Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

BENiM YAMAHA ÇiN MALI ÇIKTI :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Ya arkadaşlar ben 2003-2004 malı Yamaha YBR leri Çin, 2005-2006 Yamaha YBR leri ise Taiwan malı biliyordum ve birkaç kişiyede sordum doğruladı. Ama gel gelelim bunun araştırmalarını yaparken tam bir sonuca ulaşamamıştım. Öğlen eski çalıştığım şirkete uğradım ve motoruda kapıya parkettim. Bizim eski stajyerlerden biri geldi ve "Abi biliyormudun bu 2005-2006 Yamaha YBR ler Çin malıymış bende yeni öğrendim" dedi. Bende "Olur mu olm Taiwan malı" dedim. Tabii eleman "Abi valla altında Çin malı yazıyor" dedi . Alla alla nerden biliyor neresinde yazıyor derken elemanı aldım aşağı indirdim. "Göster len nerede Maden Chine yazıyor" dedim ve o da gösterdi . Hemen kornanın bulunduğu yerde eşek kadar Maden Chine yazıyormuş valla 2 ay oldu daha yeni gördüm . Haberiniz olsun arkadaşlar en kaliteli Çin malı Yamaha YBR ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    doğrudur çin malı ama birkaç yerde okumuştum ,motor blokları Japonya dan geliyormuş diye, ama komplesi çin de de üretilmiş olsa ben bu motordan çok memnunum

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    UKYO, sonuçta YA MA HA . Çin de olsa Mars da olsa YA MA HA . Bu arada zaten Yamaha, Honda, Suzuki, Kawasaki gibi markaların 600 cc altında hiçbir motoru Japonya da üretilmiyor. Brazilya, Endonezya, Taiwan ve Çin de üretiliyor bu da bilginize ...

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı
    UKYO, sonuçta YA MA HA . Çin de olsa Mars da olsa YA MA HA . Bu arada zaten Yamaha, Honda, Suzuki, Kawasaki gibi markaların 600 cc altında hiçbir motoru Japonya da üretilmiyor. Brazilya, Endonezya, Taiwan ve Çin de üretiliyor bu da bilginize ...
    benim virago 250 japon yanlışın var...şu anki dragstar 250 lerde japon bildiğim kadarıyla

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya adamlar anlaşma yapmış harleyler bile çinde üretilecekmiş ahada kaynak bakın
    http://www.akbulutotomotiv.com
    bu gidişle çin malı motor diye bir şey olmayacak bütün markalar çinde üretilecek
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    ccbbdd, kardeş eğer 2003 ve daha sonrasındaysa evet ...

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı
    ccbbdd, kardeş eğer 2003 ve daha sonrasındaysa evet ...
    yani diyorsun ki şu an satılan 2005 dragstar made in china,bu konuyu araştıracam ama sanmıyorum...bildiğim üzere dragstar tamamen japon virago da öyle,,benim viragodan eminim zaten,,,çünkü üzerinde yazıyor ybr nin ise çin olduğunu ben biliyordum zaten,,,ama tekrar ediyorum piyasadaki yamaha virago ve dragstarlar japon malı..

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MeTaL, ben ybr nin çinde üretildiğini biliyordum (2005)arkadaşda vardı geçen ay satmış sanırım şimdi cbr 125 var kendisinde...Ben bildiğim halde Çin malına hayır falan diye başlık açtığı için seni tabiri caizse döt etmek istemedim.(yanlış anlama)He şurasıda var dediğin gibi çinde olsa afganistanda olsa mars,jüpiter,neptün,uranüs,pluton da olsa YAMAHA sonuçta...Nerede üretilirse üretilsin kalitesi oraya taşınır.Yalnız yanlış anlamaman dileğiyle bir motor tamircisi (İzmir piyasasında adı sayılır)sordum abi ne alıcam o fiyata dedim mesela ybr 125 var dedim o da;ya açıkcası ondan da fazla hoşlanmadım dedi tamam güzel ama yamahanın kalitesinin biraz altında dedi...

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    ben de İstanbul'da bilinen bir motorsiklet satıcı ve servisinden duydum ki yeni ybr ler eskilerine nazaran daha iyiymiş.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    ÇİNMALI ARKADAŞLAR HARLEY BİLE ÇİNDE ÜRETİLECEK HABERİNİZ OLA ÇİN MALI SCOOTER SATIYOM HABERİNİZ OLA İŞİN ŞAKASI ARKADAŞLAR O JAPON MAKİNALARINIZ BİLE PARA ETMEYECEK ŞURDA BİRKAÇ SENE SONRA DİYECEZKİ (YAW ARKADAŞLAR ÇİN MALI ALIN DİYE ) HABERİNİZ OLSUN SATIYOM EN İYİ ÇİN MALI BAOTİAN

- Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    - Kullanıcıların özellikle forumdaki yazışmalarda olabildiğince düzgün Türkçe kullanmaları önerilir. Tamamı büyük harften oluşan, noktalama işaretlerine yer verilmemiş veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazılmış iletilerin zor anlaşıldığı ve anlaşılsa bile dikkate alınmadığı bilinmelidir. Bu tür hatalar ihtiva eden ileti veya başlıklar kaldırılabilir ve bu tür davranışları sergileyen üyelere ceza verilebilir...
    - Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ üst köşesinde göreceğiniz değiştir ikonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    +****************************************+

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    beyler çin çok iyi ürünlerde üretiyor
    ülke gelirine göre

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Çin malı Taiwan malı ne fark eder.Zaten Taiwan'ın diğer adı Milliyetçi Çin. 1949 yılında Mao Çin'de yönetimi ele geçirince, eski yönetim Taiwan adasına kaçıp Milliyetçi Çin devletini kurdu.Taiwan çin devletine bağlı bir adaydı. Fakat dünyanın hiçbir ülkesi bu hükümeti tanımadı.Yani teorik olarak bir Taiwan devleti mevcut değil. Kısaca öyle yada böyle senin motorun çinliler tarafından yapılmış oluyor.

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    vaaaayyy

Çin malı olması önemli değil. Sonuçta iş kaliteye bakıyor adidas felanda çinde üretime başladı ucuz insan gücü var diye artık şirketler Çin, tercih ediliyor. Malın kalitesi Çinde üretilip üretilmediği ile ölçülmez

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    Çin malı olması önemli değil. Sonuçta iş kaliteye bakıyor adidas felanda çinde üretime başladı ucuz insan gücü var diye artık şirketler Çin, tercih ediliyor. Malın kalitesi Çinde üretilip üretilmediği ile ölçülmez
    [/quote]
    sana katılıyom milyarı aşan nufusu için iş olanağı için işletmeciler oralarda üretim yapıyorlar önemli olan kaliteli mal üretimi japonların bütün malları çokmu kaliteli illaki ucuz parçalarda kalite eksikliği olcaktır önemli olan kalitesi ve sağlam işçilik bu arada hala motorumu satıyom

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    biz anlatırken sen nerdeydin kaç defa dedik bwsler bile 2004-2005 ler çin malı diye neyse çin mallarının satışına hayır kampanyasına devam
    ERASER WİLL COME BACK

ya-ma-ha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bws
    ben bu çin olayından iğrenmeye başladım,, kanuni ve mondialle başlayan bu furya isimini sayısını bilebilemeyeceğimiz firmaların ortaya bilmemne motors cart motor curt motor diye çıkması ile mide bulandırıcı hale gelmeye başladı.. adamlar işi öyle biliyo ki ,, diğer firma ne getirdiyse onun getirdiğinin en tutulan modellerini getiriyor... şu an çok gördüğümüz -mondialin mt125 modeliydi sanırım- ,bir çok firmanın katalogunda isim ve model değişik olarak bulunuyor..gene bi sürü firmanın katalogunda kanuninin hussarının aynısı var... bakın bu iş böyle giderse amerika yıkılcak bile olsa karşımıza bir süper güç olarak çin çıkacaktır! ( biliyorum benim motorum da çin üretimli farkındayım)

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    yanlış hatırlamıyorsam chevrolette'lerde artık çinde üretiliyor.

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,ben 66 yaşımdayım rüzgarı hala seviyorum.(rüzgarlı havayı değil)
    Eğer babalarınıza sorarsanız Japonlar'da ilk piyasayı böyle ucuz ama az kalitesiz mallarla elde ettiler,daha sonra kaliteyi yapıp yedek parça fiatları yükseldi .sonra sırayla fiatlar yükseldi ama bunu o kadar planlı yaptılarki.fiat artışını kimse farketmedi.Şimdi çinliler ayni politikayı uyguluyor.yalnız değişen şu var Japonlar kendi markalarını ürettiler ama çinliler senin vereceğin isimde yada markada üretim yapıyorlar .o Yüzden piyasada değişik fiatlarda ayni tip ,model motorlar değişik marka yada isimler altında satılıyor. hepsi birbirinin kopyası .Japonlar da aynisini yapmışlardı otomobillerde Önden bakarsın Mercedes arkadan chevrolet yada başka bir marka ama toyota yada nissan ,datsun gibi kendi markaları ,fason üretim yapmadılar.çinlilerin farkı fason üretim yapmaları . Ama kalite istersen fiat da vermen lazım . ama bizimkiler hem semiz hem temiz misali birbirlerinin modelini çalıp isim değişikliği ile satmaya çalışıyor. çok sürmez 5 yıl sonra piyasada daha az motor getiren firma kalır ama kaliteli olur kanısındayım . Evet çin nüfüs bakımından çok kalabalık bir ülke bu insanları doyurmak kolay değil.Bizim 70 milyon nüfusumuzun yarısı açlık sınırı altında geçinmeye çalışırken çin nüfüsü 3 milyarın üzerinde bu halkın az da olsa karnı doyması lazım dolayısıyle iş gerekli benim düşüncem bu .Sizler ne düşünürsünüz bilemem.Ama kaliteli çin malı yokmu tabiiki var ama şimdilik bize gelmiyor.bizdeki firmalar en kısa yoldan köşe olmaya bakıyor.Amerikada Kanadada Almanya Hollanda Belçikada kaliteli motorlar var Almayanın yamaha sitesine girip bir bakın fiatları Hollanda belçika sitelerine girip bir bakın göreceksiniz fatlar bizden çok daha ucuz.
    www.yamaha.de (Almanya)
    www.yamaha.be (Belçika)
    www.yamaha.nl (Hollanda) ve böylece bütün markaları buralardan takip edebilirsiniz.
    Hoşça kalın Bol rüzgarlı kazasız günler sizlerin olsun

gcc_ondr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2006-gara ilan
    yamaha da çin olsada ybr hakkında açılan topiğe baktığınız zaman göstergesinde yüksek km yazan arkadaşlar var, demekki çinde olsa kalitesini ortaya koydurup öyle yaptırmışlar adamlar ki lastik haricinde ybr den bi şikayet yok..

ha illada ne olursa olsun çin olmasın diyen arkadaşlar olursa alacaklar bir jawa motor bakacaklar keyiflerine, köklü derseniz köklü firma, kalite derseniz kalite, marka derseniz marka..
    gerçi jawa içinde bi ara hindistanda falan üretilmeye başlandı diyordu ama bilemem, sonuçta çin değil, ya da haberimiz olmadan onlarda çinde üretime başlmasınlar

bir gün gelecek, gelecekte gelecek...B RH+

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler