Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

BENiM YAMAHA ÇiN MALI ÇIKTI :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    volkankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nike ürünü olan arkadaşlar bizahmet bi baksınlar bakalım ne malı. 3.dünya ülkelerinden biri yazacaktır ürünün üzerinde.ama kalite 1 numara.
    ayrıca autoshowda okuduğum habere göre mercedes-benz çinde fabrika kurup e-sınıfı üretecekmiş. yine kalite 1 numara olacaktır.
    sony playstation2 nin arkasında made in china yazıyor. yaaaa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen evede söyle bir göz gezdir yarısı çin malıdır evdeki eşyaların.

Manjandreza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 200
    çinde üretilmesi herkesin dediği gibi kalitenin kötü olduğunu göstermes...zaten yamaha felan belli bir standartı sağlayamazza çinde ürün felanda üretmez...işçilik ucuz onunda mesela inşaat sektöründe mahkumları çalıştırıyorlar karın tokluğuna bu sayede maliyet oldukça düşüyor...

Motosikleti
    Harley Davidson Dyna Super Glide / Hyosung GT650R
    metal nicki arkadaşın yazısı,
    UKYO, sonuçta YA MA HA . Çin de olsa Mars da olsa YA MA HA . Bu arada zaten Yamaha, Honda, Suzuki, Kawasaki gibi markaların 600 cc altında hiçbir motoru Japonya da üretilmiyor. Brazilya, Endonezya, Taiwan ve Çin de üretiliyor bu da bilginize ...

benim görüşlerim.
    Anlamıyorum, yada farklı algılıyorum sanırım. Çinde yapılan motor yamaha olarak algılanıyor. Çin adı bile telaffuz edilmiyor. Çinden taiwan'dan parçaları alınarak Türkiye'de montajı yapılan Kanuni-Rmz markaları ise direk çin olarak algılanıyor. Arkasındaki firmalarda ülkemizin en güçlü firmalarından adaletmi bu şimdi???
    Dragstar kullanırken yamaha ile yaşadığım parça problemini, bir fren müşürü fiyatı öğrenebilmek için yaşadığım zorlukları, Süleyman Memnun'un elemanına sipariş verirken ne zaman gelir diye sorduğumda abi ben sana haber veririm dediğinde stokta varmı , arasana yamahayı dediğimde abi parçaya bakan arkadaşa bir müşür sorarsak demediğini bırakmaz dediğinde yaşadığım dumuru ben bilirim. honda cbr 600 F kullanırken ön amortisör alt kovanı için parasını rahmetli Mahmut GOCURA verip 43 gün parça beklediğimi, bu süre içinde fabrikadan kimse ile görüşemediğimi off offf. Şimdi harleye biniyorum. Servis ve satış sonrası hizmetin hayatıma kattığı kaliteye bakıyorum. 1 Numara...
    Arkadaşlar Yamaha Honda dünya çapında tatışılmayacak firmalar, ama Türkiye ayağı iyi çalışıyormu bunu sorgulamak lazım. Avrupa ülkesindeki yamaha honda servis yedek parça çalışma sistemi Türkiye'de nerdeeeeeee!!!!!
    Bu sebeple motosiklet satın alırken, arkasındaki firmanın yanı sıra servis, yedek parça ve satış sonrası hizmetin kalitesine bakmanızı tavsiye ederim. Koç iyi bir firma güçlü bir firma ama beni mağdur ettikten sonra ne farkı kalır çin ithalatçılarından

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Eklemek istediğim birşey var.O da Çinli malı-çinli olmayan arasındaki farkı yanlış tanıdığımız.Şu anda günlük hayatımızda vazgeçemediğimiz motosikletlerimiz,telefonlarımız,beyaz eşyamız uzakdoğu orijinli.Bunlar içindeki en yüksek pazar payı Malezya,Tayvan ve tabii ki Çin'e ait.Bunlar içinde kalitelisi var,kalitesizi var.Eşyanın kalitesi ise sırf orijine değil;ithalatçının becerisi(örnek olarak montaj kalitesi, nakliyat kapasitesi ve üreticinin pazarında lafı geçmesi) ve rekabet gücü gibi normlara da dayanıyor.125 cc'lik Mondial'in 125 cc lik Honda ile bir olmamasının nedeni firma(distrübütr işine hiç girmiyorum,içinden çıkamayız) farkına da bakabilir.Örnek olarak 2000-2001 Honda Titan.Bildiğim kadarıyla 100%Çin malı ve hala sınıfının en dayanıklı motosikleti olarak biliniyor.Her tarafı bantlı ve bir kuryenin altında gördüğünüz vakit km.sayacına bakın.Rakam sizi epey şaşırtacaktır.

scoozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wuxi Scoozy 150cc.
    beyler,bence motorunuzun orasında burasında yazan yazılara fazla takılmayın,çinliye yarım cent fazla verince "made in ......" herşey yazar..ben müzikaleti işinde çalıştım,çinden geliyodu..içine etiket olarak istediğini yazdırabiliyosun..mesela klasik gitara ispanyanın en iyi gitarcısının ismini verip altına "made in spain" yazdırabiliyosun..motorda da aynı şey.ama şu da bi gerçek dünyanın üreticisi çin olacak o kesin;bi de bişey daha "parayı verirsen" çinli de iyisini yapmayı biliyo..

ariulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t
    OOOOOO kardeş yamahanın 500 cc aşağısını motorlarının çoğu cinde toplanıo ama sigortası, hatta vidasına kadar japonyadan geliyor çinde iş gücü ucuz die orda üretilio

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    ne olacak şimdi millet yamaha sonuçta falan diyodu karıştı valla kafam gibi

selam arkadaşlar.(m.kemal). ben 2004 12.000 km de bir yamaha-125 ybr gördüm mükemmel ama km 'si uygunmu birde fiyatta 2.000 ytl Ye bırakırım dedi.. Çin min deyince kafamda karıştı.. nedir abiler bu durumm. fiyat iyimi birde parça marça deyince.. bir fikir haa gayret.. birde benim 1994 jw lazer--250 cc var.. bahar şenliğine gelmeye çalışcamm ama bu yamaha biraz aklımı aldı.. satıyım bunla bir tokuş yaparım dedim nedersinizz.. izmitteyim.. selam ve saygılar.. bu çin furyasında çok karışıktım.. temellli karıştı kafamm model yükselltiyim gıcır olsun sağlam olsun fikrinde takılıydım mm dımm selamlarr saygılar

mondial110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HaSaRLı..!!
    yamahada bunu yapıosa artık herkes kendi motorunu üretsin
    0546465246900

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilindiği gibi euro ya geçince avrupanın devleri fabrikalarını düşük üretim maliyetleri nedeni ile 3. dünta ülkelerine taşıdılar ama sonuçta üretilan mallarda menşei olan yani ürün sahibi ülkenin damgası var

Ayni mantik motosikletler içinde geçerli alt yapısını oluşturan ve bu işi yapabileceğini kanıtlıyan çinliye daha çok marka ve modelin toplama ve üretim izni gelecektir buna kimsenin şaşırmaması lazım

Kuresel ekonomi çıkmaza gidiyor kim ne derse desin bir takım ülkeler üretim yaparken bir takım ülkelerde bizim gibi sadece tüketici oluyor bu işin sonu hiçde iyi değil saygılar..

serdar6135 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yeni anladın heralde

fıat,mercedes,man,renault,........ birçok markada Türkiyede ticari araç ve otomobillerinin bazılarını üretmektedir senin mantığına göre bu markalar made in Türkiye' mi oluyo ÖYLEMİİİ ( alakası yok ticari maliyetler neresi daha uygunsa orda yaptırır ) ayriyeten ybr ' nin yanına otur biraz incele karbiratörde, arka amatisörde japan yazar. Bu iş mesela casper,Exper vb. gibi hepimizin Türk malı bildiğimiz bilgisayar markalarının içini aç Amerikan,Singapur,Taıwan vb.ülkelerde yapılır bir tek malzemesi (Kasa China) Türkiyede yapılmaz Anlıyacağın toplama sadece motorda china yapmış diye niye şaşırdın

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EgeKnn adlı üyeden alıntı
    vaaaayyy
    EGE
    HOCA SENİN FZR DE ÇİNLİ OLMASIN
    Comfirmation Bias

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Bir kaç defa daha yazdım, tekrar etmek gereği var.

Çin'de herşey devlet kontrolünde. Doğru düzgün bir araştırma geliştirme yapmıyorlar. Var olan patentli ürünleri alıp yapıyorlar. Eskiden patent haklarını sıkça ihlal ettikleri için büyük markalar çinden uzak duruyordu. Şimdi son zamanlarda Çin patent haklarına bağlı kalacağına dair devlet garantisi verdi.

Konu şöyle Çin patenti eskiden çalıyordu olmadı tutmadı. Bir anda büyük firmalar kalitesiz filan diye karalama kampanyası yaptı. Şu an Çin hükümeti gelin burada üretim yapın size her türlü kolaylığı sağlıyalım sadece ürünlerin isim hakkı saklı kalmak şartı ile OEM üretim hakkını bize verin diyorlar.

Eskiden 250 cc üstünü yapamayan çünkü projesi ellerinde yok olan ürünleri üretmeye bşladılar. Çünkü projeleri artık üreticler Çine veriyor karşılığında da bedava fabrika sahibi oluyorlar. Dikkat edin Çin yüksek teknoloji gerektiren ürünleri üretemiyor. Bi uçak üretemiyor ama 125 cc motoru üretebiliyor. Tipi hoş olan bu ürünlerde denge sorunu var çünkü parçalar tek tek teknik ressamlar tarafından kopyalanıyor. Ama detay noktalar ve uzun araştırma sonucunda ulaşılan kalite yoktu. Şimdi var çünkü tüm projeler ellerinde artık.

Yakında mondial 250 cc üstü motor getirecek ve çoğunuz aa bu Harley değil mi filan diyeceksiniz. Doğrusu plan proje aynı. Ama tek frk kullanılan hammadde. Harley çinde üretim yaparken kaliteli demir çelik kullanacak ama aynı modeli üreten başka bir çin fabrika ise yorgun metalden üretilmiş olanı üretecek.

Bir başka kilit nokta arada ki üretim bandında yer alan mkinelerde. Bizim eski güvenlikçi eskiden motorcuymuş. MCT 2500 cc'yi iyice bkmış. Kaynklar bana hiç sağlam görünmedi dedi. Demirleri yorgun metal bunların. Bu motor fazla gitmez ama al 3-5 yıl kullan atarsın dedi. İş bu kadar basit. Aynı motoru alırsın misal Honda'dan kullanırsın 20-30 yıl alırsın 5/1 paraya çin malı olandan ancak 5 yıl gider.

Eğer ben alırım ve asla değiştirmem 25 yıl kullanırım diyorsanız ki hayal bu alın o zaman. Birde işin içinde bir faktör var ki artık büyük markalarda kullanım sürelerini giddikçe kısalttılar. Bu 90'ların yeni üretim planı. Herkes eskiden bir makine 30 yıl giderdi diyor ama en kliteli marka bile bu süreyi kullanma kitapçığında yazmıyor artık.

Benim 125 ZN makinemin kitapçığı 10 yıl diyor ama kesin en fazla 5 yıl gider. Karar sizin arkadaşlar. Permatik gibi motoru alırım değiştitirim derseniz alın ucuzundan diğeri ile arasınd aki farkları yazdım zaten.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler