Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Çin Malları Satışa Devam Etsin Mi ?

Katılımcı sayısı
32. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

21 65.63%
  • Hayır

11 34.38%
3. sayfa BirinciBirinci 123

AB Uyum Yasaları Doğrultusunda Çin Malına Hayır!

Motovento
    REKLAM ALANI

ben metal a sonunu a kadar hak veriyorum amerikanlı bir edebiyatçını sözü çok hoşuma gider ben zenginmiyimki çin malı kulanıyım adam haklı habiei bozulan sağ solu dökülen malı napalım ama yedek parçası ucuz diyecekler ama bir parça çin malı ise 1 hafta gidiyor adam gibi bir şey se aylarca gidi yo yani çin malına yatırdığınız para daha fazla metal arkandayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBX 750P-JINLUN 250
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı
    maynax, senin görüş açın ve genel kültürün zayıf sanırım. Arkadaşım Çin malı gelmese Japon, Endonezya, Kore, Taiwan malı gelecekti. 50 cc 100 cc 125 cc bir sürü Yamaha, Honda gelecekti! Aralarında mükemmel bir rekabet başlayacaktı. Senin CBR125 e verdiğin 5.000 YTL ye yakın para olacak 3.000 YTL neyse ya takılın siz ÇanÇinÇon mallarıyla size yakışanda bu zaten . baturalps, arkadaşım ben bilg.mühendisiyim. Türkiye dışında ve Türkiye gibi geri kalmış bütün ülkelere Çin gönderiyor bilgisayar parçalarını ama gel gelelim Ab üyesi ve America gibi gelişmiş sayılan ülkelere bilgisayar parçalarını Finlandiya ve America üretip gönderiyor. Öyle iki kartın üzerinde Made in Chine yazdığını görüpte "her bilgisayar parçasınıda Çin üretiyor ona bakarsanız" demekle bitmiyor iş, bir binayı yıkmak kolaydır, zor olan ya binanın destek noktalarını bulup yıkılmaz hale getirmektir ya da yıkılacak binanın yerine bir eğitim kurumu açmaktır ...
    özellikle 'Çin malı gelmese...' diye başlayan cümleye takıldım. yıllardır çin malları yoktu da neden şu senin hayranı olduğun markalar indirim yapmadılar. servis bedelleri olarak 300 milyon gibi rakamlar aldılar. bunun bir açıklaması var mı? Benim bildiğim Çin malları gelince diğer markalarda bir telaş başladı ve kendilerine daha bir çeki-düzen vermeye başladılar.

aksini söyleyebilecek var mıdır?

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    metal demiş ki:
    Ab üyesi ülkelerde Çin malının satışının yasak olmasının sebebi Çinde üretimi arttırmak ve gideride azaltmak için küçük yaşta işçi çalıştırılıyor.bunu boykot etmek için çin malı yasaklanıyor demiş size ne kadar inandırıcı geldi bilmiyorum avrupa gün geçtikçe haçlı birliği oluşturdugunu göz önüne sürüyor toplantıların oldugu yer de dahi haç tan geçilmiyor bunlar hep kandırmaca sadece kendi mallarını satabilmek için yalan dolana giriyorlar avrupa ilk önce afrikada yaptıgı eziyetleri bi kınasın kabullensin ondan sonra başka milletlere b*k atsın (bu yazı tamamen tarafsız yazılmıştır)ben hiç bi zaman çin malı çok iyi veya çok kötü demiyorum. ne kadar para o kadar köfte millet çin malı alırken zaten çok iyi bişey olmıyacagını kabullenipte alıyo

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    ++++ ben 4 aydan beri çin malı kullanıyorum tek bi tıkırtı dahi yok çin malı parçalanıyo diyen arkadaşlar her gün motorlar la kros mu yapıyoda motorlar bu kadar çabuk dökülüyo, hani sen hiç kullanmıyosun diyecekler için motorum 8000 km de

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Ben Yamaha DTR 125 e de bindim Suzuki GN 250 ye de Honda Titana da Gilera 125 e de Jawa 250 ye de Ama hepsinin mutlaka eksiği vardı ve tamir bile ettirmek bir sürü para tutuyordu. Simdi ilk Sıfır motorumu aldım. Sorunum olunca rahatlıkla servise götürüyorum. İstediğim parçayı fahiş fiyat söylenmeden alıyorum.

Peki Çin Malı gelmeseydi bunlara binebilecek olsaydık ucuza gelecek olacaklardıysa neden gelmediler şimdiye kadar. 2 sene önce Yamaha servisinde Cross mororumun depo üstüne orjinal etiketini takmak istediğimde benden 90 milyon fiyat istemelerimi. bir 125 cc pistona 150 milyon para ödemememimi GN 250 marş motorunun sadece ucu diş sıyırdı diye tamamını almak zorunda oldugum ve sipariş için günlerce beklemek zorunda kalmam mı? Gilera 125 için Beyin almak için kesin olmayan ve verilen fiyat ve tahmini verilen geliş süresi mi? Granaj bulamayıp hikayeden verilmiş bir şekille binmek zorunda kalmammı ve On fren diski bulamamam mı?

Hangisi değişecekti. Eğer bir rekabet olacaksa şimdi olsun. Hadi Japon, Hadi Amerikalı, Hadi Avrupalı rekabet et de görelim Çin' le ama bunu hizmetle yap ucuzlukla yap pislik atarak değil.

Kalitesizlik diyenlere de sözüm. Diğer motorların sadece birkaç Yedek parçalarını alabileceği fiyata full aksesuar Motosiklet alan insan ondan bir Harley verimi veya üstünlüğü beklemez zaten.

Ha bu arada Çin Malı kalitesizdir diye bir kural da yok. CE Sertifikasız Motor ithal edilemiyor bildiğim kadarıyla.

Metal arkadasımın alttaki cevabı için eklemedir. Benim için en iyi motor Jinlun 150 değil Mondial hiç değil. İyi okursan anlatmak istediğim açık. Şunu da açıklayayım en keyif aldığım motor Yamaha DTR idi. Benim isteklerimi karsılayacak en iyi motorlarda Africa Twin, Yamaha TNR, KTM veya BMW dir diyebilirim.

Ama istersen Yeni almış bir BMW 650 kullnıcısı ile de konus. Bakalım sorunsuzmuymus. Beklentileri ve karşılaştıkları neymiş. Neden Titreşim sorunu motora ayıracak bütcesi kısıtlı olanların tercih ettiği ucuz motorlarda Bangır bangır kulaktan kulaga yayılıyorda. Pahalı motorlarda konusulmuyor.
    Sadobey

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    tetron, zaten Makine arkadaşımız sana aksini yazmış onu okumadın sanırım. Sadobey, zaten şöyle birşey var nedense bizim forumda, Mondial alanlar için en kral motor Mondial, Jinlun alanlar için Jinlun, Asya alanlar için Asya . Biride çıkıpta delikanlı gibi benim motorum bo..tan dese şaşarım zaten. Neyse abi taqılın ne kadar ekmek o kadar köfte ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

metal boşuna uğraşma bunlara derdini anlatamasın onda uğraşma ilk başta bende düşünüyodum çin malı bir motor alıyımdiye sonra bir söyle düşündümki bu çin maları bu kadar ucuz sa demeki bir şeylerden ödün veriyolar zaten motorda kelle koltukta gidiyoruz birde altımdaki moturun yok şurasımı bozuk yok şurası niye ses çıkarıyo diye düşünmiyelim dimi ama herkezin kendi kararı

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ha bu arada bu gün bizim hakanın motor benim dükkanın önünde duruyodu bir ingiliz uzun uzun baktı beğendiysen satim dedim adam almayı düşünüyom zaten dedi 150 cc si ingilterede 1200 £ muş 2928 ytl ye denk geliyo
    ama adı farklı vede çin malı noldu hani boykot avrupa biriliği boykot ediyodu ingiltere demekki ab den çıktı bizim haberimiz yok
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    HONDA CBX 750P-JINLUN 250
    tetron, zaten Makine arkadaşımız sana aksini yazmış onu okumadın sanırım. Sadobey, zaten şöyle birşey var nedense bizim forumda, Mondial alanlar için en kral motor Mondial, Jinlun alanlar için Jinlun, Asya alanlar için Asya . Biride çıkıpta delikanlı gibi benim motorum bo..tan dese şaşarım zaten. Neyse abi taqılın ne kadar ekmek o kadar köfte ...
    Satın aldığın motoru beğenerek, görerek aldığına göre sonuçta onunla gönül bağı kurmanda gayet doğaldır. Ucuzlar içinde tek çeşit yok ki. pahallı motorlardan daha çok seçenek var. Hangisini istiyorsan, beğeniyorsan onu alırsın.

