Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

master lock kilite o kadar para verdik ama..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    4 ay kadar önce en kalitelisinden 2mt çelik master lock marka kilit aldım. Son zamanlarda biraz tutukluk yapyordu. Neyse Feneryolunda motosikleti bi ağaca bagladım aradan yarım saat geçti ve anahtarımı taktım baktım dönmüyor 15 dakika kadar uğraştım yok açılmıyor.

Sonra bi tane pas sökücü aldım üzerinden biraz döktüm ve açıldı. Aradan bi kaç gün geçti ve bugün şimdi motoru kilitlemek için anahtarı taktim ve kilitlenmiyor. Anahtar dönmüyor. Biraz yağladım yine olmadı. Pas sökücü döktüm ve beklettim yine olmadı.

Şimdi motoru kilitleyemiyorum ve bu kilit beni madur etti. Acaba ne yapmam lazım ?
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 ay kadar önce en kalitelisinden 2mt çelik master lock marka kilit aldım. Son zamanlarda biraz tutukluk yapyordu. Neyse Feneryolunda motosikleti bi ağaca bagladım aradan yarım saat geçti ve anahtarımı taktım baktım dönmüyor 15 dakika kadar uğraştım yok açılmıyor.

Sonra bi tane pas sökücü aldım üzerinden biraz döktüm ve açıldı. Aradan bi kaç gün geçti ve bugün şimdi motoru kilitlemek için anahtarı taktim ve kilitlenmiyor. Anahtar dönmüyor. Biraz yağladım yine olmadı. Pas sökücü döktüm ve beklettim yine olmadı.

Şimdi motoru kilitleyemiyorum ve bu kilit beni madur etti. Acaba ne yapmam lazım ?
    aldığın yere şikayet et
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Simdilik yapabilecegin pek birsey yok. Bu geceyi hayirlisiyla atlattiktan sonra yarın kilidi yaptirmayi dene oldu-oldu, olmadi at gitsin hic gozunun yasina bakma ve en kisa zamanda "xena" marka bir kilit al. Xena kilitlerin hepsinde "ice-proff" ozelligi oldugundan soguga karsi oldukca direncliler

NOT; Kilit tamir edilebilirse icinde bir parca vazelin veya katı makina yagı sur. Zira kisin soguktan dondugu icin tutukluk yapiyor bu kilitler ve zorlandiginda iyice bozuluyorlar.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    o kadar pas sökücü falan denedik ama nafile sanırım mekanik sorun bugun aldığım yere götüreceğim bakalım ne yapacaklar

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdilik yapabilecegin pek birsey yok. Bu geceyi hayirlisiyla atlattiktan sonra yarın kilidi yaptirmayi dene oldu-oldu, olmadi at gitsin hic gozunun yasina bakma ve en kisa zamanda "xena" marka bir kilit al. Xena kilitlerin hepsinde "ice-proff" ozelligi oldugundan soguga karsi oldukca direncliler

NOT; Kilit tamir edilebilirse icinde bir parca vazelin veya katı makina yagı sur. Zira kisin soguktan dondugu icin tutukluk yapiyor bu kilitler ve zorlandiginda iyice bozuluyorlar.
    dostum sende bu gidişle herkesi Xena marka kilit sahibi yapacaksın...

Xena Türkiye distribütörümüsün nesin... şaka bir yana senin dediğin kilide c.tesi bakıcaktım ama kısmet olmadı dostum...bu arada c.teside tanışamadık...başka zamana kısmetse daha çok org.olur...

bu arada bende master lock disk kilidi aldım ama şimdilik sorun yok...bakalım ilerde neyle karşılaşacağım bekleyip göreceğiz...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Benim de ML zincirin kilidinin içine kum toz toprak dolmuştu, aynı yaşadıklarını yaşamıştım. Bolca WD40 ile yıkadım halloldu.
    Üç boyoz bir kola

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Slm , benim bildiğim masterlock kilitlerinin kilit mekanizması garantilidir arıza durumunda aldığın yere ver distirübütöre göndersinler en kısa sürede yenisi ile değiştirirler...
    Daha önce bir arkadaşımınkini değiştirdiler benzer sorun da...

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de ML zincirin kilidinin içine kum toz toprak dolmuştu, aynı yaşadıklarını yaşamıştım. Bolca WD40 ile yıkadım halloldu.
    Hocam bende aynı ürünü kullandım. Ama nafile etki etmedi.

Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm , benim bildiğim masterlock kilitlerinin kilit mekanizması garantilidir arıza durumunda aldığın yere ver distirübütöre göndersinler en kısa sürede yenisi ile değiştirirler...
    Daha önce bir arkadaşımınkini değiştirdiler benzer sorun da...
    götüreceğim ve bakalım ne olacak göreceğiz

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    3 ayrı model master lock halat kılitlerden kullandım,2 side tutukluk yapıyordu ikisininde içi paslandı,en ucuz olan 2.5mt lık kalın olan halat master aralarında en mantıklısı
    Ride your way

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Aynı kilidi kullanmıştım. Malesef açıp kapaması sorun oluyor. Bazen açmak kapatmak için 5-10 dk uğraştığımız olmuştu. İşin ilginç tarafı tanıdığım birine kilidi kullanması için vermiştim. Motoru sabit bir yere bağlamış daha sonra kilidi taktığını unutmuş ve motora binip haraket etmiş, kilit kopmuş hatta motorda zorlanma bile olmamış kilidin koptuğunun farkına bile varamamış etrafaki kişilerin uyarması sonucu olayı fark etmiş

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Her ürün garantilidir, değiştirmeleri gerekir. Malesef bende bir gece kilit açılmadığı için 2 saat demir testere gelmesini beklemiştim.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı kilidi kullanmıştım. Malesef açıp kapaması sorun oluyor. Bazen açmak kapatmak için 5-10 dk uğraştığımız olmuştu. İşin ilginç tarafı tanıdığım birine kilidi kullanması için vermiştim. Motoru sabit bir yere bağlamış daha sonra kilidi taktığını unutmuş ve motora binip haraket etmiş, kilit kopmuş hatta motorda zorlanma bile olmamış kilidin koptuğunun farkına bile varamamış etrafaki kişilerin uyarması sonucu olayı fark etmiş
    Kilitin kopma ve fark edilmeme olayına çok güldüm
    Ama masterlock utanması lazım

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin ilginç tarafı tanıdığım birine kilidi kullanması için vermiştim. Motoru sabit bir yere bağlamış daha sonra kilidi taktığını unutmuş ve motora binip haraket etmiş, kilit kopmuş hatta motorda zorlanma bile olmamış kilidin koptuğunun farkına bile varamamış etrafaki kişilerin uyarması sonucu olayı fark etmiş
    YUH artık yok daha neler...bu kadarmı sağlammış yani bu kilit...o zaman hiç almayalım daha iyi boşu boşuna bu kadar para veriyoruz...

buna benzer olayın aynısı disk kilidinde başıma gelmişti...aldığım dışı sarı boyalı disk kilidini ön diskte unutup gazlamam sonucu trank diye bir sesle çokda zorlanmadan ortadan ikiye ayrılmıştı kilit...elime alıp incelediğimde anladımki kilidin hammaddesi bildiğimiz inşaat HARCI...gözlerime inanamadım ve hemen salladım yolun bir kenarına...sonrasında gidip Master Lock disk kilidi aldık ama bu yazılanlardan sonra bundan da şüheliyim...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    ben koçtaştan aldığım 4 metre kalın zincir için master lock kilit almıştım şifreli, anahtarlı değil yani, 2 senedir kar kış yağmur dışarda duruyor, hiçbir sorun yaşamadım.

arkadaslar bence hıc bu tur kılıtlerle ugrasmaın daha oncede topıc acılmıstı alarımlı kılıtler var cokda pahalı deıl bıraz arastırırsanız bulursunuz bence ondan alın

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı ByPaTr10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bence hıc bu tur kılıtlerle ugrasmaın daha oncede topıc acılmıstı alarımlı kılıtler var cokda pahalı deıl bıraz arastırırsanız bulursunuz bence ondan alın
    Evet bende onlardan düşünüyorum bugun aldığım yere götürdüm. Direk yenisini vereceklerdi ama ellerinden aynısından yoktu gelmesini bekliyorum.

LADYSITTER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K1200S
    arkadaslar bende motoru aldıktan 1 ay kadar sonra masterlock a ait disk kilidi aldım sanırım hepsi kırmızı guvenlik kat sayısı masterlock kriterlerine gore '6' olandan. disk kilidini aldıgımın 3 gunuydu anahtarın takılıp kilidin acıldıgı metal renkteki mekanızma (disk deligine giren) komple durdugu yerde dagıldı aldıgım yere gittim hemen degistirdiler masterlock kilitlerinde sorun olursa hemen degistirin diyormus.ama ne yalan soliim icime kurt dustu bende su xena 14N modelini dusunuyorum ama uygun fiyatlı nerden bulabilirim bilgisi olan varmı ??
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN USTUNDEKI KANDIR TOPRAK UGRUNDA OLEN VARSA VATANDIR

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    sürekli alışveriş yaptığım motosiklet mağazası bana 2 YIL GARANTİLİ masterlock önerdi, hiç düşünmeden aldım çünkü hem tanıdık bir satıcı, ürünü kendisi önerdi, hemde 2 yıl garantili.

evet bu urunler garantılı ama kalıtesız galıba duydugum kadarıyla

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Biraz geç oldu ama yinede yazayım. Masterlock kilidimin yenisi ile birebir değiştirdiler. Çok teşekkür ediyorum masterlock'a düşünmeden alabilirsiniz. Ürünlerinin arkasında duruyorlar ben bugune kadar masterlocktan daha üstün ( bu katagoride ) bi kilitte görmedim zaten

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler