bir dumura uğradım veee sonrasında, şu an 50 cc Honda Today ile avunmaktayım Küçüksemiş olmayayım ama Today'i (benim sıpayı) çok seviyorum ...

Hiç unutmam, bir defasında...

Unuttum

ilk uzun yolum(uzun olmamakla) 75 km olmuştu bi kız arkadaşımla beraber yazlıktaki kasabalar arası geziye çıkmıştık bütün minubus şöförleri yolda bize bakıp ağızları bi karış açık yola da devam etmişti acaba hayatlarında hiç motor kullanan bi kız mı görmediler yada bikiniyle motor kullanan mı hiç görmediler bilemicem(napalım hava çok sıcaktı denizden çıkmıştık)

Motosikleti
    мση∂ιαℓ 151яѕ
    bir tane de ben patlatayım bari
    geçen sene bi önceki motorumla bi akşam bi arkadaşımla bi yere gidiyoruz
    gittiğimiz yerde şehirden biraz uzak. yollarda ne aydınlatma var nede etrafra ev felan var her taraf zifiri karanlık. sadece benim motorun farları aydınlatıyor önümüzü(etraftanda havlayan köpek sesleri geliyo)
    gidiyoruz bi anda dedimki kendi kendime furkan gel şunu(benim arkadaşı yani) iyi bi korkut da gece uyuyamasın
    buna çaktırmadan kontağı kapadım ve bir anda durdum kaskımı çıkarıp motordan indim. bu noldu yav niye durduk dedi. bende bilmiyom olum motor bozuldu herhalde dedim bunun yüzünün ifadesini o anda görecektiniz
    sonra bu baya bi söylendi hadi ya yap şu motoruda gidelim felan diye ama bu arada da iyice korkmaya başladı yolda kaldık diye
    bu şakayı en fazla 2-3 dakka sürdürebildim sonrasında gülme krizi tuttu beni bu olay benim için güzel bir anı olmuştu
    [B][COLOR="Red"]GAZLA UÇABİLİRSİN AMA FRENLE KONAMAZSIN[/COLOR][/B]::144::

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    hımm. mz i ilk aldığımda.. durduğum ilk ışıkta kalkayım derken kendimi kaldırımda bulmuştum gazı fazla verince.. bunu unutmam herhalde

Motosikleti
    motti 250cc chopper
    ilk uzun yolumu 50cc lik ilk motorumu bozuldugunda sırf bizim burdaki ustaya gitmemek için bostancıdan kadikoye ittim motoru tabi komaya girdik arkadasla adamın dedigi tek sey egilip altına baksaydınız buji piposu cıkmıs dedi taktı yıkıldık dedikki heralde bunu gecmek imkansız sonra arkadas keeway 150 aldı ve vitesi kırıldı yer marmara spor akademisi anadolu hisarı saat 17 full yagmur aldık ite ite uskudara goturduk ve o an anladım buyuk konusmmak lazım dige en uzun yolları motorun ustunde deil iterek gecti maalesef ama acemilik işte oluyo böle saflıklar genclik işte ateş var ateş

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    bundan yaklaşık 1 ay önce cefakar asya125'imle tuzlaya işyerine gideyim dedim.ilk başta herşey çok güzeldi fakat pendikte motor teklemeye başladı biraz gitti gitti gitti pat diye bağırıp sustu.15-20 dk arası uğraşıp çalıştırdım.

Yola devam ediyodum pendik askeri tersanesinin girişinde bu sefer hepten sustu.ben yine başladım uğraşmaya.ama o kadar sinirliyimki bana bağırıp el kol yapan askerden haberim yok deli gibi motoru kurcalıyorum.en sonunda bi düdük sesiyle kendime geldim(o sırada ayağımı motordan çıkarmaya çalışıyodum)dönüp baktığımda bana doğru çevrilmiş bi tüfek ve tüfeği tutan askerle karşılaştım.sert bir ses tonuyla "burada bekleme yapamazsın yasak!!"dedi.ben bir tüfeğe bir askere baktım ve hiçbirşey söylemeden motoru yürütmeye başladım.bilen bilir tuzla sahil yoluna çıkana kadar askeri tersane sınırları bitmez işte tershane boyunca motorla birlikte yürüdüm durdum.iş yerine ilk vardığımda planımı gerçekleştirip canım motorumu yakıcaktım ama son anda vazgeçirdiler.
    Drift Religion

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Motoru ilk aldığımda bayiden birisi evin önündeki bezinliğe kadar getirdi.Orda bi dene bakalım şunu dedi ben debriyajı öyle bir bıraktımki motor benzinliğe giriyodu az daha, şahlandı

Ha birde arkadaşla motora atladık geziyoruz işte motoru tanımaya çalışıyoruz falan oturduk bi yerde biraz sonra motora atladık biraz gittik motor stop etti çalışmadı.Belki yarım saat uğraştık çalıştırmaya.Vurdurduk falanSonra birden farkettim ki benzini kapalı unutmuşum
    2 sene oldu daha uzun yola çıkmadım.Başımdan komik bi olay geçerse buraya yine eklerim.
    Amma uzun oldu be

Motosikleti
    as t1
    abi hiç unutmam geçen sene sınavdan çıkmışım kafam bozuk atladığım gibi motora çanakkaleden assos a gidiyorum geyikli üzerinden gittim abi 3 tane düğün varmış hepsi ayrı ayrı köylerde 2 si evlenme birtanesi sünnet düğünü konvoya katıldım manyak gibi kornaya basıyorum anlayacağınız 3 tene düğünü bitirdikten sonra koyunevi diye bir köy var asossa yakın tam rampayı çıktım salınıyorum önümde bir duman ulan dedim ne oluyor patlamamı oldu kazamı var bir baktım helikopter siyah jeep ler falan aha dedim polat alemdar geldi sonra nihayet asossa vardım asosavardım ama geri dönmeside var zaten sınavı bitirdik 3 tane düğün yaptık polat abimizi karşıladık ben bittim zaten gelişim berbattı yani sonuçta scooter nekadar gidecek 100 ü geçemiyorum geyikliyi görünce eve gelmiş gibi sevindim valla biraz mola vereyim dedim ya yok böyle bişey motordan inemiyorum tutulmuş heryerim neyse mola verdikten sonra bir daha şişirip geldim eve kendimi zor atmıştım
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    valla ben bi kaç yıl sonra anlatırım
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Güzel topic.

Ben de anlatayım bir tane.
    Aslında çok var ama rezilliğimizi cümle aleme ilan etmeyelim.

Herhalde bir 25 sene olmuştur bu olay başımdan geçeli.

Eskiler bilir pejoların kartal direksiyon diye tabir edilen biraz curiser gidona benzer bir motosikleti vardı.
    Ben de büyük bir hevesle almıştım bir tane.

Allah akıl dağıtırken biz millete akıl vermekle meşgul olduğumuzdan arka freni o zamanın bomba fren diye tabir edilen bir hale getirmiştim.

Bu gün mutlaka bir teknik açıklaması vardır ama mevzu kısaca şudur.
    Mopetlerin frenleri zayıf olduğundan bir takım işlemlerle arka freni kitleyebilecek hale getiriyorduk.

Yani aslında amaç durmak değil arkayı kaydırmaktı.

Hızla bir noktaya doğru yol alıp, sonra sert bir frenle arkayı kaydırıp duruyoruz.
    Acaip havalı bişey, o zaman ki aklımızla.

Babam o zamanlar şehirler arası otobüs işletmeciliği ile uğraşıyor.
    Garajda bir yazıhane ve bilet kesilen bir banko düşünün.
    Biraz Harem'de ki yazıhanelere benzer.

Hemen önünde peronlar var.

İşte ben bir gün bu peronlara doğru, babama hava atacam diye son hızla yaklaşıyorum.
    Tam perona girdiğim de arka frene asılıp, lastiği kaydıracağım ve motoru park edip kasıla kasıla babamdan harçlık isteyeceğim.

Aslında büyük bir kabiliyetle zorlanmadan yapabildiğim bir hareket.
    Fakat metal yorgunluğunu hesaba katmamışım.

Neyse uzatmayayım.
    Perona son hızla girip arka frene asıldım.
    Fren teli koptu.

Vitrine dalmamak için can havliyle kapıya yöneldim.
    Büyük bir başarıyla kapıdan teğet geçmeyi başardım.
    Fakat arkasında bilet kesen eleman ve babamın oturduğu bankoya son hızla vurdum.

Banko devrildi ve kendimi babamın üstünde buldum.

Ama en güzeli sonrasında yaşadıklarımdı.

Hani insana benim babam bitane dedirten olaylar vardır ya.
    İşte ondan.
    Babam önce bana bir şey olup olmadığını kontrol etti.
    Sonra ne oldu? diye sordu.
    Fren teli koptu baba dedim.
    Hiçbirşey olmamış gibi elini cebine attı ve bana para verdi.
    İyi o zaman git değiştir dedi.

Daha çok var da anlatmayayım.
    Hele bir drag yarışım var kiiiiii.
    (Aslında acık dürtükleseniz dökülürüm hepsini.Hoşuma gitti muhabbet.)
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    bir hafta sonu 5 motor çıktığımız riva gezimizde türlü
    aksilikler yaşamıştık 5 miz birden.benimki zaten tam bahtı karalık
    hem ön hem arka teker patlaması ve en sonunda gaz teli kopmasıydı.tam köprü
    girişinde kopmuştu tel spirali sıyırıp bacağıma dolamıştım o taktiği bileniniz vardır kesin
    2 arkadaşında jantlarında problem çıkmıştı.5 motor gitmiş 3 motor dönmüştük.ne gündü ya şaka gibiydi

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Abi Allah seni inandırsın,senden çok beni inandırsın,geçen benim rr ile hatay semalarındayım,tam inişe geçtiğim sırada motorlardan birinin stop ettiğini anladımm,hızla aşağı doğru gidiyodumki annem hadi kalk sabah namazını kıl dedi
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    bws50
    İlk race motorumu aldığım zaman büyük bir hevesle evin önüne gitmiştim. Babam kapının önünde bir bana bakıyor birde motora biraz da kızgınlık var.

- Defol git bağırtma şunu dedi

Ben yusuf yusuf modunda, pişmiş kelle gibi sırıtom..

Annemde çıktı ver yansın tabi

Sonra bende o gazla çıktım gittim.. Benzinciden çıktıkdan sonra yakLaşık 3 km sonra kaza yaptım.. Bir araç beni fark etmedi ve yola atladı vs. vs. vs.

Sonra gidersin doktara bacağıma dikiş faLan atıldı. Herşey bitti Anbulansla eve gidiyorum..

Bir inersin Annem bir elinde terlik bir eLinde Süpürge

- Sen şimdi gelmiyecen mi buraya kafanı kırıyımda gör die..

:D millet aman oğlum die üzülürdü. Annemde beni dövcek die sevinirdi

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)