Yazdıkların içinde sadece 'Ne kadar ekmek o kadar köfte' kısmı doğru.

trigger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250R
    metal kesinlikle anlamış bulunmaktayım ki sen çin malı motoru alanlarla ilgili bi derdin war çünkü eğer derdin gerçekten yazdığın şeylerse kör olman gerekiyor. Çocuklar çalıştırılmasın diye boykot koyduklarını sölüyorlar ve sen bunu yedin ha gülerim sana! katıla katıla gülerim en acıklısından gülerim sana... eğer çin malı olmasaydı daha ucuz olacaktı ha yoktu adamlar bi iki sene evvel ne oldu??ucuz muydu??ya anlamadığım asıl sorun alınan yüksek vergiyken çin malının gelmemesi ne işe yarar??ewt 5 ten 3 e iner ama adam yükseeek karından kısar da olur bunu yapması için de bi sebebi olması lazım : ucuz satan rakip...şimdi gelelim

" zaten şöyle birşey var nedense bizim forumda, Mondial alanlar için en kral motor Mondial, Jinlun alanlar için Jinlun, Asya alanlar için Asya . Biride çıkıpta delikanlı gibi benim motorum bo..tan dese şaşarım zaten. Neyse abi taqılın ne kadar ekmek o kadar köfte ... " repliğine yahu sana ne demekten kendimi zor alıkoyup şunu sorarım sen şu son 4 sayfayı bi oku forumlardaki motorlarına(çin -japonalman farketmez kendi motorlarına) laf söyletmeyen ve süper olduklarını düşünen insanların dışındakilerin de yazılarını bi oku şunu göreceksin: motorların 1. kalite olmadıkları hatta bazılarının ve bazı kısımlarının 2. kalite bile olmadığını kabul ediyorlar(ediyorum) e o zaman ne gereksiz ne muhattapsız bi repliktir bu isteyen alır haaa eğer bu işin ülke,dünya,çocuk işçi,...mabında bi mekanizması warsa konuşalım e bunlarla alakası da yok çcuk işçi asıl sebep deil göstermelik e çinlilerle şu an bi derdimiz yok onlardan biş almamız sorun olmamalı,dünya ekonomisini ele geçirecekler dersen gülerek şunu derim "ii olur biraz da amerikayla israil yedekte beklesin başkası sömürsün"

assi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150 superlight 34 zd 0765
    Arkadaşlar bir kardeşimizin servis sorunu varmış. bir el atsakta yardımcı olsak.forum ana sayfada bisanla ilgili.sonra sohbete kaldığımız yerden devam ederiz. firmaya bir mail göndermeniz yeterli.hem kalabalık gözükelim.teşekkürler.

arkadaşlar bu yazıyı okuduktan sonra hala çin malı diyicekmisiniz çok merkak ediyorum abs leri varmış k. kenarı boykot şart hepinizi adi mallarla kandırıyolar gine tekrarlıyorum ben zenginmiyimki çin malı kulanıyım
    http://www.motosiklet.net/modules.ph...rder=0&thold=0

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    trigger, Almanayada bulundum dostum yememle alakası yok kapiş? Ayrıca Çin malı motor alanlarla bir sorunum yok Yamaha veya Honda bayiisi değilim ben bütün iki tekerler kardeşimdir. Ama sen konuyu anlamamışsın benim bu topic i açmaktaki amacım Çin malı almak zorunda kalan arkadaşlarımızın Çin malı motorlarını aldıkları fiyata Japon Taiwan vaya Kore malı motorlara sahip olmalarıydı. Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az diyor kapatıyorum kendi adıma konuyu ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

zeronero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l
    dostlar rekabet iyidir ve çin mallarıda dünyada bu rekabeti yaratıyor, tabiki daha
    cok az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde. cünkü gelişmiş ülkelerde kalitesiz sakız bile satamazsınız.rekabet iyidir ama kurallarına uyulursa. kimseye çin malı motor almayın diyemeyiz ama alırken iki kere düşünmek gerekiyor, çünkü çinde üretim sektöründe insanlar eziliyor resmen
    karın tokluğuna çalışıyorlar. bu maliyet düşürmenin en basit yolu, insanları köleleştirmek. sendika yok, yaş sınırı yok, hiçbir sosyal hak yok.çin malı almakla bu üretim sistemini ve kalitesizliği teşvik ediyoruz. ama tekrar ediyorum çin malı motor kullanan hiçbir arkadaşımda zerre kabahat yok.sistem bunu getiriyor. bu iş
    hükümetlerin alacağı tedbirlerle olur, ama öyle hükümeti nerden bulucan...

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    zaten şöyle birşey var nedense bizim forumda, Mondial alanlar için en kral motor Mondial, Jinlun alanlar için Jinlun, Asya alanlar için Asya . Biride çıkıpta delikanlı gibi benim motorum bo..tan dese şaşarım zaten. Neyse abi taqılın ne kadar ekmek o kadar köfte ...
    Yaww MeTaL Ama benim motorum harbiden En KraL Tiger
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

normalkerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    çin motorları olmasaydı diğer kaliteli motorlar kendi aralarında rekabet edeceklerdi fiyatlar düşecekti.. böyle birşey yok. şu anda piyasada zaten diğer motorlar çin mallarıyla rekabet ediyorlar, fiyatlarını daha yüksek tutabilmelerinin sebebi de çin mallarına olan güvensizlik. fakat çin mallarını çıkarırsak diğer mallar düşmeyecek, aksine olduğu gibi yüksek kalabilecekler. bunu müzik, film sektöründe görebilirsiniz. bir yabancı CDye verdiğimiz 30 ytl'nin ne kadarı sanatçıya, ne kadarı bunu yapan fabrikaya ve ne kadarı da piyasayı elinde tutan dağıtım şirketine gidiyor? sonra da kafadan korsana hayır, sanatçının hakkı yeniyor!!! "philips'in karı yeniyor" daha doğru.

avrupada motor fiyatlarını araştırmadım ama buradaki fiyatların yüksekliğinde vergilerin payının büyük olduğunu biliyorum. yine motor konusunda değil ama araba alırken; 10 çeşit ayrı vergi adı altında araba üreticisine verdiğinizden daha fazla parayı devlete verdiğinizi biliyorum. benzinin vergisinden bahsetmeyeceğim bile. yani bu çin malları çinde, bizdeki fiyatının yarısından daha ucuz.

bu arada farkında mısınız; bu çinliler uzaya kendi uydularını yolladılar... bu çin mallarının ne kadar dandik olduğundan emin değilim ama beni asıl korkutan servisleri. düzgün bir şekilde yedek parça ve servis de bulabileceksem çin malını desteklerim dahi. tabii ondan önce türk malını desteklerim ama, kanuni servisleri konusunda çok berbat şeyler duydum. öte yandan çin malları hakkında da kötü şeyler duydum; (aynı modelin bir serisinin diğerinden farklı olduğu gibi)

eğer öncelikli bir hareket olacaksa o da "tüketici haklarının korunması"dır. bu motor bu kadar mı garanti veriyor, böyle mi servis veriyor; bunları anında alamazsam, hemen ya yenisini alırım ya da param geri verilir. garanti kapsamındaki arızalar için tamir süresince aynı model ya da üstünde bir ulaşım aracı temin edilir. ben bu sorunları çin malını bırakın; FIAT servisinde bile yaşadım da, sonunda eski usüllerle FIAT'taki üst düzey yetkili tanıdığı araya sokarak ihtiyacım(ve de hakkım) olan hizmeti aldım. olması gerek şudur: gerektiğinde hakkımız yendiğinde mahkemeye başvurabilmeliyiz, ve bu mahkemeler hızlı iş görmeliler. bu işlerin oturduğu ve hakkın korunduğu bilinirse zaten mahkemeye gitmeye de gerek kalmayacaktır, şirketler bunu göze alamayacaktır.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler