Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aylık geliri 1000-1500 ytl olanlar racing motosiklet kullanabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    mali sana katılmıyorum enduro ile ne kadar hoplayabilirsin zıplayabilirsin,800 cc enduro ile 600 cc SS aynı kategoriye girmez birde sen akıllı durmuyorsun,sıralı 4 herzaman yakar rolantide gidemezsin hararet yapar bilmeyende blok çatlatır enduro ile ister yarım gaz git ister rolantide git bunlar artıdır race lere göre yukarıda yazılanların çoğu doğru parası olmayan hava olsun diye raceye biniyorsa havasını alırlar oda motosiklet kültüründen ziyade işin gösterişine kaçanlar,piyasa yapmaya çalışan meteliksiz züppe diyorum ben o tiplere bu tip zatlara göre değil race kullanmak, bunların yaptıkları bizleri de doğrudan ilgilendiriyor adımız değişik şekillerde yorumlanıyor.İllaki zengin işi değil ama paran olacak aylık 1000 ytl kurtarmaz bekarsan belki diyorum kapatıyorum.
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tencere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu daha orjinal bi kapak olmuş

Demekki binilebiliyormuş

SS makina kullanıcıları diğer gruplar gibi sabah akşam , yaz kış binmezler.. Genelde günlük kullanım motorları da vardır.. Zaten SS ile kurye gibi hergün gezip dolanamazsın..

Tabi bu genellemenin içine Cerrahi yi katmıyorum.. O SS üzerinde doğmuş
    Sorma
    Valla 600rr ile 7 ayda 17000 km yapan baska bir adam yoktur heralde dunya uzerinde
    E tabi bunun getirdigi maalietler de resmen evlat acısı gibi
    Sekil 1-A ==> CERRAHI

Race makineye binen adamın illaki bir ufak motoru olmalı yoksa oyle işe gidip gelirken kullanayım arada gaz acayım bulusmalara katılayım vs vs derseniz böyle kısa zamanda bu kadar km yaparsınız ve size maaliyeti ise 7 ayda benzin tutarı olarak 4.250 tl , servis olarak 1.280 tl, 4000 tl civarı koruma ve kıyafet civarında olur.
    Siz siz olun racinge benim gibi binmeyin eger aYe kadar para kazanmıyorsanız
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Alıntı MoToR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parası olmayan hava olsun diye raceye biniyorsa havasını alırlar oda motosiklet kültüründen ziyade işin gösterişine kaçanlar,piyasa yapmaya çalışan meteliksiz züppe diyorum ben o tiplere bu tip zatlara göre değil race kullanmak, bunların yaptıkları bizleri de doğrudan ilgilendiriyor adımız değişik şekillerde yorumlanıyor.İllaki zengin işi değil ama paran olacak aylık 1000 ytl kurtarmaz bekarsan belki diyorum kapatıyorum.
    Konuyla çok alakalı değil ama müsait bi zamanda bu konuyu tartışalım abi seninle.. Hatta bi topic açıp genel bi konu yapalım..

Cidden çok merak ediyorum şu durumu.. Şu SS makinaya binenlerin üzerindeki gösteriş meraklısı olma ve züppe şüpheleri nedendir.. Adam o tarzdan hoşlanıyorsa bu onu "piyasacı" mı yapar.. Yoksa bu genelleme "tüm motorcuları serseri sanan" genel zihniyetin benzeri bi yanılsamamıdır..

Lütfen yanlış anlama olayı senin üzerinden düşünmüyorum.. Genel bi durum bu.. İçten içe motorcuların genelinde de SS çilere karşı böyle bir mantık yürütme durumu var..

Evet evet bi ara tartışalım bu konuyu..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Caiz değil...

50 YTL benzinle 200 km yapınca soğudum makineden, hemen 250 cc normal bir motor aldım. Keyifler gezilere gidiyorum.
    Free Motorcycle Team

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mali sana katılmıyorum enduro ile ne kadar hoplayabilirsin zıplayabilirsin,800 cc enduro ile 600 cc SS aynı kategoriye girmez birde sen akıllı durmuyorsun,sıralı 4 herzaman yakar rolantide gidemezsin hararet yapar bilmeyende blok çatlatır enduro ile ister yarım gaz git ister rolantide git bunlar artıdır race lere göre yukarıda yazılanların çoğu doğru parası olmayan hava olsun diye raceye biniyorsa havasını alırlar oda motosiklet kültüründen ziyade işin gösterişine kaçanlar,piyasa yapmaya çalışan meteliksiz züppe diyorum ben o tiplere bu tip zatlara göre değil race kullanmak, bunların yaptıkları bizleri de doğrudan ilgilendiriyor adımız değişik şekillerde yorumlanıyor.İllaki zengin işi değil ama paran olacak aylık 1000 ytl kurtarmaz bekarsan belki diyorum kapatıyorum.
    Bence sen bir motosiklet sürücüsü olarak hiç ama hiç iyi yapmıyorsun ustadım. Ben sahsen bu sekilde dusunmuyorum.
    Siz belki bu tarz insanlara rastlamıs olabilirsiniz ama bu memleket meselesine benzetme şeklinde olmamalı.
    Örnegin su memleketten adam cıkmaz gibi.
    Yakıstıramadım size.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Konuyla çok alakalı değil ama müsait bi zamanda bu konuyu tartışalım abi seninle.. Hatta bi topic açıp genel bi konu yapalım..

Cidden çok merak ediyorum şu durumu.. Şu SS makinaya binenlerin üzerindeki gösteriş meraklısı olma ve züppe şüpheleri nedendir.. Adam o tarzdan hoşlanıyorsa bu onu "piyasacı" mı yapar.. Yoksa bu genelleme "tüm motorcuları serseri sanan" genel zihniyetin benzeri bi yanılsamamıdır..

Lütfen yanlış anlama olayı senin üzerinden düşünmüyorum.. Genel bi durum bu.. İçten içe motorcuların genelinde de SS çilere karşı böyle bir mantık yürütme durumu var..

Ümit'im esasında burada kurunun yanında yaşda yanıyor. Neden dersen benimde geçmişten beri tanıdığım o kadar SS'ci arkadaş varki kimisi sırf ara gaz verip hava atma, piyasa yapma , hatun ayarlama , zengin görünmek maksadıyla bu tarz motorlara biniyor...

Tabi bunların yanında sırf kendi tarzı olduğunu düşündüğü için binen bu tarz motordan hoşlanan aklı başında arkadaşlarımızda var. Ama genel kanı geçmişten geldiği için düşünceler bu yönde. Motosiklet kültürününde ülkemizde yeni yeni oturduğunuz göz önüne alırsak bu yanlış genelleme zamanla düzelecektir...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    [QUOTE=GeCe__;1021780]ben çok saçma buluyorum seni kusura bakma hatta gereksiz bır topıc olmuş[/QUOT

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    cerrahi kardeşim yanlış anlaşıldım çok özür diliyorum ben genelleme yapmadım,ben gördüklerimi yazdım sadece,bu herkes için geçerli değil ben hiç
    bir zamanda racecilerden adam çıkmaz diye de bir benzetme yapmadım yapmamda Klasel adem racecidir hemde en kalitelisi herkesi tanımıyorum ve sitedeki raceciler içinde yorum yapmıyorum.Benim anlatmak istediğim adanada gördüklerim,tekrar özür diliyorum
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümit'im esasında burada kurunun yanında yaşda yanıyor. Neden dersen benimde geçmişten beri tanıdığım o kadar SS'ci arkadaş varki kimisi sırf ara gaz verip hava atma, piyasa yapma , hatun ayarlama , zengin görünmek maksadıyla bu tarz motorlara biniyor...

Tabi bunların yanında sırf kendi tarzı olduğunu düşündüğü için binen bu tarz motordan hoşlanan aklı başında arkadaşlarımızda var. Ama genel kanı geçmişten geldiği için düşünceler bu yönde. Motosiklet kültürününde ülkemizde yeni yeni oturduğunuz göz önüne alırsak bu yanlış genelleme zamanla düzelecektir...
    Bülent işte bu yüzden bi ara bu konu üzerine yazılıp çizilmeli diyorum..

Forumdaki amaç Motosiklet Kültürüne katkı sağlamak değilmi zaten..

Aradaki farkı göstermek ve genel kalıbı kırmak için bunların yazılması gerekiyor.
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    cerrahi kardeşim yanlış anlaşıldım çok özür diliyorum ben genelleme yapmadım,ben gördüklerimi yazdım sadece,bu herkes için geçerli değil ben hiç
    bir zamanda racecilerden adam çıkmaz diye de bir benzetme yapmadım yapmamda Klasel adem racecidir hemde en kalitelisi herkesi tanımıyorum ve sitedeki raceciler içinde yorum yapmıyorum.Benim anlatmak istediğim adanada gördüklerim,tekrar özür diliyorum
    Cengiz abi motoru neden aldın yada neden biniyorsun sorusuna her zaman açık yüreklilikle ( piyasa yapmak için,hava atmak için ) demişimdir hiçte saklamadım hakkatende amacım bu yanii,ama bu trafikte terör estirdiğim ,insanların hak ve hukuklarına saygısızlık yaptığımm,gecenin 2 sinde gazipaşadan yaka yaka geçtiğim anlamına gelmiyo,hele züppe olduğum anlamına hiç gelmiyo benim fikkrimmm senide seviyorummm biliyosun SAYGILAR
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Race motosiklet bence bir tutkudur... Gösteriş için race binen adamlar var elbette... Ancak race bir tutkudur... Bunu anlatmak imkansız yaşamak lazım...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Ülke olarak herşeyde guruplaşmışız zaten bari motosiklette guruplaşmayalım SAYGILAR
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Race motosiklet bence bir tutkudur... Gösteriş için race binen adamlar var elbette... Ancak race bir tutkudur... Bunu anlatmak imkansız yaşamak lazım...
    Vay be bende ne zaman yazacak diyordum ki Ertekin'im parçaladı edebiyatını. Eski nakedci çakma SS'ci seni.
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be bende ne zaman yazacak diyordum ki Ertekin'im parçaladı edebiyatını. Eski nakedci çakma SS'ci seni.

Çakma SS'ciyim ben... 62 km lik çakma SS ci
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Abi enduroyla hakkı kadar hoplayıp zıplayabiliyorsun Ama enduronun avantajları tabi ki tartışılmaz ona lafım yok.Ama şunu savunuyorum enduro bi alet ile race alet arasında aksesuar ve bakım masrafları çok fark yok

SS üzerindekilere engin züppe ve gösteriş meraklısı şüphesi yok abicim.Çok sevdiğim SS kullanan abilerim arkadaşlarım var adam gibi adam olan..
    O şüpheye düştüğüm insanlar daha doğrusu artık şüphede etmiyorum direk o gözle bakıyorum ; Kaskı koluna takıp güneş gözlüğüyle gezen,toplu taşıma raçlarının yanına yawaş gelip ara gazıyla hızlanan,duraktakilere caka yapan,üzerindeki yüzlerce ytl olan montuda sadece güzel görünmesinden dolayı giyen elemanlardır.Ve o derece büyük konuşuyorum ben onların hiçbirine adam gözüyle bakmıyorum.Çok oluyo o şekilde korna çalıp selam veren..inan sallamıyorum bile..
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çakma SS'ciyim ben... 62 km lik çakma SS ci
    Vah vaaah demek sonunda senide zehirlediler yazık sana. Naked sınıfından bir kişiyi daha kurban verdik SS tayfasına.

Birde orda yazmış ''vaRR'' diye. İnsan bir başlık açar olurmu öyle kuru kuruya var.

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SS üzerindekilere engin züppe ve gösteriş meraklısı şüphesi yok abicim.Çok sevdiğim SS kullanan abilerim arkadaşlarım var adam gibi adam olan..
    O şüpheye düştüğüm insanlar daha doğrusu artık şüphede etmiyorum direk o gözle bakıyorum ; Kaskı koluna takıp güneş gözlüğüyle gezen,toplu taşıma raçlarının yanına yawaş gelip ara gazıyla hızlanan,duraktakilere caka yapan,üzerindeki yüzlerce ytl olan montuda sadece güzel görünmesinden dolayı giyen elemanlardır.Ve o derece büyük konuşuyorum ben onların hiçbirine adam gözüyle bakmıyorum.Çok oluyo o şekilde korna çalıp selam veren..inan sallamıyorum bile..
    bu düşüncene bende sonuna kadar katılıyorum.

deli mavili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet
    Alıntı regresyon59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene de bir lastik değişilir 750 kağıt, 3000e bir yağ değişimi 200 kağıt. Zincir yağı 5000 de biter 40 lira, yıllık kasko 2500-3000 lira, aksesuarlar ciddi para, tüp egzoz 500 euro. Yakıt olarak basarsan 1 litre ile 10 km basmazsan 15 km yaparsın. Üstüne binebilmek için kaliteli bir tulum 2000 ytl'ye yakın. Shoei marka bir kask 1000 ytl'ye yakın. Zırfli koruma bot 500 ytl civarlarında. Tabiki Kaza anında parçalara ayrılmak istemiyorsak bunlar şart. Racing Çin Çan dinlemez. Biniyorsan herşeyin en kalitelesini alacaksın!!! Cebinde para olmadan race e binen sadece rezil olur, sinir olur.
    sen baştan kaybetmişsin dostum önce inanç olucak ben ss de alırım diye
    insan kendine güvenmeli ben de senin gibi sifiırdan başladım ama sen
    dediğim gibi ilk önce kendine inan ben istediğimi başarırım diye ....
    UÇURUMUN KENARINDA OLSAN BİLE SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DİYE GÜLÜMSE

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence konu , bazı arkların dediği gibi çokda gereksiz sayılmaz
    bekar adamsan ev aileye aitse ev giderlerini karşılayacak bi büyüğün varsa elbette binilir.. 1500 ytl, çok fazla kasmadığın sürece race kullanmak için makul bi gelir ayrıca race makinayı kullanmaktaki amaç sırasıyla hız yapmak ,hava atmak ,performans egzosu takıp milletin ilgisini çekmek,nereye gittiğini bile bilmeden motoru sürmek ,bunların hepsinin sentezi diyebiliriz ama en önemli unsur tarz meselesi kimisi enduro sever kimisi naked kimisi ise racing... bunun mantığı belli, öyle anlaşılması zor içerisinde gizemler taşıyan bi konuda değil üstelik

deli mavili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet
    ben 50 yaşından sonra sıfır ss alanları bile duydum adam sırf çok hevesim vardı
    uzun yıllardır bu güne kısmet oldu diyordu ... bu işin yaşı yokkk anlıyacannn..
    UÇURUMUN KENARINDA OLSAN BİLE SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DİYE GÜLÜMSE

Motosikleti
    Honda CBR 1100XX
    bak arkadaş benden bahsetmiş. medyum falammısın yoksa... kafada sac kalmadı kaldıda ağardı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler