Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Aylık geliri 1000-1500 ytl olanlar racing motosiklet kullanabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.500 tl gibi maaşla 20 milyarlık motor almaya çalışmak zaten mantıklı değil.
    Motosiklet sadece aldım demekle olmuyo malesef.
    Asıl herşey almakla başlıyor.
    Vergisi,benzini,yedek parçaları,bakım masrafları vs.vs.
    Madem motor alıyorsun onada keyifle binmek lazım yalnış mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla racing değil ama ER6-F e uzun süre bindim ve yakın zamanda bir tane daha alacağım galiba ve neredeyse 2.5 ayda 7000 km yaptım yani üzeirnden inmedim nerdeyse.
    Gelirim?
    700tl. Tamam çoluk çocuk yok ve korumalarım ıvır zıvırım her bir şeyim zaten vardı. Ayrıca o bakım değerleri ne yahu? Ama benzin parasını karşılayabilmek için epey şeyden fedakarlık etmedim değil.

Benim makina 650cc 2 litre yağ alıyordu, en kral Castrol 10-40 Power1 Racing koyuyorduk. İki arkadaş ER6'mız vardı topran aldık yağları kredi kartıyla bakım zamanıyla aynı zamanda ödüyorduk parayı ve yarı parasına geldi yağlar. Sadece filtrelere 20 tl veriyorduk her bakımda ( onlar da toptan). Yani bir bakım ortalama 35-40 tl gibi bir meblağ.

Ayrıca SS'e her gün binilmez diyenelri de anlayamadım. Ne alaka? Param harcayamayacak kadar olsun zevkine her gün lastik bile yakarım.

Neden SS'e her gün binilmezmiş? Tamam SS değil ama ben ER6'nın tepesinden inmiyordum.
    Hergün binersinde SS motorlar yorar insani trafiktete tat vermezki uzayıp gitmek ister insan ama dediğiniz

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı regresyon59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene de bir lastik değişilir 750 kağıt, 3000e bir yağ değişimi 200 kağıt. Zincir yağı 5000 de biter 40 lira, yıllık kasko 2500-3000 lira, aksesuarlar ciddi para, tüp egzoz 500 euro. Yakıt olarak basarsan 1 litre ile 10 km basmazsan 15 km yaparsın. Üstüne binebilmek için kaliteli bir tulum 2000 ytl'ye yakın. Shoei marka bir kask 1000 ytl'ye yakın. Zırfli koruma bot 500 ytl civarlarında. Tabiki Kaza anında parçalara ayrılmak istemiyorsak bunlar şart. Racing Çin Çan dinlemez. Biniyorsan herşeyin en kalitelesini alacaksın!!! Cebinde para olmadan race e binen sadece rezil olur, sinir olur.
    arkadaşım kusura bakma ama şaçmalamışsın illa herşeyin en kalitelisini kullanacaksın diye bişey yok 800-900 tl para kazanıp racınge binen çok tanıdığım var 1.000 tl' kask yerine 300 tl lik kask kullanırsın illa shoei olması şart değil yada 2.000 tl tulum yerine 1.000 tl ye korumalı mont pantolon ve bot alabilirsin her gün Racing motora binmezsinhaftada bir defa binersin zaten Racingle işe gidip gelmek tamamı ile saçmalık.sen bu konuyu ya öylesine açtın yada Racing motora binemediğin için
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen istedikden sonra para konusunu bir türlü halledersin, paran olmadığında 2haftada bir çıkarsın dolaşmaya, paran olduğunda her gün çıkarsın.
    bence 10bin e bi pejo 206 alacağıma 250cc yada biraz daha eklerim 600cc racing binerim (:
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Racingin masrafını geçin bu paraya süper araba alınır diyen adam çok

Motosikleti
    ZX6-R
    daha 1 sene olmadı14 bin km yol yaptım insanın binmediği zaman sinir tepesine çıkıyo karda bile binilir altından kalmamam diye almamazlık etmiyceksin bu mereti rıskıyla geliyo mubarek konu eski hatta arakadasın dedikleride dogru ama bir sekilde bir yerlerden arttırıyorsun

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    1500 TL ye 20000 TL lik motor alınmaz diyen yanılıyor... alınır hemde on numara alınır, yanında kaskıda alınır, montuda alınır, botu da alınır... sadece iyi hesap yapacaksın... gereksiz topic diyenlerede katılmıyorum, eğer ki burada sorularımızı ve bilgilerimiz paylaşacaksak, mantıklı olan her topic gereklidir... herkes herşeyi biliyor diye bir şart yok!!! hell_rideRR 'ın da dediği gibi bir şekilde bir yerlerden artırılıp motora benzin alıyorsun... vergisi, bakımı için ise kafayı kullanacaksın arkadaş... günü yaşayıp, ayın sonunu zor getirirsen bırak motoru, belediye otobüsünede binsen, para yetiştiremezsin...
    Kim Ağlarsa Yalan Ağlar, Beni Bi'tek Duca'm Anlar...

Apachee62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi önemli olan motoru borç harç yapmadan almak o yapacagın masraflardan bisey olmaz senede bir diyosunuz 1 maasını harcama sende biliktir yap bak bana motorum bile yok para biliktririyorum alım gerisi kolay

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler