Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sizde sooter ı motosikletten saymayanlardan mısınız?

Katılımcı sayısı
143. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet , scooter da bi motosiklettir.

124 86.71%
  • Hayır , scooter ın motosikletle alakası yoktur.

19 13.29%

Sizde scooteri motosikletten saymayanlardan mısınız??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı racingnofear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vitesli olsa sözüm yokta vitesli olduğu için özelliği kaçıyo motorsiklet havasını vermiyor motora bindiğin zaman hakkını vereceksin.

Sen süratle kafanı bozmuşsun yavaş giden aletleri motordan saymıyorsun.Senin sonunu hiç iyi görmüyorum.Biz çok senin kafada olanları cenaze kırıcılarla yoldan topladık.Aman dikkatli ol

benim scooterım var kapının önünde brandası çekilmiş bi şekilde yatıo motorsiklet demeye bin şahit lazım vitessiz motorsiklet olmaz onla trafiğe çıktığımda kendimi ezik hissediyorum ve çoğu araçlar beni yolda sıkıştırıyor.scooter bisikletten farksızdır.
    Büyük bir ihtimalle senin f1 in deil bisikletin bile yoktur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru olan 2 tekerlekli herşey motosiklettir
    tanım doğru ise resimdeki biraz fazla tekerden kaybediyor:

ya motosikletti değildi bilmiyorum ama birazcık sportif olcak,otomobiller tarafından accık ciddiye alıncan bence.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tanım doğru ise resimdeki biraz fazla tekerden kaybediyor:

ya motosikletti değildi bilmiyorum ama birazcık sportif olcak,otomobiller tarafından accık ciddiye alıncan bence.
    Tekerlek açısından bakılırsa bu da Tır klasmanına giriyo o zaman 10 tekerlek

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    gereksiz bir konu boşa kaybedilen zaman
    hatta halk diliyle delinin biri kuyuya taş atmış varın gelin gerisini siz getirin.
    hayat değişik tarzlar değişik keyflerden ibaret herkes bir değil birinin sevdiğini birinin sevmesi gerekmez.

Rain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rx-poyraz-rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter Motorsikletleri Herkes Hafife Alıyo Ama Cok Tehlıkelı Motorlar Scooterleri Yatıramassın Fazla Cabuk Kayar Kullanımı Hem Kolay Hem Zor Motorsikletler Yani
    Yapmaa yaa??

Bisikletle geçen arkadaş

ilk motosiklet viteslimiydi?
    Cikolota disLeriMizi.. Hayat DusleRimizi curutuyoR...

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    hehe scooter nasıl yatırılamaz :S
    Bir motosikletin kaymasının sebebi lastikleridir. kalitesiz lastikli vitesli bir motorla nasıl viraj alırken atma söz konusuysa scooter da da aynısı vardır. Çin mallarında kullanılan lastiklerle tabiki yatılamaz. Yatınca kaymanın sebebi motosikletten değil lastikdendir.
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Alıntı Burhansefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha eğlence varmış burda

acayip zevkli oluyo böle saçmalayanları okumak ve tabi site üyelerinin de ona cevap yetiştirmeye çalışması ayrı bir zevk katıyo

durun durun bende cevap vercem bu arkadaşa

bence sen bi şekilde dikkati motosikletine çekip

acaba bunun motosikleti neymiş dedittirip Motosikleti: kısmındaki R1 i okutturmaya çalışıyormuşsun gibi hissettim

Ne dersin???

edit: bir diğer konu ise gerçekten R1 in olup olmadığı

şimdi bunu kanıtlamak için herhangi bir r1 in üstünde çekilmiş resmini siteye upload edebilirsin (video da olabilir) evet asıl mesele de buydu dimi r1 inin olduğunu 7 cihana duyurup prim yapmak istiyordum sonunda bu da oldu benim sayemde hadi yine iyisin

aman allahım çok güzel teori üretiyorum bu akşam formumdayım
    Afferin be Burhan güzel yazmışsın. Bir de o arkadaş yaşına da 23 demiş profilinde, umarım 23 yaşında değilsindir yani oraya yalan beyanat vermişsindir. Çünkü 17 yaşında olan Burhan'ın yazdığına bir bak bir de kendi yazdıklarına...

Scooter bir motosiklet modelidir, çeşididir, familyasındandır, cinsidir. Yani scooter motosiklettir. Aslan da kedidir, kaplan da kedidir, Panter de kedidir bizim sokaktaki tekir Şerafettin de kedidir. Köpeklerle de örnek vereyim mi? Kavramlar Ahmet amcaya, Mehmet abiye göre değişmez, tekdir. Aşkın tanımını mı yapıyoruz da bu kadar anlam karmaşası olsun.

Tartıştığımız somut birşey, çok karşı çıkan olursa açar motosikletin genel geçer(üniversal) tanımına bakar orda yazan scooter'ı içine alıyor mu almıyor mu anlar. Buraya da gelip öyle yazar, o zaman bir şeye benzer...

