Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türkiye'de motor kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    dj_karizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda DyLan
    Evet arkadaşlar bugün arkadaşımın motoruyla Yamaha Crypton ile Kazadan Kılpayı Kurtulduk
    OLay Şöyle gelişti: Işıklı Dönel kavşaktaydık hızımız 70KM/H Zaten yeşil ışık yanıyordu. Sol şeritteki Araba Sola dönmek üzereyken birden sinyal vermeden sağa yani Önümüze Kırdı Direksiyonu Arkadaşım Ayak Frenine asıLdı bir anda zaten Ölümü görmüştüm O fren sesini duyunca. Frene asılınca 10 metre motor Kaydı Allahtan yağmurlu ve ıslak değildi yol 10 metre Kayarak durabildik. Az daha gitseydik kaldırıma veya ßir dükkana girecektik, çok güzel toparladı arkadaşım sonra inince Arabadaki 17 18 yaşlarında çocugu gördük Elini kaldırıyo özür diler şeklinde ama ßiz arkadaşımla Saydırıyoruz saydırmamak elde değil resmen Cana Kasıt yaptı. ßu motosiklet ile 4 üncü Kaza deneyimim. 4 Teker Almaya Karar verdim artık Türkiyede Motor Sürmek ?? Ne kadar Güvenli ßunun Cevabını bulana kadar 4 tekere binmeye devam edeceğim..
    Hükmün Varsa Yargıla Paşam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı dj_karizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bugün arkadaşımın motoruyla Yamaha Crypton ile Kazadan Kılpayı Kurtulduk
    OLay Şöyle gelişti: Işıklı Dönel kavşaktaydık hızımız 70KM/H Zaten yeşil ışık yanıyordu. Sol şeritteki Araba Sola dönmek üzereyken birden sinyal vermeden sağa yani Önümüze Kırdı Direksiyonu Arkadaşım Ayak Frenine asıLdı bir anda zaten Ölümü görmüştüm O fren sesini duyunca. Frene asılınca 10 metre motor Kaydı Allahtan yağmurlu ve ıslak değildi yol 10 metre Kayarak durabildik. Az daha gitseydik kaldırıma veya ßir dükkana girecektik, çok güzel toparladı arkadaşım sonra inince Arabadaki 17 18 yaşlarında çocugu gördük Elini kaldırıyo özür diler şeklinde ama ßiz arkadaşımla Saydırıyoruz saydırmamak elde değil resmen Cana Kasıt yaptı. ßu motosiklet ile 4 üncü Kaza deneyimim. 4 Teker Almaya Karar verdim artık Türkiyede Motor Sürmek ?? Ne kadar Güvenli ßunun Cevabını bulana kadar 4 tekere binmeye devam edeceğim..
    Sizin hatanız burda olmuş,görüyorsunki ışıklara geldin ve birde döner kavşaktasın ''gecenin 03:00'ü bile olsa muhakka ama muhakkak durmaya yakın yavaşlar öyle geçerim.Akıllı bir sürücü,kavşaktaki olası hataları önceden sıralar ve pozisyonunu ona göre alır,ama ilk önce hızını kesinlikle düşürür.Düşük hız senin refleks tepkimeni gerçekleştirmen için büyük bir zaman dilimi sunar.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Honda DyLan
    Kardeşim sağ şeritten gidiyoruz araba ise sol şeritten bir anda sola sinyal vermeden dönüyor bu her türlü trafik kurallarına aykırı bir durum. kavşakta hızlı olmamamız gerekiyor kendi can güvenliğimiz için ama trafik kurallarına göre yeşil yanıyor ve Hızlı gitmek Doğal bişey. ama yinede ben sürüyor olsaydım her kavşakta yavaşlardım arkadaşımında suçu biraz hızlı gitmek kavşakta

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Kardeşim sağ şeritten gidiyoruz araba ise sol şeritten bir anda sola sinyal vermeden dönüyor bu her türlü trafik kurallarına aykırı bir durum. kavşakta hızlı olmamamız gerekiyor kendi can güvenliğimiz için ama trafik kurallarına göre yeşil yanıyor ve Hızlı gitmek Doğal bişey. ama yinede ben sürüyor olsaydım her kavşakta yavaşlardım arkadaşımında suçu biraz hızlı gitmek kavşakta
    Öyle değil işte,düşündüğün türden değil bu işler.

Siz sağ şeritten gidiyor sanız NORMAL-sağdan solluyorsanız ANORMAL-araç soldan gidiyorsa NORMAL-sola dönmek istiyorsa buda NORMAL-siz sağda iken solda yol alan aracın sola dönmek isteyip,sağındaki birine vurmaya ramak kalması ANORMAL
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    arabadır ne yapsa yeridir. kavşakta hızlıysan müstehaktır ...

aman deyim az biraz yavaşlayın da öyle geçin kavşakları. adam sola sinyal verip sağa döner. sinyal vermeyip sağa döner. sağa dönerken sola sinyal verip düz gider ne bilim her bişey olabilir... ama en azından kavşakta yavaş olsanız manevra şansınız artar.

geçmiş olsun.
    !?

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Arkadaşım çok çok geçmiş olsun....

Abiciğim sadece kavşaktı,virajdı,mıcırdı,ıslaktı diye değil....Biz motorcuyuz,motor kullanıcıları olarak(HER AN,HER YERDE,HER YOLDA,HER DURUMDA)2 kat daha tedbirli,dikkatli olmalı ve aşırı sürat yapmamalıyız...Hangi hızda düşersen yada çarparsan aldığın hasar o derece ağır yada hafif olur (HER TÜRLÜSÜNDEN ALLAH KORUSUN).

Şimdi uzun yoldan geldim,geldiğim yol orman bölgesine bağlı bir yoldu....Aşırı hız yapmak istemedim çünkü gece yolculuğu kör noktalar,önünüze atlayabilecek yabani hayvanlar olabilir.(Allah korusun önüme bir tilki,tavşan,köpek atlasa kurtarma ihtimalim sıfır)Bende pert motorda pert olur...Ama önümü rahat görebildiğim yolun uzadığı yerlerde biraz gazı açtım....Ama her an tetikte ve tedirgin...Gece yol almasını seven biri olarak kötü sürprizlerindende korkan biriyim...
    Arkadaşlar kavşaklara,ana yol-tali yol ayrımında yol sizin olsada yavaşlayın,başka araç gördünüzse bekleyin hatta ne olur olmaz yol verin ...5-10 saniye beklemiş olursunuz canınız çıkmaz.....Acelemiz yok,1 kaç dakika erken gideceğimize(ölüme-sakatlanmaya),bir kaç dakika geçte olsa gideceğimiz yer ailemiz,dostlarımız, sıcak yuvamız olsun....

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Bu motosiklet denen makinanın üzerinde saçları ağarmış bir kişi olarak yıllarca edindiğim deneyimler sonucu Görüş ve uygulamalarım;
    Baba parası ile sokağa çıkmış, bir maaşla araba almış, Başkalarının haklarını gasbedip gayrı meşru kazanıp kalite arabaya binmiş kalitesiz ve kültürsüz fiziksel olarak insan görünümüne sahip tropikal ormanlarda yaşayan memeli (Zannediyorum buna ayı diyolar) ruhunu taşıyan yaratıkların her an her köşede karşıma çıkabileceklerini ve her an bir süprizle karşılaşabileceğimi düşünerek son derece dikkatlı motosiklet kullanıyorum. Benim hayatıma kasıt bir davranışı sergileyenlerede gücüm ve imkanım yeterse hayatı boyunca unutamayacakları bir anı birakıp yoluma devam ediyorum. Çünkü bu memlekette yasalar , cezalar, uygulamalar asla caydırıcı olamiyor.

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Al bi cross motor zevkini dağda bayırda yaşa.

nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Evet dostum bende yazdıklarına aynen katılıyorum

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Başka ülkelerde motosiklet kullanmadım ama Türkiye'da motorcu olmak '' zor zanaat'' arkadaşlar.Eğitimdi ,tecrübeydi vs. vs. bunlar önemli şeyler ama nacizane önereceğim şudur ki;Motosiklete bindiğiniz zaman kendinizi arenaya sadece kalkanla çıkmış bir savaşçı gibi görüp, savunma halinde olmanız, yaşamanız açısından en gerekli şey olmalıdır.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    Honda DyLan
    Ne kadar Önlem, Tecrübe , bilginiz , Motor sürmeyi bilsenizde, Dışarıdaki 4 tekerli şahıslar sizi görmüyor görmemezlikten geliyor, Bisiklet sürüyormuşuz izlenimi yaratıyo dışardaki insanlara,
    ama 600CC Lik bir motora saygı daha çok artıyor polisler veya toplum karşısında. Düşük cc li motorsikletler ise bisiklet miş gibi algılanıyor. 4 kaza geçirdim bunlarında hepsi aynı şekildeydi
    Dünkü olayda. Kavşağa yaklaşmışız sağ şeritteyiz 60 70 KM/H Hızımız Sol şeritten ise araba dönecek hamle yapıyor sola, daha sonra kafası karışıyor galiba bizim bulunduğumuz sağ şerite sinyal bile vermeden yavaş bi şekilde önümüze kırıyor. Boşunamı yapıyorlar bu şeritleri ?? ozaman Yollarda şerit olmasın herkes kafasına göre hareket etsin. böyle bişey olurmu ? Sola döneceksen 400 metre kala sol şerite geçeceksin ve karar değiştirmiceksin. Sağ şeritemi geçiceksin yine 400 metre kala sağ şerite geçeceksin. Motorsiklet zevki yaşatmıyorlar adama bu Türkiyede.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)