Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaldırıma Motor Koymak ve Cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki. makbuz ve belgeleri mevcut.Zabıtlar sürekli taciz ediyolar gösteriyorsun teşekkür ederiz diyorlar ve gidiyorlar.

Gercektende ornek bir sey yapmissin , Benim buradaki sikintim motosikletimin mobesa kamerasi acisinda durmasi bir kac kez aksaraydan gelen anonslar uzerine trafik polisleri gelip cezai islem yapmak istediler lakin ben motosikletimi bir kac mt ileri yada geri alarak konuyu bu zamana kadar idare etmeyi basardim, lakin senin isgaliye alarak bu konuyu cozmus olman inan cok iyi bir basari . Kisa zamanda bende bu konuya yonelik bir dilekce ile yerel yonetime basvurumu verecegim

vermis oldugun bilgiler icin tesekkurler umarim diger kullanici arkadaslarda bu konuya ozen gosterir

Saygilar.
    First Day Of My Life

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gercektende ornek bir sey yapmissin , Benim buradaki sikintim motosikletimin mobesa kamerasi acisinda durmasi bir kac kez aksaraydan gelen anonslar uzerine trafik polisleri gelip cezai islem yapmak istediler lakin ben motosikletimi bir kac mt ileri yada geri alarak konuyu bu zamana kadar idare etmeyi basardim, lakin senin isgaliye alarak bu konuyu cozmus olman inan cok iyi bir basari . Kisa zamanda bende bu konuya yonelik bir dilekce ile yerel yonetime basvurumu verecegim

vermis oldugun bilgiler icin tesekkurler umarim diger kullanici arkadaslarda bu konuya ozen gosterir

Saygilar.
    rica ederim faideli olabildiysem ne mutlu bana
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Sunu yapalim ,

Oncelikle malzemeler : 1 Ad 75 yaprakli kucuk not defteri

1 adet tukenmez kalem

ve son olarak 1 aret para bandı.

Tarif :

Yaya oldugumuz hallerde , kaldirim uzerine park etmis motosiklet kullanicilarini uyarici nitelikte incitmeden kazanmak adina kucuk notlar duselim , kaldirimlarin sadece yayalar icin oldugunu animsaticak nitelik'te.

Belki bu sayede motorlar kaldirimdan iner ve devlet buyuklerimiz kaldirim koselerinde surekli olan ama gozleri ile goremedikleri motosikletleri gorur ve bizim icin bir adim atar ?

Kaldirimlarda goz'den ve gonulden irak'iz sanirim

Dikkat cekelim derim

Saygilar.
    buda biraz fantazi oldu...ilgili motor sahibinin medeniyet çizgisi eğitim seviyesini bilemezsin...farklı psikoljideki biri o notu koyarkan farklı tepkiler verebilir...Maçkanın göbeğinde 15 aydır motosikletim kaldırımın ortasında durdu...Şili Belediye Başkanı muhtemelen 50 kere geçmiştir...Teşvikiye Camisinden yüzlerce ünlü şöhretli cenaze kalkmıştır...Cumhurbaşkanına kadar alayı Maçka caddesinden önümden geçmiştir ve bir uyarı dahi almadığımı söyleyebilirim...

işte bize dokunan olay bu...uygulamalar farklı ve keyfi...

Tubiş bahtın be kara be kuzum...bu tarz hasas arkadaşlarda hep seni bulur...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Cosa 200
    Sadece Sansli oldugunu dusunuyorum.
    First Day Of My Life

ulkumuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151
    Ceza yazdığını nerden çıkardınız ?
    Polis resmi ceza için değil unutmamak için çeker 10 dakika sonra geldiğinde resimdeki motor yada araba hala ordaysa cezayı keser yok gitmişse cezayı kesmez resmi siler.
    Dalından Kopan Yaprağın Akibetini Rüzgar Tayin Eder

Motosikleti
    transalp
    Geçmiş Olsun Tubıs 123 Ytl Ben ödemiştim Makbuzu Halen Saklarım Geçmiş Olsun Haksız Yere Yemiştim 1 Kadını Karşıdan Karşıya Geçirdim Döndüğümde Fiş Cama Sıkıştırmışlardı Neyse

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, daral geldi haaaa. Arkadaşım takık mısın sen ya. Deli damarımı attıracaksın şimdi benim. Amma kuralcı adamsın, ne yapalım yahu..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Cosa 200
    Alıntı ulkumuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza yazdığını nerden çıkardınız ?
    Polis resmi ceza için değil unutmamak için çeker 10 dakika sonra geldiğinde resimdeki motor yada araba hala ordaysa cezayı keser yok gitmişse cezayı kesmez resmi siler.

Bence yukarida yazidigin cumlelere kendin'de inanma , devletin kolluk guclerinin yasak alan'a park etmis tasitlarin resimelerini cekmesin'deki neden cezaya itiraz edebilicek kisilerin fikirlerini curutmek'dir sadece.Yani istanbul'daki sistem bu , ben cekmedim , yasak oldugunu bilmiyordum vesayre gibi tasit suruculerinin tezlerini curutmek adina yapilan siradan bir islem.

Sen unutmamak icin cekiyor demissin bence bu cok komik bir soylem , yani benim bulundugum il icin gecerli olmayacagini biliyorum

Saygilar.

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, daral geldi haaaa. Arkadaşım takık mısın sen ya. Deli damarımı attıracaksın şimdi benim. Amma kuralcı adamsın, ne yapalım yahu..

Opssssss

Kime bu sitem ?
    First Day Of My Life

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Opssssss

Kime bu sitem ?
    Sanaa

Şimdi dışarıdan geldim, bir kaç yere uğradım ve motorumu kaldırıma koymadım.. Sanki kurallara aykırı davranıyor muşum gibi hissettim kendimi.. Sadece ne kadardır veya ceza yazılmış mıdır diye sordum o kadar..

Motosikleti
    Cosa 200
    hos geldin

Dusuncelerimi aktariyorum elimden geldigi kadar , bu arada bu isgaliye olayi cok iyi bir cozum gibi duruyor senin fikrin nedir?
    First Day Of My Life

Motosikleti
    RS 151
    Bence yukarida yazidigin cumlelere kendin'de inanma , devletin kolluk guclerinin yasak alan'a park etmis tasitlarin resimelerini cekmesin'deki neden cezaya itiraz edebilicek kisilerin fikirlerini curutmek'dir sadece.Yani istanbul'daki sistem bu , ben cekmedim , yasak oldugunu bilmiyordum vesayre gibi tasit suruculerinin tezlerini curutmek adina yapilan siradan bir islem.

Sen unutmamak icin cekiyor demissin bence bu cok komik bir soylem , yani benim bulundugum il icin gecerli olmayacagini biliyorum

Saygilar.
    Bi kere bu olay mersinde gözümün önünde oldu ve burda bazı polisler böyle yapıyor eminim..Ben normal park yerini kastetmiştim Ama bi hususu atladım kaldırımdaki motoru niye çeksin

Motosikleti
    Cosa 200
    Bi kere bu olay mersinde gözümün önünde oldu ve burda bazı polisler böyle yapıyor eminim..Ben normal park yerini kastetmiştim Ama bi hususu atladım kaldırımdaki motoru niye çeksin

Adresine postalanicak ceza makbuzuna ilistirmek icin cekildigine emin'im

Saygilar.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    Domalınan moturlardan.Rayzink
    park kurallarını ıhlal........ 55 ytl agır para cezası....
    belge elıne gectıkden sonna 15 gun ıcınde odersen %25 ındırımlı...toplam odeme suren 45 gun...asarsa katlıyo...5yıla kadar..
    gecmıs olsun..bıde nerde yedıgını solede bızde orda koymayalım

Motosikleti
    RS 151
    Adresine postalanicak ceza makbuzuna ilistirmek icin cekildigine emin'im

Saygilar.
    Başlıkla alakası yok ama
    Cezalar adrese postalanıyormu ben postlanmıyor diye biliyorum Yada bazıalrı postalanıyor bazıları postalanmıyormu acaba

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı derin_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    park kurallarını ıhlal........ 55 ytl agır para cezası....
    belge elıne gectıkden sonna 15 gun ıcınde odersen %25 ındırımlı...toplam odeme suren 45 gun...asarsa katlıyo...5yıla kadar..
    gecmıs olsun..bıde nerde yedıgını solede bızde orda koymayalım
    YY da ki Tedaş ın önünü..

Aman kalsın bundan sonra bulurum motorumu koyacak yer.. Uğraşamam hiç zabıtalarla.

Motosikleti
    Cosa 200
    Başlıkla alakası yok ama
    Cezalar adrese postalanıyormu ben postlanmıyor diye biliyorum Yada bazıalrı postalanıyor bazıları postalanmıyormu acaba

Bir kac sene once itiraz edilmiyen cezalar " odenmemis olanla " adrese postalaniyordu lakin istanbul'da bekletilen 2 trilyonluk cezanin oldugunu biliyorum adrese gonderilmiyor olmasinin nedeni'de posta hizmet bedelinin ilgili kurumlara odenmemesi nedeni ile postalanamiyor umarim faiz'e girmiyordur

Saygilar.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    transalp
    Geçmiş Olsun
    Bende Yaşlı Biri Taksimde Karşıdan Karşıya Geçirmek Için Durdum Kaldırıma Parkedip Karşıya Teyzemizi Geçirdim Döndüğümde 123 Ytl Fiş Buldum Cama Sıkıltırılmış Park Cazası Off.

Motosikleti
    мση∂ιαℓ 151яѕ
    evet tubis yasakmış malesef geçen hafta öğrendim
    bende geçen hafta motorumu iş yerimin önündeki kaldırımın kenarına koydum diye 55 ytl ceza yedim ve dün ödedim
    [B][COLOR="Red"]GAZLA UÇABİLİRSİN AMA FRENLE KONAMAZSIN[/COLOR][/B]::144::

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiş almazsan 55 ytl ye halolur herhalde
    Güzel bir tespit
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    RS 151
    Bir kac sene once itiraz edilmiyen cezalar " odenmemis olanla " adrese postalaniyordu lakin istanbul'da bekletilen 2 trilyonluk cezanin oldugunu biliyorum adrese gonderilmiyor olmasinin nedeni'de posta hizmet bedelinin ilgili kurumlara odenmemesi nedeni ile postalanamiyor umarim faiz'e girmiyordur

Saygilar.
    Faize malesef giriyor bizim bi arkadaşım 1 sene önce ceza yemişti vergi öderken çıktı oda park cezası yemiş 100 gibi bi rakam ödemişti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)