Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Boy problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    Arkadaslar selam.Gecenlerde Yamaha bayii ne gidip İstedigim yamaha ybr 125 in üstünde kendimi denedim.Ayaklarım yere basıyordu ama 2 tararfta parmak ucları yani parmak topukları(her neyse terimi).Şimdi Donalt amcanın Sitesinde "Bindiniz…her iki ayaginizin tabani yere tam basiyormu? Basmiyorsa aynen inin…Basiyorsa iyi…" yazıyor.Burda ayak topuklarının yere degmesi gerektigi anlatılıyor.Şimdi bu motorun sele yüksekliği 780mm(78cm) bu motorda ayaklarım tam olarak yere oturmuyor ise ki scooterlerde oyle (Kanuni popcorn mesela) Ben hangi motora binmeliyim? Hangi motora binsem parmak ucunda duruyorum.İleride belki Super sport tarzı bişeye binmeye kalksam ki en az 83cm sele yuklekligi var.Ben buna binemiyosam neye bineyim arkadaslar? Akülü scootere mi bineyim? Bi akıl verin çıldırmak üzereyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    Yok
    tecrübeli arkadaslar bi çözüm sunucaklardır, hiç kafayı falan yiyip üziliyim deme..
    sabır
    [B]- Akil ile hiz ayni orantida olamaz. Biri yuksekse, biri mutlaka dusuktur. -[/B]

droral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 125T, Kymco Grand Dink 250, Honda Today
    Merhaba Cronos, benim de boy problemim var. Almadan önce hemen hemen piyasadaki tüm scooterları denedim, hepsinde de, ben de ancak parmak uçlarımda durabiliyordum. Sonra AS 125T'yi keşfettim. Bence şu anda piyasadaki en alçak motor Asya Motorun AS 125T modeli ve ben şu anda ona binebiliyorum. Denemeni tavsiye ederim...

alptoker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125
    Bu arada seleler aşağıya iner ufak bir ayarlamayla.
    In the long-run we are all dead
    CBR 125R Kırmızı/Siyah

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İndiğinde başka problemler oluşuyormuş. Yani pek sağlıklı olmuyormuş. Endurocu arkadaşlardan duydum.
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

Motosikleti
    Alıntı alptoker adlı üyeden alıntı
    Bu arada seleler aşağıya iner ufak bir ayarlamayla.
    alptoker Motosikletlerin amortisorlerinde oynama yapılarak 5cm gibi bi kısaltma yapılabilir.Artı sele boyutunuda göze alırsak binerim fakat motosiklet acısından saglıklı olurmu bu durum?
    YBR 125 mesela. Birde Supersportta da bu durum söz konusumu ? Yaş 20 şu saatten sonra boyda uzamaz(1.60) Sırf bunun yüzünden kompleks yaptım. Ben galiba motosiklet sevdasından vazgeçicem.Napiim binemiyorum. Binerim hemde krallar gibi ama durmak sorun olur

eğer hafif yan yatırdığında ayağın yere tam basıyor ve motorun ağırlığını dengeleyebiliyorsan, devirme ihtimalin yoksa kafana göre takıl.. bir süre sonra alışırsın.. Boyuna göre motor yaptıracak halin yok.. Uzamayı dene danone ye.. Ayrıca motora alıştıkca kendine göre pratik çözümler üretirsin mutlaka.. mesela motoru durma noktasına geldiğinde zaten ister istemez hemen hafif yatırır ayağını yere atar ve motoru dengeye alırsın.... Ama dikkat et üstüne devirme.. Motor durduğun zaman eğer sağa sola bir yatma yoksa zaten dengededir.. Dengede olan bir motoru devirmek için bir tarafa yük vermek lazım.. O yükü vermeden inmeyi başarırsan al sana motor tepe tepe kullan...

Alıntı droral adlı üyeden alıntı
    Merhaba Cronos, benim de boy problemim var. Almadan önce hemen hemen piyasadaki tüm scooterları denedim, hepsinde de, ben de ancak parmak uçlarımda durabiliyordum. Sonra AS 125T'yi keşfettim. Bence şu anda piyasadaki en alçak motor Asya Motorun AS 125T modeli ve ben şu anda ona binebiliyorum. Denemeni tavsiye ederim...
    arkadaşımız ne güzel demiş denesene bir istersen bende çok uzunu rahatsız oluyorum boy 1.90 bende ondan dolayı rahatsız oluyorç çok bükülüyorum napalım herkesin sorunlar başka

Motosikleti
    Alıntı royalmen adlı üyeden alıntı
    Alıntı droral adlı üyeden alıntı
    arkadaşımız ne güzel demiş denesene bir istersen bende çok uzunu rahatsız oluyorum boy 1.90 bende ondan dolayı rahatsız oluyorç çok bükülüyorum napalım herkesin sorunlar başka
    Herhalde biraz yüzsüz olucam kardeşim ama Ben klasik motorlardan hoşlanmıyorum keşke as 150t falan deseniz?

alptoker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125
    Motora bi zararın olmaz da sele ayarı diye biliyorum amortisöre ellenmiyordur heralde .Herkes bunu yapıyor. Supersport zaten yere yakındır, yere basarsın heralde. Biraz daha kısalabilir diye biliyorum.
    In the long-run we are all dead
    CBR 125R Kırmızı/Siyah

Motosikleti
    Alıntı alptoker adlı üyeden alıntı
    Motora bi zararın olmaz da sele ayarı diye biliyorum amortisöre ellenmiyordur heralde .Herkes bunu yapıyor. Supersport zaten yere yakındır, yere basarsın heralde. Biraz daha kısalabilir diye biliyorum.
    Keşke üzerinde kendimi deneme gibi bi şansım olsaydı.Ama sitelere giriyorum en düşük seleli motor hayabusa)) oda 80cm.Digerleri 83cm benim parmak uclarım 78cm olan ybr 125 te.. onlara binememki:(

Edit : Biraz sonra bi link pastelicem arkadaşlar orda Donalt amcanında post u var.

ROYALMEN gibibenim de boyum 1.90 çoğu motor yavrucak gibi kalıyor yanımızda bizdede bu problem var YBR 125 almak istirem altımızda kedi eniği gibi kalacak diye almıyoz

Alıntı pacino adlı üyeden alıntı
    ROYALMEN gibibenim de boyum 1.90 çoğu motor yavrucak gibi kalıyor yanımızda bizdede bu problem var YBR 125 almak istirem altımızda kedi eniği gibi kalacak diye almıyoz
    SANA KATILIYORUM BENDE YBR125 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA SONRA ALTIMDA UFAK KALICAK DİYE VAZGEÇİYORUM

Motosikleti
    Arkadaşlar evet sizlerde haklısınız ama ! Sizler sadece küçük görünür diyorsunuz..Ben motora binememekten şikayetciyim..Sizler Cross, Enduralara bile binebilirken Ben binemiyorum.
    Bu arada Site link' i..
    http://www.motosikletokulu.com/fusio...8&thread_id=36
    Burda bi kız kardeşimiz de benim gibi boyundan şikayetci.Ona iyi yardım etmişler.Benimde işime yaradı o konu baslıgı Fakat ! yinede kendime güvenemiyorum..Ama yine ben motosiklet olayını bırakmıcak.. Yinede alıcam.Azimle şıçan...! Mermeri bile deler !

Cronos bence şu mesajı düzelt sondakı laf biraz argo olmuş benden tavsiye ayrıce seni biraz çeksek uzamazmısın

Motosikleti
    Ne dersiniz Arkadaşlar? Sizce Ben bu şekilde motosiklet camiasına gireyimmi?Yoksa benim için bu boş bi hayalmi? Ben ybr 125 i alırım.. Fakat ileride büyütmek istedigimde seleler de büyüyecek..Aklım cok karısık... Cokkk

bence gir ilerde bir oluru bulunur herhlde dünyadaki kısa boylu insan bir tek sen değilsin bir çözüm bulunur sen bence gid bir bayiye al bir ybr babalar gibi kulan

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boyun 1.60 bile olsa tek kişi hiç problem olmaz belli bir süre sonra ama artçı alırsan problemler yaşayalilirsin.
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla şimdi bir bilen ayak topukları yere değecek demişya bu hangi modellerde geçerli acaba bunuda sormak lazım bir bilen amcaya
    ktm 640 advanture sele yüksekliği yanılmıyosam 90 küsur santim şimdi bu motora binmek için yani topuklar yere değmek şartı ile 2 m boy olması lazım bu akıl karı değilbence bu oran kontrolu sağlayacak şekilde tek ayak ile sınırlanmalı
    ama yinede bir bilene sormalı
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler