Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

mesaj eleştirisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Arkadaşlarım ve abiler...Sizlerden rica ediyorum artık insanlara embesil muamelesi yapmayınız.. İçinizdeki 'yardım etme' durtunuzu 'yardım' sınırlarının dışına taşımayınız..
    Lütfen aşağıda yazanları anlamaya çalışınız..
    -cebinizde paranız olması sizi diğer insanlardan daha akıllı yapmaz! (einstein fakirlikten kırılan bir ailenin çocoguydu)
    -bir motorun kalitesinin düşük olması onu alanla dalga geçmenize sebep olamaz! (Zayıf yavruya gulme,kaplanın yavrusu olabilir)
    -bir insanın motoruna laf edenler yada alacagı motoru 'kafa tutarcasına' eleştirenler çok yardım seviyorlarsa ona mali destek yapsınlar..(başkasının sevgilisine ,abi o sarışın yada o çok uzun onunla birlikte olma diyor musunuz?)
    -motorcu olarak sizin yapmanız gereken bilginiz paylaşmak ve destek olunacak durumda destek olmaktır..
    -bir motoru kotulemek ve lanetlemek destek olmak değildir! Bir motorun varsa dez avantajlarını ve avantajlarını yazarsınız..onu kullanmayı seçen kişiye iyi dileklerde bulunursunuz... ve karşılaştığı bir problem olursa da ona gulmez sadece sorununa çozum ararsınız.. işte bu motorcu ruhudur!
    -pahalı motora binmek sizi motorcu yapmaz..bu ekonomik bi durumdur..
    -iyi motor surmekte sizi motorcu yapmaz..bu tecrube işidir..
    -içinizde oluşan ve onlenemeyen aşk sizi motorcu yapar ki bu açıklanamaz ve ogretilemez..( bu durumda o aşk sizin kalitesiz bir motordan, bazı 'heves' tutkunlarının pahalı motorlardan aldığından daha fazla zevk ve verim almanızı saglar..
    -aşk anlaşılmaz..eleştirilmez..yonlendirilmez..sondurul mez.. o kendi yolunu bulur ve yaşar..sizin aşkınıza yonlendirilen eleştiri ve aşağılama okları aslında o aşkı anlamakta guçluk çeken ve hatta kıskanan insanlara aittir..
    -tekrar ve son kez soyluyorum işiniz bir motoru kotulemek yada dağlara çıkarmak değil.. insanların seçimlerine mudahale etmek hiç değildir.. eğer birşeyler yapmak istiyorsanız bu isteğinizi soruna çözüm arayarak gideriniz..( o motor alınmaz demek, cozum bulmak değildir..Motorun olası sorununa cevap vermek çözüm bulmaktır)
    -pahalı motora binen ve düşük kalitedeki motora laf eden bu insanların bazıları daha madeni yağ kokusunu bile bilmezken gunun birinde yolda kaldıklarında motorcu bir şahsın duşuk kalitedeki bir motorla yanlarında durup gerçektende çok gulunç ve ufak bi arızalarını giderebileceği gunu pek hesaba katmazlar ama defalarca yaşanmıştır..
    .......umarım isyanım adrese gider..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    nasıl insanlarsınız siz tüh size!
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    destekliyorum. aynı durum her mesajda geçerli

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarım ve abiler...Sizlerden rica ediyorum artık insanlara embesil muamelesi yapmayınız.. İçinizdeki 'yardım etme' durtunuzu 'yardım' sınırlarının dışına taşımayınız..
    Lütfen aşağıda yazanları anlamaya çalışınız..
    -cebinizde paranız olması sizi diğer insanlardan daha akıllı yapmaz! (einstein fakirlikten kırılan bir ailenin çocoguydu)
    -bir motorun kalitesinin düşük olması onu alanla dalga geçmenize sebep olamaz! (Zayıf yavruya gulme,kaplanın yavrusu olabilir)
    -bir insanın motoruna laf edenler yada alacagı motoru 'kafa tutarcasına' eleştirenler çok yardım seviyorlarsa ona mali destek yapsınlar..(başkasının sevgilisine ,abi o sarışın yada o çok uzun onunla birlikte olma diyor musunuz?)
    -motorcu olarak sizin yapmanız gereken bilginiz paylaşmak ve destek olunacak durumda destek olmaktır..
    -bir motoru kotulemek ve lanetlemek destek olmak değildir! Bir motorun varsa dez avantajlarını ve avantajlarını yazarsınız..onu kullanmayı seçen kişiye iyi dileklerde bulunursunuz... ve karşılaştığı bir problem olursa da ona gulmez sadece sorununa çozum ararsınız.. işte bu motorcu ruhudur!
    -pahalı motora binmek sizi motorcu yapmaz..bu ekonomik bi durumdur..
    -iyi motor surmekte sizi motorcu yapmaz..bu tecrube işidir..
    -içinizde oluşan ve onlenemeyen aşk sizi motorcu yapar ki bu açıklanamaz ve ogretilemez..( bu durumda o aşk sizin kalitesiz bir motordan, bazı 'heves' tutkunlarının pahalı motorlardan aldığından daha fazla zevk ve verim almanızı saglar..
    -aşk anlaşılmaz..eleştirilmez..yonlendirilmez..sondurul mez.. o kendi yolunu bulur ve yaşar..sizin aşkınıza yonlendirilen eleştiri ve aşağılama okları aslında o aşkı anlamakta guçluk çeken ve hatta kıskanan insanlara aittir..
    -tekrar ve son kez soyluyorum işiniz bir motoru kotulemek yada dağlara çıkarmak değil.. insanların seçimlerine mudahale etmek hiç değildir.. eğer birşeyler yapmak istiyorsanız bu isteğinizi soruna çözüm arayarak gideriniz..( o motor alınmaz demek, cozum bulmak değildir..Motorun olası sorununa cevap vermek çözüm bulmaktır)
    -pahalı motora binen ve düşük kalitedeki motora laf eden bu insanların bazıları daha madeni yağ kokusunu bile bilmezken gunun birinde yolda kaldıklarında motorcu bir şahsın duşuk kalitedeki bir motorla yanlarında durup gerçektende çok gulunç ve ufak bi arızalarını giderebileceği gunu pek hesaba katmazlar ama defalarca yaşanmıştır..
    .......umarım isyanım adrese gider..
    +1...................

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    ne yazık ki bazı motorcu arkadaslar(bu site üyesi değil)
    senin motorun ne sen kaç kuruşluk adamsın muamelesi yapıyolar

çin malı motor kullanıyosak gerizekalı embesil değiliz paramız buna yetiyo buna biniyoz paramız olsaydıda kaliteli motosiklete binseydik diye sürekli yakınıyoruz zatii bide siz aşağılamayın..

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    arızalanmış bir mobiletli yardım için elini kaldırırıyor yoldan bir kawasakici geçiyor. o da ne duruyor amaaaaaaaa bir güzel fırçalayıp gidiyor. yakında böylede olur belkide olmuştur.
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    güzel bi yazı destekliyorum....+1
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Motosikleti
    Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arızalanmış bir mobiletli yardım için elini kaldırırıyor yoldan bir kawasakici geçiyor. o da ne duruyor amaaaaaaaa bir güzel fırçalayıp gidiyor. yakında böylede olur belkide olmuştur.

fırçalamıyoda genelde ara gaz verip geçiolar.. emin ol..

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    genelleme yapmak yanlış olur

ben çok sefer yolda kalmış birinin yanında bir kaç motorcu görmüşümdür.

hatta arslanfb ile riva yolunda durup resim çekmeye hazırlanırken bmw 1150 gs sahibi bir çift varmı bir babında işaret yapmışlardı.

çiğ insan heryerde olabilir
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Çok güzel bir yazı.Söylenenlere aynen, harfiyen katılıyorum.Böylesine güzel bir paylaşım için teşekkürler.

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    anlayana sivri sinek zazz
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Bu yazıyı destekleyen en büyük örnek heralde Kenan Sofuoğlu'nun ta kendisidir
    Şampiyon olmuş yarışçıların içinde en fakir olanıdır
    Poturdak

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Kendinle barışık ol.. Özgüven sahibi ol.. Kendini savunan insanlar, haksızlığa uğradığını düşünen insanlardır.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ne terbiyesiz adamlar var ya

tekrar ve son kez soyluyorum işiniz bir motoru kotulemek yada dağlara çıkarmak değil.. insanların seçimlerine mudahale etmek hiç değildir.. eğer birşeyler yapmak istiyorsanız bu isteğinizi soruna çözüm arayarak gideriniz..( o motor alınmaz demek, cozum bulmak değildir..Motorun olası sorununa cevap vermek çözüm bulmaktır)
    güzel kardeşim burda bir motor kötüleniyorsa (bilinçli olarak yapılanından bahsediyorum) bu, alma da canın yanmasın diyedir.

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendinle barışık ol.. Özgüven sahibi ol.. Kendini savunan insanlar, haksızlığa uğradığını düşünen insanlardır.

Motosikleti
    " AK "
    bende böyle bir konu açacaktım ancak tarttım, ölçtüm biçtim ama kapasitelerin zorlanmaması için açmadım...her köşeye sıkışan ya tehdit ya da avam cümleler ile karşı saldırıya qeçiyor...Halbuki insan kibin cümleler ile tartışılsa herşey yolunda qidecek...Sanırım onlar, karşı fikirde olanlarında onlarla aynı fikirde olmalarını istiyorlar...world of kuzu kısaca özetlemek qerekirse...

çok qereksiz insan war burda ÇOK...!!!

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    çok güzel yazı dostum seni destekliyorum. daha geçenelrde ben mesaideyken (kuryeyim) benim motoruma benzer bi motosiklein rs151 yol kenarında kaldıgını gördüm. yapım gereği ve insanlık namına durdum yardım etmek için.

aramızdaki diyalog şu şekildeydi

ben: abi hayırdır. (30lu yaşlardydı abimiz)

abi: çalışmıyo kardeş anlıyormusun bundan ?

ben: abi sağdan soldan kulaktan dolma bilgim var biraz. bakalım bi

abi: Allah razı olsun kardeş. ben kenan.

ben: bende sinan abi memnun oldum.

kenan abi: nesi var anlıyamadım. bianda stop etti çalıştıramadım tekrar.

ben:halletcez abi emrak etme

biyandan muhabbet ediyoruz biyandan da ben koltugu bagajı soküyorum. mesaimin bitmesine 2-3saat var saat 14 suları.

ben: abi akü yenimi eskimi

kenan abi: motorun ilk aküsü (motor 3600lerde.)

neyse ben koltgu bagajı söktüm.:

kenan abi: len naptın dağıttın motoru

ben: abi ben seyyar tamirciyim

kenan abi: allah razı olsun kardeşim senden. ev taa tebebaşında. (bulunguumuz yere yaklaşık 15km)

ben: bujiyi söktüm. marşa bastırdım kıvılcım atmıyor. islenmiş kararmış ama çaktırmıyorum. buji pert yani.

ben: abi zımpara varmı motorda ?

kenan abi: olması lazım sinan bi parça.

ben: ver abi. araya bi zımpara. bidaha marş. tamam kıvılımı gördüm. daha fazla basmadan taktım bujiyi. 2. marşta çalıştımotor. bendeki yardım etmiş ve sorunu halletmiş olmanın sevincini anlatamam zaten.

kenan abi: adresimi ve telefonumu veriyorum kardeşim. şurda dükkanım var yani orda çalışıyorum. çay içmee mutlaka gel yoksa hakkın kalır bende bak

ben : tamam abi mutlaka gelicem.

olay budur bende. tahminim 15-20 dk sonra tekrar topladım söktüğüm parçaları. abimiz bindi korna çalarak gitti

abi yakında bu forumda çinciler isyan edecek görünüş o
    [B]Büyük ALTAy 1914[/B] [B]İzmir / Bozyaka[/B] [COLOR="Red"][B]MEKAN[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelleme yapmak yanlış olur

ben çok sefer yolda kalmış birinin yanında bir kaç motorcu görmüşümdür.

hatta arslanfb ile riva yolunda durup resim çekmeye hazırlanırken bmw 1150 gs sahibi bir çift varmı bir babında işaret yapmışlardı.

çiğ insan heryerde olabilir
    genelleme yapmadım.. sadece o kritere girenlerden bahsettim..

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne terbiyesiz adamlar var ya

güzel kardeşim burda bir motor kötüleniyorsa (bilinçli olarak yapılanından bahsediyorum) bu, alma da canın yanmasın diyedir.
    doz limiti ince bi çizgidir.. altı keyif verir, üstü öldürür..
    ben dozu geçenlere söz ettim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ünideki hocamızın bi sözü var,ona benzemiş bu( tabi şaka ) : parasız adam şerefsiz adam. hahahahahahahaha

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)