Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Büyük İstanbul Depreminde Motosikletin Fonksiyonu

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Şimdi Fox TV de "Deep Impact" filmini izledim...izleyen vardır belki..

Derin Darbe isimli film...ana teması uzaydan gelen bir göktaşının dünyaya çarpması...

filmin sonunda başroldeki genc motosikletle zirveye çıkıyor ve göktaşının oluşturduğu tsunamiden kaçmak için galiba bir 400 cc enduroyla yüksek yerlere çıkıp hayatını kurtarıyor...fantastik bir durum tabi...

peki olası bir depremde hayatın felc olduğu bir zamanda motosikletimizin ne kadar işe yaracağını hiç düşündünüzmü...ben düşündüm...

deprem zaten kısa sürer...ama etkili olduğunda büyük bir yıkım hepimizi bekler...deprem bitip eğer kurtulabilirsek bu yıkımdan bir an önce yardım bölgesine ulaşmak için olağanca hızla hareket etmemiz gerekmez mi..eğer motorda yerinde duruyorsa ve beton bloklar altında kalmazsak ne mutlu bize...bir şansımız olur belki...

bence afet hazırlıkları yapılırken yardım makinelerinin acil durum çadırlarının yanında acil durum ekibinin olay yerine çabuk ulaştırılması için bir şekilde motosikletli ekiplerin kurulması gerekir...

sadece kendimizi kurtarmak için değil...motosikletle acil yardım ekipleride olay yerine ulaşabilir...görünen köy şu ki yıkım olduğu bir mevkiye ulaşım sadece hava ile olur...ama yıkım yerinin fazla olduğu bölgede acil hizmetlerin olay yerlerine ulaşmaları için mutlak motosiklete ihtiyac var...bir greyder vinc malzeme kamyonu bu yerlere nasıl ulaşacak...asla ulaşamaz...büyük İstanbul yıkımında ulaşım felc olacak...acil yardım doktorları veya kurtarma ekipleri olay yerine nasıl ulaşacak...bence bu işi motosikletler yapar...ne dersiniz...

sizce Sivil Savunma..Kızılayın elinde ne kadar motosiklet var...motosikletin önemini ve gerekliliğini kavrayabilecek zihniyetlermi sizce...

ben sanmıyorum...ellerindeki tek plan büyük bir toplanma yeriyle alakalı...peki binaların altında kalan insanlar nasıl çıkacak...ilk andaki can pazarında kaç kişi ölecek tahmin edebilirmiyiz...halen İstanbul çapında bir İstanbul Deprem Tatbikatı yapılmış değil...

neyse konumuz motosiklet...bu AFET PLANI içinde başrolde motosikletler olmalı...ama motorda insan dışında yük taşımak içinde arkalarına küçük sepetler yapılmalı...2 teker üzerinde ne taşınabilir...sadece ilk acil durum ve hasta taşınması için yaralıları hastanelere taşıabilmek için arkalarında yük taşınması için küçük karavanlar yapılmalı ve bunlar stokda bulundurulmalı...

bireysel olarakda biz bu yıkımdan kurtulabilirsek motosikletlerimizle mutlak bu toplanma yerlerine ulaşabileceğimizi veya paniği atlatabilirsek mutlak canımızı kurtarabileceğimizi düşünüyorum...

özellikle ENDURO makinacıler daha avantajlı derim...

Yüce Allah hepimizi korusun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sen napacan CBF ile?.... Kesin tsunami yolda yakalar seni...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    yahu hafta sonu resident evil 3 ü izledim. onda da dünya bir yıkımdan geçmiş, bi bmw ile geziyordu milla..
    aslında cidden bunu bazı kişilerin kızılaya aktarması lazım. neyin ne kadar işe yarayabileceğini göstermek lazım.
    ama korkarım bir liralık malı iki liraya almak için bahane vermiş olabilme ihtimalimiz de var..
    toplansak site ahalisi olarak bir enduro mu hediye etsek..
    herkes birer ytl verse.. onbin kişi vardır sanırım vermek isteyecek.. eh üretici firmada eşşek değil ya.. indirim yapar biraz olsun.. sembolik bir hediye olur hem.. hem reklamımız olur. hem de dikkatlerini çekmiş oluruz..

bak aklıma başka bişi de geldi.. biz bu birer ytl işini piyango olarak da değerlendiremez miyiz? aynı şartlarla alınan bi motosiklet söz konusu piyango ile bir talihliye verilebilir.. saçmalıyorsam kusura bakmayın. uykum varsa boş konuşmaya başlarım bazen.

iyi geceler

ha bu arada unutmadan.. amin

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen napacan CBF ile?.... Kesin tsunami yolda yakalar seni...
    Tsunumaide zaten bizim makineler ve scooterlar yalan olur...sadece endurocular hayatta kalır...

Demekki PRO çok yaşayacak...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    o satıyodu galiba.. yani onun da durumu meçhul..

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tsunumaide zaten bizim makineler ve scooterlar yalan olur...sadece endurocular hayatta kalır...

Sen hiç kafanı yorma..O durumda altında race olsa dinlemez vurursun dağa taşa.....

Motosikleti
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu hafta sonu resident evil 3 ü izledim. onda da dünya bir yıkımdan geçmiş, bi bmw ile geziyordu milla..
    aslında cidden bunu bazı kişilerin kızılaya aktarması lazım. neyin ne kadar işe yarayabileceğini göstermek lazım.
    ama korkarım bir liralık malı iki liraya almak için bahane vermiş olabilme ihtimalimiz de var..
    toplansak site ahalisi olarak bir enduro mu hediye etsek..
    herkes birer ytl verse.. onbin kişi vardır sanırım vermek isteyecek.. eh üretici firmada eşşek değil ya.. indirim yapar biraz olsun.. sembolik bir hediye olur hem.. hem reklamımız olur. hem de dikkatlerini çekmiş oluruz..

bak aklıma başka bişi de geldi.. biz bu birer ytl işini piyango olarak da değerlendiremez miyiz? aynı şartlarla alınan bi motosiklet söz konusu piyango ile bir talihliye verilebilir.. saçmalıyorsam kusura bakmayın. uykum varsa boş konuşmaya başlarım bazen.

iyi geceler

ha bu arada unutmadan.. amin

dostum Japonya gibi bir deprem bilincimiz asla oluşmayacağı için aslında ne desek bpş olacaktır...Kızılayın son durumunu gördün...Uğur Dündar olmasa bizi yazlık çadırlara mahkum edeceklerdi...ki aynı yazlık çadırları 2 yıl önce afet bölgesien Anadoluya gönderdi...

hep söylerim...bu konuları sivil insiyatife bırakmamak lazım...Askeri personel bu sorumluluğu almalı...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Gece gece başka konu bulamadınmı?.... Felaket tellalımısın nesin?.....

Yat uyu lem....

Motosikleti
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o satıyodu galiba.. yani onun da durumu meçhul..
    o yine enduro alacak...dağda doğmuş...genetik durum...dağlı adam...arazi adamı...göçebe adam...

ama pastanede büyümüş...

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    o yine enduro alacak...dağda doğmuş...genetik durum...dağlı adam...arazi adamı...göçebe adam...

ama pastanede büyümüş...
    huahua yani pashane motorcusu anlıyacağım odur. Abicim bizde enduroya geçelim.Yokmu uygun mondial falan endurosu CBfle kafa kafaya takasa gidelim Geçen benzincide Brodwayi olan bir adam pompacıya şu arkadaki jipi olan adama söyle bakiyim benimki ile kafaya takas yaparmı diye sor diyordu Jip öyle böylede değildi tank gibi birşey Kafa kafaya ise neden olmasın demişdi pompoacı pompaladı yani
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    abicim doğru ve yerinde bi konu olmuş,bencede motosiklet olası bi felaket durumunda gerçekten işe yarar
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    kanka ben yırttım ozaman benimki hani enduro ya hemde en büyünden iki kere yırttım uleeen senide artçı alırdım ama hatun var onu anasına bıraksam seni almaya gelirim sırf yağmur için ama biraz beklemen lazım adanadan fistanbula 8-9 saat sürer sen çatıya çık bekle tostlarıda hazırla ben gelcem
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    böle durumlarda benzin alamayacağımıza göre depoyu her zaman full tutmak lazım
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    başlığı okuduğumda acaba dedim motorlar yüzünden mi oldu deprem(yeni bir komplo teorisi),yada dedim herhalde deprem anında motoru yatırmadan durabilmenin tekniği felandır diye.
    valla depremde bina yıkılmazsa işim kolay,motor bina altındaki garajda.yok bina yıkılırsa...................

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    HELİKOPTER şart oldu , bu yeterince hızlı kaçmaz.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    ewet mete abı bende ızledım fılmı cok guzel gercekten hele o babayla kızın sarılması yokmuydu nası yaktı canımı....

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık

biz scooter ciler halimiz ne olcak abi

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    ben seni halatla çekerim,ama önce metehanı almam lazım sırayla
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    .

hep söylerim...bu konuları sivil insiyatife bırakmamak lazım...Askeri personel bu sorumluluğu almalı...
    Metehan bana bu ülkede sivillerin adam gibi yönettigi bir kurum gösterebilirmisin

Bu arada cross motosikletin faydalarını anlatan bir video olmuş. istanbul'lular biran önce cross makina edinmeye bakın

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    meto aynı filmi bende izledim biraz saçmaydı ama idare eder....
    ben bi ormancılarda enduro gördüm bugüne kadar oda bazı yerlerde ama çoğalması gerek tabi olası bi afette motosiklet tek çözüm olacaktır...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)