Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Haftasonu olacak direksiyon sınavı için!!!! 50 ytl harç

Motovento
    REKLAM ALANI
    Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    ben yazılı artı direksiona 60 ytl verdim
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    today
    arkadaşım böyle bir harç var ancak bu harcı her kurs kendisi belirliyor.bende bir kaç ay önce a2 direksiyona girdim 30 ytl verdim.ama bu para bence fazla yarında e sınıfı için gircem onada 30 ytl verdim.bu para kursun direksiyon sınavındaki masraflar için alınıyor masrafa baksan en fazla 10 ytl ama görüldüğü gibi tutturabildikleri parayı alıyorlar.kısacası herşey ticaret,sağlık raporunda olduğu gibi

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Ben Temmuzda 30 ytl vermiştim.. Zam gelmiş olabilir ya da kurstan kursa farkta edebilir ama kandırmaca alınan bi ücret deil..
    Ben mesela ehliyeti sadece direksiyon sınavına girerken 30 ytl dosya masrafına aldım
    Eğer kursa gitseydi bu para benden almazlardı..
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Motosikleti
    as t1
    kardeş pazarlığını iyi yapmanlazım ben mesela hiç harç yatırmadım 10 ytl ye sağlık raporu almıştım doktor kim alıcak sağlık raporunu dedi yüzüme baktı çaktı altına imzayı güle güle insan bir inceler dimi hiç bişey yapmadı soru bile sormadı körmüdür sağırmıdır birtek kurs paramı verdim a2+b =700 ytl
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    "Kursa sadece 150 ytl'ye verdim" diyen arkadaşları görünce benim gittiğim kursu basıp,mekanı dağıtmak geliyor içimden

40-50 ytl'den kimse fakir olmaz ama ulen tanıdık ayağına gidiyoruzda adam bize tarifenin okkalısını döşüyor.

Kursa 240, sağlık raporuna 20, sınav harcına 35 ytl vermiştik arkadaşla

Direksiyon sınavında millete motorumuzu vermemizde cabası

Fatih hoca yaktın bizi
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Alıntı volem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ersincim ben volkan, burda da buldum seni
    benim kurstan direksiyon sınavı için para falan istemediler.
    mümkünse parayı verme hibe etmiş olursun.
    kursa kayıt olmadan önce araştırdım bazı kurslar ıvır zıvır parası istiyolarmış öyle ama yasal bişey değilmiş.
    ben kursa 150, sağlık raporu 10, sınav harcı olarak da 35 ytl verdim. başka da bi para istemediler ve istemeyeceklerini söylediler.
    volkan kardeşim hoşgeldin.. Cuma günü aradım kursu dedim
    -bana böyle bir masraftan söz etmediniz, şimdi birden bire 50 ytl ne oluyor? Sekreter: İşte beyefendi herkesten alıyoruz böyle bir ücret her zaman vardır vsvs..
    -Kabul eltmiyorum, kusunuza kayıt yaptırırken özellikle kaç defa sordum 150+35+40 dan başka masraf olacak mı diye siz hayıır dediniz..
    sekreter: (kıvırmaya başladı) işte beyefendi unutulmuş ücretler belli değildi o yüzden bi karışıklık olmuş..
    -kesinlikle kabul etmiyorum dedim. Sonra sekreter bi sn hatta kalın dedi yetkili ile görüştü ve "tamam aramızda halledecez" dedi ben de tamam dedim.

Cumartesi kursa gittim sınav giriş belgesini almaya. Bizde yok vasfi bey de dediler. Sınav günü sınav yerinde ondan alacaksınız vsvs..

Bugün sınava girdim. Giriş belgesini vasfiden alırken 50 lira varsa alalım dediler dedim yok öyle bişi ben yetkililerle görüştüm. Bunu şimdi veriyoruz ama sertifikayı verirken mutlaka alırlar dedi. Dedim alamazlar. 140 kişi verdi olmaz öyle şey dedi. Ben de dedim isterse 1000 kişi versin anlaştığım fiyat beni bağlar!!
    Bu arada sınavdan 85 almışım Kalan yoktur herhall

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Bende sınava gireceğim inşallah, kursa girerken kurs parası 150 dediler şimdi yazılırsan 100 dediler bende yazıldım o zaman anlaşılıyorki 150 verenlerden direksiyon parası tekrar istenmiyor 100 lira verenden 50 tl istiyorlar yani indirim yapmış gibi gözüküyor hiç birşey yaptıkları yok.

Bkz.kurs,kayıt,dersane,laf ebesi:

insanların para için girdiği şekiller,

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    sertifika parası 20tl.aslında bunu yasal ola birşey değil.tamamen indire gandi.yakından tanıdığım hatta aile bağı olduğum bir sürücü kursu tanıdığım vardı ona sormuştum bu yaslammı diye hayır yasal değil tamamen indire gandi demişti
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sertifika parası 20tl.aslında bunu yasal ola birşey değil.tamamen indire gandi.yakından tanıdığım hatta aile bağı olduğum bir sürücü kursu tanıdığım vardı ona sormuştum bu yaslammı diye hayır yasal değil tamamen indire gandi demişti
    bende öyle duymuştum bır araştırın istersenız hem bu 40 lıra idi ne olduda zam geldı indiregandının zammı mı olurmuş

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    birde birşey daha söyleyim ben o tufaya düşmüştüm siz düşmeyin.şimdi ben (b)sınıfı için müracat ettiğimde (b)+(a2) almak istiyorum dedim uyanık kurs sahibi bektı biz saf duruyoruz bu işlerin acemisiyiz fırsat bu fırsat bize kitledi.dediği şu: arkadaşım bence acele etme sen beni dinle yakında zaten (b) sınıfıyla motosiklet te kullanılıcak yasa şuan mecliste zaten hiç acele etme.bizd saf gibi hay alah razı olsun abi senden iki masraf yapmaktan kurtuldum çok saol teşekkür ederim.ulan meğer öyle bir yasa ne mecliste nede yürürlükte varmış aklınca tekrar kurs ucreti alıp (a2) vericekmiş niyeti buymuş.tabi biz kazığı yedikten sonra akıllandık ama iş şten geçmişti..heee neoldu (a2) ehliyeti ordan değilde bir başka yerden aldım...ehliyet alıcak arkadaşlara duyurulur bu tufalara dikkat edin.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

cemo

arkadaşlar sakın direksiyon sınav ücreti vermeyin ben bi kaç gün önce verdim 50 tl bana makbuz falan vermediler biz meb toplu halde yatırıyoruz isterseniz o makbuzdan fotokopi verelim dediler müdüre dedim bu yasal degil ben muhasebeci oldugum için biraz anlıyoruz bu durumlardan asla makbuz almadan para vermeyin arkadaşar üzerinede not düşsünler hatta direksiyon sınav ücreti için diye ama söyleyim yasal degil yani öyle bir makbuz veremezler onun için dedim makbuz verin size bu parayı verdiğimi nasıl kanıtlıycam ben bana makbuz vermediler paramı geri verdiler aslında direksiyon sınav ücretini kurs yatırmak zorunda siz vermesenizde onlar yatırmak zorunda sizden isteme gibi bir hakları yok isteseler bile kesinlikle makbuz alın ve o makbuzla şikayetçi olabilirsiniz ben yaşadım sizinle paylaşmak istedim kurs müdürünün yüzünü görecektiniz ses kayıtlarınıda aldım anlıycanız para vermedim diye bana bişey yapamazlar direk dava açarım iyi niyetimizi kullanıyorlar o yüzden böyle bir çaba içine girdim yoksa 50 tl peşinde degiliz ne kadar çok koparırlarsa o kadar iyi onlar için buna hep beraber engel olalım...

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Benden de 20 TL istediler bende vermedim
    Sex Speed Money...

adam ehliyeti aldı bi sene oldu çatır çatır geziyor hala konuya yazıyorsunuz

MuFFler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R-125
    şuan çok sinirliyim ama yapabileceğim birşey yok, kursa yazılırken 3-4 kez sormama rağmen bana 150 tl artı sağlık belgesi artı yazılı sınav ücreti bir de emniyete ehliyet alırken para vereceğim soylendi. 8 ocak ve 15 ocaktaki direksiyon sınavlarına belgelerimi yetiştiremediler. motor hocasını ancak dün buldular adam kasksız geldi arkadaşından ödünçaldığı bir mobiletle, yarım saat "eğitim" sonrasında bence sen çok rahat geçersin dedi bugün adamı aradığımda bana hikaye anlatıyor müsterih ol diyor geçersin, sürücü kursuyla konuştum konuyu geçememe ihtimalim var dedim onlar da rahat ol geçersin dedi. 75 tl direksiyon sınvı ücretini getirmemi istedi yarınki sınava. yani bu kişiler hocaları tanıyor ki sen rahat ol geçersin diyor ve benim rahatça geçebileceğim sınavdan 75 tl istenerek şantaj yapılıyor. 75 değil 5 lira da olsa koyuyor. vermeyin diyorsunuz ama vermessem bırakacak bu yolsuzlar beni bana akıl verecek olan var mı? şöyle birşey düşünüyorum, parayı vermiyicem, bir arkadaşımı direksiyon sınavına çağırıp sınavı kameraya çekeceğim ve bırakırlarsa mahemede belge olarak kullanacağım.? sizce ne yapayım?

