Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ANNEM & BABAM vs. MOTOSİKLET ALMA FİKRİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Değerli arkadaşlarım.. Motorsiklet alma fikri ve aldığım motorsiklet modeli hatta fuar bileti bile bu site sayesinde somutlaştı. Hayatımda çok yer edinen motorumu anne ve babama söyleyemiyorum..... 3 ay oldu annem ile konuyu açtığımda her defasında şiddetli kavgalar ediyoruz ve bana söylenecek son sözler tek celsede söyleniyor.. Babamdan hiç söz etmeme gerek yok. Konuyu sert ve yıkıcı şekilde keser beni de sinirden kudurtur
    Ne yapmalı ne yapılmalı bilmiyorum.. Tüm fikirlere kapalılar ve trafikteki "serseri motorcuları" örnek gösterip kazalarla sözlerimi tıkıyorlar.. Bu fikir dolayısıyla önemli tehditlerde bulunarak beni huzursuz ediyorlar. Ben evime kaskım eldivenim ve dizliğimle giremiyorum. Bunları motorun bagaj kısmına tıkıştırıyorum.. Montumla ilgili uydurduğum yalan ise kar montu yalanı o da biyere kadar söker.. Çünkü yazın o mont kar montu olduğu için giyilmez..
    Ben aileme motor aldığımı hiç söyleyemicem sanırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Kardesım ben senı cok ıyı anlıyorum... aynı dert benım basımda da vardı... Ama zamanla kabullenıyorlar. onlarda haklı evlatlarının basına bısey gelmesını ıstemedıklerı ıcın boyle davranıyorlar. Keske sehır dısında okusaydın daha kolay oluyo kabul ettırmek Allah yardımcın olsun insallah tez zamanda ıcın rahat bı sekılde bınersın motoruna...
    In-Active

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    zamanla aşarsın aile engelini ama zor olacağı kesin.
    ailene konuya birazda olumlu ve yapıcı tarafından bakmalarını anlat!
    ve sabret kardeşim.....kabul edeceklerdir çünkü sabır herşeyi yener.

Önemli bir husus: Ailene acı yaşatmamak için gereken tüm özeni göster!!!!!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aynı dertten bizlerde muzdaripiz. canım annem hiç bir zaman yapacağım şeylere karışmadı ama herzaman kendi fikrini söyledi ve uyardı. hiç bir zaman motosiklete binmeme karşı oldunu söylemedi ama her defasında çok tehlikeli olduğunu ve binmesem daha iyi olacağını dile getirdi.
    bir babam var ki sormayın gitsin, dediğim dedik çaldığım düdük tipte nuh diyen peygamber demeyen bir insan ve kendimi bildim bileli motosiklete binmeme karşı.seni bir sigara içerken bir de motosiklet üstünde görürsem evlatlıktan redderim dediği bile oldu.ikna edilmesi imkansız bir baba ve her ebeveyn gibi istediği tek şey çocuğunun iyiliği.
    ne yapacağımı bilmiyorum, şu an için elimden gelen tek şey babamın görmeyeceği yerlerde motosiklete binmek.

Motosikleti
    -
    işin en zor kısmı !!

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    evet benım babam da ilk basta karsıydı ama sımdı ıkna ettım nasıl konusarak avantajlarını anlatarak resımlerı gostererek enıstemle konusturarak vs.
    ama bı annem varkı evde motorun konusunu actırmıyor . Anne ben motor alıcam dıyınce benım cesedımı cıgnemen lazım dıyor
    ama yaza kadar ıkna etmelıyım eger edemessemde arkadasımın motoru falan deyıp yavas yavas alıstırıcam napıyım

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    bende yenı motor alıcm suan bı scooterım vardı babam scooterı alırken kendısı aldı eve getırdı annem cok karsıydı ama suanda annem motor almamı ıstıyr ama babam aldırmıyor cok karmasık bı durum...ama senın ısın daha zormus....hakkaten ısın en zor kısmı....para bırıktırmek bıle bu kadar zor ve zahmetlı deıl...

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    ben yaşını merak ettim kardeşim ? birde bazı şeyleri anlayamıyorum annenize nasıl laf anlatamıyorsunuz yada çekiniyorsunuz? hadi baba desen ona eyw derim de bana biraz ilginç geliyor. yaşın gerçi 20 den aşşagısa birşey diyememde.tabi bu söylediğim şey erkek için geçerli kız için değil

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    Bir gün al eline kaskı, aniden gir eve. Olsun bitsin

Evet sitem ederler belki ama korumalı bir şekilde dikkatli olduğunu görürlerse içleri bir nebze de olsa rahatlar

Motosikleti
    ah agility ah....
    of ya gerçekten zor bir durum,benim başımda da anne babamn ikna olmamaları sorunu var ve ne tesadüftür ki senin kullandığın motordan agility'den almak istiyorum ben de
    bikaç aydır düşünüyorum nasıl ikna ederim diye,para pul meselesi de değil derdm öğrenciyim ama çalıştırır biriktirir alırım benim istediğim rızalarını almak. Aklıma gelen çözüm de bu yaz bikaç kere motor kiralamak,gözlerini alıştırmak ve tehlikesiz olduğuna ikna etmek. Belki bu şekilde bu sorunu aşabilirim...
    Sana da tavsiye edeceğim bu; bir arkadaşının/akrabanın motoru varsa kullan bikaç kere onların yanında ya da kendi motorunu arkadaşın motoru diye söyleyerek bin,alışırlarsa sorun olmayabilir. (bu arada asla korumasız binme,öyle korumasız kasksız binersen "aha bu da kasksız binio ya düşer başını çarparsa" kaygılarıyla uğraşma ihtimalin var)
    İnşallah en kısa sürede bu sorun çözülür,saygılarımla.

Motosikleti
    aprila rs 125
    dostum al bende o kadar bu konuyu anneme anlattıgımda alamayacagımı dusunup hıc ustunde durmuyo ıyı deıp gecıstırıo babamsa cok kesın bı dılle dırek hayır dıo..ki babam 20 yasından 28 yasına kadar motor kullanmıs bı adam..
    ben hatırlamıorum ama bordo bı jawa motorun yanında takılı sepette ben annemın kucagındayken cekılmıs dunya kadar foto da var.. anlamıorum yahu sen bu zevkı tadıp nasıl benı mahrum etmek ıstıosun
    sonuc olarak benım dusundugum sey ılk once bı motor alıp sonra aldıgımı solıcem yanı emrı vaki yapcas bıras
    artık bı sure harp halınde yasıcas ama katlanmaktan baska caremıs yok muhtemelen bu da duselecektır bı sure sona
    bu sorunu yasayan herkes ısallah bır an once çözer..
    çünkü bu sızın de dedıgınız gıbı en zoru..
    motoru almak bıle bu kadar zor deıl...
    kim demiş sarhoşluk kötü diye!!!!
    ben herşeyimi ayıkken kaybettim....[I][B][/B][/I]

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Ersin hocam sizi anlayabiliyorum(anne-babayı zor ikna eden biri olarak)

Ama onların yerine kendimi koyuyorum ve kardeşlerime motor kullandırır mı idim diye düşünüyorum.

Ve cevabını veriyorum : "şehir içinde hayır"

İlkokul 4. sınıfta iken bile ne mesafelere giderdim bisiklet ile.

Şimdi ise o yaşlarda bir çocuğu 1 km öteye salmam herhalde bisiklet ile.

Hasılı,anne baba kaygılarını anlayabiliyorum. Bir türlü de ikna edilir diye düşünüyorum.

Bazı sözler tutulursa ikna edilir galiba.

Senelerdir araba kullanmama rağmen annem hala yanlız göndermek istemez biryere beni. Hele şehirlerarasında ise asla

Konuşalım bir ara bu konuyu.

GeCe_ hocam

Ersin hocamın yaşı 24 diye hatırlıyorum.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    biraz nakitte, biraz da vakitte problem var.
    ailene bir gün kaskını, bir gün eldivenini, bir gün dizliklerini ve bu şekilde motorun bütün aksesuarlarını gösterebilirsin
    -anne bak bu dizliği taktıktan sonra istersen aydan düş bişe olmaz diye falan
    veya bilgisayardan resimlerini gösterip bi gün arkadaşımın kaskı deyip pat diye getirirsin. Böylece onlarda motosiklet kaskının sağlam korumalı bişe olduğunu anlarlar. Sonra internetten racing motor kullanıcılarının 250km/s le gidirken düştüğünü ve yerde bi müddet sürüklendikten donra ayağa nası kalkıp gittiğini ve birşeyin olmadığını gösterebilirsin. Şaka ya getirip sürekli motor motor dersen (abartmadan) onlarda alışmış olur. en azından kulak aşinalığı olur. sonra motordaki koruma demirlerini, gösterebilir ve düşünce birşey olmadığını koruma demirinin faydasını gösterebilirsin. şimdi sana uzun uzadıya yazdıklarımı kısaca özetleyeyim:
    ---anne("-cim" çok önemli mutlaka kullan) bu motor kaskı al incele görüyormusun taş gibi hatta taştan daha sağlam bu kafanda olduktan sonra bir şey olmaz.
    ---bak buda bellik beli korumak için buna giydikten sonra istersen motorun altına yat sürüklen gene bir şey olmaz (bak alman malı felan diye uydur)
    ---(internette videoları açtıktan sonra) bak adam 250 ile giderken düşüyo yerde o kadar sürükleniyo sonra gene kalkıyo ayağa bide 250 ile giderken benim yapcağım hız en fazla 60 yani
    ---(videolardan motorun arkasına tutunup (motordan inip) devrilmeden giden çok km giden sürücüleri gösterip motorun kolay lolay devrilmediğine ikne et
    ( haa unutmadan söyleyeyim motoru gerekmedikçe kullanmayacağını, bütün arkadaşlarının motoru olduğunu ve arkada gitmenin deha tehlikeli olduğunu, motoru aldıktan sonra izinsiz bi yere gitmeyeceğini ve uzak hiç bir yere gitmeyeceğini onlara inandır bide tüm bunları yapmadan besmele çekmeyi ve ayatak kürsüyü okumayı unutma
    umarın yardımcı olmuşumdur sormak istediğin birsey olursa bana çzel mesaj atabilirsin
    Dikkat! Motosiklette nikotin vardır, bağımlılık yapar! :bounce:

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Valla ben ailemi ikna edemedim. İkna olmaya en yakın cümle babamın söylediği "ne halin varsa gör" cümlesiydi. Genellikle motosiklet ailenin izni ile değil ailenin muhalefetine rağmen oluyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Joyride 200 - DL 650
    Öncelikle herkese tekrar selam,
    Tanışma faslı dışındaki ilk mesajım
    Aslında sadece ailesini ikna etmesi gereken arkadaşlarım çok şanslı, birde evli olduğunuzu ve eşinizin ailesini de ikna etmeniz gerektiğini de bir düşünsenize , yani savunma daha bi sağlam 2 anne, 2 baba karşınızda; ve siz 2 tekerli bir cihazın, kendi tekerleri üzerinde kendi başına ayakta duramayan bir aracın, ne kadar güvenli olduğunu anlatmaya çalışacaksınız.
    Başarılar. Sanırım derdinizi anlatmaktan ziyade emrivaki ile bu daha kolay çözülecektir. Bu seferde karşınızdaki aileniz olduğu için size kırılacaktır. offf düşünmesi bile insanın içini daraltıyor.

Motosikleti
    BMW
    Allah kolaylık versin sana ben bu konuda çok şanslıyım annem motora karışmaz
    babamda yaklaşık elli senedir motor kullandığı için (hala kullanıyor) motor konusunda bana sonuna kadar destek verir senin yapacağın annenin ve babanın kıramayacağı birini ikna edip anne babanla konuşmasını sağla ......

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Sound of perseverance yapıcaksın kardeşim Azmin zaferi olayı...
    Israr et, fırsat buldun mu düzgün motorcuları da göster yap et...
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    valla alıştıra alıştıra yapmalısın.. oldukça uzun ve zor bir süreç. ne kadar ani yaparsan o kadar sert bir tepki ile karşılaşırsın.. kolay gelsin.. valla benim başıma gelenleri bir anlatsam...

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Merhaba,

En güzeli korumalarını birer birer eve götür. Hem korumaların faydalarını ballandırarark anlat, hem de motor almadan önce bunların alınması gerektiğini söyleyerek kararlılığını belli et.

Yaşını bilmiyorum ama 20'li yaşlarda olduğunu tahmin ediyorum. Ne olursa olsun tehlikelerin senin cesaretinden fazla olduğunu unutma. Bu yaşlarda cesaret ve delikan insana neler yaptırır bilirim. O yaşlarda araba kullandığım gibi şimdilerde motosiklet kullansam neler olacağını düşünmek bile istemiyorum. Yani kısaca dikkatli ol, aileni sana izin verdiklerine pişman etme..

ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Sabahtan beri bakmıyordum foruma... Arkadaşlar çok sağolun önerileriniz ve ilginiz için.. Çeşitli anlamlı fikirler ikna etmen için mantıklı bir yol olarak önerilmiş çok teşekkür ederim ama malesef bizimkilere kaskı bırakın dizliği ya da eldiveni göstersem evde çatışma çıkar.. Anne ve baba bu konuda kesinlikle katıdır. Benim onlara göstereceğim video ya da resimlere bakmazlar bile ki aramızda böyle bir dialog tarzı hiç olmamıştır. Yaşım 24 bu arada.. Anneme sordum dün, anne ben motor alamıcakmıyım hiç? C: motor da nereden çıktı şimdi. Bizim sülalede motoru olan var mı? C: Sülaleyi neden önemseyimki? C: Git o zaman yani arkadaşlar anlayacağınız konun k sı açıldığında konuşmalar şiddetleniyor söylenecek en son sözler ile duymak isteyemeceğim tehditlerle göz dağı veriliyor.. (evden gidersin, sana para vermeyiz vs.) Babam ise barut gibidir.. Bi keresinde amcam vasıtasıyla sordurmuştum (sormaya bile çekiniyorum) cevabı olmaz onun ben parçalarını sağdan soldan toplayamam gibi üzücü ifadelerle sert bi şekilde reddetmiş. Ailede onlara söz geçirecek kimse yok herkes onlardan yardım alır dolayısıyla onların dediği yaptığı görüşleri tek kesin ve en doğrudur.. Tartışmaya bile açılamaz.

İşin kötü yanı trafikte arabada giderken birden motorcu bizim arabanın önüne kırar aniden önümüze çıkar vs.. Annem ve babam daha da sinirlenirler ve hatta derler ki bu motorları trafikten kaldırsınlar.. Ben de o arada güleyimmi ağlayayım mı?????????

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)