Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kaldırıma Motor Koymak ve Cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Dün motorum kaldırımdayken bi zabıta kamera gibi bişeyle plakayı çekti. Ne olduğunu anlamadım. Pek de sallamadım açıkçası, ceza yazma yetkileri yok diye. Şimdi kaldırıma koymak yasaklanmış, zabıtalar da ceza yazıyorlarmış.. Ceza ne kadar bilen var mı ? Kardeşim yola mı koyayim motoru, dengesizin biri gelip çarparsa ya.. Amaaaannnnn, bi bu eksikti yaaa.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fiş almazsan 55 ytl ye halolur herhalde bi arakdaşımız siteden yemısti gecenlerde topıc acmıstı kaç para yedıgını unuttum..

geçmiş olsun tubis üzüldüm..

Trafik cezalarını incelediğinizde yaya kaldırımına park etmenin 52 YTL. para cezası olduğunu görüyorsunuz. 155'i aradığınızda "hatlar meşgul değilse" durumu bildiriyorsunuz, "çekicinin durumu uygunsa" geliyor ve aracı çekiyorlar.
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Son zamanlarda kaldırıma motor parketme sonucu alınan cezalarla forum sallanıyor hadi hayırlısı.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Bu sorunu uzunca suredir bende yasiyorum Beyoglu belediye'sine bu konu ile ilgili bir cok mail ve dilekce verdim her seferinde uygun bir alan olmadigindan motorsikletlere ait ozel bir otoparkin olamiyacagindan bahsediyorlar , taksimde biz motorsiklet kullanan esnaflar olarak bir alan almayi bile dusunmedik degil , ama fiyatlarin yanina yaklasilmiyor .

Ben sokak icerisine park ediyorum haftada 3 kez kesinlikle Zabita ekipleri resmediyor ama bugune kadar adresime ulasmis kesin bir ceza gelmedi.

Fakat kaldirim a tasit park etmek yaya trafigini olumsuz etkiliyecegi icin tasitlarin kendilerine ayrilmis alanlara park etmeleri kesinlikle gerekir.

Yani kisaca Tasitlarimizi kaldirim'a park etmek etik olarak'da yalnis , resim cekilerek ceza verilmesi cok dogal

Saygilar.
    First Day Of My Life

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Titan 125(mavilim), XT600(Haydut)
    bir gün bizde yeriz böyle bir ceza kesin. Genelde kaldırıma bırakıyoruz motoru. Çekilmesinde cezaya razıyım ben

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Valla açıkçası hak ediyoruz bu cezayı şahsen ben bankamatikten para çekerken bile bankamatipin önüne kadar motorla yaklaşıyorum neredeyse motordan inmeden çekeceğim parayı motoru az ileriye park edeyimde yüreyeyim yok. Neden ayrılamıyoruz motorumuzdan. Anam Tembel olduk iyice.

Motosikleti
    Cosa 200
    Tasit kullanicilarin dikkat etmesi gereken ilk sey diger kisilerin mal ve can guvenlikleri tehlikede birakacak hareketlerden kacinmak olmali , bu nedenle kaldirim'a kadar tasit park eden kisilerin bu huylarinda kisa zamanda vazgecmeleri gerekmektedir.

Saygilar.
    First Day Of My Life

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Ya bizim kaldırımlar haricinde motosikletlerimizi park edebileceğimiz bi yerimiz yok ki zaten? Yol kenarına çeksek ya gelip biri vurcak, ya da yine ceza yicez. Sırtımızda mı gezdirelim şimdi napalım? Delirdi bunlar iyice yaaa.

benim dukkanın önünde bi araba girecek kadar boş alan bırakıyorum ve motorumu oraya koyuyorum.. amaaaaa tak bi araba gelıyor motor kımın dıyor benım dıyorum cekermısın arabayı koyucam diyor... neden cekıcekmısım o arac degılmı dıyor ya kardessım kucuck sey ıcın kocaman yer kaplıyorsun diyor dukkanımın önü kardeşim sanane bu motorlu araç mı ? araç. vergiini ödüyormuyum? ödüyorum sanane... şeklinde birçok kavgam oldu.. ama inat inattır dukkanımın önünde arabamda var motorumda ve cekmıyorum cekmiycemde kaldırımada koymuycam ıstedıgım yola park ederim vergisini oduyorum.

Motosikleti
    Cosa 200
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bizim kaldırımlar haricinde motosikletlerimizi park edebileceğimiz bi yerimiz yok ki zaten? Yol kenarına çeksek ya gelip biri vurcak, ya da yine ceza yicez. Sırtımızda mı gezdirelim şimdi napalım? Delirdi bunlar iyice yaaa.

Bu soylemlerin altindaki tasiti kaldirim'uzerine park etmeni mesru kilmaz.Elbet motorsikletini guven'ile park edecegin bir yer bulabilirsin.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim dukkanın önünde bi araba girecek kadar boş alan bırakıyorum ve motorumu oraya koyuyorum.. amaaaaa tak bi araba gelıyor motor kımın dıyor benım dıyorum cekermısın arabayı koyucam diyor... neden cekıcekmısım o arac degılmı dıyor ya kardessım kucuck sey ıcın kocaman yer kaplıyorsun diyor dukkanımın önü kardeşim sanane bu motorlu araç mı ? araç. vergiini ödüyormuyum? ödüyorum sanane... şeklinde birçok kavgam oldu.. ama inat inattır dukkanımın önünde arabamda var motorumda ve cekmıyorum cekmiycemde kaldırımada koymuycam ıstedıgım yola park ederim vergisini oduyorum.
    Tam olarak katılıyorum.
    oturduğum yerde her daire 1 park alanı düşmesine karşın. Ben park yerine çektiğimde insanların hakkım yokmuş gibi davranmasından pek hoşlanmıyorum. .

Motosikleti
    Cosa 200
    Arkadaslar konu dagiliyor.Baslikda'kaldirim a park cezasi denmis , Kaldirima tasit park etmenin hic bir hakli gerekcesi olmadigini soyluyorum , lakin sizin soylemleriniz direct 2 li insan iliskilileri ile alakali.Lutfen konu baslina uygun sikintilarimizi konusalim , gerekli ise sizin soylemleriniz icin'de bir baslik acilir.

Saygilar.
    First Day Of My Life

Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar konu dagiliyor.Baslikda'kaldirim a park cezasi denmis , Kaldirima tasit park etmenin hic bir hakli gerekcesi olmadigini soyluyorum , lakin sizin soylemleriniz direct 2 li insan iliskilileri ile alakali.Lutfen konu baslina uygun sikintilarimizi konusalim , gerekli ise sizin soylemleriniz icin'de bir baslik acilir.

Saygilar.
    arkadaşım kalın yazı karekteri kullanmazsan sevinirim çünkü forum kurallarında yasak...
    sanada saygılar

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L

Saygilar.
    Bizim forumun da kuralları var.. Mesela bu şekilde yazmak kural dışı..

Anladığım kadarıyla yedik cezayı..

Motosikleti
    Cosa 200
    Forum hepimizin , "Bold" icin uzgunum editledim.

Saygilar.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    ne istersen var :P
    geçmiş olsun kanka

sen haklısın tabi, motor yola mı koyulur

2 kişi motorunu pick-up'a attığı gibi kaçsa devlet senin motorunun parasını vercek mi

tabi onlar da emir kulu işte, adilik yukarılarda
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Aslında yazacak çok şey var ama susmak en iyisi Burcu'm..

Motosikleti
    Cosa 200
    Alıntı BUnReCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kanka

sen haklısın tabi, motor yola mı koyulur

2 kişi motorunu pick-up'a attığı gibi kaçsa devlet senin motorunun parasını vercek mi

tabi onlar da emir kulu işte, adilik yukarılarda

Gereksiz yere kesilmis bir ceza oldugunu dusunmuyorum ve tabiki tasit kendine ait olan alanlar disina park edilmez.Ozellik ile kaldirim ' a park edilmis tasitlar kesinlikle cezalandirilmali.

Motorsikletimizin zarar gormesin'den urkuyorsak farkli cozum yollari uretmeliyiz.

Bunu Motorsikletlerimizi emniyetli fakat farkli kisilerin yasamlarini olumsuz etkiliyecek sekilde saga sola birakmak ile basaramayiz.

Hic bir neden kendine ayrilmis alanlar disina park edilmesini Mesrulastirmaz.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    ne istersen var :P
    Gereksiz yere kesilmis bir ceza oldugunu dusunmuyorum ve tabiki tasit kendine ait olan alanlar disina park edilmez.Ozellik ile kaldirim ' a park edilmis tasitlar kesinlikle cezalandirilmali.

Motorsikletimizin zarar gormesin'den urkuyorsak farkli cozum yollari uretmeliyiz.

Bunu Motorsikletlerimizi emniyetli fakat farkli kisilerin yasamlarini olumsuz etkiliyecek sekilde saga sola birakmak ile basaramayiz.

Hic bir neden kendine ayrilmis alanlar disina park edilmesini Mesrulastirmaz.
    bi kere motoRsiklet deil, motosiklet !

dier bi husus 'gereksiz, fuzuli, vb' tarzı bişe demedim.

ayrıca motosikleti kaldırıma parketmekle farklı kişilerin yaşamlarını olumsuz etkilemenin mantığını çözemedim.

motor sağa sola değil, uygun bir yere parkedilebilir
    böylece
    ne yaya yürüyüşünü etliker, ne de koşuşunu.

saçmasapan münakaşalarla bi yere varamayız, birbirimizi yemekten başka!

yazdığımı tekrar okursanız, onlara %100 karşıt değilim!
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    bildihim kadarıyla 55 ytl artı 2 ceza puanı dediler

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)