Debriyaja basmakla araba, motor yürüseydi her önüne gelen Schumaher, Rossi olurdu, böyle saçmalık olmaz... Aksi durumda tanımdan ziyade "ben scooter sevmiyorum ama naked seviyorum" demekten öteye geçmez, beğeniler ortaya çıkar. Yani "pitbulla uyuz oluyorum ama bulldoga hastayım" dendiğinde biri köpek olmaktan vazgeçmez... Zaten motosikleti araçtan saymıyorlar asıl biz ona yanalım.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Arkadaşlar fotoğrafından da belli olduğu üzre 14-15 yaşlarında bi arkadaşımız.. Bırakın, o da büyüyecek.. Herkes aynı şekilde olmuyor o yaşlarda.. Kimimiz daha olgun, aklı başında, kimimiz de böyle işte...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    kızdırmayın bakayım ümmet abiyi

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Niye scooter motosiklet sayılmasın.
    Cruiser, enduro, cross, naked... bölmeyelim. Hepsi kardeş.

celebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X8 250 Siyah
    vitesli scooterlarda var bunuda biliyorsunuz degilmi arkadaslar BUrgman 650 ve eski model vespalar yani neymiş olay vites olayı degil.kisilik kazanma olayı insan ne istiyorsa onu alır onemli olan ruzgarı hissetmektir.
    ayrıca surucuyu motorcu yapanda kullandıgı motosiklet degil korumalarıdır

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı ulkumuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter motor değilse otomatik vites araba da yoktur
    scooter motorları hiç sevmiyorum ama onun da zevki bir başka. ve kullanılan tabir katılıyorum bu konuda. bir aleti kullanacaksan ona hükmedeceksin, sen ondan değil, o senden isteyecek.mesela vites isteyecek, redline diyecek, titreşimi ve her dişlisini hissedeceksin ve diyeceksin ki: işte buuuuu!!!!
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    as t1
    merak ettim scooterleri motordan saymanlar scooterlerin ruhsatında ne yazıyor acaba bisiklet falanmı bir baksınlar scooteri motosikletten bile saymayanlar tuzu kuru olan kişilerdir diye düşünüyorum.

scooter şehir içi kullanım için çok iyibir motordur vitesli motorlar şehir içinde baya bir zor olur debriyaj sıkmaktan elin kopar uzun yolda tabiki vitesli motor
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    ya bırakın bunları yaaa kardeşim motordan saymayan binmez ya eger motordan saymayanlar scotere binmemişse de adımı değiştiririm ben ya takrar diyorum binme arkadaşım seni zorlayan yok şu an scoterler olmasa millet gidecek racing alacak vitesli motor alacak acemiliğini atamadan bi yere toslayacak sonra ne oldu motor kazaları arttı sonra olan bize oluyor arkadaşlar herkese sesleniyorum 16 yaşından küçüklere motor vermeyin verirseniz bile tek başına vermeyin
    ya dun geziyorum yaşı 10-11 geçmez arkasına 2 kişi almış aklı sıra kendisini kanıtlayacak 3 kişi binmiş lütfen yapmayın boyle şeyler sonra dersiniz cocuguma vuran arabanın surucusunun Allah belasını versin bu sozleri soylememek için 16 yaşından kucuklere motor vermeyin
    bu arada tekrar diyorum scoter motorsiklettir
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fotoğrafından da belli olduğu üzre 14-15 yaşlarında bi arkadaşımız.. Bırakın, o da büyüyecek.. Herkes aynı şekilde olmuyor o yaşlarda.. Kimimiz daha olgun, aklı başında, kimimiz de böyle işte...

Helal sana Tubis aynen dediğin gibi o arkadaş büyüsün uslansın demi Hiç kullanmadığın bi motosiklet modeli hakkında nasıl da kesin yorumlar yapıyolar benim motora bi bindireyim onlarıda bakalım scooter nasıl bi motormuş nasıl hız yaparmış nasıl yatırılırmış gerçi benimkide goldwing gibi yawama boşver korkup altlarını ıslatırlar motorum kirlenir.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Açıkcası scooter dışında başka bi motor kullanmadım ama görüyorum ki scooter; vitesli kullanan arkadaşlarda genelde olumlu bi iz bırakmış; scooterı küçümseyen ve motordan saymayan kişlere gelirsem ; ben her görüşe saygılı biri olarak ; bu kişilerin karşısınndakini rencide edebilme olasılığını düşünemeyecek kadar düşünceden aciz ve başkalarının tercihine saygı duymayan kişiler olarak görüyorum ama ankete katılıp hayır cevabını benden esirgemeyen arkadaşlarada teşekkür ederim...

Motosikleti
    Honda Cbr125R
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bırakın bunları yaaa kardeşim motordan saymayan binmez ya eger motordan saymayanlar scotere binmemişse de adımı değiştiririm ben ya takrar diyorum binme arkadaşım seni zorlayan yok şu an scoterler olmasa millet gidecek racing alacak vitesli motor alacak acemiliğini atamadan bi yere toslayacak sonra ne oldu motor kazaları arttı sonra olan bize oluyor arkadaşlar herkese sesleniyorum 16 yaşından küçüklere motor vermeyin verirseniz bile tek başına vermeyin
    ya dun geziyorum yaşı 10-11 geçmez arkasına 2 kişi almış aklı sıra kendisini kanıtlayacak 3 kişi binmiş lütfen yapmayın boyle şeyler sonra dersiniz cocuguma vuran arabanın surucusunun Allah belasını versin bu sozleri soylememek için 16 yaşından kucuklere motor vermeyin
    bu arada tekrar diyorum scoter motorsiklettir
    bende 15 yaşındayım. Ailem ne kadar karşı gelsede kullanıyorum ve kullanmaktanda vazgeçmicem
    :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    bende 15 yaşındayım. Ailem ne kadar karşı gelsede kullanıyorum ve kullanmaktanda vazgeçmicem

sahtekaaaar, abilerini amcalarını kızdırmaya utanmıyonmuuuu

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    15 yaşında r1 mı kullanıyorsun
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    Honda Cbr125R
    Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahtekaaaar, abilerini amcalarını kızdırmaya utanmıyonmuuuu
    dinlemeden lafa zıplıyorlarsa benim suçum ne abicim yhaw ben bunlarla başa çıkamıoyrm ki bidaha hiç bir konuya sazan gibi zıplamıycam başıma gelmeyen kalmadı bide yalancı olduk şimdide sahtekar bi dinlesenize ..... bşy sölerdim ama büyüğümsünüzç
    :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler