Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

deri ceket

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha ybr125
    Herkese merhaba,
    Herkesin bildiği üzere motor montları 200ytl den başlayıp uzayıp gidiyor.Hudson marka deri ceketlerin fiyatları çok yüksek değil.Ama aklıma takılan deri ceketin ömrü tek düşmeklik midir yoksa asvalta dayanıklı mıdır?Yani 350 400ytl verip de yazık olmasın güzelin cekete.Varsa kullanan yada önerisi olan arkadaşlar lüften yazın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bende vardı bı tane derı mont 1 kere 70 km ıle gıderken dustum yerler ıslaktı sadece sag omzum soyuldu montdada az bıse zedelenme derı montun fıyatıda 250-300 civarıydı.

Motosikleti
    sym mio
    Deri sağladır diye bilirim ben...
    Özellikle Hudson için..
    İhsanhakan abimize sormalısın bence...
    O müdavimi ve Hudson deri mont kullanıcılarından..
    Ama yağmur için olsun, rüzgar için dayanıklı diyebilirim de düşünce ne olur bilemiyorum ...
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

deri mont markasına gore dayanıklılık gosterır Hudson cok ıyı olmasada yıne ıyı bır derı montdur ama daha cok kullananlara sor bence daha ıyı netıceler alırsın.(ihsan hakan)

Deri montlarda korumalar mevcutmu?(sırt koruması,omuz koruması fln...)Yoksa deri mont alacaksak herhangi bir deri mont olurmu?

deri ceketin ömrü tek düşmeklik midir yoksa asvalta dayanıklı mıdır?Yani 350 400ytl verip de yazık olmasın güzelin cekete.
    Tekstil ceketin ömrü ne kadarsa derininki de o kadardır.
    Deri ceket vücudu sarar ve düşmelerde daha iyi korur, göreceği zararda en fazla yırtılma olur onu da başka bir deri ile yamayabilirsin hiçde abes olmaz.
    Deriye iyi bakmak lazım bazıları yağmurdan sonra kazık gibi olabiliyor.

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    ben m-tech deri mont kullanıyorum.ömrü tartışılır.deri montun bakıma ihtiyacı vardır yani uğraştırır biraz.ama düşme açısından bakarsan düştüğün yola göre değişir.ben toprakta 20-25 metre sürüklendim monta hiçbirşey olmadı.düzenli bi şekilde temizlersen mağazadan aldığın günkü gibi durur.tekstil mont deri monta göre daha dayanıksızdır.asfaltta sürüklendiğin taktirde yanar.markaya göre derinin kalitesi de değişiyor tabi.tekstil fiyatına adi bi deri alırsan 2 yağmur gördüğünde kaskatı olur.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    ben kış boyunca hep deri kullanırım yağmur soğuk geçirmez ama kaza anında ne olurum tahmin bile etmek istemiyorum,korumalılı olan deri ceket varmı bilgim yok
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    deri montlar soğuktan rüzgardan iyi korur ama düştüğün zaman seni o an için korur kendisi zedeleneceği için hasarlanır ve doğal olarak tamiri gerekir hatta boyatman bile gerekebilir...deri montlarda da tekstillerde olduğu gibi soft korumalar var..bazılarında sert korumalar olabiliyor...her ne kadar havalandırmaları olsada yaz aylarında tekstiller kadar ferah olmuyor...tavsiyem al tekstil mont ekstra korumalarla kullan...
    İMZA:BİR DOST

bence deri mont alma al adam gıbı bı motor montu hem gorunusu daha kıyak hemde daha saglam sonucta can tanısıoruz

jackaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    caponord etv1000-simson schwalbe-yamaha wr125r
    ben hudson dan aldıgım montu kullanıyom derı ve tam korumalı tavsıye ederım
    bır kursun kaleme benzer hayat tek eksıgı sılgıdır

bılemıorum artık arkadas hangısını ıstıorsa onu alsın onun zevkıne kalmıs

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı falconwave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    Herkesin bildiği üzere motor montları 200ytl den başlayıp uzayıp gidiyor.Hudson marka deri ceketlerin fiyatları çok yüksek değil.Ama aklıma takılan deri ceketin ömrü tek düşmeklik midir yoksa asvalta dayanıklı mıdır?Yani 350 400ytl verip de yazık olmasın güzelin cekete.Varsa kullanan yada önerisi olan arkadaşlar lüften yazın.
    Burada deri montun ömründen ziyade senin ömrün kaç düşmelik? Ona bakmak lazım.
    Üzerindeki montu parçalayacak kadar sağlam düşersen, ve üzerinde pahalı diye almadığın ceketin yoksa sonuç ne olur?

Ya da çok kaliteli ve full koruma bir deri ceket alıp, hiç düşmezsek,
    "ulen boşuna bir ton para verdik!" mi diyeceğiz.

Aman sevgili kardeşlerim.
    Paranızın yettiği her türlü koruma sizin sağlığınız için önemli.
    Yoksa harcamaktan sakındığınız o parayı, en iyi ihtimalle sağlığınızı geri kazanmak için harcarsınız.
    Ya da kefen paranız olur...

Motosikleti
    Yamaha ybr125
    Tekrar merhaba;
    Bazı arkadaşlar yazdığım mesajı okumadan cevap yazmışlar.Bahsettiğim mont Hudson markadır.Hudson motor montu üreticisidir.Montlarda modeline göre korumalar artıyor.350-400ytl benim bahsettiğim olanları tam korumalı olanları.Anladığım kadarıyla asfalt üzerinde dayanıksız hemen yırtılacak montlar değil.Tekstil montlara onca para vermektense parasına değecek deri mont almak bana daha mantıklı geliyor.
    Herkese iyi sürüşler...

Motosikleti
    falconwave arkadasım ben hudsonunla yanyana olan pıcante de calısıyorum geldıgınde ılk bana ugra bırlıkte gıdelım calısanların hepsı arkadasım hatta yarın gel gıdelım fıyat sorunsa ben sana uygun bıseyler mutlaka ayarlarım bırcok arkadasımın kıyafetlerını ordan aldık hepsıde memnun kaldı ıstersen telı verım ıstedıgın zaman ara goruselım

Motosikleti
    Yamaha ybr125
    Eyvallah sağolasın da ben İzmirdeyim)Zaten henüz motor sahibi değilim ama mart sonu gibi İstanbuldan 2.el Hyosung almayı planlıyorum o zaman görüşürüz.Tşk...

Motosikleti
    Honda - Rebel 250cc
    Alıntı falconwave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba;
    Bazı arkadaşlar yazdığım mesajı okumadan cevap yazmışlar.Bahsettiğim mont Hudson markadır.Hudson motor montu üreticisidir.Montlarda modeline göre korumalar artıyor.350-400ytl benim bahsettiğim olanları tam korumalı olanları.Anladığım kadarıyla asfalt üzerinde dayanıksız hemen yırtılacak montlar değil.Tekstil montlara onca para vermektense parasına değecek deri mont almak bana daha mantıklı geliyor.
    Herkese iyi sürüşler...
    Arkadaşım yazını şimdi gördüm,bu konuda çok haklısın,tekstil montlar asfaltta düşmede sürüklendiğinde deri monta göre daha dayanıksız oluyor kesinlikle,ayrıca hudson kendini kanıtlamış bir markadır amerikada,şimdi türkiye pazarına giriyorlar. Deri kalitesi gerçekten çok iyi,ben şahsen çok memnunum ve birçok modelinde full koruma var zaten,gerçek dana derisi kullanıyorlar.
    Herkes birgün MT'li olacaktır.

Motosikleti
    Alıntı ihsanhakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım yazını şimdi gördüm,bu konuda çok haklısın,tekstil montlar asfaltta düşmede sürüklendiğinde deri monta göre daha dayanıksız oluyor kesinlikle,ayrıca hudson kendini kanıtlamış bir markadır amerikada,şimdi türkiye pazarına giriyorlar. Deri kalitesi gerçekten çok iyi,ben şahsen çok memnunum ve birçok modelinde full koruma var zaten,gerçek dana derisi kullanıyorlar.
    bende soledım ıhsan abı geldıgınde bıseyler ayarlarız arkadasa artık

gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    ben eskiden kapalı çarşıda çalışıyordum size bi tavsiyem var deri montlarınızı düzenli olarak haftada bi sünger yardımıyla ince ince vazalin sürün hem parlakk gözükür hem yagmur suyu üstünüzden kayar gider

Motosikleti
    Yamaha R1
    valla şimdi sen üzerindeki deri ceketi parçalayacak kadar kötü düşmüşsen neyleyim ben ceketi sende bi sakatlık olmasın bence ayrıca diyelimki düştün kolu parçalandı yada dikişleri patladı onu tamir edecek dericiler var memlekette benim arkadaşım düştü ceketin ön tarafı tamamen parçalandı baya bi sürüklenmiş kendisi 15 gün yoğun bakımda kaldı allaha şükür şimdi iyi ceketide eskisi gibi yenilendi
    AZİZ ŞEHİTLERİMİZ VATAN SİZE MİNNETTARDIR RUHUNUZ ŞAD OLSUN
    VATAN SAĞOLSUN

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)