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ah ulan ah vakti zamanında ne bicim kazık atmışlar inş bizden aldıkları paralar başlarına iş acmıştır

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MuFFler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan çok sinirliyim ama yapabileceğim birşey yok, kursa yazılırken 3-4 kez sormama rağmen bana 150 tl artı sağlık belgesi artı yazılı sınav ücreti bir de emniyete ehliyet alırken para vereceğim soylendi. 8 ocak ve 15 ocaktaki direksiyon sınavlarına belgelerimi yetiştiremediler. motor hocasını ancak dün buldular adam kasksız geldi arkadaşından ödünçaldığı bir mobiletle, yarım saat "eğitim" sonrasında bence sen çok rahat geçersin dedi bugün adamı aradığımda bana hikaye anlatıyor müsterih ol diyor geçersin, sürücü kursuyla konuştum konuyu geçememe ihtimalim var dedim onlar da rahat ol geçersin dedi. 75 tl direksiyon sınvı ücretini getirmemi istedi yarınki sınava. yani bu kişiler hocaları tanıyor ki sen rahat ol geçersin diyor ve benim rahatça geçebileceğim sınavdan 75 tl istenerek şantaj yapılıyor. 75 değil 5 lira da olsa koyuyor. vermeyin diyorsunuz ama vermessem bırakacak bu yolsuzlar beni bana akıl verecek olan var mı? şöyle birşey düşünüyorum, parayı vermiyicem, bir arkadaşımı direksiyon sınavına çağırıp sınavı kameraya çekeceğim ve bırakırlarsa mahemede belge olarak kullanacağım.? sizce ne yapayım?
    Konuyu hortlatmışsın ama neyse, bence bankaya yatır parayı kaç paraysa makbuzu götür kursa, zaten bu tip harçları kursa vermiyoruz direkt bankadan hesaba yatırıyoruz ki 50lirayı bize 100 lira deyip fazla para alınmasın.
    Ninja

MuFFler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R-125
    sedici,
    sözlerinden anladığım kadarıyla boyle bir ücret var.? ben direksiyon sınav ücreti diye bir ücretin olmadığını sanıyordum. teşekkürler bilgi için. benim durumumun farkı eğer yazdıklarımı tamamen okursan anlıyacaksın ki ortada bir kumpas var. sinirlendiğim ve akıl istediğim nokta bu.

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    ben halk bankasına yatırdım 45 tl
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MuFFler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedici,
    sözlerinden anladığım kadarıyla boyle bir ücret var.? ben direksiyon sınav ücreti diye bir ücretin olmadığını sanıyordum. teşekkürler bilgi için. benim durumumun farkı eğer yazdıklarımı tamamen okursan anlıyacaksın ki ortada bir kumpas var. sinirlendiğim ve akıl istediğim nokta bu.
    Okudum da üzerine düşmedim o mevzunun, sen parayı mümkünse bankaya yatır makbuzu götür kursa, sınavı yapacak olanların kurstakilerle herhangi bir bağlantısı yok (tesadüfen akraba, arkadaş vs çıkmazlarsa tabi) bildiğim kadarıyla her seferinde başka gözetmenler geliyor sınav için, hiç sıkıntı yapma kendine sınav zaten çok basit düz gidip hunilerin arasından slalomla dönüyorsun. Ben şantaj olarak algılamadım açıkçası. Sınavda düşüp ehliyet alanlar var onu bildiğim için "rahat ol geçersin" demelerinde kinaye görmedim. Ama tabi yaşananları konuşulanları bilmediğim için ne desem BOŞ, gerçekten bir kumpas varsa Allah yardımcın olsun, sinirlenmemek elde değil.
    Ninja

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    direksiyon üçreti die bişimi var ?? 2009 ehliyet aldıgımda böyle bi ödeme yapmamıstım ..
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)