Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyetli psikopat

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    29.03.2008 Gaste den alıntıdır.!

Karın amansız yağdığı günlerden birinde, millet sokaklardan kaçarken, biz; yani fotoğrafçı arkadaşım ve ben Bağcılar’a gitmek zorundaydık. Trafiğin genellikle yoğun olduğu Tarlabaşı bile bomboştu ve her zaman kuyruk olan taksilerden hiçbiri ortada görünmüyordu. Bir süre bekledikten sonra, önümüzde bir taksi durdu. Arka camlarından biri kalın naylonla kapatılmıştı ve yapışkanından kurtulan naylon rüzgarla oynuyordu; çaresiz bindik... Şoför, “Bu havada hayırdır?” dedi, biraz laubali… Pek konuşacak halimiz yoktu. Ayaklarımız donmuş, üstelik kırık camın yerine gerilen naylon rüzgarı kesmediği için ısınma umudumuzu da yitirmiştik. “İşimiz var” deyip kestirip attık.
    Ancak bizim konuşma isteksizliğimizi hiç mi hiç umursamadı: “Avrupa’da olsak, kar mar vız gelirdi. Bir kar yağdı, yolda araba kalmadı” diye sürdürdü kendi kendiyle muhabbetini… Durmadan anlatıyordu ve her konuda fikri vardı. Ben donan ayaklarımın derdindeyken, pek umrumda değildi söyledikleri. Yanımızdan kırmızı bir araba geçene kadar da umrumda olmadı…
    Önümüzde ilerleyen kırmızı arabaya gösterip, “Bak” dedi dikiz aynasından yüzüme bakarak… “Ben bunlara deli olurum. Bir kırmızı arabalar, iki motosikletliler. İkisinin de Allah belasını versin.”

Dayanamadım sordum: “Neden?” Keşke sormasaymışım; içindeki kara kutudan konuştu… “Sinirime dokunuyor işte! Göstermek isteyen, göze çarpmak isteyen, kibirli tipler alır onu… Çok istiyorsa, çarparım biraz” dedi ve asfaltı kaplayan, kayganlaştıran kara aldırmadan, gaza basıp, öndeki arabanın tamponuna dokundu… Biz öylece kalakalmıştık. “Motorlar ise” dedi, “Allahın belaları... Neylerine güveniyorlar? Bir dokunsam altıma alıveririm. Sinirimi bozduklarında, bir burun koyuyorum, Allahları şaşıyor! Devirdim bir ikisini sineklerin…” Sonra direksiyonda olduğuna aldırmadan arkaya dönüp, “Abla, yanlış olmasın, konuştuklarımız aramızda kalsın” dedi.
    Ben ve fotoğrafçı arkadaşım dehşete düşüp, sus pus olduk. Taammüden trafik kazası yaratan bir deliye karşı, hele arabasındayken bir şey söylemek zordu. Direksiyon insanı değiştiriyor; ne kadar hastaysa o kadar… İnsana kötücül bir güç veriyor; yalan bir iktidar. Direksiyonda hastalananların hastalığı diğer insanlarda yaralar açıyor üstelik.

20.03.2008 tarihinden bu yana karayolu taşımacılık faaliyeti kapsamındaki sürücüler, ticari araç sahipleri yani kamyon, kamyonet, otobüs ve minibüs kullanan ticari araç sürücüleri psikoteknik belgeleri olmadan araç kullanamıyor. Kullananlara, kullandıranlara cezai işlem uygulanıyor. Bu değerlendirme, sürücülerin güvenli araç kullanmalarını sağlayan, zihinsel ve psikomotor yetenek ve becerilerinin düzeyini ortaya çıkaracak ve yapılacak kişilik testleri ile sürücülerin ruhsal durumları da belgelenecek (miş.) Bu uygulamanın trafik canavarı portresini ortaya koyacak sonuçlarını merakla bekliyoruz. Haydi, kamusal alandaki çılgın sürücüleri böylece eledik... (Ki o kadar emin değilim.) Peki, geri kalan ve toplu taşımacılık işi yapmayan çılgınlar ne olacak?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YEMEHE DT 125 R(inş.) KTM 640 adventure
    haklısın maaslesef böleleri var trafikte allah cümlemizi korusun bunlardan!

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    Allah ıslah etsin bunlar insan diilki..
    işte bunları düşünerek kullanmak lazım.. aslında buları toplanıp gün belirlesek belirli aralıklarla dövsek =D saka tabi napsak bilmiyorum, tam koruma tam tedbir...

Wayy be...

Toplu taşıma ile uğraşanların dörtte ikisi akıl hastası, geri kalan dörtte ikisi de psikopat...

Motosikleti
    mondial 250 mct 2007
    aksam aksam nasıl sınırlendım yaw. bunlar nasıl ınsan anlamıyorum. aklı sıra delıkanlı, taksıcıya agır abı. ama bılmezkı o asıl delıkanlılık motor kullanmak, bunlara ragmen
    mecho

RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    hayretler içersindeyim. böyle kanı ve sütü bozuk insanlarla aynı havayı solumak gerçekten koyuyo insana
    Bi ülkede "KÖPEKLER" istedi diye atlar ölmez...!!!

Drift Religion

Motosikleti
    YbR125
    insanlıktan cıkmış yaratık dövme fiklri guzeL aslında sinek gibi devircekmiş KOMSER NERDE ENDER ABİ DUy BUNLARI VER ODUNU
    avatarda en saadaki benm ilk konserim

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Tamamda Bu şerefsizin Plakasını Duragını Almak çokmu Zordu Bi Motorcu Dayagıyla Hastanelik Olunca Kendine Gelirdi Köpek Soyu
    Now the world is gone. Im just one.

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    gece gece tamamen moral bozukluğu ama bu yaratıklara rağmen pes etmeden gayret edeceğiz amacımıza ulaşacağız bunlar elbet bi gün insan olacaklardır...
    2 gözüm 2 tekerim var , 4 aç gözünü 4 tekerin var !!!

Motosikleti
    mondial 250 mct 2007
    sıkısmıs trafıkte yanlarından gecerken alacaksın aynasını kalacak ortada.
    mecho

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    hocam sen aynasını aldınmı oda gider baska motorcunun aklını alır..
    bu öküzlere daha insancıl yaklaşcaksınki insan oldugunu farketsin enazından taklit yapar..

Motosikleti
    mondial 250 mct 2007
    evet oda dogru aslında. e bunlara nasıl bır cozum bulacagız.
    mecho

Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    bırakın beyler ülkeye gereksiz adam bunlar boylelerini direk ortadan kaldıracaksın diycem bi motorcu olarak bizde hasta durumuna düşecez istemeden ama çok sinirlendim gece gece vurasım geldi elemanı Allah Allah hayırdır yaa kusura bakmayın fazla insancıl yaklasamıyorum bu sinirle şu an

Motosikleti
    mondial 250 mct 2007
    benım merak ettıgım ne yapmıs motorcular ona. kac taksıcı motorcu yuzunden olmus?
    mecho

Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    motorcular ona bişey yapmışki böyle diycem şimdi ama neyse yaa bu konuya yazmıycam daha fazla iyi geceler

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    yani... allahtan nazaran temiz bi semtteyim ve bizim taksi durağındaki taksicilerden bile birkaçı motosiklet tutkunu.. böyle biriyle karşılaşsam herhalde onu bam telinden yakalamaya çalışır sustururdum..

Diyarbakırlıyım ama şimdi İzmirde okuyorum
    Motosikleti
    TVS Apache
    allah bin belasını versin o insanların yaw...Nasıl zoruma gitti allahım yaaa
    OLMAZSA OLMAZIN OLMASIN

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı Szman! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taammüden trafik kazası yaratan bir deliye karşı, hele arabasındayken bir şey söylemek zordu.
    Ben tam bu esnada arabadan atlardım heralde

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tam bu esnada arabadan atlardım heralde
    yahu deli misin kardeş? olmadı hastir lenn de in git kaçmakla olur mu?

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bigün bi taksici dövücem zaten bu gidişle.....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)