Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ceza Yememek Için Kask Takanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    ender99108 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ARKADAŞLAR,BAZI ARKADAŞLARI ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM.MOTOSİKLET KAZASININ KISA MESAFESİ UZUN MESAFESİ OLMAZ.BİR TANIDIGIMIN ARKADAŞI,MOTOSİKLETİ PARK ETTİĞİ HALDE İKEN DURUYOR VAZİYETTE İKEN MOTOSİKLETİ DÜŞÜRÜYOR BAŞINI KALDIRIMA ÇARPIP HAYATINI KAYBEDİYOR.BAKKALA MARKETE FARKETMEZ,MOTOSİKLETLE GİDİYORSANIZ MUTLAKA BİNMEDEN ÖNCE KASKINIZI TAKINIZ,KASK TAKMANIN SİZE NE ZARARI VAR.SADECE TERLETTİĞİ İÇİN Mİ,YA DA GÜZEL YÜZÜNÜZÜ GİZLEDİĞİ İÇİN Mİ?HAYIR.İNANIN O MOTORLARIN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜLERE KASK ÇOK YAKIŞIYOR.JAPONCA BİR AFİŞTİ ZANNEDERSEM ONU BİLEN ARKADAS VARSA EKLESİN FOTOGRAFINI BURAYA,VE KASKSIZ MOTORCU GÖRDÜĞÜMDE EMİN OLUNKİ ARKASINDAN"APTAL İŞTE"DİYORUM.ÇOK SAMİMİYİM.KENDİNİZİ DÜŞÜNMÜYORSANIZ AİLENİZİ DÜŞÜNÜN.POLİS KASKSIZ MOTOSİKLETÇİYE CEZA YAZSADA OLUR YAZMASA DA.AMA KASK TAKMAK,CEZA YEMEME UNSURU DEĞİLDİR.KASK HAYATİ BİR ORGANINIZ OLMALI EĞER MOTOSİKLETÇİ İSENİZ.SEZON AÇILDI BİRTARAFINIZ KAŞINIYOR DAYANAMAYIP BİNİYORUZ MOTOSİKLETLERE,AMA BU ZEVKİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRİN VE KORUMALIKLARINIZI İHMAL ETMEYİN.SAYGILAR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    bazısı mont bile giymiyor varya. gömlekle tişörtle çıkıyo. hiç eğilse vucudunu çizilmekten yüzülmekten koruycak bi mont giy. ne desek boş ender. takmıcak adam gene takmıyo. takan adam da dediğin gibi bakkala giderken bile takıyor. canını düşünen takar kardeşim.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hep aklıma,"BMW'yi kaldıran kask" başlığı geliyor.Hatırlayanlar bilir,Beşiktaş'ta bir alt geçitte olan kazada motorcu BMW marka aracın altında kalıyor ve lazımlığa benzetilen Çin işi bir kask altında kaldığı araca direnip hayatını kurtarıyor.Kask'ka ve korumaya verilen paraya acımayalım.Helede o kadar para verdiğimiz malzemeleri takmamak hiç yapmayalım.
    Ender ayrıca kutluyorum seni.Sanalda bile bu kadar uğraşıp icra ettiğin işini reel'dede hakkıyla yerine getireceğine eminim.Başarılar.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

ender99108 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bilinçli olmak çok önemli,8 ay önce kaza yapmadan önce bu kadar bilinçli değildim,yine de kaskımı takardım mutlaka ama, bazen eldiven takmazdım bazen dirseklik,şimdi hepsini takmadan çıkmıyorum üzerine.hatta çok acele işim oldugunda dahi motosiklete binmiyorum hata yapacagımı düşünerek.bilinçilik önemli ,sizler de kaza yaşamadan bilinçlenirsiniz ümidim.hiçbir arkadaşımızın burnu kanamasın,bizi kendimizden başka hiçbirşey koruyamaz

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    hep sölüyorum her oyunun kuralı var bu ısınde kuralı bu korumalar...korumalar olmazsa oyun kısa surer...

cok dogru bı yazı olmus ama bazılarının umurunda bıle deıl ozellıkle burada buralar cok sıcak oldugu ıcın adam sadece altına bı sort cekıp ole gezıor ustunde atlet bıle yok

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep aklıma,"BMW'yi kaldıran kask" başlığı geliyor.Hatırlayanlar bilir,Beşiktaş'ta bir alt geçitte olan kazada motorcu BMW marka aracın altında kalıyor ve lazımlığa benzetilen Çin işi bir kask altında kaldığı araca direnip hayatını kurtarıyor.Kask'ka ve korumaya verilen paraya acımayalım.Helede o kadar para verdiğimiz malzemeleri takmamak hiç yapmayalım.
    Ender ayrıca kutluyorum seni.Sanalda bile bu kadar uğraşıp icra ettiğin işini reel'dede hakkıyla yerine getireceğine eminim.Başarılar.
    dogrumu anladım çin işi kask arabaya direndi?

bilgilendirmen icin ugraslarından seni tebrik ediyorum, kazasız belasız bineriz insalah

alonso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym fiddle
    ewet haklısınız ama bazı şeyler anlatmakla yazmakla olmuyor işte bi atasözü vardır 1 musibet 1000 nasihatten iyidir diye inşallah o musibeti görmeden akıllanırız diye ben kasksız binenlere gerizekalı diyorum çünkü kendi hayatına saygısı yoktur başkasına ne faydası olsun

Alıntı pre_lude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dogrumu anladım çin işi kask arabaya direndi?

bilgilendirmen icin ugraslarından seni tebrik ediyorum, kazasız belasız bineriz insalah

BU haberin aslıyla ilgili olan link:
    http://www.araconline.com/h/haber.asp?id=4560

BUda sitemizdeki başlık:
    http://www.motosiklet.net/forum/foto...ald%FDran+kask

Baya kötü görünüyor ve tam ibretlik.
    Oğuz

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı ender99108 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bilinçli olmak çok önemli,8 ay önce kaza yapmadan önce bu kadar bilinçli değildim,yine de kaskımı takardım mutlaka ama, bazen eldiven takmazdım bazen dirseklik,şimdi hepsini takmadan çıkmıyorum üzerine.hatta çok acele işim oldugunda dahi motosiklete binmiyorum hata yapacagımı düşünerek.bilinçilik önemli ,sizler de kaza yaşamadan bilinçlenirsiniz ümidim.hiçbir arkadaşımızın burnu kanamasın,bizi kendimizden başka hiçbirşey koruyamaz
    doğru söylüyorsun.. ama bizim millet laftan anlamaz.. başına gelmeden anlamaz.. ne zaman ki kafayı gözü patlatır, bi tarafını kırar, ya vücudunda hatırı sayılır bir miktarı asfalta bırakır, yada derisini asfalta sıvar..

ancak o zaman.. ne yazık ki bende çok dikkat ederdim korunmaya ama kısa mesafeleri umursamazdım.
    asfaltın deri üstündeki etkilerini anlayınca akıllandım şimdi ama..

umarım kullanmayanlarda, umarım zor yoldan gerekliliğini anlayıp kullanmaya başlamazlar..

Motosikleti
    YbR125
    evet aynı şekilde katılıom o musibeti gormeden akıllananlar şanslı ama aptallarda illa musibeti istiyo bilinçli lmak cok onemlı
    avatarda en saadaki benm ilk konserim

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    dark teşekkürederim cok ilginc ya nası taşır o kask arabayı
    kaskın markası hakkında bilgisi olan varmı?

kkorhann34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    evet katılıyorum...ben geçen yıl kaza yaptığımda sadece kaskım vardı her yerim çizildi kolum çatladı aklım başıma geldi şimdi kask montum olmadan öldürseler binmem...can güvenliğim için bunlar gerekli ayrıca ehliyetimde yok(yaşım tutmuyo)yani ne olursa olsun takmak zorundayım...
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    hocam o kaza beşiktaşta değil erenköy ethemefendi alt geçidinde oldu, bende o sırada üstten geçiyordum, bizim arkadaş kaza yerinde rastlamış ve oradaki görevlilerin kaskın bağını çözemediğini görmüş. açmış, sonra kaskı çıkarmış.. best marka adinin en adisi bir çin malı olduğu söylediydi. ama bence adamın eceli gelmemişti. eldiven takmadığı için el tendon bağları yırtılmış sırtına egzost gelmiş sırtıda pişmiş v.s. adam sapa sağlam taburcu edilmişti vesselam

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    ben bi itiraf da bulunuyorum .ev beylikdüzünde iş yeri gürpınar tarafı (bilen bilir )çok kısa mesafe 4-5 km filan kask takmadan gidip gelirdim işe,sonra bu siteye üye oldum birsürü kaza haberi ,fotoğraf,video v.s. şeyler gördüm forumlarda..sayenizde içime bi korku çöktü düşündüm lan oğlum dedim ya peynir kafayla, yada ceviz kafayla bineceksin motora. yaklaşık 1 yıldır kasksız motora binmiyorum,binmemde....

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o kaza beşiktaşta değil erenköy ethemefendi alt geçidinde oldu, bende o sırada üstten geçiyordum, bizim arkadaş kaza yerinde rastlamış ve oradaki görevlilerin kaskın bağını çözemediğini görmüş. açmış, sonra kaskı çıkarmış.. best marka adinin en adisi bir çin malı olduğu söylediydi. ama bence adamın eceli gelmemişti. eldiven takmadığı için el tendon bağları yırtılmış sırtına egzost gelmiş sırtıda pişmiş v.s. adam sapa sağlam taburcu edilmişti vesselam
    Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bi itiraf da bulunuyorum .ev beylikdüzünde iş yeri gürpınar tarafı (bilen bilir )çok kısa mesafe 4-5 km filan kask takmadan gidip gelirdim işe,sonra bu siteye üye oldum birsürü kaza haberi ,fotoğraf,video v.s. şeyler gördüm forumlarda..sayenizde içime bi korku çöktü düşündüm lan oğlum dedim ya peynir kafayla, yada ceviz kafayla bineceksin motora. yaklaşık 1 yıldır kasksız motora binmiyorum,binmemde....
    Motosiklet kültürü denen şeyde tam anlamıyla budur.Senin verdiğin örnek sitemizin bu yolda çok büyük rol oynadığını göstermektedir.Yakın tarihte tüm motorcuların aynı bilince ulaşmalarını dilerim.
    Oğuz

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    biraz önce yanımdan geçti bi eşşek.110 la gidiodum ben yanımdan t shirt le geçti motorada yatmış.yakalayamadım yakalsam söylicektim ama çok hızlıydı.
    Orgazma Dudak Büktürür

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    huceyn yanından geçen mobiletmiydi...
    Paylaşım için sağol. daha önce birçok kez dile getirildi...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    valla bende kaskla heryere gıdılmesınden yanayım.....

bende yaklaış 1 yıl önce motor kazası geçirdim scooter ile aniden önüme bi çocuk atladı kırdım direksiyonu çarpmadım tabi ben uçtum kafamda bi kask bide ayagımda bot vardı. dirseklerim sırtım kalçam çizildi sonra sattım motoru ama ,mutlaka korumalı çıkın ne olacağını bilemeyiz. 2008 de tekrar alacagım hyosung 250gt.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)